Covid-19 off-topic

Odpovědět
marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od marthym »

Globik:
Hele, přesně tyhle a jim podobné zvěsti, co jdou z USA, tady (alespoň v "mojí" bublině) už začínají lidi brát docela vážně... Sice to na jednu stranu hraje do karet populismu, na druhou stranu... Dneska jsem měl indiánka a samotného mě to uvrhlo do nejistoty. Můžu ho jíst? Můžu mu tak dál říkat? :?: :D Tady ještě jo. Ještě. :crazy:


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od whiskey »

marthym píše:
25. 07. 2021, 01:07
Globik:
Hele, přesně tyhle a jim podobné zvěsti, co jdou z USA, tady (alespoň v "mojí" bublině) už začínají lidi brát docela vážně... Sice to na jednu stranu hraje do karet populismu, na druhou stranu... Dneska jsem měl indiánka a samotného mě to uvrhlo do nejistoty. Můžu ho jíst? Můžu mu tak dál říkat? :?: :D Tady ještě jo. Ještě. :crazy:
to je prd clovece, toto je rachot :D
https://babylonbee.com/news/unemploymen ... ic-mascots

krakra
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 06. 01. 2013, 09:39
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od krakra »

Globik píše:
23. 07. 2021, 07:55
krakra píše:
23. 07. 2021, 07:28
Globik píše:
23. 07. 2021, 07:26

Jenže jak dlouho ta chvilka bude trvat?
Od července 2019 jsem neopustil souostroví a moje děti od té doby neopustily ostrov, za týden to budou dva roky...
Je pravda, že se to vrací do normálu pěkně pomalu.
A ten ostrov - myslíte ostrov Evropa?
Občas je dobré být na internetu z počítače, ne jen z telefonu...
Nerozumím

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od Fabo »

krakra píše:
Globik píše:
23. 07. 2021, 07:55
krakra píše:
23. 07. 2021, 07:28
Je pravda, že se to vrací do normálu pěkně pomalu.
A ten ostrov - myslíte ostrov Evropa?
Občas je dobré být na internetu z počítače, ne jen z telefonu...
Nerozumím
Telefon neukazuje na fóru kolonku Bydliště. Počítač ano.

Globík tam má napsáno Honolulu.

Sent from my XQ-AT51 using Tapatalk


jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od jencik »

Moj bratranec žijúci v Kalifornii bez problémov priletel na Slovensko, takže to také zlé nebude, ako píše Globik. To do Singapuru je to horšie, karanténa az tak nevadí, ale nutnosť sedieť doma a minimum možných kontaktov to zabíja úplne. Ale od septembra uz má byť new normal, od novembra aj cestovateľska bublina s US a EÚ plus vybrané destinácie.

Čo sa týka ľudí, nečudujem sa tomu. Veľa hotelov si ľudí len najíma, no korona už trvá 18 mesiacov, takže sedieť doma a brať znížený plat nikoho nebaví resp nebaví to nikoho normálneho ani za plný plat. Tak šli robiť inde za lepšie prachy/podmienky a nevrátia sa len tak, najmä ak nemajú istotu, ze ich nezavru zase. To isté piloti, aerolinky točili istú časť pilotov, no zvyšok sa musel uplatniť inde a nemusia mať garantovaný dostatočný nálet/plat aby sa im oplatilo vrátiť.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od Globik »

jencik píše:
26. 07. 2021, 00:38
Moj bratranec žijúci v Kalifornii bez problémov priletel na Slovensko, takže to také zlé nebude, ako píše Globik.
Ano, US rezidenti již mohou do EU, ale ne obráceně. Pokud ale má Tvůj bratranec i slovenský pas, tak mohl cestovat kdykoli. V nedávné minulosti ale s karanténou po příletu.
Jsem zvědavý, co bude dál. U nás počet nově nakažených roste a třeba na Floridě bylo včera 14 tisíc nově nakažených.

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od jencik »

Globik píše:
26. 07. 2021, 03:12
jencik píše:
26. 07. 2021, 00:38
Moj bratranec žijúci v Kalifornii bez problémov priletel na Slovensko, takže to také zlé nebude, ako píše Globik.
Ano, US rezidenti již mohou do EU, ale ne obráceně. Pokud ale má Tvůj bratranec i slovenský pas, tak mohl cestovat kdykoli. V nedávné minulosti ale s karanténou po příletu.
Jsem zvědavý, co bude dál. U nás počet nově nakažených roste a třeba na Floridě bylo včera 14 tisíc nově nakažených.
Ono to ide štýlom, ze pôjdeš do Chorvátska resp mimo Schenghen, stravis v tej krajine aspoň 14 dní a potom aerolinkou mimo EÚ (napr Turkish) priletis do US. Co je pre mňa záhada, keď je v Chorvátsku viac nakazenych ako vo väčšine krajín Schenghenu, veď majú okolo 200 ľudí v nemocnici.

Pri vysokej preockovanosti uz nebude potrebné počet nakazených sledovať, keďže tí nebudú zaťažovať zdravotníctvo. Ostatne s tým počíta aj new normal v SG, prídeš fuknes pozitívny ide domov, negatívny môže do práce atď. Dokonca sa počíta s tým, ze ak bude 80+% očkovanych, tak môže byť viac pozitívnych očkovanych ako neočkovaných, ale nebude to dôležité.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od Night fly »

jencik píše:
26. 07. 2021, 09:41

Ono to ide štýlom, ze pôjdeš do Chorvátska resp mimo Schenghen, stravis v tej krajine aspoň 14 dní a potom aerolinkou mimo EÚ (napr Turkish) priletis do US. Co je pre mňa záhada, keď je v Chorvátsku viac nakazenych ako vo väčšine krajín Schenghenu, veď majú okolo 200 ľudí v nemocnici.
Ano, tohle jde, druha varianta je Mexiko. ATG testy pred odletem za 30-40 USD na kazdem letisti.

Cele je to ale o to absurdnejsi, ze vyhlasene LatAm covidove diry jako Argentina, Peru, Kolumbie nebo napriklad momentalne dost zasazena Uruguay zadne takove omezeni nemaji (tyka se hlavne Brazilie, Indie, JAR a Schengenu). Nikdo z mych obchodnich partneru z LatAm, kterym jsem vysvetloval, proc i pres ukoncene ockovani nebudu v polovine cervence na klicovem veletrhu v USA, to nechapal.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od Globik »

jencik píše:
26. 07. 2021, 09:41
Globik píše:
26. 07. 2021, 03:12
jencik píše:
26. 07. 2021, 00:38
Moj bratranec žijúci v Kalifornii bez problémov priletel na Slovensko, takže to také zlé nebude, ako píše Globik.
Ano, US rezidenti již mohou do EU, ale ne obráceně. Pokud ale má Tvůj bratranec i slovenský pas, tak mohl cestovat kdykoli. V nedávné minulosti ale s karanténou po příletu.
Jsem zvědavý, co bude dál. U nás počet nově nakažených roste a třeba na Floridě bylo včera 14 tisíc nově nakažených.
Ono to ide štýlom, ze pôjdeš do Chorvátska resp mimo Schenghen, stravis v tej krajine aspoň 14 dní a potom aerolinkou mimo EÚ (napr Turkish) priletis do US. Co je pre mňa záhada, keď je v Chorvátsku viac nakazenych ako vo väčšine krajín Schenghenu, veď majú okolo 200 ľudí v nemocnici.

Pri vysokej preockovanosti uz nebude potrebné počet nakazených sledovať, keďže tí nebudú zaťažovať zdravotníctvo. Ostatne s tým počíta aj new normal v SG, prídeš fuknes pozitívny ide domov, negatívny môže do práce atď. Dokonca sa počíta s tým, ze ak bude 80+% očkovanych, tak môže byť viac pozitívnych očkovanych ako neočkovaných, ale nebude to dôležité.
Ad1: Ano, samozřejmě, pár lidí co jsem slyšel, to takhle udělalo. Ale je to na palici.
Ad2: Podle mě je v tom jen zkostnatělá byrokracie. Je to na základě nařízení prezidenta a nevím, zda poslední je ještě od Trumpa nebo už od Bidena. Holt má asi on a jeho tým na starosti důležitější věci než toto (což samozřejmě mají, ale tohle je docela důležitá věc, jak pro vývoj covidu, tak pro ekomomiku) :roll: Plus nejde jen o Chorvatsko, ale i jak píše Night fly.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od Globik »

Tak nepatrně částečně beru zpět, pracují na tom, ale nevypadá to dobře a nelogičnosti, které uvedli Jencik a Night fly, se evidentně neřeší.
https://www.staradvertiser.com/2021/07/ ... s-for-now/

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od Night fly »

Globik píše:
26. 07. 2021, 20:34
Ad2: Podle mě je v tom jen zkostnatělá byrokracie. Je to na základě nařízení prezidenta a nevím, zda poslední je ještě od Trumpa nebo už od Bidena.
Kupodivu od Bidena. Trump ta omezeni jako jeden z pozdravu Bidenovi v poslednich dnech ve funkci zrusil, nicmene Biden je okamzite vratil zpatky.

Kevil
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 260
Registrován: 02. 05. 2014, 11:04
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od Kevil »

Potvrzuji, že to zatím nevypadá na otevření hranic USA pro turisty z Evropy.

U.S. travel restrictions are staying in place

Kevil
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 260
Registrován: 02. 05. 2014, 11:04
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od Kevil »


Kevil
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 260
Registrován: 02. 05. 2014, 11:04
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od Kevil »


Kevil
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 260
Registrován: 02. 05. 2014, 11:04
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od Kevil »



Odpovědět