Do USA po prodělání covidu

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Do USA po prodělání covidu

Příspěvek od firefly »

pettte píše:
16. 04. 2022, 21:17
No upřímně, nevím, proč by měl být debil. Někoho to baví nechat se ponižovat a buzerovat. Já si to také rád odpustím a ušetřené peníze utratím za nové auto. Nikoho nesoudím za to, že tyhle šaškárny je ochoten podstupovat, ale označovat člověka s jiným pohledem na tohle bezdůvodné šílenství, za debila, je myslím pouze ukázka inteligence člověka, který to je schopen napsat....
Tady jde o to, že jsem položila konkrétní dotaz na konkrétní situaci a neptala jsem se na to, jestli mám radši zůstat doma. Takže pan Zdenda nemusel reagovat vůbec, když neměl odpověď na mou konkrétní otázku.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Do USA po prodělání covidu

Příspěvek od Globik »

pettte píše:
16. 04. 2022, 21:17
No upřímně, nevím, proč by měl být debil. Někoho to baví nechat se ponižovat a buzerovat. Já si to také rád odpustím a ušetřené peníze utratím za nové auto. Nikoho nesoudím za to, že tyhle šaškárny je ochoten podstupovat, ale označovat člověka s jiným pohledem na tohle bezdůvodné šílenství, za debila, je myslím pouze ukázka inteligence člověka, který to je schopen napsat....
Protože se tu řeší nějaké konkrétní téma. Zdenda se se svou knížecí radou zachoval jako debil a ty tu (možná nevědomky) rozjíždíš flame úrovně Novinek.

zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Do USA po prodělání covidu

Příspěvek od zdenda »

MarcosFT píše:
16. 04. 2022, 19:01
firefly píše:
16. 04. 2022, 16:14
zdenda píše:
15. 04. 2022, 22:42
Nabízí se také jedna, jednodušší možnost, totiž zůstat doma
Zdendo, děkuji! Na takovou odpověď tu čekám už kolik dnů. Ale že ti to trvalo, než jsi mi svou skvělou radu napsal! Příště prosím trochu rychleji.
Nejlepší je nereagovat na debila
Píšeš o sobě?:-(

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Do USA po prodělání covidu

Příspěvek od MarcosFT »

zdenda píše:
18. 04. 2022, 17:05
MarcosFT píše:
16. 04. 2022, 19:01
firefly píše:
16. 04. 2022, 16:14

Zdendo, děkuji! Na takovou odpověď tu čekám už kolik dnů. Ale že ti to trvalo, než jsi mi svou skvělou radu napsal! Příště prosím trochu rychleji.
Nejlepší je nereagovat na debila
Píšeš o sobě?:-(
Je zde konkrétní dotaz a ty místo užitečné rady napíšeš, jak říká Globik, příspěvek hodný úrovně na novinkách. Proč? K čemu? Úroveň diskuze na airways jde od desíti k pěti, respektive od začátku covid spíš žádná není, což je škoda, a tvoje non sense příspěvky vážně komunitě neprospějí. XX měsíců s covidem, xkrát odložená cesta do USA, autor otázky asi ví, že tam doopravdy chce nebo musí. A abych ti doopravdy odpověděl, ne, nepíšu o sobě. Slovem debil jsem myslel tebe.

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Do USA po prodělání covidu

Příspěvek od pettte »

Tak konkrétní odpovědí, na toto konkrétní téma, od mne bylo, že jsem to napsal co nejcitlivěji, abych se nedotknul posatelky, res. ji více nestresoval.

Takže asi bude lepší napsat, že pokud jede někdo do takové země, kde si vymýšlejí stále hlouposti, tak se pak cestovatel/ka, nemůže divit, když to nevyjde, nebo ji z imigračního pošlou domů. Je to tak lepší? je spousta krásných zemí, kde už tyto hlouposti přestali požadovat. Ale když někdo musí do USA, tak ať se pak nediví. V USA jsme nebyl 20 let a vůbec mi jejich povýšenecký styl jednání nechybí. Ale samozřejmě, že respektuji masochisty, kterým to vyhovuje.

Je to už méně "novinkové"?


MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Do USA po prodělání covidu

Příspěvek od MarcosFT »

pettte píše:
18. 04. 2022, 19:47
Tak konkrétní odpovědí, na toto konkrétní téma, od mne bylo, že jsem to napsal co nejcitlivěji, abych se nedotknul posatelky, res. ji více nestresoval.

Takže asi bude lepší napsat, že pokud jede někdo do takové země, kde si vymýšlejí stále hlouposti, tak se pak cestovatel/ka, nemůže divit, když to nevyjde, nebo ji z imigračního pošlou domů. Je to tak lepší? je spousta krásných zemí, kde už tyto hlouposti přestali požadovat. Ale když někdo musí do USA, tak ať se pak nediví. V USA jsme nebyl 20 let a vůbec mi jejich povýšenecký styl jednání nechybí. Ale samozřejmě, že respektuji masochisty, kterým to vyhovuje.

Je to už méně "novinkové"?
Odpověď na poslední otázku - ani ne. Hlouposti nehlouposti, je to tak, cílová destinace to vyžaduje, chce tam, vznese dotaz, mám co říct = odpovím, nemám co říct = neodpovím (kéž by). Nevím, kdo se diví? Já se divím tomu, že to neustále komentuješ. Žádný imigrační ji zpět nepošle kvůli testu nebo potvrzení o prodělání nemoci. Jakmile zde bude dotaz na destinaci, které rozumíš nebo chceš rozumět, budeme všichni rádi, když se zapojíš. Zalez a vylez jindy, ahoj.

Jiriq
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 04. 05. 2010, 11:42
Stav: Offline

Re: Do USA po prodělání covidu

Příspěvek od Jiriq »

MarcosFT píše:
11. 04. 2022, 08:37
firefly píše:
10. 04. 2022, 18:34
Jelikož letíme s BA, tak předpokládám, že tyto dokumenty budou chtít vidět již buď na Ruzyni nebo na LHR. No fakt jsem zvědavá, jak mi vyjde ten test.
BA má také verifikaci dokumentů, takže to tam prostě nahrajete a uvidíte, jestli to bude schválené (když ne tak šup na test), pravděpodobně vám na letišti kontrolovat nic nebudou po schválení, stejně jako mi to dělá pravidelně AF/KL.
Opravdu jsi s AF/KL letěl do USA a stačil jim přes ten tool jen certifikát o očkování? To by mě celkem překvapilo, že by jim "stačil" jeden dokument, když jsou tam potřeba dva ...

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Do USA po prodělání covidu

Příspěvek od MarcosFT »

Jiriq píše:
20. 04. 2022, 09:09
MarcosFT píše:
11. 04. 2022, 08:37
firefly píše:
10. 04. 2022, 18:34
Jelikož letíme s BA, tak předpokládám, že tyto dokumenty budou chtít vidět již buď na Ruzyni nebo na LHR. No fakt jsem zvědavá, jak mi vyjde ten test.
BA má také verifikaci dokumentů, takže to tam prostě nahrajete a uvidíte, jestli to bude schválené (když ne tak šup na test), pravděpodobně vám na letišti kontrolovat nic nebudou po schválení, stejně jako mi to dělá pravidelně AF/KL.
Opravdu jsi s AF/KL letěl do USA a stačil jim přes ten tool jen certifikát o očkování? To by mě celkem překvapilo, že by jim "stačil" jeden dokument, když jsou tam potřeba dva ...
Já do R2F (Ready to fly) nahrál vždy očkování + negativní výsledek testu, vždy ten "výpis" z očko.uzis. Schváleno vždy do pár minut a ani jednou po mně na letišti nikdo nic vidět nechtěl. Ve všech případech se jednalo o trasu PRG-CDG-LAX. BA to má taky. Pokud člověk letí na prodělání, stejně musí být očkován, ni?

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Do USA po prodělání covidu

Příspěvek od firefly »

Jelikož jsem sem před časem vložila tento dotaz, myslím, že by bylo fér i napsat, jak jsem dopadla.
Den před odletem, čili v pondělí 9.5. jsme šli na Zličín na antigenní test. Měla jsem strach, protože vím, že člověk může být pozitivní, aniž by měl nějaké příznaky. Naštěstí jsme byli oba negativní.
Takže v úterý 10.5. v 7.00 odlet na LHR. V Praze chtěli vidět pouze negativní test a očkovací certifikát, nic víc, ani žádný příletový formulář.
Oba segmenty, jak PRG-LHR, tak i poté LHR-LAX byly naprosto bez jakéhokoliv omezení a roušek. Pár lidí sice roušku mělo, ale ti to měli dobrovolně, nikdo to nevyžadoval. V letadle se už nerozdávají kartičky pro vyplnění prohlášení, co vyvážíte atd.., takže další plus.
Na imigračním se nás znuděný hispánský úředník nezeptal vůbec na nic, což se mi stalo po mých asi 20 předchozích návštěvách USA poprvé, takže to byla záležitost asi 2 minut.
Během naší cesty přes Kalifornii, Idaho, Wyoming, Jižní Dakotu, Colorado, Nové Mexiko, Arizonu a Nevadu jsme se nesetkali s žádným omezením. Pokud někdo roušku měl, tak obsluha v některých obchodech, na recepcích hotelů nebo restauracích.
Odlet z LA ve čtvrtek 26.5. a na přepážce nechtěli vidět ani očkovací certifikát.
LAX-LHR-PRG, vše bez problémů.
Nevím, jestli mám psát nějaký trip report, nemám totiž žádnou leteckou fotku, fotila jsem hlavně místa, která jsme navštívili, čili Folsom State Prison (pouze zvenku), Grand Teton, Yellowstone, Devils Tower, Craters of the Moon, Mount Rushmore a Mesa Verde. Krásná cesta byla z LA po silnici č.1 podél pobřeží nahoru k Big Sur a Bixby Bridge až ke Carmelu.
Pokud by někoho zajímaly ceny benzínu nebo cokoliv, ráda odpovím.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Do USA po prodělání covidu

Příspěvek od Globik »

Gratuluju!

Btw.my ve čtvrtek přiletěli do Prahy, na letu z Honolulu měla roušku tak půlka lidí a stejně tak CC, na letu SFO-FRA prakticky všichni, protože německé předpisy (i když to byl let UA, ne LH), našlo se tedy pár jedinců, co to ignorovali a nikdo to po nich nevyžadoval.
No a můj syn včera pozitivně testoval, tak máme zrušené plány...
Povinné používání roušek před pár týdny smetl se stolu federální soud, ale třeba u nás v Honolulu to i tak vyžadují někteří majitelé obchůdků a jidelnicek, většinou asijského původu.

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Do USA po prodělání covidu

Příspěvek od firefly »

Tak to my jsme se vrátili v pátek v noci. Byl to teda šok, v Laughlinu (Nevada) jsme měli přes 40°C a tady kosa jako blázen. Ovšem 2 dny před příjezdem do Nevady jsme byli v Coloradu, kde nás před Denverem chytla prudká sněhová vánice, ve které jsme jeli asi 3 hodiny až do Fairplay, kde jsme se chtěli stavit hlavně kvůli seriálu Southpark.
Měli jsme s sebou zásobu respirátorů, nevěděli jsme, jestli tam budou vyžadovány a naštěstí jsme je nemuseli použít ani na okamžik. Obávala jsem se hlavně toho, že budou muset být v letadle, naštěstí BA, ani AA je nevyžadují.

Kevil
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 260
Registrován: 02. 05. 2014, 11:04
Stav: Offline

Re: Do USA po prodělání covidu

Příspěvek od Kevil »

firefly píše:
29. 05. 2022, 11:58
v Laughlinu (Nevada) jsme měli přes 40°C
To si ještě beru svetr ;-). Jsem zvyklý na Údolí smrti kde je běžně 48°C, zažil jsem ale i 54°C a to se nám navíc porouchala klimatizace v autě.

P.S. Za měsíc tam budu, podám zprávu, jaká je aktuální situace :-)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Do USA po prodělání covidu

Příspěvek od Globik »

Tak teď to řešíme my. Jsme v Česku a všichni 4 pozitivní. Buď to kluk přitáhl z posledních dní ve škole nebo chytil cestou v letadle a postupně jsme to od něj dostali ostatní.
Moje doktorka nebere samoplatce a na mojeambulance nám řekli, že potvrzení o vyléčení nesmí vystavovat a máme si to stáhnout z uzis. Jenže to není zdravotnicke zařízení, ale ministerstvo. Voláme na US ambasádu.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Do USA po prodělání covidu

Příspěvek od Globik »

Globik píše:
01. 06. 2022, 13:00
Tak teď to řešíme my. Jsme v Česku a všichni 4 pozitivní. Buď to kluk přitáhl z posledních dní ve škole nebo chytil cestou v letadle a postupně jsme to od něj dostali ostatní.
Moje doktorka nebere samoplatce a na mojeambulance nám řekli, že potvrzení o vyléčení nesmí vystavovat a máme si to stáhnout z uzis. Jenže to není zdravotnicke zařízení, ale ministerstvo. Voláme na US ambasádu.
Na webu CDC je toto:
a letter from a licensed healthcare provider or a public health official stating that you were cleared to travel).
Takže by výpis z uzis snad mohl stačit


Odpovědět