Ruský trolling na serveru Planes.cz

Odpovědět
HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od HighFlyer »

Vsimate si, jak sikovne uzivatel "flyingblue" odvadi pozornost od jadra veci? Od ruskeho trollingu na serveru, ktery kdysi byval zajimavym zdrojem zprav z letectvi? Jak se vyhyba tem otazkam, na ktere jako jeden ze spravcu serveru musi znat odpoved?

Proc to dela misto toho, aby na jednoduche otazky poskytl jednoduche odpovedi?


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od flyingblue »

HonzaLB píše:
flyingblue píše:
HonzaLB píše:Fajn, takže opět bez důkazů. Takový rusko-ovčávčovský styl poblít bez důkazů
To servírování pod nos myslíte to vaše mlčení na tiskovce, kde se nezeptáte a pak odpověď na dotaz někoho jiného vydáte jako exkluzivní zprávu?)


To servírování pod nos myslím konkrétně stránku, která se jmenuje "Tým planes", kerou nedokáže nejznámnější investigativec (dříve "víme první") nalézt.

A pokud dotyčný (se svojí vykrádací minulostí) šermuje bez důkazů opakovaně pojmy jako "zloděj", pak mi to přijde tak absurdní, že je třeba uvádět věci na pravou míru. A ano, poblít bez důkazů, to je Váš styl.

myslím, že jsem vám opakovaně poslal x kontrétních důkazů, kdy jste kradli. od vás zatím slyším pouze výmluvy. Prudit o kvalitě novinářů vám šlo dobře, ale když jste usvědčen, že se z vás stal častý adept do rubriky přiblblé novinové texty, nějak jste se odmlčel.


Zadny dukaz jste nikdy neposktyl. A to je asi tak vsechno.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od HonzaLB »

flyingblue píše:
HonzaLB píše:
flyingblue píše:
To servírování pod nos myslím konkrétně stránku, která se jmenuje "Tým planes", kerou nedokáže nejznámnější investigativec (dříve "víme první") nalézt.

A pokud dotyčný (se svojí vykrádací minulostí) šermuje bez důkazů opakovaně pojmy jako "zloděj", pak mi to přijde tak absurdní, že je třeba uvádět věci na pravou míru. A ano, poblít bez důkazů, to je Váš styl.

myslím, že jsem vám opakovaně poslal x kontrétních důkazů, kdy jste kradli. od vás zatím slyším pouze výmluvy. Prudit o kvalitě novinářů vám šlo dobře, ale když jste usvědčen, že se z vás stal častý adept do rubriky přiblblé novinové texty, nějak jste se odmlčel.


Zadny dukaz jste nikdy neposktyl. A to je asi tak vsechno.

ok, tak malý důkaz z mailu, že jsem vám ho poskytl. Samozřejmě můžu vytáhnout ještě uplakané maily pana Habarty o tom, proč jste vykradli zprávu o konci wizz air v Brně, konci linky Praha - Skopje atd. Vždy velmi pozoruhodné výmluvy hodné Ovčáčka.
Dne 2018-12-19 18:12, Michal Krsek napsal:
Je to velmi jednoduche, server zdopravy.cz necitujeme, protoze server
zdopravy.cz jako zdroj nepouzivame. Zdroje, ktere pouzivame, uvadime.

A jeden z duvodu, proc server z dopravy.cz jako zdroj nepouzivame,
jsou Vase hystericke reakce. Zkuste se nad tim zamyslet.

Zdravi

Michal Krsek

On 19.12.2018 18:02, Jan Sůra (zdopravy.cz) wrote:
Dobrý den, pánové,
máme tu opět poněkud nepříjemnou situaci, kdy citujete server, který zprávu nepřinesl jako první. Fakta jsou jasná:7:00 Zdopravy.cz, slovenští zloději v 10. ČTK a všechna další média bez problémů citují źdopravy.cz. Zajímá mě proto, proč necitujete Vy.

Děkuji za odpověď.
Jan Sůra

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od marthym »

Zaprvé si musíme uvědomit, co je Planes za server. Těžko bude generovat desítky tisíc korun měsíčně. Tudíž je to spíše hobby s výhodami. Co jsou výhody? Letiště vás pustí na TK s významnými lidmi, představovačky. Aerolinky vám poskytnou letenky.

A teď k meritu věci. Nepochybuji o tom, že z Ruska také něco proteče. Trolling je totiž placený (o tom, že jej pár zapálenejch jedinců dělá z vlastní vůle, žádná).

Takže otázka by měla znít: Co ty, flyingblue konkrétně, máš z tak ubohé propagandy? Kromě této (logické) ostudy. Stojí to za to být její součástí? Já bych se propadal hanbou, ale každý jsme jiný.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od flyingblue »

HonzaLB píše:
flyingblue píše:
HonzaLB píše:myslím, že jsem vám opakovaně poslal x kontrétních důkazů, kdy jste kradli. od vás zatím slyším pouze výmluvy. Prudit o kvalitě novinářů vám šlo dobře, ale když jste usvědčen, že se z vás stal častý adept do rubriky přiblblé novinové texty, nějak jste se odmlčel.


Zadny dukaz jste nikdy neposktyl. A to je asi tak vsechno.

ok, tak malý důkaz z mailu, že jsem vám ho poskytl. Samozřejmě můžu vytáhnout ještě uplakané maily pana Habarty o tom, proč jste vykradli zprávu o konci wizz air v Brně, konci linky Praha - Skopje atd. Vždy velmi pozoruhodné výmluvy hodné Ovčáčka.
Dne 2018-12-19 18:12, Michal Krsek napsal:
Je to velmi jednoduche, server zdopravy.cz necitujeme, protoze server
zdopravy.cz jako zdroj nepouzivame. Zdroje, ktere pouzivame, uvadime.

A jeden z duvodu, proc server z dopravy.cz jako zdroj nepouzivame,
jsou Vase hystericke reakce. Zkuste se nad tim zamyslet.

Zdravi

Michal Krsek

On 19.12.2018 18:02, Jan Sůra (zdopravy.cz) wrote:
Dobrý den, pánové,
máme tu opět poněkud nepříjemnou situaci, kdy citujete server, který zprávu nepřinesl jako první. Fakta jsou jasná:7:00 Zdopravy.cz, slovenští zloději v 10. ČTK a všechna další média bez problémů citují źdopravy.cz. Zajímá mě proto, proč necitujete Vy.

Děkuji za odpověď.
Jan Sůra


Aha ... My server z dopravy necitujeme, protoze ho necteme :-) Ja jsem tam byl vcera po 14 dnech nakouknout a nic me tam neaujalo. Coz samozrejme neznamena, ze nemate ctenare, ktere to zajima, ale me stav na zeleznici nebo souteze na vyber autobusovych dopravcu nezajimaji.

Clanku, kdy na planes.cz vysel clanek jako prvni a nasledne o nich psala dalsi media, jsou stovky. A presto netrpime paranoiou, ze ty informace pochazeji od nas a vsichni je ausgerechnet vykradali/ji. Ozyvame se vetsinou v pripade, ze nekde objevime fotky od nas.

Narozdil od toho, kdy jsem se ptal mych znamych pusobicich tehdy v MAFRE, zda nas nahodou nevykradate a odpovedi mi bylo, ze se omlouvaji, ale z Liberce to vy osobne mate pro informace daleko a nekde je brat musite.


HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od HonzaLB »

flyingblue píše:
HonzaLB píše:
flyingblue píše:
Zadny dukaz jste nikdy neposktyl. A to je asi tak vsechno.

ok, tak malý důkaz z mailu, že jsem vám ho poskytl. Samozřejmě můžu vytáhnout ještě uplakané maily pana Habarty o tom, proč jste vykradli zprávu o konci wizz air v Brně, konci linky Praha - Skopje atd. Vždy velmi pozoruhodné výmluvy hodné Ovčáčka.
Dne 2018-12-19 18:12, Michal Krsek napsal:
Je to velmi jednoduche, server zdopravy.cz necitujeme, protoze server
zdopravy.cz jako zdroj nepouzivame. Zdroje, ktere pouzivame, uvadime.

A jeden z duvodu, proc server z dopravy.cz jako zdroj nepouzivame,
jsou Vase hystericke reakce. Zkuste se nad tim zamyslet.

Zdravi

Michal Krsek

On 19.12.2018 18:02, Jan Sůra (zdopravy.cz) wrote:
Dobrý den, pánové,
máme tu opět poněkud nepříjemnou situaci, kdy citujete server, který zprávu nepřinesl jako první. Fakta jsou jasná:7:00 Zdopravy.cz, slovenští zloději v 10. ČTK a všechna další média bez problémů citují źdopravy.cz. Zajímá mě proto, proč necitujete Vy.

Děkuji za odpověď.
Jan Sůra


Aha ... My server z dopravy necitujeme, protoze ho necteme :-) Ja jsem tam byl vcera po 14 dnech nakouknout a nic me tam neaujalo. Coz samozrejme neznamena, ze nemate ctenare, ktere to zajima, ale me stav na zeleznici nebo souteze na vyber autobusovych dopravcu nezajimaji.

Clanku, kdy na planes.cz vysel clanek jako prvni a nasledne o nich psala dalsi media, jsou stovky. A presto netrpime paranoiou, ze ty informace pochazeji od nas a vsichni je ausgerechnet vykradali/ji. Ozyvame se vetsinou v pripade, ze nekde objevime fotky od nas.

Narozdil od toho, kdy jsem se ptal mych znamych pusobicich tehdy v MAFRE, zda nas nahodou nevykradate a odpovedi mi bylo, ze se omlouvaji, ale z Liberce to vy osobne mate pro informace daleko a nekde je brat musite.

ok, tak ještě prosím ten důkaz. věta "ptal jsem se mých známých" mě poněkud neuspokojuje. Také jsem se ptal svých známých, co vás znají a říkají, že chodíte s ovčáčkem na pivo a jste největší kámoši.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od Fabo »

marthym píše:Zaprvé si musíme uvědomit, co je Planes za server. Těžko bude generovat desítky tisíc korun měsíčně. Tudíž je to spíše hobby s výhodami. Co jsou výhody? Letiště vás pustí na TK s významnými lidmi, představovačky. Aerolinky vám poskytnou letenky.

A teď k meritu věci. Nepochybuji o tom, že z Ruska také něco proteče. Trolling je totiž placený (o tom, že jej pár zapálenejch jedinců dělá z vlastní vůle, žádná).

Takže otázka by měla znít: Co ty, flyingblue konkrétně, máš z tak ubohé propagandy? Kromě této (logické) ostudy. Stojí to za to být její součástí? Já bych se propadal hanbou, ale každý jsme jiný.


fb se tady onehda chlubil jak z toho maji vysoke prokliky. Nu coz, je treba spravne urcit cile, aby se penezovod otviral cim dal tim vic, klidne i z vychodu.

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 622
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od loupeznik »

yellow píše:Jeste by se sluselo podotknout, ze my tu mame trolla/svaba. Nas Karel, ktery velice energicky obhajoval vse z reichu na vychode a nahle se odmlcel. Domnivam se, ze Karel=Michal :ymdevil:

No, Karlovi už asi došlo, že o diskuzi založenou na faktech (nikoli emocích) tu fakt velký zájem není a tak ho to sem netáhne. Nedivím se mu.

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od MEA »

Som kazdopadne za to, aby sa sem politika netahala a bol by pokoj. Ale takisto netreba svet vidiet tak ciernobielo ako to tu mnohi predvadzate. Bojov o vplyv, rozdelenia vlastnictva atd je plna ludska historia - nebolo by odveci ju analyzovat a poucit sa z nej. A keby som sem teraz - ako off topic - napisal este vetu, ze sa Ruska urcite nebojim, mam tam dost kamaratov a paci sa mi trebars Jak-40, uz budem podla vasho ocenenia "prorusky troll"? Lebo ak ano, mozte mi tu rovno zrusit konto.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od flyingblue »

HonzaLB píše:
flyingblue píše:
HonzaLB píše:ok, tak malý důkaz z mailu, že jsem vám ho poskytl. Samozřejmě můžu vytáhnout ještě uplakané maily pana Habarty o tom, proč jste vykradli zprávu o konci wizz air v Brně, konci linky Praha - Skopje atd. Vždy velmi pozoruhodné výmluvy hodné Ovčáčka.
Dne 2018-12-19 18:12, Michal Krsek napsal:
Je to velmi jednoduche, server zdopravy.cz necitujeme, protoze server
zdopravy.cz jako zdroj nepouzivame. Zdroje, ktere pouzivame, uvadime.

A jeden z duvodu, proc server z dopravy.cz jako zdroj nepouzivame,
jsou Vase hystericke reakce. Zkuste se nad tim zamyslet.

Zdravi

Michal Krsek

On 19.12.2018 18:02, Jan Sůra (zdopravy.cz) wrote:
Dobrý den, pánové,
máme tu opět poněkud nepříjemnou situaci, kdy citujete server, který zprávu nepřinesl jako první. Fakta jsou jasná:7:00 Zdopravy.cz, slovenští zloději v 10. ČTK a všechna další média bez problémů citují źdopravy.cz. Zajímá mě proto, proč necitujete Vy.

Děkuji za odpověď.
Jan Sůra


Aha ... My server z dopravy necitujeme, protoze ho necteme :-) Ja jsem tam byl vcera po 14 dnech nakouknout a nic me tam neaujalo. Coz samozrejme neznamena, ze nemate ctenare, ktere to zajima, ale me stav na zeleznici nebo souteze na vyber autobusovych dopravcu nezajimaji.

Clanku, kdy na planes.cz vysel clanek jako prvni a nasledne o nich psala dalsi media, jsou stovky. A presto netrpime paranoiou, ze ty informace pochazeji od nas a vsichni je ausgerechnet vykradali/ji. Ozyvame se vetsinou v pripade, ze nekde objevime fotky od nas.

Narozdil od toho, kdy jsem se ptal mych znamych pusobicich tehdy v MAFRE, zda nas nahodou nevykradate a odpovedi mi bylo, ze se omlouvaji, ale z Liberce to vy osobne mate pro informace daleko a nekde je brat musite.

ok, tak ještě prosím ten důkaz. věta "ptal jsem se mých známých" mě poněkud neuspokojuje. Také jsem se ptal svých známých, co vás znají a říkají, že chodíte s ovčáčkem na pivo a jste největší kámoši.


No vidite, to je hruza co. Takze tu mame asi tak deset prispevku na tema "my si myslime, ze neco delate nebo ze jste delali", ktere jste zapocal zcela zbytecne. Blahopreju.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od flyingblue »

Fabo píše:
marthym píše:Zaprvé si musíme uvědomit, co je Planes za server. Těžko bude generovat desítky tisíc korun měsíčně. Tudíž je to spíše hobby s výhodami. Co jsou výhody? Letiště vás pustí na TK s významnými lidmi, představovačky. Aerolinky vám poskytnou letenky.

A teď k meritu věci. Nepochybuji o tom, že z Ruska také něco proteče. Trolling je totiž placený (o tom, že jej pár zapálenejch jedinců dělá z vlastní vůle, žádná).

Takže otázka by měla znít: Co ty, flyingblue konkrétně, máš z tak ubohé propagandy? Kromě této (logické) ostudy. Stojí to za to být její součástí? Já bych se propadal hanbou, ale každý jsme jiný.


fb se tady onehda chlubil jak z toho maji vysoke prokliky. Nu coz, je treba spravne urcit cile, aby se penezovod otviral cim dal tim vic, klidne i z vychodu.


Z ceho mame "vysoke prokliky"?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od flyingblue »

marthym píše:Zaprvé si musíme uvědomit, co je Planes za server. Těžko bude generovat desítky tisíc korun měsíčně. Tudíž je to spíše hobby s výhodami. Co jsou výhody? Letiště vás pustí na TK s významnými lidmi, představovačky. Aerolinky vám poskytnou letenky.

A teď k meritu věci. Nepochybuji o tom, že z Ruska také něco proteče. Trolling je totiž placený (o tom, že jej pár zapálenejch jedinců dělá z vlastní vůle, žádná).

Takže otázka by měla znít: Co ty, flyingblue konkrétně, máš z tak ubohé propagandy? Kromě této (logické) ostudy. Stojí to za to být její součástí? Já bych se propadal hanbou, ale každý jsme jiný.


Na primou otazku prima odobni odpoved:

Konkretne mam z toho cca 20-30 hodin tydne neplacene prace na datech a fotkach a vylepsovani podminek pro spottery v Praze.

Vse ostatni (vcetne pristupu na plochu) si dokazu vyresit i mimo planes.

A hanbou se nepropadam, nebot nesdilim ani nahodou pohled, ktery prezentoval prodejce. A to pres fakt, ze mam na spoustu veci jiny nazor nez ma Michal Cupa. Ostatne nemam ani zadne informace, ktere by naznacovaly ci dokonce potvrzovaly, ze by byly planes.cz primo nebo neprimo financovane z Ruska.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od HonzaLB »

Krsku, vyhrál jste. Bojovat s lidmi vašeho typu je opravdu ztráta času. I když všichni uvidí bílou, Krsek modrou.

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od Robert »

flyingblue píše:Clanku, kdy na planes.cz vysel clanek jako prvni a nasledne o nich psala dalsi media, jsou stovky. A presto netrpime paranoiou, ze ty informace pochazeji od nas a vsichni je ausgerechnet vykradali/ji. Ozyvame se vetsinou v pripade, ze nekde objevime fotky od nas.


Planes.cz zas v poslední době doplňuje zprávy fotkami staženými ze zahraničních zpravodajských serverů - např. zde https://www.planes.cz/cs/article/203523 ... ii-vyrobce. Pochybuji, že je to domluvené s Financial Times. Podobných příkladů z poslední doby je tam celá řada. Celé je to pěkné pokrytectví, když se objeví fotky od vás, tak se ozýváte a sami zároveň fotky kradete?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Ruský trolling na serveru Planes.cz

Příspěvek od flyingblue »

Robert píše:
flyingblue píše:Clanku, kdy na planes.cz vysel clanek jako prvni a nasledne o nich psala dalsi media, jsou stovky. A presto netrpime paranoiou, ze ty informace pochazeji od nas a vsichni je ausgerechnet vykradali/ji. Ozyvame se vetsinou v pripade, ze nekde objevime fotky od nas.


Planes.cz zas v poslední době doplňuje zprávy fotkami staženými ze zahraničních zpravodajských serverů - např. zde https://www.planes.cz/cs/article/203523 ... ii-vyrobce. Pochybuji, že je to domluvené s Financial Times. Podobných příkladů z poslední doby je tam celá řada. Celé je to pěkné pokrytectví, když se objeví fotky od vás, tak se ozýváte a sami zároveň fotky kradete?


Take jsem se na to ptal a podle lidi zodpovednych za pribirani jsou obrazky z cizich zdroju prebirany bud na zaklade licence nebo jejich explicitniho povoleni. Pokud mate dojem, ze nejaky (treba Vas) obrazek neni pouzit v souladu s licenci, napiste na redakce @ planes.cz

Co se tyce "nasich" obrazku - obrazky nejsou nase. Obrazky jsou autoru, kteri je k nam nahrali (prave k nam). Takze pokud se nekde objevi obrazky, ktere pochazeji od nas, kontaktujeme provozovatele prislusneho serveru a upozornime ho, ze si ma vyjasnit licenci s autorem obrazku (tj. nikoliv s nami). Podotykam, ze jde o cele obrazky, nahledove miniatury neresenime.


Odpovědět