Poraďte s výběrem kufru

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

To jsem si pravda nevsiml, ale vecer muzu vyfotit svuj kufr nebo se aspon podivat na typ (taky Samsonite) a rano to sem dam. Jeden Sam mi uz zarval (kolecka pripevnena zboku a zvenci, urazena), tenhle zatim drzi. Ale IMHO ma osu otaceni kolecka pridelanou zevnitr.


huraczech
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 23. 05. 2008, 15:24
Stav: Offline

Kde koupit značku Snowball?

Příspěvek od huraczech »

skrita píše:Zajímavé téma. Nemám těch zkušeností zase tolik, ale něco by tu bylo. Mám tři druhy:
1) nejmenší (lze i jako příruční) asi za 300 Kč - to když letím třeba na 3 dny. Čekal jsem, že to bude šmejd, ale zatím toho vydržel fakt hodně. A zvenku vypadá hezky, ani by člověk neřekl, že je to tak levný látkový kufr značky MKK. Samozřejmě při bližším pohledu vidíš, že kolečkový mechanismus a rukojeti nejsou nijak extra kvalitní, ale opravdu na rozflákání v PRG stačí.

dva další typy ti popíšu večer, musím končit... to be continued...

Tak už jsem zpět a pokračuju:
2) střední kufr asi za 600Kč - opět látkový, opět značka MKK a opět spokojenost vzhledem k ceně. Je to vlastně takový bráška toho menšího, parametry jsou velice podobné. Firma MKK by měla být česká firma a jako taková prodává své výrobky přes malé obchůdky s koženou galanterií v celé ČR. Zkus mrknout na www.mkk.cz.

3)větší taška na kolečkách značky Snowball. Kupoval jsem ji před 2 lety musím uznat, že toho vydržela opravdu hodně. Stála něco přes 1200 Kč v té době, výhodou jsou zapuštěná kolečka (kvalitní!) i rukojeť. Je černá, vypadá elegantně a je snad nafukovací. Vezl jsem v ní 25kg různých krámů a nechápu, jak se to do ní vešlo. Opravdu bych zvážil!

To jsou mé zkušenosti se zavazadly. Samsonite to není, ale na rozhodně postačí na běžné užití. Pokud cestuješ letadlem 4x do měsíce, zvážil bych něco lepšího, ale z pohledu průměrného cestujícího s 10-12 segmenty ročně doporučuju levnější látkový kufr (tašku). Se skořepinou sám zkušenosti nemám, ale asi bych do toho podle reakcí známých nešel. Tož mnoho zdaru při výběru!



----Můžete mi prosím, říct, kde jste koupil tašku na kolečkách Snowball? Podle Vašeho hodnocení se mi taky zalíbila. Díky

Katy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 54
Registrován: 25. 08. 2005, 12:49
Bydliště: PED
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Katy »

Všichni tu chválíte látkové kufry, tak se vás zeptám. Vydrží tam nešetrné zacházení i křehčí věci? Manželovi při posledním letu z Kanady rozbili cestovní varnou konev, která byla uprostřed batohu obklopená prádlem. Chtěli jsme kvůli tomu koupit skořepinu, ale tu nedoporučujete. A co když se občas veze nějaká lahvinka?

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

Katy píše:Všichni tu chválíte látkové kufry, tak se vás zeptám. Vydrží tam nešetrné zacházení i křehčí věci? Manželovi při posledním letu z Kanady rozbili cestovní varnou konev, která byla uprostřed batohu obklopená prádlem. Chtěli jsme kvůli tomu koupit skořepinu, ale tu nedoporučujete. A co když se občas veze nějaká lahvinka?


Lahvinku do osusky anebo vypolstrovat pytlem se spinavym pradlem ;-) Hlavne dobre utesnit, aby v kufru nelitaly. Lahvinky jsem dosud vzdy dovezl cele, a to i kdyz byly v kufru (latkovem) ci dokonce v krosne - z Argentiny, Kuby, JAR...

Katy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 54
Registrován: 25. 08. 2005, 12:49
Bydliště: PED
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Katy »

My zatím lahvinky dovezli taky celé, ale příhoda s konví z nás činí trochu skeptiky.

Z toho, co jsem tu četla, je tedy dobré pořídit látkový kufr se schovanými kolečky a rukojetí. Ještě by se hodilo, aby měl nějaký popruh, aby se dal přehodit přes rameno. Nějaký přesný typ? Odkazy mi tu nefungují, asi budou staré. :(
Mám pořídit třeba ten Samsonite nebo je to škoda peněz, protože to na letišti stejně roztřískají?


huraczech
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 23. 05. 2008, 15:24
Stav: Offline

Kufr

Příspěvek od huraczech »

Pro mě jsou dobrý kufry Carlton - dají se koupit třeba u Bati. Zatím mi udělaly dobrou službu a to cestuju celkem často. Pásek přes rameno ovšem nemají. Samsonite je zbytečně drahý.

stano
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 430
Registrován: 13. 12. 2003, 21:39
Stav: Offline

Příspěvek od stano »

Ja by som pripojil ešte jeden môj subjektívny postreh: súhlasím so všetkými vyššie napísanými poznámkami, len by som doplnil, že kolečká by mali by okrem svojej pevnej konštrukcie dostatočne veľké. Malé kolečká totiž padnú totiž do každej jamky a to je veľmi nepríjemné...niekedy sa aj stane, že malé kolečká, tým, že sa zaseknú v jamke, vytrhnú kufor z ruky.

Cherokee
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 446
Registrován: 18. 07. 2006, 18:34
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Cherokee »

Na tuto otazku neexistuje uplne jednoznacna odpoved. Ale asi ako u vsetkych veci, kazdy by si mal vybrat taky kufor, na ktory bol vyrobeny a ako ho bude pouzivat. Ja som si davno vybral dva kufre: skrupinove Samsonity. Cestujem velmi vela, priblizne 60-70 letov rocne. Jeden som si kupil pred desiatimi rokmi a jeden pred deviatimi. Dorasovane su ako zakon kaze, ale ... Tuk, tuk, tuk okrem na letisku poskodenych zamkov im nie je nic. Tie som si kupil v servise a vymenil doma. Mam aj jeden makky kufor, ktoreho obsah sa da zipsom zvacsit. Nemozem sa nanho stazovat, ale nie je to ono. Oba kufre su "sede misky", ziadne do oka ziarive farby, ziadne kozmicke materialy ani prevratne dizajny. Strohy funkcionalizmus. Ti ludia, ktori s nimi na letiskach pracuju si cudzi majetok nevazia a netreba im davat pricinu, aby sa vybujacovali na mojom majetku. Z tohto pohladu k nim nemam uctu.
Metreba kupovat take kufre, ktore clovek nevyuzije, ale netreba ani setrit, ked clovek cestuje vela.

kober
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 13. 07. 2005, 15:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od kober »

Katy píše:Všichni tu chválíte látkové kufry, tak se vás zeptám. Vydrží tam nešetrné zacházení i křehčí věci? Manželovi při posledním letu z Kanady rozbili cestovní varnou konev, která byla uprostřed batohu obklopená prádlem. Chtěli jsme kvůli tomu koupit skořepinu, ale tu nedoporučujete. A co když se občas veze nějaká lahvinka?

Kolegyně měla látkový kufr, uvnitř uprostřed lahev vína v dřevěné dárkové krabici - a doletěla s dírou skrz kufr, krabici až do flašky. Vyreklamovala akorát kufr, víno a červené oblečení ne, páč víno je křehké a nemá ho tam co vozit. Ale trošku se obávám, že tady by možná nepomohla ani skořepina...

Myskada
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 17. 02. 2018, 01:27
Stav: Offline

Re: Poraďte s výběrem kufru

Příspěvek od Myskada »

Za mě jsou to jednoznačně plastové kufry, ale je potřeba si najít kvalitního a spolehlivého prodejce než si člověk něco objedná a hlavně nemyslet si, že na takové věci ušetří, protože pak to podle toho vypadá, když do toho člověk neinvestuje.

Habannero
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 23. 02. 2018, 19:01
Stav: Offline

Re: Poraďte s výběrem kufru

Příspěvek od Habannero »

Myskada: A máš nějaký osvědčený eshop ?

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poraďte s výběrem kufru

Příspěvek od Fabo »

hehe, tak delat ten spam takhle nenapadne, to jsem jeste nevidel :D

Admin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 439
Registrován: 24. 12. 2000, 00:00
Oblíbené typy letadel: Boeing 747, Boeing 777, Airbus A330
Pohlaví: muž
Bydliště: fórum
Stav: Offline

Re: Poraďte s výběrem kufru

Příspěvek od Admin »

Habannero píše:Myskada: A máš nějaký osvědčený eshop ?


Odkaz si můžete říct klidně ústně, když píšete ze stejné IP adresy....

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Poraďte s výběrem kufru

Příspěvek od xmenadis »

Já bych rád toto téma oživil... ale opravdu seriózně :D

Kufr, co jsem měl, se mi po dvou cestách do USA rozpadl a jelikož mě brzo čeká další cesta, tak vybírám nový. Chtěl bych nejspíš látkový (kvůli možnosti zvětšení a celkově většího nacpání), výška tak 65-70 cm, zkrátka takový kufr na týden až dva nenáročného člověka. Jakou máte zkušenosti se čtyřkolečkovými kufry? Urazili vám už někomu nějaké kolečko při cestování letadlem? Pohybovat bych se chtěl ideálně tak do 2500 Kč... aktuálně mám vyhlédnuty tyto:
https://www.domibags.cz/kufry-soft-mekk ... dni-black/
https://www.domibags.cz/kufry-rozsirova ... lny-modry/

Byl jsem se včera mrknout v Samsonite a měli tam právě ten American Tourister, vypadal dobře, ale slečna jej úplně nedoporučovala, pokud člověk lítá víc jak jednou ročně, že na to není stavěný, tak nevím. Na cestování třikrát ročně letecky mi doporučovala nějaký Samsonite za asi 5300 Kč, ale to je pro mě nesmysl. Samozřejmě je mi jasné, že čím dražší kufr mi prodá, tím lépe, ale trochu mi vrtá hlavou, jestli by ten American Tourister opravdu nestačil.

Za každou radu budu vděčný!

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Poraďte s výběrem kufru

Příspěvek od Globik »

Přiznám se, že vůbec nechápu současnou módu čtyř kolečkových kufrů. Podle mě jsou nesrovnatelně nejpraktičtější, než dvoukoleckovych. Mohl by někdo napsat, proč používat ctyrkoleckove?


Odpovědět