Nový Sůra na idnesu: Tomáš Cafourek

Odpovědět
prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Nový Sůra na idnesu: Tomáš Cafourek

Příspěvek od prodejce »

Tak to vypadá, že na idnesu máme náhradníka za Honzu Sůru - jakéhosi pana Cafourka. Ze začátku psal o vlacích a teď už nám začíná fušovat i do letenek. Zažehněme tedy naše plamenomety a sledujme pozorně články páně Cafourkových... jsem zvědav, co nám přinese:

https://ekonomika.idnes.cz/cena-ropy-le ... oprava_div


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Nový Sůra na idnesu: Tomáš Cafourek

Příspěvek od flyingblue »

prodejce píše:Tak to vypadá, že na idnesu máme náhradníka za Honzu Sůru - jakéhosi pana Cafourka. Ze začátku psal o vlacích a teď už nám začíná fušovat i do letenek. Zažehněme tedy naše plamenomety a sledujme pozorně články páně Cafourkových... jsem zvědav, co nám přinese:

https://ekonomika.idnes.cz/cena-ropy-le ... oprava_div


Zatim je to takovy mily eintopf :-)

"Vsechno souvisi se vsim, ale 'Letuska' a 'Student Agency' jsou spravnymi odborniky."

mandrinka
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 396
Registrován: 02. 01. 2008, 15:12
Stav: Offline

Re: Nový Sůra na idnesu: Tomáš Cafourek

Příspěvek od mandrinka »

No podle mě s idnesem pan Sůra pořád spolupracuje, protože tuhle byl na technetu článek o pantografech, pan Sůra jim říká žabotlamy, a článek se stejnými fotkmi byl i na zdopravy.cz.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Nový Sůra na idnesu: Tomáš Cafourek

Příspěvek od HonzaLB »

mandrinka píše:No podle mě s idnesem pan Sůra pořád spolupracuje, protože tuhle byl na technetu článek o pantografech, pan Sůra jim říká žabotlamy, a článek se stejnými fotkmi byl i na zdopravy.cz.

s idnesem opravdu nespolupracuji. to, že tam někteří autoři kradou texty a témata zdopravy.cz, na to jsem si bohužel už zvykl. ale jestli máte link na ten text o žabotlamech na technetu s údajně stejnými fotkami, budu rád.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Nový Sůra na idnesu: Tomáš Cafourek

Příspěvek od whiskey »



hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Nový Sůra na idnesu: Tomáš Cafourek

Příspěvek od hafi »

A která z těch fotek by měla být převzata ze zdopravy.cz? Bo Technet je pod idnesem podle kvality novinářské práce tak nějak omylem, představa, že by využili bez svolení cizí fotky mi k nim hodně nesedí. Bejt to v jiný rubrice, tak by mi to nijak nepřekvapilo.

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Nový Sůra na idnesu: Tomáš Cafourek

Příspěvek od Robert »

HonzaLB píše:
mandrinka píše:No podle mě s idnesem pan Sůra pořád spolupracuje, protože tuhle byl na technetu článek o pantografech, pan Sůra jim říká žabotlamy, a článek se stejnými fotkmi byl i na zdopravy.cz.

s idnesem opravdu nespolupracuji. to, že tam někteří autoři kradou texty a témata zdopravy.cz, na to jsem si bohužel už zvykl. ale jestli máte link na ten text o žabotlamech na technetu s údajně stejnými fotkami, budu rád.


Kradou témata? To jako, když napíšete o žabotlamu nebo, že Regiojet ruší nějakou linku, už o tom nesmí psát nikdo jiný?

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Nový Sůra na idnesu: Tomáš Cafourek

Příspěvek od HonzaLB »

Robert píše:
HonzaLB píše:
mandrinka píše:No podle mě s idnesem pan Sůra pořád spolupracuje, protože tuhle byl na technetu článek o pantografech, pan Sůra jim říká žabotlamy, a článek se stejnými fotkmi byl i na zdopravy.cz.

s idnesem opravdu nespolupracuji. to, že tam někteří autoři kradou texty a témata zdopravy.cz, na to jsem si bohužel už zvykl. ale jestli máte link na ten text o žabotlamech na technetu s údajně stejnými fotkami, budu rád.


Kradou témata? To jako, když napíšete o žabotlamu nebo, že Regiojet ruší nějakou linku, už o tom nesmí psát nikdo jiný?

Říká se tomu uvedení zdroje, který s tím přišel první. Verte,že je zvláštní pocit číst například v Metru komplet svůj text ukradený bez svolení.Nicméně toto není ten případ,text na technetu je v pohodě.

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Nový Sůra na idnesu: Tomáš Cafourek

Příspěvek od marthym »

Ano, to dělá Mafra běžně. Slyšíte reportáž na rozhlasu nebo jinde a za tři dny to vydají jako autorskou věc, jako by se nechumelilo. A ještě se netrápí alespoň obvolat jiné lidi. Ubohost největšího kalibru.

Jsme na Airways, takže dejme tomu, že by zde napsali, že Letiště Praha má schválenou druhou ranvej. Uvedli by to první. Myslím, že každý z vás (kromě flyingbluea) by se asi divil, kdyby to tak kradli.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Nový Sůra na idnesu: Tomáš Cafourek

Příspěvek od flyingblue »

marthym píše:Ano, to dělá Mafra běžně. Slyšíte reportáž na rozhlasu nebo jinde a za tři dny to vydají jako autorskou věc, jako by se nechumelilo. A ještě se netrápí alespoň obvolat jiné lidi. Ubohost největšího kalibru.

Jsme na Airways, takže dejme tomu, že by zde napsali, že Letiště Praha má schválenou druhou ranvej. Uvedli by to první. Myslím, že každý z vás (kromě flyingbluea) by se asi divil, kdyby to tak kradli.


No, rekneme, ze clenove redakce jineho serveru (kde pusobi flyingblue) maji s neautorizovanym prebiranim materialu (temat i fotek) zpravodajskymi servery sve zkusenosti. A to i servery provozovanymi skupinou Mafra :ugeek:

Mozna se Ti ta jmena jenom pletou :-)

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Nový Sůra na idnesu: Tomáš Cafourek

Příspěvek od Robert »

HonzaLB píše:
Robert píše:
HonzaLB píše:s idnesem opravdu nespolupracuji. to, že tam někteří autoři kradou texty a témata zdopravy.cz, na to jsem si bohužel už zvykl. ale jestli máte link na ten text o žabotlamech na technetu s údajně stejnými fotkami, budu rád.


Kradou témata? To jako, když napíšete o žabotlamu nebo, že Regiojet ruší nějakou linku, už o tom nesmí psát nikdo jiný?

Říká se tomu uvedení zdroje, který s tím přišel první. Verte,že je zvláštní pocit číst například v Metru komplet svůj text ukradený bez svolení.Nicméně toto není ten případ,text na technetu je v pohodě.


Vzhledem k tomu, že nejsem žurnalista, tak ne zcela tomu rozumím. Kdy vznikne podle Vás téma? Dejme tomu, že nějaká společnost zveřejní novinku - například na Twitteru nebo na svých stránkách. Vy o tom napíšete, vzniklo podle Vás téma? Ostatní by Vás měli uvádět jako zdroj?

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Nový Sůra na idnesu: Tomáš Cafourek

Příspěvek od Petr31 »

Robert píše:
HonzaLB píše:
Robert píše:
Kradou témata? To jako, když napíšete o žabotlamu nebo, že Regiojet ruší nějakou linku, už o tom nesmí psát nikdo jiný?

Říká se tomu uvedení zdroje, který s tím přišel první. Verte,že je zvláštní pocit číst například v Metru komplet svůj text ukradený bez svolení.Nicméně toto není ten případ,text na technetu je v pohodě.


Vzhledem k tomu, že nejsem žurnalista, tak ne zcela tomu rozumím. Kdy vznikne podle Vás téma? Dejme tomu, že nějaká společnost zveřejní novinku - například na Twitteru nebo na svých stránkách. Vy o tom napíšete, vzniklo podle Vás téma? Ostatní by Vás měli uvádět jako zdroj?


..Honza píše že jeho článek v Metru byl rovnou copy&paste..originální zdroj pochopitelně neuvedli, natož aby autorovi poslali nějakou kačku. Co je na tom k nepochopení? :crazy:

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Nový Sůra na idnesu: Tomáš Cafourek

Příspěvek od HonzaLB »

Robert píše:
HonzaLB píše:
Robert píše:
Kradou témata? To jako, když napíšete o žabotlamu nebo, že Regiojet ruší nějakou linku, už o tom nesmí psát nikdo jiný?

Říká se tomu uvedení zdroje, který s tím přišel první. Verte,že je zvláštní pocit číst například v Metru komplet svůj text ukradený bez svolení.Nicméně toto není ten případ,text na technetu je v pohodě.


Vzhledem k tomu, že nejsem žurnalista, tak ne zcela tomu rozumím. Kdy vznikne podle Vás téma? Dejme tomu, že nějaká společnost zveřejní novinku - například na Twitteru nebo na svých stránkách. Vy o tom napíšete, vzniklo podle Vás téma? Ostatní by Vás měli uvádět jako zdroj?


Nebavíme se o novinkách zveřejněných na sociálních sítích. Bavíme se o vlastních zjištěních. Ne vše je na sociálních sítí.


Odpovědět