Covid-19 off-topic

Odpovědět
Erix8
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 149
Registrován: 30. 01. 2007, 18:25
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Erix8 »

[quote="prodejce"]Ad kremnica:

A prodejče, minimálně v několika řetězcích jsou naštěstí v prodeji i malá rajčata Nelinka a Stelinka z jedné moravské "farmy", a ta chutnají (i v průměru, záleží jak se urodí) o dost lépe :)


pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od pettte »

Erix8 píše:
prodejce píše:Ad kremnica: ...

Pod tohle se můžu jen podepsat. Všichni, co operují s návratem do "normálního stavu" hned co opadnou restrikce (popř. jak se vyjadřují "hned jak nám ten náš stbák ďábel svině co za všechno může" dovolí svobodně cestovat), počítají s návratem masové poptávky jako do přelomu 2019/2020 nebo s její korekcí +/- pár procent. Ale nová hladina bude podle mě úplně jinde. Žebříčky cestujících na letištích, každoročně zvyšované tu o 10, tu o 3% nebo nedej bože snižované o -2% jsou pasé.

Kolik tipujete Prahu letos? Byli jste se tam podívat? Psal jsem dříve optimisticky 10 milionů, teď to vidím optimisticky 6-7 s tím, že polovina už je za leden-březen splněná … Většina dálkovek pro letošek je pasé, chartery v podstatě také a pravidelné lety po Evropě taky polezou nahoru ze stávající nuly strašně pomalu.

A jen - pokud jste zaznamenali - prodej nových aut ve Velké Británii se v dubnu počtem vrátil do roku 1946. Takže na konci roku kde, rok 1963 - a bude to úspěch?


Ty určitě nosíš na triku placku s Babišem, že jo? Hele, nic proti, pokud jsi submisivní, tak je jasné, že se ti líbí, že ti nekdo řídí tvůj život. Já si ho ale budu řídit sám!
A nedaleká budoucnost ukáže následky toho jak jsou lidi drženi doma a hadrama na hubě. Už teď lze zaznamenat v nezávislých médiích (nezávislých na vládnoucí straně a vládě) jak rostou násilné činy v rodinách díky stresu a přibudou k tomu zanedbané a nové nemoci z nošení roušek.
A teď mi prosím napište oblíbené "i kdyby to mělo zachránit jen jediný život tak to má smysl!" co na tom, že na druhé straně umřou tisíce jiných, ty se do naší statistiky nepočítají, tak je to OK.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Online

Covid-19 off-topic

Příspěvek od Globik »

[quote="pettte"][/quote]
Nech si ty politické kecy a urážky na jiné fórum, tohle je letecké a toto vlákno je navíc o rušení letů a vratkách peněz, ne o Burešovi.

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od pettte »

Globik píše:
pettte píše:

Nech si ty politické kecy a urážky na jiné fórum, tohle je letecké a toto vlákno je navíc o rušení letů a vratkách peněz, ne o Burešovi.


Hele, mně taky ty tvoje kecy nezajímají, a starej se raději o vašeho Doníka. Je neskutečné, jak se lidi co žijí mimo ČR mají potřebu vyjadřovat stále k ČR. Ono to asi bude tím, že v cizině zůstaneš pořád cizincem a každému místnímu jsi ukradený co?
Ale tobě nejvíce vadí, že tam musíš držet ústa a krok, protože tam nic neznamenáš. Já svá práva v ČR znám a budu si je hájit, bez ohledu na to, jak jsi vystrašený z "chřipky".
Reagoval jsem urážky z citace Prodejce a komentář Erix8, já jsem tenhle styl komunikace nezačal. Jinak rajčátka od prodejce a erix8 nevadí? Tohle je současný styl demokracie země kde žiješ? Jak se oni vyjadřovali k letectví? Chtělo by to trochu sebereflexe!

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Petr31 »

pettte píše:
Globik píše:
pettte píše:

Nech si ty politické kecy a urážky na jiné fórum, tohle je letecké a toto vlákno je navíc o rušení letů a vratkách peněz, ne o Burešovi.


Hele, mně taky ty tvoje kecy nezajímají, a starej se raději o vašeho Doníka. Je neskutečné, jak se lidi co žijí mimo ČR mají potřebu vyjadřovat stále k ČR. Ono to asi bude tím, že v cizině zůstaneš pořád cizincem a každému místnímu jsi ukradený co?
Ale tobě nejvíce vadí, že tam musíš držet ústa a krok, protože tam nic neznamenáš. Já svá práva v ČR znám a budu si je hájit, bez ohledu na to, jak jsi vystrašený z "chřipky".


Ty máš ale fakt problém....ale sám se sebou... asi nějaké dlouhodobé domácí násílí u vás doma, jak jsi nám naznačil. Jinak nechápu, proč pořád troubíš v tom děsném Česku, které si GENIA tvého typu fakt nezaslouží, hranice směrem ven jsou otevřené, tak tady nepruď a jeď se rekreovat, případně pracovat a všem nám to ukázatí!
PS: Řekl bych, že Globíkovi tu Hawai neslutečně závidíš, ale nemáš koule si to přiznat :ymdevil:
Mimochodem, mimo ČR ruzně po světě žiju a pracuju bratru 15 let. Ale domov mám tady, a vyjadřovat k tomu co se tady děje budu taky, i kdybys ses stavěl na hlavu.


bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od bugr »

já si pořád myslím, že je tam riziko jako u chřipky, myslím opravdové chřipky.. A kdo jí prodělal tak ví, že to není to klasické nastydnutí ale člověk se opravdu cítí na umření.
Já bojuji tím, že denně sportuju a snažím se být co nejvíc venku na slunci. Podle mě to prostě pokácí lidi, kteří buď totálně kašlou na životosprávu a pak starší ročníky.
Tam si myslím by měla být ochrana jenže to měla být ochrana u chřipkových vln ale to nikoho nezajímalo. Třeba mezi 2016-2017 byl nárůst počtu zemřelých v 1.čtvrtletí 3700 lidí! To je dost velký číslo a dělo se tu něco? Loni v březnu u nás v domově důchodců umřelo za měsíc během chřipkové vlny 18 lidí a zase se nic nedělo..

Na druhou stranu je pravda, že to co se dělo v letectví už bylo asi trochu moc, myslím lítání sem a tam, asi byla potřeba nějaká stopka aby si planeta mohla odpočinout :) Takže ty Číňani jsou vlastně největší ekologové :mrgreen:

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Fabo »

bugr píše:já si pořád myslím, že je tam riziko jako u chřipky, myslím opravdové chřipky..
...
Tam si myslím by měla být ochrana jenže to měla být ochrana u chřipkových vln ale to nikoho nezajímalo.
...



Vcera se, poprve od zacatku brezna, prehupnul pomer pacientu jednotek intenzivni pece v Nizozemsku kteri jsou hospitalizovani s COVIDem na mensinu.

Jinymy slovy, nejake dva mesice zamestnavala tato choroba doktory na JIPkach vic, nez vsechny ostatni choroby, tezke urazy, nehody, atd. dohromady. A to vetsinu toho casu panoval uz zprisneny rezim.

To mi ku*va ukazte chripkovou epidemii, ktera tohle za poslednich 100 let dokazala...

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od bugr »

Chřipka není VIP respektive nemá takové světové PR, ta kosí lidi bez zájmu médií.
Minulou zimu v Holandsku 11 000 hospitalizovaných. 2900 mrtvých. Panikařil někdo? Zakazoval létat?
Ono vůbec to počítání obětí bez pitvy je přesný součet nepřesných vstupů....
A končím s off topikem, těchto diskuzí nás neodborníků je plný internet...

Ale samozřejmě nejhorší je smrt z vyplašení. :mrgreen:

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od jencik »

bugr píše:Chřipka není VIP respektive nemá takové světové PR, ta kosí lidi bez zájmu médií.
Minulou zimu v Holandsku 11 000 hospitalizovaných. 2900 mrtvých. Panikařil někdo? Zakazoval létat?
Ono vůbec to počítání obětí bez pitvy je přesný součet nepřesných vstupů....
A končím s off topikem, těchto diskuzí nás neodborníků je plný internet...

Ale samozřejmě nejhorší je smrt z vyplašení. :mrgreen:


Akurat ked je spolu dajme tomu 13 ľudí chorých na chrípku vo veku 30 rokov, tak sa vyliecia všetci. Pri Covid-19 uz je dosť vysoká pravdepodobnosť, ze to všetci neprežijú, pretože reakcia imunitného systému, infarkt alebo pod. Pri prekročení istej koncentrácie je tento vírus skutočne smrtiaci, preto sa vôbec nedá porovnávať s chrípkou. Zober si, ze vlastne neexistuje krajina, kde by nezaviedli opatrenia proti šíreniu vírusu.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Online

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Globik »

bugr píše:Chřipka není VIP respektive nemá takové světové PR, ta kosí lidi bez zájmu médií.
Minulou zimu v Holandsku 11 000 hospitalizovaných. 2900 mrtvých. Panikařil někdo? Zakazoval létat?
Ono vůbec to počítání obětí bez pitvy je přesný součet nepřesných vstupů....
A končím s off topikem, těchto diskuzí nás neodborníků je plný internet...

Ale samozřejmě nejhorší je smrt z vyplašení. :mrgreen:

Což je cca 50% oproti mrtvým v Nizozemí na COVID-19. Při všech opatřeních, která byla provedena (nebo si je lidi provedli sami). Máš nějaké odborné odhady, kolik by těch mrtvých bylo, kdyby se nic neomezilo (resp.omezilo shodně jako při chřipkové epidemii)? Podívej se na NYC: poloviční počet obyvatel než v NL a již 15-20 tisíc mrtvých na COVID-19.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od bugr »

dělal někdo pitvy aby se zjistilo na co opravdu umřeli? U nás se udělala tuším jedna a byl to infarkt ...
Je to každého věc, když to chcete sledovat a panikařit tak je to Vás boj. Já chci normálně žít. Viry tu jsou, byly a budou, to je realita, lidi umírají, to je taky realita.

A slovy Majora Těrazkyho, lidí je na světě jako sraček....

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Online

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Globik »

bugr píše:dělal někdo pitvy aby se zjistilo na co opravdu umřeli? U nás se udělala tuším jedna a byl to infarkt ...
Je to každého věc, když to chcete sledovat a panikařit tak je to Vás boj. Já chci normálně žít. Viry tu jsou, byly a budou, to je realita, lidi umírají, to je taky realita.

A slovy Majora Těrazkyho, lidí je na světě jako sraček....

Něco Ti tam asi vypadlo. Nemá ta jedna věta být "Já chci normálně žít nebo normálně umřít a to klidně hned."? A ještě bys tam měl dopsat "Já chci normálně žít, což obnáší i rodinný život s návštěvami rodičů a prarodičů a jestli kvůli tomu umřou, to je mi fuk, protože major Terazky říkal, že na světě je lidí jako sraček."

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od Fabo »

bugr píše:dělal někdo pitvy aby se zjistilo na co opravdu umřeli? U nás se udělala tuším jedna a byl to infarkt ...
Je to každého věc, když to chcete sledovat a panikařit tak je to Vás boj. Já chci normálně žít. Viry tu jsou, byly a budou, to je realita, lidi umírají, to je taky realita.

A slovy Majora Těrazkyho, lidí je na světě jako sraček....



Tak to rekni na rovinu, ze ti je u p****e kdo umre a kolik jich bude, a nevykladej tady blbosti o tom ze to je chripka. Kolik z tech tvych 11 tisic bylo na JIPce? Kolik jich zemrelo?
Nemluve o tom, ze tech 11 tisic hospitalizaci uz jsme prekrocili pred vic nez mesicem. Cca v ty samy dobe uvedli statistici, ze tydenne umira cca o 2000 vic lidi, nez by se dalo cekat podle dat z predchozich let. Takze tech tvych 2900 udelali za nejakych 10 dni...

Tak se neskryvej za falesne cisla.

Hezky z plnyho hrdla

"Je mi jedno ze umre vetsina duchodcu a hromada dalsich. JA CHCI NA PIVO!"

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: COVID - rušení linek, vratky peněz apod.

Příspěvek od pettte »

Petr31 píše:
pettte píše:
Globik píše:Nech si ty politické kecy a urážky na jiné fórum, tohle je letecké a toto vlákno je navíc o rušení letů a vratkách peněz, ne o Burešovi.


Hele, mně taky ty tvoje kecy nezajímají, a starej se raději o vašeho Doníka. Je neskutečné, jak se lidi co žijí mimo ČR mají potřebu vyjadřovat stále k ČR. Ono to asi bude tím, že v cizině zůstaneš pořád cizincem a každému místnímu jsi ukradený co?
Ale tobě nejvíce vadí, že tam musíš držet ústa a krok, protože tam nic neznamenáš. Já svá práva v ČR znám a budu si je hájit, bez ohledu na to, jak jsi vystrašený z "chřipky".


Ty máš ale fakt problém....ale sám se sebou... asi nějaké dlouhodobé domácí násílí u vás doma, jak jsi nám naznačil. Jinak nechápu, proč pořád troubíš v tom děsném Česku, které si GENIA tvého typu fakt nezaslouží, hranice směrem ven jsou otevřené, tak tady nepruď a jeď se rekreovat, případně pracovat a všem nám to ukázatí!
PS: Řekl bych, že Globíkovi tu Hawai neslutečně závidíš, ale nemáš koule si to přiznat :ymdevil:
Mimochodem, mimo ČR ruzně po světě žiju a pracuju bratru 15 let. Ale domov mám tady, a vyjadřovat k tomu co se tady děje budu taky, i kdybys ses stavěl na hlavu.


Jo, jo. A proto jsem v těch slavných Spojených státech demokratických nebyl více než 20 let. Komu to vyhovuje, ať si tam žije. Já raději utrácím své peníze v jiných zemích. I když popravdě, polynéské Havajské ostrovy mají nádnernou přírodu a polynésané jsou úplně jiní, ale nemám potřebu se tam vracet. A každý kdo si to chce zjistit ví, že Polynésané se dodnes (marně) snaží zvrátit okupaci- ukradejí Havaje USA.
Fakt mne udivuje, jak každý ví kdo jsem, co jsem, co jsme zažil a kolik mám peněz. Ale ani toto není důvod to někomu říkat, soukromí a svoboda je pro mne to nejdůležitější, a USA už dávno jsou všechno možné, jen ne ta země, kterou tam před staletími začali Evropané osídlovat.
Je mi to naprosto putna kdo a kde žije, je to jeho vlastní volba.

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od firefly »

Napadlo mě zeptat se zde, v tomto vláknu. Nemá někdo nějaké bližší informace, kdy by se pro turisty z EU, konkrétně z Česka, otevřela možnost cestovat do USA? Loni jsem přišla o 2 cesty a už mi to fakt chybí hodně.
Budu moc ráda za všechny odpovědi.
Předem děkuji.


Odpovědět