Covid-19 off-topic

Odpovědět
Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od Globik »

firefly píše:
20. 05. 2021, 12:36
Na FB na stránce America Tours píšou, že prý mají info ze spolehlivého zdroje, že by se mohlo do USA cestovat od 1.6.2021. Nevíte někdo tady o tom něco blíž?
Omlouvám se, že s tím tady pořád otravuji, ale já už fakt moc chci! :thumbup: :thumbup:
V momentě, až to bude oficiálně oznámeno, jdu kupovat letenky! :thumbup:
Myslím, že už to změnili, alespoň tady žádné konkrétní datum není (ale text mi evokuje, že tam ten červen byl a zbytek textu nezměnili)
https://www.americatours.cz/novinky/19


firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od firefly »

Tohle mají na FB - America Tours.

Vážení klienti a přátelé cestování,
Doba vynucené uzávěry našich kanceláří končí - v Praze i Liberci otevíráme od pondělí 17.5. !!
Už brzy nastane čas, kdy budeme moci opět vyrazit dobrodružstvím a poznáním Ameriky !! Pár amerických destinací je již turistům při splnění všech podmínek několik měsíců otevřeno, a jsem přesvědčen, že další budou následovat v blízké budoucnosti. Zejména očekávané jsou naše hlavní destinace USA a Kanada. A protože reálně nějaký čas potrvá, než od data otevření hranic stihneme zájezd nebo cestu připravit a kompletně zajistit, počítáme s obnovením odletů organizovaných zájezdů nejdříve koncem července či začátkem srpna.
Pokud máte nebo jste měli objednaný zájezd u America Tours v sezóně 2020 nebo 2021 a naši operátoři Vás dosud telefonicky nekontaktovali, volejte prosím 488 058 205/oddělení zájezdů/, abychom se domluvili na dalším postupu. Sezónu v severní Americe letos nestihneme celou, ale dobrá polovina by jí být mohla. Zájem vycestovat je zdá se velký, a my se vynasnažíme, aby i letošní Vaše návštěva Ameriky byla skvělá…
Vy kteří plánujete svoji cestu individuálně, nečekejte na nic, a jestli chcete vyrazit „hned jak to půjde“, je nejvyšší čas. Až se „to“ otevře, dá se čekat raketový růst cen letenek, ubytování a dalších služeb. Přijďte, volejte 488 058 204/individuální služby/ nebo 603 818 044/zájezdy na zakázku/, případně pište na info@americatours.cz , a pustíme se do toho !!
Více než rok jsme nemohli dělat to, co umíme a co nás baví. Jsme tu zpět, a jako vždy předtím Vám rádi pomůžeme.
Přeji Vám pevné zdraví, spokojenost a bezvadný relax na cestách s America Tours !!
S úctou
Michal Kužel
General manager a majitel
AMERICA TOURS v.o.s


Odpověď na mou otázku, z jakého to mají zdroje:

Prosím, máte to z nějakého důvěryhodného zdroje, že by se do USA smělo už během léta? Předem děkuji za odpověď.
· Odpovědět · 6 d
Je vybraná možnost zobrazení podle relevance, takže některé odpovědi můžou být vyfiltrované.

Autor
America Tours
Tomu zdroji jde věřit. Na druhou stranu jakýkoli prudší nárůst nakažení v USA nebo někde v Schengenu to může poslat do kytek. Dokud nesedíte v letadle někde za Islandem, jistotu nemáte... 😕 😉

Dan Richter
Od 1. června by již mělo být možné cestovat do USA. Těšíme se na Vás, očkovaný průvodce CK America Tours 😏.
https://covid19.alaska.gov/travelers/

Tak nevím, co si z toho vybrat. :?: :?: Každopádně budu doufat, že mi září, říjen už snad vyjde.

Kevil
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 260
Registrován: 02. 05. 2014, 11:04
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od Kevil »

International Travel During COVID-19, Updated May 19, 2021

Možnost cestovat do USA doporučuji písemně ověřit u letecké společnosti, kde budete kupovat letenky.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od prodejce »

WHO nedoporučuje vůbec cestovat, vlády by měly zvážit jak se vyhnout povolení cestovat a to i přes očkování:

https://www.theguardian.com/world/2021/ ... d-says-who

Kevil
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 260
Registrován: 02. 05. 2014, 11:04
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od Kevil »

prodejce píše:
21. 05. 2021, 11:38
WHO nedoporučuje vůbec cestovat
"Doporučení" WHO bych vůbec nebral v úvahu. Zásadní jsou aktuální informace z USA a jejich leteckých společností.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od Globik »

firefly píše:
21. 05. 2021, 07:50

Dan Richter
Od 1. června by již mělo být možné cestovat do USA. Těšíme se na Vás, očkovaný průvodce CK America Tours 😏.
https://covid19.alaska.gov/travelers/

Tak nevím, co si z toho vybrat. :?: :?: Každopádně budu doufat, že mi září, říjen už snad vyjde.
Já osobně bych si z toho vybral touhu, aby zájezd, na který bych jel, neprůvodcoval Dan Richter :D
Proboha, kde je na tom webu státu Aljaška uvedeno, že se od 1.6. bude moci cestovat do USA? Ve spojení s 1.červnem je uvedeno jen to, že přijíždějící na Aljašku můžou na spolupracujících letištích dostat očkování. To, že se bude moci od stejného dne cestovat do USA, pan průvodce vyčetl mezi řádky?

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od firefly »

Ten údajný průvodce Richter si stále mele svou a není schopen odpovědět na jasnou otázku. Několikrát jsem ho vyzvala, aby vložil odkaz, kde se píše, že od 1.6. se může z Evropy do USA. Jak vidíte, není schopen své tvrzení doložit.


Dan Richter
Od 1. června by již mělo být možné cestovat do USA. Těšíme se na Vás, očkovaný průvodce CK America Tours 😏.
https://covid19.alaska.gov/travelers/
Information for Travelers to Alaska
COVID19.ALASKA.GOV
Information for Travelers to Alaska
Information for Travelers to Alaska
· Odpovědět · 2 d

Bohužel takovou zprávu nikde nevidím, předpokládám, že by o tom informovalo i naše MZV.
· Odpovědět · 2 d · Upraveno

Pane průvodče, mohl byste sem dát odkaz, ze kterého se dozvím, že lidé z Evropy mohou od 1.6. cestovat do USA? Ten váš odkaz ohledně Aljašky o tom neříká vůbec nic! Prosím o odpověď. Případně prosím i pana Kužela, aby se k tomu vyjádřil. Dě… Zobrazit víc
· Odpovědět · 2 hod
Dan Richter
Informace z 19.5.21
Before you arrive in the United States:… Zobrazit víc
COVID-19 and Your Health
CDC.GOV
COVID-19 and Your Health
COVID-19 and Your Health
· Odpovědět · 2 hod

Tak prosím dejte sem odkaz, kde je psáno, že od 1.6. se smí z Evropy do USA.


Na stránkách MZV je toto: Občan ČR nemůže cestovat do USA, pokud v posledních 14 dnech pobýval na území států schengenského prostoru, Velké Británie, Irska, Brazílie, ČLR, Íránu, Jihoafrické republiky a Indie.
Schengenský prostor tvoří tyt… Zobrazit víc
· Odpovědět · 1 hod

Dan Richter
Teď jsem si u Delty zkusil koupit letenku a žádný problém to nehlásilo. Doporučuji písemně konzultovat s leteckou společností.
Není k dispozici žádný popis fotky.
· Odpovědět · 48 min

Letenky si může koupit kdokoliv, to nikdo neřeší. Já jsem vás žádala o odkaz, ze kterého jasně vyplývá, že od 1.6. se smí z Evropy cestovat do USA. Pokud takový odkaz nemáte, tak prosím nepište něco, co není na 100% pravda.
· Odpovědět · 3 min
Odpovězte Danovi Richterovi...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od Globik »

Proboha, to snad není možný!!! A to si pan Kužel nechá dělat takovou ostudu?!

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od firefly »

No jo, žádala jsem o vyjádření i pana Kužela, ale zatím se k ničemu nevyjádřil. Asi se mu to nehodí, protože by to mohlo odradit případné zájemce o koupi zájezdu.
Ale ten argument "pana průvodce" Richtera o koupi letenky je spíš směšný. Už se mi nechce si s ním psát.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od Globik »

Připadal jsem si dnes jako ve snu. Koukám střídavě na oblohu a střídavě na FR24 a najednou, ejhle, MAX Fiji Airways z Honolulu do Nadi. Jako v předcovidové době (tedy až na ten MAX)! Nejde mi do hlavy, kdo tím může kam letět při omezeném cestování v Pacifiku. Po návratu domů koukám na Matrix a následně na FR24 a sen skončil: byl to s největší pravděpodobností technický přelet nového stroje z fabriky, včera večer totiž přiletěl ze Seattlu.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od Globik »

Nerad bych to zakřiknul, ale v neděli po 11 měsících sedám do stroje, do 717. Strašná doba. Btw.moje děti už víc než 22 měsíců neopustily ostrov.

Kevil
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 260
Registrován: 02. 05. 2014, 11:04
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od Kevil »

Ve čtvrtek 17.6.21 by měl prezident Biden oznámit plán na otevření hranic.

US, UK to Announce Plans to Reopen Transatlantic Travel

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od Globik »

Kevil píše:
12. 06. 2021, 10:49
Ve čtvrtek 17.6.21 by měl prezident Biden oznámit plán na otevření hranic.

US, UK to Announce Plans to Reopen Transatlantic Travel
Jo. Četl jsi to? Pokud se to schválí, tak to bude jen most mezi US a UK.

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od firefly »

Z toho, co jsem četla, tak tomu rozumím tak, že to bude bohužel platit jen pro občany UK, což mě teda dost zklamalo. Jsem zvědavá, jak dlouho bude trvat, než se cesta do USA otevře i pro Evropu. :( :(

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Covid-19 off-topic

Příspěvek od Globik »

Navazuju na diskuzi ve vláknu PMI (tam už to bylo offtopic):
Vrchol zoufalství: Hejtman okresu Maui vyzýva všechny aerolinky, aby dobrovolně snížily počty cestujících na hlavní letiště ostrova Maui
https://www.hawaiinewsnow.com/2021/06/2 ... -visitors/


Odpovědět