Dotazník k DP

Odpovědět
macovo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 28. 03. 2018, 15:22
Stav: Offline

Dotazník k DP

Příspěvek od macovo »

Dobrý den, sháním respondenty pro můj dotazník, tak snad nevadí když ho zde zašlu. Týká se turismu a cestovního ruchu obecně. Obsahuje 23 otázek a zabere vám maximálně 5-10 minut. Moc vám děkuji.

https://cestovani-a-cestovni-ruch.vyplnto.cz/


zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dotazník k DP

Příspěvek od zbozivulekral »

Hodně špatně sestavený dotazník.

macovo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 28. 03. 2018, 15:22
Stav: Offline

Re: Dotazník k DP

Příspěvek od macovo »

Mohu se zeptat co bys mi na něm vytknul? Konstruktivní kritiku přijímám :D

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Dotazník k DP

Příspěvek od beardie »

drviva vacsina ludi z tohto fora nevyuziva cestovky, ale sami si skladaju zajazdy

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dotazník k DP

Příspěvek od zbozivulekral »

macovo píše:Mohu se zeptat co bys mi na něm vytknul? Konstruktivní kritiku přijímám :D


Je to celý zmateně smíchaný dohromady.

Kolikrát ročně se vydáte na dovolenou, tj. jste účastníkem cestovního ruchu? Po chvíli následuje otázka Za jakým účelem převážně cestujete? (Můžete zvolit až 2 možnosti) Odpočinek, rekreace / Turistika, hory / Poznávací zájezdy / Návštěva přátel, rodiny / Práce, obchod - Práce/obchod přeci není dovolená A do toho najednou otázka Jaký typ stravování upřednostňujete? Bez stravy / Jen snídaně / Polopenze / Plná penze / All inclusive - Kdy? Na dovolené? Na které? Na horách? U moře? A nebo na služebce? Dál jsem ani nepokračoval...


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Dotazník k DP

Příspěvek od Globik »

Pokud někde takto na internetu vidím žádost o vyplnění dotazníku k DP, snad z většiny mají ty dotazníky otázky postavené nelogicky nebo odtržené od reality. Docela by mě zajímalo, co se ti lidé vlastně na těch školách naučili.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dotazník k DP

Příspěvek od Fabo »

zbozivulekral píše:
macovo píše:Mohu se zeptat co bys mi na něm vytknul? Konstruktivní kritiku přijímám :D


Je to celý zmateně smíchaný dohromady.

Kolikrát ročně se vydáte na dovolenou, tj. jste účastníkem cestovního ruchu? Po chvíli následuje otázka Za jakým účelem převážně cestujete? (Můžete zvolit až 2 možnosti) Odpočinek, rekreace / Turistika, hory / Poznávací zájezdy / Návštěva přátel, rodiny / Práce, obchod - Práce/obchod přeci není dovolená A do toho najednou otázka Jaký typ stravování upřednostňujete? Bez stravy / Jen snídaně / Polopenze / Plná penze / All inclusive - Kdy? Na dovolené? Na které? Na horách? U moře? A nebo na služebce? Dál jsem ani nepokračoval...


Neni to nejstastnejsi, nicmene treba to prvni neni nutne problematicke. Treba se na dovolenou vydam rocne 2x, ale prevazne cestuji za praci, to se nevylucuje. (samozrejme otazka pak je, proc bych nebyl ucastnikem cestovniho ruchu kdyz nejsem zrovna na dovolene?)

Horsi je, ze nemohu u tech znamkovacich odpovedi vybrat 0 (nezohlednuji)

Nebo treba tady:

23. V kolika letech jste poprvé cestoval/a samostatně (bez pra/rodičů)? (Bráno za hranice České republiky)

Co tabory, skolni zajezdy a tak?
Kdyz mi bylo 7? 8? taknejak, tak jsem byl na tabore v Chorvatsku. Pak jsem byl nekolikrat na skolnim zajezdu v cizine.
Ale tak, ze bych sam (resp. akorat s kamarady v stejnem veku) sedl na vlak a jel do zahranici, to jsem mel tak 15...
tak co z toho je relevantni?

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Dotazník k DP

Příspěvek od firefly »

Poněkud okleštěné věkové kategorie.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Dotazník k DP

Příspěvek od Marty-t »

Podle mne je největší hrubkou tohoto a podobných dotazníků co jsme tu viděli problém náhodnosti výběru vzorku respondentů. Je Vaším cílem náhodně zkoumat nás, magory z fóra, nebo zjistit jak se chová populace v ČR ??? ... :wink: Pokud chcete zkoumat ČR, pak potřebujete kvótní výběr - reprezentativní vzorek odpovídající populaci podle věku, pohlaví, věku, vzdělání, bydliště, druhu příjmů atd... V každém případě u formy internetového dotazníku Vám 100pct. budou chybět respondenti ze skupiny co neumí pracovat s počítačem...

Pokud chcete zkoumat nás, musíte si předem náhodně vybrat koho oslovíte a evidovat procento návratnosti - takto budou výsledky zkreslené už jen tím faktorem výběru - kdo se rozhodne najít si pár minut času na vyplnění. Osobně bych volil z výše popisovaných důvodů jako formu výzkumu osobní pohovor...


Odpovědět