Check My Trip appka neukazuje zakúpený let

Odpovědět
gizmo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 12. 07. 2018, 08:49
Stav: Offline

Check My Trip appka neukazuje zakúpený let

Příspěvek od gizmo »

AHoj,
Dúfam,že sa nebudete smiať za možno naivnú otázku. Mám kúpené spiatočné letenky priamo cez web Emirates do Saigonu (HCMC) . Používam pravidelne práve appku "Check My Trip" pri zatiaľ všetkých svojich letoch, vždy ma upozorní na zmeny skôr ako samotný dopravca a mám s ňou výborné skúsenosti.
No a teraz tá otázka, podľa rezervačného 6-miestneho kódu som si skúšala pridať svoje nové, potvrdené, zaplatené lety od Emirates a jediné, čo fungovalo, bolo pridať trip manuálne, resp. zadať číslo letu. To sa mi zaznačilo, avšak anonymne, iba let - odkiaľ kam, bez mena, žiadne údaje. Na webe Emirates som hneď skontrolovala rezerváciu a všetko je potvrdené.
Viete mi niekto poradiť prečo to nefunguje? Na diskusiách, (ale starých 2 roky) som sa dočítala, že Check My Trip používa Amadeus a Emirates niečo iné.... pomóc, som IT analfabet :? , čo to presne znamená?
Vďaka popredu za odpovede.


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Check My Trip appka neukazuje zakúpený let

Příspěvek od prodejce »

Check My Trip nezobrazí letenku zakoupenou na webu Emirates, rezervaci je nutno prohlížet na webu nebo v appce Emirates. Check My Trip není univerzální nástroj na sledování všech rezervací u všech leteckých společností, tato apka funguje jen na některé rezervace, obvykle zakoupené prostřednictvím prodejců.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Check My Trip appka neukazuje zakúpený let

Příspěvek od prodejce »

Why am I unable to import my trip using my booking reference, first and last name?

Only bookings done on the Amadeus booking system (for travel providers that are customers of Amadeus solutions) can be imported through the manual import feature. Some of these providers do not wish to display their bookings on CheckMyTrip automatically. You can forward your booking confirmation email to trips@checkmytrip.com from the email address linked to your account and the details of your trip will be automatically added in your trip list.

gizmo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 12. 07. 2018, 08:49
Stav: Offline

Re: Check My Trip appka neukazuje zakúpený let

Příspěvek od gizmo »

prodejce píše:Check My Trip nezobrazí letenku zakoupenou na webu Emirates, rezervaci je nutno prohlížet na webu nebo v appce Emirates. Check My Trip není univerzální nástroj na sledování všech rezervací u všech leteckých společností, tato apka funguje jen na některé rezervace, obvykle zakoupené prostřednictvím prodejců.


No nevedela som, zatiaľ to vždy fungovalo aj pri "normálnych" leteckých spoločnostiach, nie len u low cost.
:thumbup: Každopádne ďakujem za odpoveď.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Check My Trip appka neukazuje zakúpený let

Příspěvek od prodejce »

Ano, je to tak.

Z globálního hlediska jsou služby CheckMyTrip a Viewtrip nyní na jakémsi rozcestí a není jisté jak se budou vyvíjet dál. Některé letecké společnosti totiž vůbec nechtějí být v těchto obecných zobrazovačích rezervací nijak vidět a preferují raději zobrazování rezervací výhradně přes vlastní webové stránky. Situaci, která tuto politiku zdůvodňuje jsem podrobněji vysvětlil v článku Světová letenková válka zde na fóru.


Odpovědět