Kapitán Ladislav Keller

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Kapitán Ladislav Keller

Příspěvek od pepa007 »

Taky mi to nepřišlo tak strašný.

Některý vyjádření byly teda *hodně* neobratný, jako třeba říct o přistání do terénu "to letadlo to umí" a jak v rusku letadlo "bezpečně přistálo na poli s kukuřicí" – to jsou fakt totální úlety :crazy:

A bylo vidět že trochu držel basu se SW, ale zas na férovku řekl že to jsou všechno jeho kámoši, a řek bych že přesto nijak výrazně neohýbal fakta v jejich prospěch.

A Drtinová je hrozná, ale to je zas jiný téma :D


Ulafme
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 08. 11. 2009, 00:32
Stav: Offline

Re: Kapitán Ladislav Keller

Příspěvek od Ulafme »

Pokud někdo náhodou nečetl:
https://www.idnes.cz/technet/technika/ntsb-boeing-737-max-piloti-sullenberger.A191014_115948_tec_technika_pka

Komu věříte více? Člověku, který v totální časové tísni zachránil 155 lidí, nebo bývalému kapitánovi, který chce pro své ego a pár ušetřených zlatých přistávat na polích?
https://www.idnes.cz/technet/technika/boeingu-737-max-a-ladislav-keller.A190325_111507_tec_technika_vse

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Kapitán Ladislav Keller

Příspěvek od pettte »

Ulafme píše:Pokud někdo náhodou nečetl:
https://www.idnes.cz/technet/technika/ntsb-boeing-737-max-piloti-sullenberger.A191014_115948_tec_technika_pka

Komu věříte více? Člověku, který v totální časové tísni zachránil 155 lidí, nebo bývalému kapitánovi, který chce pro své ego a pár ušetřených zlatých přistávat na polích?
https://www.idnes.cz/technet/technika/boeingu-737-max-a-ladislav-keller.A190325_111507_tec_technika_vse


Hlavně si pamatuji skutečné záběry kapitána "Sullyho" jak po přistání, tak i později, kdy na něm byla vidět únava a pokora, ne jako "geroj" exkpt. Keller....

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Kapitán Ladislav Keller

Příspěvek od zbozivulekral »

pettte píše:Hlavně si pamatuji skutečné záběry kapitána "Sullyho" jak po přistání, tak i později, kdy na něm byla vidět únava a pokora, ne jako "geroj" exkpt. Keller....


Srovnáváš nesrovnatelné, nemyslíš?

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Kapitán Ladislav Keller

Příspěvek od pettte »

zbozivulekral píše:
pettte píše:Hlavně si pamatuji skutečné záběry kapitána "Sullyho" jak po přistání, tak i později, kdy na něm byla vidět únava a pokora, ne jako "geroj" exkpt. Keller....


Srovnáváš nesrovnatelné, nemyslíš?


Popravdě, nemyslím! Z kpt. "Sullyho" je vidět ve všech jeho vystoupeních jistá pokora. Z exkpt. Kellera čiší frajerství a nadřazenost, toť můj subjektivní názor.
A oparvdu jsem rád, že nemůžeme hodnotit, jak "frajersky" by to Keller posadil na řeku, nebo do pole, když je to letadlo na to , podle něj, stavěné.


zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Kapitán Ladislav Keller

Příspěvek od zbozivulekral »

pettte píše:Popravdě, nemyslím!


Tak se nad tím zkus zamyslet... Ono je to o logice, případně pak o překonání vlastní zášti a zabedněnosti.

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Kapitán Ladislav Keller

Příspěvek od pettte »

zbozivulekral píše:
pettte píše:Popravdě, nemyslím!


Tak se nad tím zkus zamyslet... Ono je to o logice, případně pak o překonání vlastní zášti a zabedněnosti.


Husy jsme spolu nepásli, já Tě také neurážím, tak není důvod psát, že jsem zabedněný nebo jednám ze zášti.
Trvám na tom, že pokud svěřuji život svůj a svých blízkých plně do rukou dopravního pilota, tak právem od něj očekávám, že moje bezpečnost, bude pro něj TOU NEJVYŠŠÍ PRIORITOU.

Zakončím to citací z Forest Gumpa: " Pro hloupého, každý hloupý....".

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Kapitán Ladislav Keller

Příspěvek od zbozivulekral »

pettte píše:
zbozivulekral píše:
pettte píše:Popravdě, nemyslím!


Tak se nad tím zkus zamyslet... Ono je to o logice, případně pak o překonání vlastní zášti a zabedněnosti.


Husy jsme spolu nepásli, já Tě také neurážím, tak není důvod psát, že jsem zabedněný nebo jednám ze zášti.
Trvám na tom, že pokud svěřuji život svůj a svých blízkých plně do rukou dopravního pilota, tak právem od něj očekávám, že moje bezpečnost, bude pro něj TOU NEJVYŠŠÍ PRIORITOU.

Zakončím to citací z Forest Gumpa: " Pro hloupého, každý hloupý....".


A já trvám na tom, že srovnáváš nesrovnatelné.

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Kapitán Ladislav Keller

Příspěvek od pettte »

zbozivulekral píše:
pettte píše:
zbozivulekral píše:
Tak se nad tím zkus zamyslet... Ono je to o logice, případně pak o překonání vlastní zášti a zabedněnosti.


Husy jsme spolu nepásli, já Tě také neurážím, tak není důvod psát, že jsem zabedněný nebo jednám ze zášti.
Trvám na tom, že pokud svěřuji život svůj a svých blízkých plně do rukou dopravního pilota, tak právem od něj očekávám, že moje bezpečnost, bude pro něj TOU NEJVYŠŠÍ PRIORITOU.

Zakončím to citací z Forest Gumpa: " Pro hloupého, každý hloupý....".


A já trvám na tom, že srovnáváš nesrovnatelné.


A já zase stojím za Forestem Gumpem. Myslím si, že to tím můžeme uzavřít.

Eidi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 14. 09. 2014, 10:56
Oblíbené typy letadel: B737, B757, B777, B787, A320ceo/neo Family, A330ceo/neo, A350XWB.
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Kapitán Ladislav Keller

Příspěvek od Eidi »

zbozivulekral píše:
pettte píše:
zbozivulekral píše:
Tak se nad tím zkus zamyslet... Ono je to o logice, případně pak o překonání vlastní zášti a zabedněnosti.


Husy jsme spolu nepásli, já Tě také neurážím, tak není důvod psát, že jsem zabedněný nebo jednám ze zášti.
Trvám na tom, že pokud svěřuji život svůj a svých blízkých plně do rukou dopravního pilota, tak právem od něj očekávám, že moje bezpečnost, bude pro něj TOU NEJVYŠŠÍ PRIORITOU.

Zakončím to citací z Forest Gumpa: " Pro hloupého, každý hloupý....".


A já trvám na tom, že srovnáváš nesrovnatelné.


Už se cyklíš, tak prosím vysvětli, v čem srovnává nesrovnatelné. :) Za tezemi musí být i argumenty. Mě to taky zajímá. Díky :)

zbozivulekral
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 414
Registrován: 14. 01. 2018, 11:42
Oblíbené typy letadel: 787
Pohlaví: muž
Bydliště: LKTB
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Kapitán Ladislav Keller

Příspěvek od zbozivulekral »

Eidi píše:
Už se cyklíš, tak prosím vysvětli, v čem srovnává nesrovnatelné. :) Za tezemi musí být i argumenty. Mě to taky zajímá. Díky :)


ok, v tomto:

pettte píše:Hlavně si pamatuji skutečné záběry kapitána "Sullyho" jak po přistání, tak i později, kdy na něm byla vidět únava a pokora, ne jako "geroj" exkpt. Keller....


Kapitán Sullenberger byl po přistání na Hudsonu unavený, to dává docela smysl, když se znovu narodil. Proč by ale měl být unavený kapitán Keller? On těsně před rozhovorem někde nouzově přistával? Nemluvě o tom, že kapitán Sullenberger po této události 100% prošel intenzivním mediálním školením (je to ve státech naprosto běžná praxe), což se u kapitána Kellera dá téměř jistě vyloučit. Ano, projev kapitána Kellera obsahoval pár nešťastných formulací, ale kapitán Keller je narozdíl od kapitána Sullenbergera pouze pilot a ne "celebrita" (myšleno tak, že kapitán Sullenberger absolvoval stovky rozhovorů, zatímco kapitán Keller jednotky).

Paul1
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 228
Registrován: 23. 01. 2016, 17:44
Stav: Offline

Re: Kapitán Ladislav Keller

Příspěvek od Paul1 »

zbozivulekral píše:Kapitán Sullenberger byl po přistání na Hudsonu unavený, to dává docela smysl, když se znovu narodil. Proč by ale měl být unavený kapitán Keller? On těsně před rozhovorem někde nouzově přistával? Nemluvě o tom, že kapitán Sullenberger po této události 100% prošel intenzivním mediálním školením (je to ve státech naprosto běžná praxe), což se u kapitána Kellera dá téměř jistě vyloučit. Ano, projev kapitána Kellera obsahoval pár nešťastných formulací, ale kapitán Keller je narozdíl od kapitána Sullenbergera pouze pilot a ne "celebrita" (myšleno tak, že kapitán Sullenberger absolvoval stovky rozhovorů, zatímco kapitán Keller jednotky).


Možná ses měl víc zaměřit na tu pokoru než únavu. Pokoru musí mít člověk v sobě a nemá na ni žádný vliv, jestli je člověk celebrita nebo není, postoupil několik školení nebo ne, poskytl jeden rozhovor nebo stovky...

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Kapitán Ladislav Keller

Příspěvek od marthym »

zbozivulekral píše:kapitán Keller je narozdíl od kapitána Sullenbergera pouze pilot a ne "celebrita".


V našem malém leteckém rybníčku jich absolvoval dost na to, abychom mohli říct, že tou celebritou chce být. Anebo někdo chce, aby jí byl. Honzo, můžeš prosím dovysvětlit? 8)

PS: slovo narozdíl se píše na rozdíl. Promiň, musel jsem, to je má profesní deformace.


Zamčeno