Discovery Link překonány !!!! :-)

Letadla Fischer Air * Discovery Link * Air Ostrava * Air Terrex * ...
air_expert
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 21. 11. 2006, 12:17
Stav: Offline

Příspěvek od air_expert »

to se to ale muselo vyplatit těm aerolinkám :D:D 8) :P


Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

air_expert píše:to se to ale muselo vyplatit těm aerolinkám :D:D 8) :P

No, vi buh jak to bylo. Nekde (vubec uz netusim na jake TV to bylo) jsem pred nejakou dobou videl reportaz, z ktere vyplynulo, ze tam zrejme slo hlavne o pracku na penize, neco se spotrebnima danema u ruznych paliv... Takze se jim udajne porad bohate vyplatilo vypravit temer prazdne BAe 146, tim sice "prodelali" par set kkc, nicmene na jinych pololegalnich aktivitach za tu dobu vydelali miliony. Nevim, co je na tom pravdy a ani to nevyresim, jen davam, jak jsem dostal...

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1250
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Příspěvek od Orus-x »

Kamyl: zvláště když pan majitel dříve podnikal s LTO a v dovozu paliv z Ruské federace do ČR :twisted:
Já s nima 1x do UHE letěl, byla to sranda (až na to 4 hodinový zpoždění), dneska jsem rád, že mám ve statistice kuriozní let, ale všichni tenkrát působili, že opravdu letecká doprava je jen jako vedlejší byznys - naivně, neprofesionálně :roll:

Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

Příspěvek od Steve »

Ta reportáž byla na Nově, pořad Na vlastní oči. Je to asi tak 2 roky pozpátku. Jde o to, že kerosin je velmi podobný naftě, takže týdně cca 20 cisteren s kerosinem určeným právě pro Discovery mělo mířit místo do Kunovic do míchárny v Napajedlích, kde se míchal s naftou a pak se prodával za normální cenu na benzinkách.

A zatímco na naftu je spotřební daň cca 10 Kč na litr, letecké palivo je v případě leteckých společností provozujících pravidelnou leteckou linkovou dopravu osvobozeno od spotřební daně...

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

To Orus-x a Steve: Mate pravdu, ta reportaz je tady: http://www.nova.cz/tvarchiv/?32701d=12. ... 701v=34937


vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Příspěvek od vitezslav »

Orus-x: Já s nimi letěl hned druhý den provozu..! Až do nástupu do letedla jsem něvěřil, že opravdu poletíme! Bylo to za libovku, tak jsem si udělal výlet na oběd PRG-UHE-PRG za neuvěřitelných 660Kč včetně všech poplatků.. :D . Jsem rád, že mám ve své statistice letů tuhle podivnou společnost a ne příliš rozšířený typ letadla.

The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: Discovery Link překonány !!!! :-)

Příspěvek od The810 »

Moj rekord bol let KSC-BTS s Danube Wings kde nas bolo 6 pax :) Najlepsi let mojho zivota :)

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Re: Discovery Link překonány !!!! :-)

Příspěvek od bubo »

a nejmenovalo se to Discovery Link, ale Discovery travel ;-)

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Discovery Link překonány !!!! :-)

Příspěvek od vitezslav »

The810: To není nic rekordního. Já letěl jako jediný pax (s rádně zakoupenou letenkou!) PRG-KLV-PRG v B737-500 :D


Odpovědět