Jepičí letecké společnosti 90. let a jejich úroveň

Letadla Fischer Air * Discovery Link * Air Ostrava * Air Terrex * ...
flyingblue
Kapitán
Kapitán
Status: Offline

Re: Jepičí letecké společnosti 90. let a jejich úroveň

Příspěvekod flyingblue » 24. 07. 2013, 22:15

fricoolinek2 píše:No, jestli s tim lítali ruští piloti, jenž vyhodili od Aeroflotu, bo to jejich chlastání už fatk nešlo...

Ne, dělám si srandu. Ale skutečně by mne zajímal názor nějakého pamětníka, který skutečně VÍ a PAMATUJE. Věřim, že se někdo takový najde...

Jasne a na tak pitomou otazku v hoodne pitomym kontextu bude jiste celej zhavej reagovat :-)

JackBrno
Kapitán
Kapitán

Příspěvekod JackBrno » 24. 07. 2013, 23:41

fricoolinek2 píše:No, jestli s tim lítali ruští piloti, jenž vyhodili od Aeroflotu, bo to jejich chlastání už fatk nešlo...

Ne, dělám si srandu. Ale skutečně by mne zajímal názor nějakého pamětníka, který skutečně VÍ a PAMATUJE. Věřim, že se někdo takový najde...

Ty se prostě od začátku snažíš někoho donutit, aby s tebou diskutoval, jak to bylo hrozné a neustálý průšvih na obzoru. Ne, tak to nebylo, byly to letadla a posádky větších společností, byť třeba z bývalého SSSR. Když jsem psal hned na začátku, že to je nesmyslná diskuze, trefil jsem se...

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011

Příspěvekod kuba.biker » 26. 07. 2013, 15:14

Na Youtube je video z letu tůčkem Air Moravia - přinejmenším je to zajímavá dokumentace tehdejšího šatníku a jazykové vybavenosti českého letového personálu... 8)
A když už jsme nakousli divoké devadesátky, já osobně bych se docela rád dozvěděl něco o přepadení ostravského letiště útvarem rychlého nasazení v roce 1991. Pokud jsem to dobře pochopil, záminkou k provedení akce mělo být zajištění jakési chemikálie přepravované via OSR Čubovou společností Cargo Moravia - což je docela zajímavá skutečnost, vezmeme-li v úvahu, kdo se nám tu v uplynulých měsících dostal k veslu...

Pavel
Kapitán
Kapitán

Příspěvekod Pavel » 26. 07. 2013, 15:42

JackBrno píše:Čteš vůbec co se ti píše??? České společnosti si pronajímaly letadla i s posádkami a údržbou, takže ty otázky jsou mimo mísu

Terrex a i Bemoair měl svoje posádky a techniky a letadla byla leasovana

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž

Příspěvekod romul » 26. 07. 2013, 16:15

No vida, já už jsem vlastně pamětník :-)

Letěl jsem v devadesátých letech s většinou těhle společností, s Georgia Air Prague (TU-154), s Bemo Air (Il-62) i Terrex Air (B-727) a byl to pokaždé zážitek. Posádky (letušky) pokud si dobře pamatuju tak byly české. U GAP byli i cizinci. Co se týče pilotů, tak jsem strávil část letu do Tuniska i v pilotní kabině B-727 Terrexu a seděli tam tři, všichni Češi. Tenhle let obzvláště nezapomenu, v Praze se přistávalo do totálního mlíka, mlha všude kam se podíváš, dráhu jsem zahlédl až když jsme seděli na dráze. Jo, to byly časy...

Zpět na “Zaniklé letecké společnosti”