Covid-19 off-topic

Odpovědět
Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od Globik »

firefly píše:
27. 10. 2021, 20:47
Dnes na Novinkách tento článek:

https://www.novinky.cz/cestovani/clanek ... u-40376089
Proboha, to je blábol :evil:
Ta srpnová výzva guvernéra byla "akademická", žádné restrikce se nekonaly; samozřejmě spousta lidí to mohla vzít tak, že tu nejsou vítáni a radši cestu zrušila. Ale fakticky k žádným změnám nedošlo ani tenkrát, ani nedojde 1.11.
Tohle: "Havaj se otevře ještě dříve než pevninská část Spojených států amerických. Do nich se budou moci turisté poprvé vydat až 8. listopadu." se snad nedá ani komentovat :twisted: Samozřejmě Havaj musí respektovat federální pravidla, takže sem do 8.11. nemůže vstoupit nikdo, kdo nemá nárok vstoupit na americkou pevninu.
Btw.tady je původní článek:
https://www.staradvertiser.com/2021/10/ ... -on-nov-1/


firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od firefly »

Tak to lituji lidi, kteří si na základě toho článku na Novinkách koupí letenky. My letos USA vzdáváme úplně, tedy až na ten nás přestup v MIA cestou do Cancúnu.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od Globik »

firefly píše:
28. 10. 2021, 07:37
Tak to lituji lidi, kteří si na základě toho článku na Novinkách koupí letenky.
No pokud se nemýlím, tak Korean ještě neobnovil lety z Prahy. Let přes Japonsko je neskutečně drahý. Kanada má určitě také ještě přísné restrikce. Takže zbývá let přes kontinentální USA. Snad jen úplný osel by si koupil nerefundovatelnou letenku, aniž by si předem zjistil podmínky tranzitu. I když, https://constative.com/lifestyle/travel-reviews-is/54/ :lol:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od Globik »

firefly píše:
28. 10. 2021, 07:37
My letos USA vzdáváme úplně, tedy až na ten nás přestup v MIA cestou do Cancúnu.
Hlavně že je v podmínkách akceptace Astry... :)

MadLi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 15. 02. 2009, 15:23
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od MadLi »

Ja mam letenky do HNL 4.1.2022, prestup v LAX 4h. Dufam ze stihnem ten rychlotest na letisku alebo do vtedy zmenia pravidla a budu uznavat ockovanie z EU.


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od prodejce »

Nerad ruším místní tiché rozjímání, ale právě jsem se dozvěděl, že někdejší zdejší uživatel persona je tzv. "antivax", viz https://zlutyzakaznik.cz/


Takže persona má v sobě kromě desetitisíců kafí ještě i očkování na tetanus (zřejmě vícekrát), černý kašel, záškrt, obrnu, žloutenku B, spalničky, zarděnky, příušnice a patrně i hemofilní influenzu b, ale očkování na čínský plicní mor už se do něj na stará kolena nevejde :) Zajímavé zjištění.

Jen dodám, že já osobně mám za účelem někdejších rovníkových dobrodružství v sobě kromě výše uvedeného seznamu ještě i žlutou zimničku a přesto jsem se dožil důchodu, nijak to neovlivnilo mou chuť prudit a navíc mám i na stará kolena neutuchající pocit, že by se toho do mně ještě vešlo víc.





loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od loupeznik »

To mě tedy persona příjemně překvapil.

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od loupeznik »

...a d-fens pobavil. :D

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od Globik »

MadLi píše:
28. 10. 2021, 11:03
Ja mam letenky do HNL 4.1.2022, prestup v LAX 4h. Dufam ze stihnem ten rychlotest na letisku alebo do vtedy zmenia pravidla a budu uznavat ockovanie z EU.
Řeším to teď se dvěma jinými členy fóra, kteří mají přiletět v listopadu. Od 8.11.se měla pro přílety na Havaj z jiných států USA údajně změnit podmínka místa očkování z USA na celý svět. Jenže je to uvedeno dost nejasně a není to aktualizované. Jak budu mít čas, zkusím projít všechny aktuální dekrety guvernéra.
Každopádně, jak budu vědět něco víc, napíšu to sem.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od Globik »

Přátelé,
společnost je polarizovaná, lidi se kvůli názoru na covid, na roušky, na očkování rozkmotřují v reálném životě, na Facebooku atd. Toto je odborné letecké fórum, mohli bychom se alespoň tady nezabývat tím, kdo je a kdo není anti...., zda covid je nebo není podvod, zda má smysl nosit roušky a respirátory, zda očkování má smysl nebo ne a zda má člověk pak díky vstřelenému čipu lepší 5G mobilní signál nebo nemá? Ano, přístup anti.... a šiřitelů hoaxů prodlužuje tu agónii a cestovní restrikce, ale prosím, odpočiňme si od těch sporů alespoň tady.
Děkuji
prodejce píše:
11. 11. 2021, 20:06
Nerad ruším místní tiché rozjímání, ale právě jsem se dozvěděl, že někdejší zdejší uživatel persona je tzv. "antivax", viz https://zlutyzakaznik.cz/


Takže persona má v sobě kromě desetitisíců kafí ještě i očkování na tetanus (zřejmě vícekrát), černý kašel, záškrt, obrnu, žloutenku B, spalničky, zarděnky, příušnice a patrně i hemofilní influenzu b, ale očkování na čínský plicní mor už se do něj na stará kolena nevejde :) Zajímavé zjištění.

Jen dodám, že já osobně mám za účelem někdejších rovníkových dobrodružství v sobě kromě výše uvedeného seznamu ještě i žlutou zimničku a přesto jsem se dožil důchodu, nijak to neovlivnilo mou chuť prudit a navíc mám i na stará kolena neutuchající pocit, že by se toho do mně ještě vešlo víc.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od prodejce »

Dnešní citace:

„Asi 80 procent pacientů tvoří neočkovaní a 20 procent očkovaní, kteří jsou ale zároveň hodně staří. Jsou to třeba ty 80leté dámy, které dostaly první dávku na jaře. Ale ty vystačí s kyslíkovými brýlemi a nepotřebují víc. Mnohem komplikovanější bývají ti neočkovaní, často mladší ročníky,“ popisuje lékař. Potvrzuje přitom zkušenost řady dalších zdravotníků s variantou delta – je agresivnější a způsobuje těžší průběhy nemoci.

...

„Zejména některé komentáře mě iritují, především od takzvaně samozvaných odborníků, kteří problematice absolutně nerozumí. To je jako kdybych já komentoval štěpné reakce jádra,“ reaguje lékař na dopis rektora ČVUT ministrovi zdravotnictví, ve kterém ho za novou kampaň kritizuje. „O to smutnější je, pokud se jedná o akademické pracovníky či vědce,“ dodává.

Zdroj:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/uz-n ... kar-180435

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od jencik »

Ja teda nerozumiem, v com by ta kampan mala tych zvysnych ludi presvedcit, hlavne ked nie uplne funguje pri cigaretach. Je vidiet, ze hlavne rizikova populacia nad 40 ma este rezervy, kde moze virus vyberat svoje jednoduche ovecky ako vlk. Uz davno mal prist befel, ze ockovanie povinne a hotovo. Tito ludia sa nerodili v komunizme a tak su na povinne ockovanie zvyknuti.

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Covid-19 off-topic

Příspěvek od velpa.66 »

Dobrý den,má někdo aktuální zkušenost s návratem z MEX ? Očkování mám. Plánuji výlet na druhou polovinu ledna,ale zatím nejsem rozhodnutý,hlavně mě zajímají možnosti testování na letišti MEX a podmínky při návratu s KLM nebo AF. Děkuji za rady.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od Night fly »

velpa.66 píše:
13. 12. 2021, 12:46
Dobrý den,má někdo aktuální zkušenost s návratem z MEX ? Očkování mám. Plánuji výlet na druhou polovinu ledna,ale zatím nejsem rozhodnutý,hlavně mě zajímají možnosti testování na letišti MEX a podmínky při návratu s KLM nebo AF. Děkuji za rady.
Na podminky navratu nema vliv, s jakou aerolinkou letis, to si definuje tva cilova zeme. Obecne plati, ze pri navratu do CR odkudkoliv (krome zemi na blacklistu - JAR a okoli) nemaji ockovani zadnou dalsi povinnost karanteny ani testovani.

Primo na letisti MEX pak je nekolik testovacich mist (jak na T1, tak na T2), v zavislosti na denni dobe to muze byt jak uplne bez cekani, tak na hodinovou frontu.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od Fabo »

Night fly píše:
13. 12. 2021, 13:48
velpa.66 píše:
13. 12. 2021, 12:46
Dobrý den,má někdo aktuální zkušenost s návratem z MEX ? Očkování mám. Plánuji výlet na druhou polovinu ledna,ale zatím nejsem rozhodnutý,hlavně mě zajímají možnosti testování na letišti MEX a podmínky při návratu s KLM nebo AF. Děkuji za rady.
Na podminky navratu nema vliv, s jakou aerolinkou letis, to si definuje tva cilova zeme. Obecne plati, ze pri navratu do CR odkudkoliv (krome zemi na blacklistu - JAR a okoli) nemaji ockovani zadnou dalsi povinnost karanteny ani testovani.

Primo na letisti MEX pak je nekolik testovacich mist (jak na T1, tak na T2), v zavislosti na denni dobe to muze byt jak uplne bez cekani, tak na hodinovou frontu.
Muze mit, jak mnohi cestujici loni touhle dobou s KLM zjistili...


Odpovědět