Covid-19 off-topic

Odpovědět
Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od Globik »

On je tam jaksi i vliv tranzitní země, že? A může se to změnit ze dne na den.


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od Night fly »

Globik píše:
13. 12. 2021, 18:33
On je tam jaksi i vliv tranzitní země, že? A může se to změnit ze dne na den.
Prave ze pri "standardnim" tranzitu (neopustis prostor letiste, pokracujes nejblizsim moznym letem) vetsinou zadne dalsi podminky nejsou. Samozrejme s vyjimkou USA, kde v podstate standardni tranzit neexistuje, nicmene vzhledem k tomu, ze OP se chystal letet s AF/KL, jsem toto pominul a predpokladal tranzit bez nejakych dalsich komplikaci. A jinak ano, ze dne na den se podminky menit muzou, ale to uz je zkratka riziko cestovani v teto dobe.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od Globik »

Night fly píše:
14. 12. 2021, 08:19
Globik píše:
13. 12. 2021, 18:33
On je tam jaksi i vliv tranzitní země, že? A může se to změnit ze dne na den.
Prave ze pri "standardnim" tranzitu (neopustis prostor letiste, pokracujes nejblizsim moznym letem) vetsinou zadne dalsi podminky nejsou. Samozrejme s vyjimkou USA, kde v podstate standardni tranzit neexistuje, nicmene vzhledem k tomu, ze OP se chystal letet s AF/KL, jsem toto pominul a predpokladal tranzit bez nejakych dalsich komplikaci. A jinak ano, ze dne na den se podminky menit muzou, ale to uz je zkratka riziko cestovani v teto dobe.
Jenže platí to "většinou". Už může být teoreticky problém se vstupem do Schengenu, nikdy nevíš, kdy si některá země postaví hlavu, že to už není čistý tranzit, protože můžeš kdykoli utéct do "města". A podívej se třeba na Naritu, tam při přestupu mezi terminály nemáš dnes šanci, bere se to jako vstup do země.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od Globik »

Jedna z velmi mála pozitivních věcí, které přinesl covid je flexibilita letenek.
Nevím,jak u evropských aerolinek, ale u drtivé většiny amerických lze vesele měnit bez poplatku. A award letenky rušit rovněž bez poplatku. Rušil jsem teď 3 mezinárodní awardy, United na pár kliků myší, stejně tak Alaska (tam mi ale pravdepodobne strhli 25 USD bukovaci poplatek BA, ještě jsem neporovnával částky) a FB (award KL) včera po necelých dvou hodinách čekání rozpad spojení a dnes čekání na agenta pouhých 8 minut, za pár minut vyřešeno).

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od jencik »

Globik píše:
06. 01. 2022, 00:45
Jedna z velmi mála pozitivních věcí, které přinesl covid je flexibilita letenek.
Nevím,jak u evropských aerolinek, ale u drtivé většiny amerických lze vesele měnit bez poplatku. A award letenky rušit rovněž bez poplatku. Rušil jsem teď 3 mezinárodní awardy, United na pár kliků myší, stejně tak Alaska (tam mi ale pravdepodobne strhli 25 USD bukovaci poplatek BA, ještě jsem neporovnával částky) a FB (award KL) včera po necelých dvou hodinách čekání rozpad spojení a dnes čekání na agenta pouhých 8 minut, za pár minut vyřešeno).
U KLM ci AF to ide v pohode, u LH zalezi na tarife, ten najlacnejsi zmenit nejde, ak si clovek par eur priplati, tak ju zatial moze menit podla potreby(v my bookings je vedena ako flexible)

Inak k tej Narite, ak na nej potrebujes prestupit, tak si vybavis povolenie na transit a na zaklade neho ta pustia v pohode (kolega prestupoval na NRT s povolenim a bez problemov transitoval medzi terminalmi)


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od persona »

prodejce píše:
11. 11. 2021, 20:06
Nerad ruším místní tiché rozjímání, ale právě jsem se dozvěděl, že někdejší zdejší uživatel persona je tzv. "antivax", viz https://zlutyzakaznik.cz/


Takže persona má v sobě kromě desetitisíců kafí ještě i očkování na tetanus (zřejmě vícekrát), černý kašel, záškrt, obrnu, žloutenku B, spalničky, zarděnky, příušnice a patrně i hemofilní influenzu b, ale očkování na čínský plicní mor už se do něj na stará kolena nevejde :) Zajímavé zjištění.

Jen dodám, že já osobně mám za účelem někdejších rovníkových dobrodružství v sobě kromě výše uvedeného seznamu ještě i žlutou zimničku a přesto jsem se dožil důchodu, nijak to neovlivnilo mou chuť prudit a navíc mám i na stará kolena neutuchající pocit, že by se toho do mně ještě vešlo víc.
Já tu stále jsem, jen jsem delší dobu nijak nereagoval, protože poslední let jsem měl v březnu 2020, kdy byl ještě svět v pořádku a když jsem viděl poslední Globíkovu reakci v jednom vláknu, řekl jsem si, že nakouknu do příslušného off-topicu, zda už se to někde neřešilo. :-) A ano. Otevřel jsem si teď schválně mezinárodní očkovací žlutý průkaz a je tam z března 2009 něco jako Mening A + C a Typhus VI, ale a další 4 nebo 5 řádků, které jsem nemohl rozlušit (jen vakcína Twinrix).

loupeznik: děkuji. :-)

globik: V tomto budeme určitě stát na opačných stranách barikády a pokud to není jasně patrné z měsíčního se rozčilování na blogu v rámci souhrnu, dodám pro zdejší diskutéry, že "vakcinaci" neplánuji, od počátku celé kauzy jsem roušky v MHD i obchodech z 95 % šidil (ano, pod nosem či bradou) a od května 2021 jezdím bez nich ve veškeré veřejné dopravě, obchodech, úřadech, kavárnách a hospodách (kam chodím ilegálně, kde mě pustí).

Beru si ji jen do zdravotnického zařízení anebo když mám virózu/nachlazení/malou chřipku, jako právě teď od pondělka (dnes bych měl jít na PCR test na přání zaměstnavatele, celkově třetí za ty necelé dva roky) a ano, teď si roušku do MHD vezmu, když mi objektivně není dobře, abych to zbytečně nešířil.

Tak před 6 lety jsem byl v tramvaji jediný, kdo ji měl (klasická zimní viróza), ale co přišel Covid, není to už ono. V dubnu 2020 v MHD apartní latexové laboratorní rukavice v kombinaci se žlutými holínkami a nikomu to nestálo za pohled. Uznávám ovšem, že proti těm, co měli vojenskou masku s chobotem/hadicí jak od vysavače (s jistě účinnými filtry) to člověk nemá lehké. :-) Ještěže mám tu švédskou svářečskou kuklu s protivládními hesly. To zabere vždy. Jen je potřeba nápis tekutou křídou obnovit a aktualizovat. :-)

Pro případné zájemce odkazuji na rozhovor, který je ale celý jen o kávě a kavárnách a o viru a létání tam není ani slovo. Snad to v off-topicu nevadí. :-)



Odpovědět