Je možné být dopravním pilotem až po 30.roce věku?

Odpovědět
david777
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 13. 03. 2018, 18:36
Oblíbené typy letadel: Cessna Citation X, B737, B777, Piper PA 32
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Je možné být dopravním pilotem až po 30.roce věku?

Příspěvek od david777 »

Ahoj,
Je mi 22, a už rok pracuji bohužel "jen" jako skladník. Práce mě však ubíjí a beru ji jen jako nutné zlo, protože je třeba se nějak uživit. Jediné, co bych opravdu chtěl dělat, je být dopravním pilotem. Není to jen nějaký náhlý rozmar, už jsem ai vyzkoušel i pilotování na zkoušku v malém Piperu, a potvrdilo se moje nadšení. Také létám na PC simulátoru Flight Gear a hodně čtu o letectví. :wink: Vím,že je to velice trnitá cesta, avšak co mě velmi trápí, je finanční náročnost. Nejsem z "bohaté" rodiny, takže nemám možnost si nějaký ten milion půjčit. Zatím mám našetřeno kolem 100 000 Kč, a počítám, že jinak než šetřením ještě tak 8 let, se na kurz nedostanu. Myslíte, že je možné začít karéru dopravního pilota až třeba ve 30 letech, s žádnými zkušenostmi s létáním? Nebo je to jako u vrcholových sportovců, kteří už odmala musí začít se sportem. Mám střední s maturitou, v angličtině se zdokonaluji prakticky denně. Myslíte, že mám šanci, až se mi podaří vyřešit finanční stránku? Děkuji všem za odpovědi. :wink:


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Je možné být dopravním pilotem až po 30.roce věku?

Příspěvek od Fabo »

Phantomski tady z fora zacal litat po tricitke, dneska je kapitanem. Jde to. Ale pocitej s tim, ze to bude jeste dlouha a draha (a samozrejme i dal ruzne jinak narocna) cesta...

david777
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 13. 03. 2018, 18:36
Oblíbené typy letadel: Cessna Citation X, B737, B777, Piper PA 32
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Je možné být dopravním pilotem až po 30.roce věku?

Příspěvek od david777 »

Fabo píše:Phantomski tady z fora zacal litat po tricitke, dneska je kapitanem. Jde to. Ale pocitej s tim, ze to bude jeste dlouha a draha (a samozrejme i dal ruzne jinak narocna) cesta...


To je povzbudivé. Děkuji za odpověď :)


Odpovědět