Bludy pana Sůry

pettte
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Status: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvekod pettte » 20. 08. 2019, 12:06

marthym píše:
pettte píše:[Honza Sůra se podle mne subjektivně zlepšil od doby kdy není v iBabiš.

Já bych to otočil. Ne že bych četl stranický tisk tak často, ale čím dál častěji autoři a editoři nedokážou udělat prostý článek bez chyby. To je pořád něco, od překlepů po faktické chyby. Když tam byl, aspoň dokázal brzy zachytit, že si někdo spletl Austrian airlines a udělal z nich Australian airlines apod.

Tak vždycky bude rozdíl mezi novinářem, a člověkem , který se danou věcí živí, tedy je v tom oboru odborník, nedej bože, pokud je v tom konkrétním případě přímo zainteresován a má ty nejpodrobnější informace.

Jinak úkolem novináře je informovat. asi si těžko kdokoliv z nás dokáže představit, že novinář, který je taky jenom obyčejný smrtelník, dokáže informovat pouze o faktech bez semenší emoce a vnitřního postoje.

Já , jako příjemce informace to pak beru buď tak, že je to pro mne pouze informace, neověřená z druhého zdroje, to v případě, že mne to nijak nezajímá.
Pokud mne informace zaujme, tak si k tomu z veřejných zdrojů snažím získat další informace a udělat si ucelený a co nejpřesnější obrázek.

Pamatujme prosím, že dezinformace či manipulace s informacemi je stará jako lidstvo samo. V novodobé historii asi každý zná pana Goebelse, který se chudák musím v pomyslném hrobě obracet nad tím, jak se dneska šíří dezinformace. Kdyby ten měl tehdy internet, co všechno by mohl dokázat! =))
P.S. vzkaz pro Sheldona Coopera - SARKASMUS!

A co jsem tím chtěl říct? Neberme žádný zdroj informací přílíš vážně. Udělejme si každý sám svůj názor, protože pokud by si všichni novináři světa měli vzít tvou kritiku vážně, tak by okamžitě vycházely prázné listy všech novin a časopisů a stejně tak všechny informační weby by musely být úplně prázdné....

Globik
Kapitán
Kapitán
Oblíbené typy letadel: B767
Pohlaví: muž

Bludy po odchodu pana Sůry

Příspěvekod Globik » 05. 09. 2019, 06:00

Navrhuji přejmenovat toto vlákno. Od té doby, co Honza z agronovin odešel, je to tam teprve něco. Tahle snůška blábolů je jen špičkou ledovce:
https://www.idnes.cz/brno/zpravy/znojmo ... pravy_krut

flyingblue
Kapitán
Kapitán

Re: Bludy po odchodu pana Sůry

Příspěvekod flyingblue » 05. 09. 2019, 07:16

Globik píše:Navrhuji přejmenovat toto vlákno. Od té doby, co Honza z agronovin odešel, je to tam teprve něco. Tahle snůška blábolů je jen špičkou ledovce:

Zaloz nove vlakno :-)

DejfR
Cestující Economy (low-cost)

Příspěvekod DejfR » 06. 09. 2019, 09:10

Globik píše:Navrhuji přejmenovat toto vlákno. Od té doby, co Honza z agronovin odešel, je to tam teprve něco. Tahle snůška blábolů je jen špičkou ledovce:

Co konkrétně je na tomto článku špatně? :?:

Globik
Kapitán
Kapitán
Oblíbené typy letadel: B767
Pohlaví: muž

Příspěvekod Globik » 06. 09. 2019, 09:21

DejfR píše:

"Znojmo se dočká pohodlnějšího spoje do Prahy, vyrazí jen jednou denně"
"Ve všední dny tak člověk nasedne na vlak na znojemském nádraží už pět minut před pátou hodinou ráno. V Havlíčkově Brodu přesedne na rychlík a z něj vystoupí na hlavním nádraží v Praze osm minut před devátou."
Spoj znamená jeden dopravní prostředek na určité trase. To, co to bude ve skutečnosti, je pohodlnější spojení, ne spoj. Naprosto zavádějící titulek. Není to slovíčkaření, je to něco naprosto odlišného.

"Vlak bude schopný konkurovat autobusu do Prahy jedině v případě, že se postaví vysokorychlostní trať mezi Znojmem a Jihlavou."
Mám toto opravdu vysvětlovat?

Plus jako jedno ze stěžejních zdůvodnění zlepšení tvrzení jedné studentky, že je jí v autobusu špatně. Ale ta vysokorychlostní trať asi vede. Celkově článek působí jako ze školního časopisu nějaké ZŠ ve Znojmě nebo Jihlavě. Ano, Honza Sůra není dokonalý (kdo z nás je), ale tohle by vyplodil tak ve dvanácti letech (a i tím ho možná urazím).

DejfR

Příspěvekod DejfR » 07. 09. 2019, 09:53

Globik píše:
DejfR píše:

"Znojmo se dočká pohodlnějšího spoje do Prahy, vyrazí jen jednou denně"
"Ve všední dny tak člověk nasedne na vlak na znojemském nádraží už pět minut před pátou hodinou ráno. V Havlíčkově Brodu přesedne na rychlík a z něj vystoupí na hlavním nádraží v Praze osm minut před devátou."
Spoj znamená jeden dopravní prostředek na určité trase. To, co to bude ve skutečnosti, je pohodlnější spojení, ne spoj. Naprosto zavádějící titulek. Není to slovíčkaření, je to něco naprosto odlišného.

"Vlak bude schopný konkurovat autobusu do Prahy jedině v případě, že se postaví vysokorychlostní trať mezi Znojmem a Jihlavou."
Mám toto opravdu vysvětlovat?

Plus jako jedno ze stěžejních zdůvodnění zlepšení tvrzení jedné studentky, že je jí v autobusu špatně. Ale ta vysokorychlostní trať asi vede. Celkově článek působí jako ze školního časopisu nějaké ZŠ ve Znojmě nebo Jihlavě. Ano, Honza Sůra není dokonalý (kdo z nás je), ale tohle by vyplodil tak ve dvanácti letech (a i tím ho možná urazím).

OK, ale nemyslím si, že ostatní servery jsou na tom o dost lépe, rády si libují v zatáčkách, semaforech, ... :D

Zpět na “Off-topic”