Ruský trolling na serveru Planes.cz

Odpovědět
prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4281
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od prodejce »

Jak již bylo avizováno v jiném vlákně zdejšího fóra (zde: viewtopic.php?f=36&t=8283&start=480#p232318 ), a jak bylo též zmíněno v diskuzi pod jednotlivými zprávami přímo na serveru Planes.cz, dochází k postupnému únosu textové části serveru planes.cz mimo rámec civilního letectví a to směrem k problematice vztahů Rusko/NATO, Putin/Trump, ke geopolitice a k raketovým kompletům. Jinými slovy se na serveru Planes rychle rozšiřují ideologické bláboly, které na serveru o letectví (kterému zde na airways.cz již mnoho let říkáme „u kolegů“) prostě nemají co dělat.

Jelikož si s tím evidentně na planes.cz nevědí rady a tento únos směrem mimo letectví pokračuje i nadále nezměněným tempem, rozhodl jsem se založit toto samostatné vlákno, jednak abych tak planes.cz „nastavil zrcadlo“, co se u nich vlastně děje, a jednak abychom i my získali soustředěnější přehled o vývoji na serveru planes.cz

Co předcházelo

Před jistou, blíže neupřesněnou dobou, přišel do redakce planes.cz jistý pan Michal Čupa, který pro planes začal psát zprávy (textová sekce Novinky). Jedná se o bývalého českého manažera, který si svým manažerským profilem v ničem nezadá s lidmi typu Tvrdík, nebo Lašák, přičemž touto dobou pán již delší dobu podniká v Ruské federaci a zároveň má papíry na letadlo:

https://cz.linkedin.com/in/michalcupa
https://www.e15.cz/rozhovory/michal-cup ... ko-1333419

No a tento pan Michal Čupa začal psát zpravodajské články do sekce Novinky na serveru Planes.cz, a protože na to asi má čas, dokáže psát kadencí i několika článků za den. No a jak to u těchto „manažerských typů“ bývá, problém začíná narůstat rychle. Pan Čupa nejen že je odborníkem na všechno v letectví a v cestovním ruchu (má přeci papíry na letadlo), ale asi má též slabost i pro rakety, neboť ve zpravodajství planes.cz se začaly objevovat namísto fotek letadel fotky ruských raketových kompletů a geopoliticky laděné zpravodajství k této problematice na ose Putin-Trump. Je to neuvěřitelné, ale skutečně je řeč o zpravodajství serveru Planes.cz, podívejte se se mnou:

Například zde zlotřilá Ukrajina tajně poskytla USA k testování ruský raketový komplet S-300:
https://www.planes.cz/cs/article/203292 ... adne-v-usa

Zde se zase americká stíhačka F-35 ukazuje jako nebojeschopná a má problémy (ale i v tomto článku zmínka o raketách):
https://www.planes.cz/cs/article/203363 ... e-pouze-27

Zde naopak ruská stíhačka Su-57 je mimořádně bojeschopná a je objednávána ve větších, než původně očekávaných počtech, přičemž prezident Putin pochválil celkový stav ruského letectva:
https://www.planes.cz/cs/article/203299 ... -planovalo

Zde pro změnu prezident Putin zakázal lety do Gruzie:
https://www.planes.cz/cs/article/203407 ... -do-gruzie

A zde se pan Čupa z odborníka na rakety stává též i odborníkem na příjezdový cestovní ruch, protože cestovní ruch Gruzie podle něj na zrušení letů do/z Ruska strašně prodělá:
https://www.planes.cz/cs/article/203438 ... i-a-ruskem

No a potom začíná série článků k problematice dodávky raket S-400 do Turecka a na to navazující spor Erdogan-Trump. Zde již úplně opouštíme tématiku planes a posouváme se do sféry webů typu armyweb a podobně. Konkrétně takto:

Rusko zahájilo dodávky protiletadlového systému S-400 Turecku
https://www.planes.cz/cs/article/203476 ... 00-turecku

Ankara stále věří, že se podaří urovnat spor s USA týkající se dodávek a výroby F-35
https://www.planes.cz/cs/article/203506 ... yroby-f-35

.. no a dále už si prezident Trump jen uvědomil svojí chybu a začíná zaujímat "smířlivou pozici", chudák jeden malej:
https://www.planes.cz/cs/article/203512 ... na-turecko

Tolik na ukázku z raketové dílny pana Čupy na Planes.cz. Vzhledem ke zvýšené kadenci nových článků na serveru Planes, by výše zmíněný únos od tématiky letectví směrem k ruské geoproblematice byl býval přehlédnut, kdyby ovšem nedošlo na začátku července 2019 k česko-ruské roztržce o přepravní práva do Moskvy.

Když to prasklo

Jedná se o tuto událost ze začátku července 2019, která proběhla ve velkém i masovými médii:

https://zdopravy.cz/ruske-aerolinky-rus ... adu-30944/

A pan Čupa se samozřejmě neudržel, protože Rusko to je jeho parketa, a zpracoval tuto tématiku po svém pro Planes.cz, což už ale pozornosti komunity neuniklo. Ba naopak, podařilo se mu vyvolat bouři nevole jak přímo na Planes, tak i na Airways.cz. Jedná se konkrétně o tento jeho článek:

https://www.planes.cz/cs/article/203448 ... t-povoleny

.. ve kterém mimo jiné podle pana Čupy stejně jako výše zmíněná neposlušná Gruzie, tak i neposlušné Česko na zrušení letů do Ruska strašně, ale přímo katastrofálně prodělá :o

Ale až sem by to byla všechno legrace, i včetně toho, že pan Čupa ve výše uvedeném článku o leteckých přepravních právech používá odbornou terminologii naprosto nepřiléhavě, z čehož lze jednoznačně odvodit, že této tématice vůbec nerozumí (ale což, přeci jen je to zájmový psavec ve svém volném čase, píše zadarmo, nejedná se o profesionála), nicméně pan Čupa toto téma vzal natolik za závažné, že šel, a coby expert poskytl

rozhovor serveru Sputnik zde:

https://cz.sputniknews.com/nazory/20190 ... ka-strana/

Přičemž nikoliv ve výše uvedeném rozhovoru, ale hned v navazujícím článku na toto téma, již Sputnik legalizoval pana Čupu coby „experta ze serveru Planes.cz“, aby tím přídomkem „z planes“ poskytl jeho stanoviskům váhu coby ne-ruského a ne-závislého zdroje, který má shodou okolností stejné stanovisko, jako Sputnik news.

A zde veškerá legrace už končí. V tomto bodě začíná být poškozována celá komunita fandů letectví.

Co dál? Что делать?

Řeklo by se, že po shit-stormu, který pan Čupa svým článkem na Planes a rozhovorem pro Sputnik vyvolal, redakce Planes.cz zakročí a geopolitické bláboly pana Čupy omezí/usměrní zpět směrem k letectví.

Ale to se evidentně nepovedlo.

Samozřejmě neznám poměry a pravidla v redakci Planes, ale zato pan Čupa je zná, a nejen že mu shit-storm, který vyvolal, nijak neublížil, ale evidentně ho spíš ještě utvrdil v tom, že to co dělá, se mu konečně daří a že to dělá správně (a v tomto bych mu dal i za pravdu).

Jen tak na okraj si dovolím připomenout historickou perličku, a to jakou šílenou bouři a dohady v komunitě čtenářů serveru planes vyvolalo pouhé zveřejňování fotek jídel podávaných na palubách letadel, nebo-li cateringu, v čele s legendárním argumentem, že server planes.cz není servrem žrádles.cz, a nemá tak fotky jídel vůbec zveřejňovat.

Fotky jídel na planes vadily, ale fotky raketových kompletů na podvozku tahače MAZ nevadí.

Zveřejňování geopolitických plků o raketách a o prezidentu Putinovi takovou soustředěnou bouři nevole nevyvolává a je to podle mě tím, že články pana Čupy jsou „ředěny“. On je totiž schopen zároveň řídit jak nějakou firmu v Moskvě pro telco konzultace s Čínou – a zároveň – má čas napsat několik článků denně pro Planes.cz, z čehož ale jen každý x-tý je na téma Putin a rakety. Nicméně skutečně se mu podařilo dosáhnout čeho potřeboval: vyšplhal se po zádech skutečných dobrovolníků, kteří tvoří obsah planes ve svém volném čase, a nyní začíná být „expertem ze serveru Planes“ , který může sloužit jako ne-ruský a ne-závislý zdroj i pro další jiná média a který za Planes (tedy za celou komunitu) do těch médií mluví.

Já bych to tedy celé prohlásil úspěchem pana Čupy a neúspěchem serveru Planes, ale to co se děje na serveru planes zejména považuji za nebezpečí pro celou komunitu fanoušků letectví, ve které já osobně se pohybuji už docela dlouho a zažil jsem s ní leccos, ale něco takového jako je pan Čupa ještě ne.

Pan Čupa je sice „odborníkem“ v jedné řadě s Lašákem a s Tvrdíkem, nicméně u nich to tolik nebolelo, protože tito dva zmetci se pohybovali v kategorii „oni“, zatímco pan Čupa už se vetřel do kategorie „my“ a parazituje nikoliv na státním podniku ČSA, ale přímo na komunitě fanoušků letectví. A o to je tahle nová veš v kožichu smutnější a bolestnější.


Ulafme
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 152
Registrován: 08. 11. 2009, 00:32
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od Ulafme »

Ano, souhlasím a připojuji se k anti-Čupovské frontě.

Mne už na konci roku "zaujaly" dva jeho články:
https://www.planes.cz/cs/article/202791/konference-wings-of-the-future-1-cast
https://www.planes.cz/cs/article/202792/konference-wings-of-the-future-2-cast
následované blábolem ze začátku roku:
https://www.planes.cz/cs/article/202868/co-prinese-rok-2019-v-leteckem-odvetvi

které jsou napsány takovým jazykem, že každému z oboru musí být jasné, že pisatel vůbec netuší, o čem píše a která bije.

Zajímavá je ale z mého pohledu jedna věc. To, co je na planes označené jako "článek", je soudruhem Čupou podepsané (předpokládám, že pod nickem Michalc je rovněž on). A jsou to věci relativně neutrálního obsahu - v poslední době hlavně kolem MAXů.
Ale ty pamflety proruského obsahu se zásadně vyskytují pouze jako "novinky", které od zásady podepisované nejsou. X-krát jsem tam tuto praxi kritizoval a ptal se, proč tomu tak je a zdali se pisatel za své výplody stydí. Ani jednou mi nikdo z redaktorů neodpověděl.

A co dál? Petice proti tomu sepisovat nebudeme, takže já za sebe to vidím na naprostou ignoraci tohoto pána a vlastně celých planes.cz. V poslední době už tam chodím jen na stránku "Fotoaktuality" a ty novinky a články nečtu. Co se mohu dočíst tam, dočtu se tady nebo u Honzy Sůry, resp. na jiných zahraničních webech.

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1216
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od Lkprak »

Děkuji za velmi důkladný a erudovaný rozbor.

Planes byly pro mně kdysi (a to po mnoho let) první volbou, prvním serverem, na který jsem vždy po spuštění počítače zavítal. Ty doby jsou už ale dávno pryč, stejně jako jsou pryč i nejspíš někteří jeho přispěvatelé, kteří dokázali psát odborné články na úrovni, že z nich potom citovala i celostátní média.
Bohužel před pár lety se tu objevil takový zlozvyk, že u zpráv se objevoval i nějaký ten hodnotící komentář autora (např. "pravidla Ryanu ohledně přepravy zavazadel byla evidentně nedomyšlená"). Osobně média, a ta odborná zvlášť, vnímám jako prostředek, abych si na danou záležitost udělal názor sám, ne aby mi ho někdo ten svůj vnucoval.
Dnes na planes mrknu jen občas a vždy mně zamrzí, že mezi několika zajímavými články, často i opravdu důkladně rozebírající danou problematiku, jich najdu i nemnoho takových, jež mně takříkajíc nadzvednou ze židle a donutí na zase hodně dlouhou dobu na tento server nezavítat. Onen zmiňovaný článek o problematice česko-ruských přepravních práv, byl jedním z nich.
Moc bych si přál, aby se cosi opět zlomilo a planes.cz se stal opět všeobecně uznávaným serverem. Zatím to však vypadá, že nejen mně už zbudou jen vzpomínky na kdysi zajímavý a úspěšný internetový projekt.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4001
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od HighFlyer »

Kolego prodejče, je to uz pres 15 let, co na tomto foru diskutujeme, v mnoha vecech spolu zasadne nesouhlasime, nekdy jsme diskutovali i ostreji, nez by si vec zaslouzila, ale tentokrat Ti ze srdce a uprimne DĚKUJI za zalozeni tohoto vlakna a za praci, kterou jsi tomu venoval!! Opravdu zasluzna prace a opravdu dukladne zdokumentovana.

Neni to prvni pripad "unosu" nejakeho odborneho nebo uzce zamereneho media (nebo FB skupiny) proruskymi manipulatory, ale i kdyz uz jsme zazili v ramci ruske hybridni kampane leccos, u serveru Planes.cz to proste prekvapi. Je to o to vice sokujici, ze ve vedeni serveru Planes.cz je clovek, ktery se tady na airways.cz pod nickem "flyingblue" prezentuje od roku 2008 nejprve jako "insider" z oboru letectvi a pozdeji uz sice ne insdier (ponechme stranou, kdy a proc tato zmena nastala), ale v kazdem vlakne a temer kazdem prispevku jako tzv. "besserwisser", autorita dosazena sebou samotnym, ktery ve svych prispevcich zahanbuje nebo rovnou urazi jine prispevatele s jinymi nazory, protoze on to "proste vi lip".

Prosim uzivatele flyingblue o odpovedi na tyto dotazy:

1) Jakym zpusobem se pan Michal Čupa stal prispevatelem serveru Planes.cz? Prihlasil se sam? Oslovili jste ho sami? Byl vam doporucen? Kym?
2) Jakym zpusobem si server Planes.cz overil odbornou erudici a dosavadni kretid pana Čupy v oblasti letectvi? A co bylo vysledkem tohoto overeni?
3) Jak byla pri prijeti pana Čupy dohodnuta jeho role v redakci a temata, kterym se bude venovat? Nebo jste mu nechali zcela volnou ruku?
4) Jak hodnotite dosavadni publikacni cinnost pana Čupy ve svetle analyzy jeho prispevku, kterou provedl uzivatel "prodejce" v tomto vlakne?
5) Prislibil pan Čupa privedeni jakychkoli inzerentu na server Planes.cz nebo zprostredkovani ci zajisteni jakychkoli jinych zdroju prijmu? Pokud ano, byl tento jeho prislib naplnen?

Predem dekuji uzivateli flyingblue za odpovedi na tyto dotazy, pripadne o informaci, zda server Planes.cz chysta nejaka opatreni k naprave vyznamne poskozene povesti plynouci ze zarazeni Planes.cz mezi servery provozujici proruskou hybridni propagandu.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od flyingblue »

HighFlyer píše:Kolego prodejče, je to uz pres 15 let, co na tomto foru diskutujeme, v mnoha vecech spolu zasadne nesouhlasime, nekdy jsme diskutovali i ostreji, nez by si vec zaslouzila, ale tentokrat Ti ze srdce a uprimne DĚKUJI za zalozeni tohoto vlakna a za praci, kterou jsi tomu venoval!! Opravdu zasluzna prace a opravdu dukladne zdokumentovana.

Neni to prvni pripad "unosu" nejakeho odborneho nebo uzce zamereneho media (nebo FB skupiny) proruskymi manipulatory, ale i kdyz uz jsme zazili v ramci ruske hybridni kampane leccos, u serveru Planes.cz to proste prekvapi. Je to o to vice sokujici, ze ve vedeni serveru Planes.cz je clovek, ktery se tady na airways.cz pod nickem "flyingblue" prezentuje od roku 2008 nejprve jako "insider" z oboru letectvi a pozdeji uz sice ne insdier (ponechme stranou, kdy a proc tato zmena nastala), ale v kazdem vlakne a temer kazdem prispevku jako tzv. "besserwisser", autorita dosazena sebou samotnym, ktery ve svych prispevcich zahanbuje nebo rovnou urazi jine prispevatele s jinymi nazory, protoze on to "proste vi lip".

Prosim uzivatele flyingblue o odpovedi na tyto dotazy:

1) Jakym zpusobem se pan Michal Čupa stal prispevatelem serveru Planes.cz? Prihlasil se sam? Oslovili jste ho sami? Byl vam doporucen? Kym?
2) Jakym zpusobem si server Planes.cz overil odbornou erudici a dosavadni kretid pana Čupy v oblasti letectvi? A co bylo vysledkem tohoto overeni?
3) Jak byla pri prijeti pana Čupy dohodnuta jeho role v redakci a temata, kterym se bude venovat? Nebo jste mu nechali zcela volnou ruku?
4) Jak hodnotite dosavadni publikacni cinnost pana Čupy ve svetle analyzy jeho prispevku, kterou provedl uzivatel "prodejce" v tomto vlakne?
5) Prislibil pan Čupa privedeni jakychkoli inzerentu na server Planes.cz nebo zprostredkovani ci zajisteni jakychkoli jinych zdroju prijmu? Pokud ano, byl tento jeho prislib naplnen?

Predem dekuji uzivateli flyingblue za odpovedi na tyto dotazy, pripadne o informaci, zda server Planes.cz chysta nejaka opatreni k naprave vyznamne poskozene povesti plynouci ze zarazeni Planes.cz mezi servery provozujici proruskou hybridni propagandu.


Verim, ze paklize je napises na adresu redakce ( redakce@planes.cz ), tak Ti sef serveru planes.cz nejakym zpusobem odpovi. Zda Te uspokoji, ci nikolivek, nedokazu predikovat.


HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od HonzaLB »

Flyingblue: mohu se jen zeptat, kdo je šéfredaktorem planes.cz? a proč stále kradete?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od flyingblue »

HonzaLB píše:Flyingblue: mohu se jen zeptat, kdo je šéfredaktorem planes.cz? a proč stále kradete?


To se samozrejme zeptat muzete a zcela jiste tu osobu najdete na prislusne strance. Abych Vam pomohl - je to pan Richard Habarta

A co se tyce kradeni, mam za to, ze zatim se prokazalo jenom to, ze jste dlouhodobe behem Vasi cinnosti v MF DNES vykradal data z planes.cz .

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od HonzaLB »

flyingblue píše:
HonzaLB píše:Flyingblue: mohu se jen zeptat, kdo je šéfredaktorem planes.cz? a proč stále kradete?


To se samozrejme zeptat muzete a zcela jiste tu osobu najdete na prislusne strance. Abych Vam pomohl - je to pan Richard Habarta

A co se tyce kradeni, mam za to, ze zatim se prokazalo jenom to, ze jste dlouhodobe behem Vasi cinnosti v MF DNES vykradal data z planes.cz .

Prokázalo? už loni jsem vás žádal o jediný důkaz toho, že jsem něco ukradl. Nepřišlo nic. Jen uražená reakce toho pána, co dává prostor ruským švábům. Mimochodem, na stránkách planes.cz Habartu ani Krska nenajdete.Proč? Stydíte se za sebe?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od flyingblue »

HonzaLB píše:
flyingblue píše:
HonzaLB píše:Flyingblue: mohu se jen zeptat, kdo je šéfredaktorem planes.cz? a proč stále kradete?


To se samozrejme zeptat muzete a zcela jiste tu osobu najdete na prislusne strance. Abych Vam pomohl - je to pan Richard Habarta

A co se tyce kradeni, mam za to, ze zatim se prokazalo jenom to, ze jste dlouhodobe behem Vasi cinnosti v MF DNES vykradal data z planes.cz .

Prokázalo? už loni jsem vás žádal o jediný důkaz toho, že jsem něco ukradl. Nepřišlo nic. Jen uražená reakce toho pána, co dává prostor ruským švábům. Mimochodem, na stránkách planes.cz Habartu ani Krska nenajdete.Proč? Stydíte se za sebe?


My vime prvni, kdo v MF DNES vedel prvni a z jakych zdroju se data brala. A vime to i diky tomu, ze se nam nekteri z redakce omlouvali, ze holt z Liberce je to k datum daleko. Takze pokud zlodej krici "chytte zlodeje", je to prinejmensim legracni.

Mimochodem v sekci komunikace je zalozka "Tým planes" ... Ale chapu, ze je to pro Vas slozite to hledat, kdyz se Vam to nenaserviruje primo pod nos ...

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4001
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od HighFlyer »

flyingblue píše:Verim, ze paklize je napises na adresu redakce ( redakce@planes.cz ), tak Ti sef serveru planes.cz nejakym zpusobem odpovi. Zda Te uspokoji, ci nikolivek, nedokazu predikovat.

Proc neodpovis tady a ted?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od flyingblue »

HighFlyer píše:
flyingblue píše:Verim, ze paklize je napises na adresu redakce ( redakce@planes.cz ), tak Ti sef serveru planes.cz nejakym zpusobem odpovi. Zda Te uspokoji, ci nikolivek, nedokazu predikovat.

Proc neodpovis tady a ted?


Protoze k tem odpovedim je kompetentni nekdo jinej :-)

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4001
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od HighFlyer »

Timto nominuji server Planes.cz na Krameriovu cenu za "nezavislou" zurnalistiku.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od HonzaLB »

flyingblue píše:
HonzaLB píše:
flyingblue píše:
To se samozrejme zeptat muzete a zcela jiste tu osobu najdete na prislusne strance. Abych Vam pomohl - je to pan Richard Habarta

A co se tyce kradeni, mam za to, ze zatim se prokazalo jenom to, ze jste dlouhodobe behem Vasi cinnosti v MF DNES vykradal data z planes.cz .

Prokázalo? už loni jsem vás žádal o jediný důkaz toho, že jsem něco ukradl. Nepřišlo nic. Jen uražená reakce toho pána, co dává prostor ruským švábům. Mimochodem, na stránkách planes.cz Habartu ani Krska nenajdete.Proč? Stydíte se za sebe?


My vime prvni, kdo v MF DNES vedel prvni a z jakych zdroju se data brala. A vime to i diky tomu, ze se nam nekteri z redakce omlouvali, ze holt z Liberce je to k datum daleko. Takze pokud zlodej krici "chytte zlodeje", je to prinejmensim legracni.

Mimochodem v sekci komunikace je zalozka "Tým planes" ... Ale chapu, ze je to pro Vas slozite to hledat, kdyz se Vam to nenaserviruje primo pod nos ...

Fajn, takže opět bez důkazů. Takový rusko-ovčávčovský styl poblít bez důkazů
To servírování pod nos myslíte to vaše mlčení na tiskovce, kde se nezeptáte a pak odpověď na dotaz někoho jiného vydáte jako exkluzivní zprávu?)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od flyingblue »

HonzaLB píše:
flyingblue píše:
HonzaLB píše:Prokázalo? už loni jsem vás žádal o jediný důkaz toho, že jsem něco ukradl. Nepřišlo nic. Jen uražená reakce toho pána, co dává prostor ruským švábům. Mimochodem, na stránkách planes.cz Habartu ani Krska nenajdete.Proč? Stydíte se za sebe?


My vime prvni, kdo v MF DNES vedel prvni a z jakych zdroju se data brala. A vime to i diky tomu, ze se nam nekteri z redakce omlouvali, ze holt z Liberce je to k datum daleko. Takze pokud zlodej krici "chytte zlodeje", je to prinejmensim legracni.

Mimochodem v sekci komunikace je zalozka "Tým planes" ... Ale chapu, ze je to pro Vas slozite to hledat, kdyz se Vam to nenaserviruje primo pod nos ...

Fajn, takže opět bez důkazů. Takový rusko-ovčávčovský styl poblít bez důkazů
To servírování pod nos myslíte to vaše mlčení na tiskovce, kde se nezeptáte a pak odpověď na dotaz někoho jiného vydáte jako exkluzivní zprávu?)


To servírování pod nos myslím konkrétně stránku, která se jmenuje "Tým planes", kerou nedokáže nejznámnější investigativec (dříve "víme první") nalézt.

A pokud dotyčný (se svojí vykrádací minulostí) šermuje bez důkazů opakovaně pojmy jako "zloděj", pak mi to přijde tak absurdní, že je třeba uvádět věci na pravou míru. A ano, poblít bez důkazů, to je Váš styl.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od HonzaLB »

flyingblue píše:
HonzaLB píše:
flyingblue píše:
My vime prvni, kdo v MF DNES vedel prvni a z jakych zdroju se data brala. A vime to i diky tomu, ze se nam nekteri z redakce omlouvali, ze holt z Liberce je to k datum daleko. Takze pokud zlodej krici "chytte zlodeje", je to prinejmensim legracni.

Mimochodem v sekci komunikace je zalozka "Tým planes" ... Ale chapu, ze je to pro Vas slozite to hledat, kdyz se Vam to nenaserviruje primo pod nos ...

Fajn, takže opět bez důkazů. Takový rusko-ovčávčovský styl poblít bez důkazů
To servírování pod nos myslíte to vaše mlčení na tiskovce, kde se nezeptáte a pak odpověď na dotaz někoho jiného vydáte jako exkluzivní zprávu?)


To servírování pod nos myslím konkrétně stránku, která se jmenuje "Tým planes", kerou nedokáže nejznámnější investigativec (dříve "víme první") nalézt.

A pokud dotyčný (se svojí vykrádací minulostí) šermuje bez důkazů opakovaně pojmy jako "zloděj", pak mi to přijde tak absurdní, že je třeba uvádět věci na pravou míru. A ano, poblít bez důkazů, to je Váš styl.

myslím, že jsem vám opakovaně poslal x kontrétních důkazů, kdy jste kradli. od vás zatím slyším pouze výmluvy. Prudit o kvalitě novinářů vám šlo dobře, ale když jste usvědčen, že se z vás stal častý adept do rubriky přiblblé novinové texty, nějak jste se odmlčel.


Odpovědět