Crazy filmy s leteckou tématikou

American
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 795
Registrován: 08. 07. 2003, 21:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od American »

Skybob píše:
Tom Air píše:Přátelé, kdo to včera na Nově viděl? :D Musím konstatovat, že větší mazec s tématikou "letoun v ohrožení" jsem ještě neviděl! :D Nemohl jsem rozpoznat, jestli to autoři myslí vážně, nebo jen jako parodii. Kolik Oscarů to dostalo, mimochodem? :P Zapnul jsem to zcela náhodou v okamžiku, kdy letuška vlála za letu z nouzového východu, hlavní hrdina jí vtáhnul zpět a zavřel za ní ještě bez zaváhání poklop! :shock: Letuška ale byla typická kladná hrdinka, vrátila se do kabiny s nepoškozeným účesem a dál zachraňovala letadlo!!!! Přistání byl také manévr k pohledání. Kromě toho, že to byla totální zhovadilost (americký divák je zřejmě nenáročný), mě také nadchly efekty - animace. Myslím, že Cesta do pravěku od Buriana dosahovala podobné úrovně. Viděl jsem sice jen to "dramatické" vyvrcholení filmu, ale i těch 20 minut mi vyrazilo dech. Kde někdo bere tu drzost něco takového naservírovat zcela vážně lidem?! Být producentem, nebo režisérem, tak bych měl strach, že už o práci nezavadím. Z tohohle filmu by měli srandu i děti na základní škole! :x

Totální krávovina ten kokpit byl taky pro smích.A určitě pochybuju že ten tlustý cestující by jen tak nouzák v takové výšce otevřel..


Dveře snad pod tím tlakem nejdou otevřít vůbec, pokud nejsou proraženy. :D Me nejvic dostal dabing, kdyz "leteli" (tomu pocitacovymu pohybu se neda rict let) na tu budovu a kapitan jen klidne odvetil: A sakra. ton jakoby mu nekdo napsal spatnou sms. :) To byl opravdu asi nejslabší snímek vůbec. Akorat se bojim, ze "běžní" lidé to někdy nemusí poznat, že to je nesmysl a pak se víc bojí.


IL62
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 324
Registrován: 24. 09. 2004, 22:04
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od IL62 »

Pozor!!! Přestřihnout nejprve černý, pak zelný a nakonec červený! Jen tak lze vyřadit veškerá zařízení letadla z provozu. V jiném pořadí se může stát, že přestanou fungovat pouze mikrovlnky a kávovar :lol:

pkuran
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 150
Registrován: 14. 05. 2006, 13:57
Stav: Offline

Příspěvek od pkuran »

vita píše:Panika ve vzduchu - poněkud low-cost film, když používá A320 Indian Airlines VT-EPH v plném zbarvení :lol:


Oni to asi celý natáčeli v nějaký banánový republice, protože letištní vybavení bylo jako z minulýho století, americká speciální jednotka jezdila ZILem a sřílela z Kalašnikovů....prostě to nebyl ani béčkový ale tak éčkový film :twisted:

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Příspěvek od bubo »

IL62 píše:Pozor!!! Přestřihnout nejprve černý, pak zelný a nakonec červený! Jen tak lze vyřadit veškerá zařízení letadla z provozu. V jiném pořadí se může stát, že přestanou fungovat pouze mikrovlnky a kávovar :lol:

NE! NE! NE! - zeleny, cerny a cerveny !

IL62
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 324
Registrován: 24. 09. 2004, 22:04
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od IL62 »

bubo: tak teď opravdu nevím. Docela si mě znejistil. Příští středu letím do AMS tak bych v tom chtěl mít do té doby jasno. Člověk nikdy neví.
Ještě bych chtěl vědět, kde jsou v letadle na palubě štípačky, abych byl připraven :roll:


Tom Air
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 569
Registrován: 02. 02. 2004, 16:26
Oblíbené typy letadel: B777
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Tom Air »

pkuran píše:
vita píše:Panika ve vzduchu - poněkud low-cost film, když používá A320 Indian Airlines VT-EPH v plném zbarvení :lol:


Oni to asi celý natáčeli v nějaký banánový republice, protože letištní vybavení bylo jako z minulýho století, americká speciální jednotka jezdila ZILem a sřílela z Kalašnikovů....prostě to nebyl ani béčkový ale tak éčkový film :twisted:


Nevšimli jste si náhodou někdo těch hasičských aut, které byly na "letišti" připraveny k zásahu? Měl jsem dojem, jako kdyby mezi nima byla i Tatra 815, ale ruku do ohně bych za to nedal. Může mi někdo tenhle můj dojem potvrdit nebo vyvrátit? Nechápu, jak může být kopřivnická Tatrovka ve srabu, když prodává svoje náklaďáky i na americká letiště! :P

Tom Air
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 569
Registrován: 02. 02. 2004, 16:26
Oblíbené typy letadel: B777
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Tom Air »

IL62 píše:bubo: tak teď opravdu nevím. Docela si mě znejistil. Příští středu letím do AMS tak bych v tom chtěl mít do té doby jasno. Člověk nikdy neví.
Ještě bych chtěl vědět, kde jsou v letadle na palubě štípačky, abych byl připraven :roll:


IL62: tohle mi nedělej, nemůžu se na pracovišti pořád chechtat jako blbec :D Až poletíš do AMS, tak si s sebou pro sychr vezmi i velký deštník, kdyby letadlo náhodou začalo padat. :P

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Příspěvek od bubo »

IL62 píše:bubo: tak teď opravdu nevím. Docela si mě znejistil. Příští středu letím do AMS tak bych v tom chtěl mít do té doby jasno. Člověk nikdy neví.
Ještě bych chtěl vědět, kde jsou v letadle na palubě štípačky, abych byl připraven :roll:


jsem si zcela jist: cerveny zeleny cerny...nebo naopak ? no proste neco v tom smylu.....

Skybob
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 524
Registrován: 07. 07. 2006, 13:14
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Skybob »

American píše:
Skybob píše:
Tom Air píše:Přátelé, kdo to včera na Nově viděl? :D Musím konstatovat, že větší mazec s tématikou "letoun v ohrožení" jsem ještě neviděl! :D Nemohl jsem rozpoznat, jestli to autoři myslí vážně, nebo jen jako parodii. Kolik Oscarů to dostalo, mimochodem? :P Zapnul jsem to zcela náhodou v okamžiku, kdy letuška vlála za letu z nouzového východu, hlavní hrdina jí vtáhnul zpět a zavřel za ní ještě bez zaváhání poklop! :shock: Letuška ale byla typická kladná hrdinka, vrátila se do kabiny s nepoškozeným účesem a dál zachraňovala letadlo!!!! Přistání byl také manévr k pohledání. Kromě toho, že to byla totální zhovadilost (americký divák je zřejmě nenáročný), mě také nadchly efekty - animace. Myslím, že Cesta do pravěku od Buriana dosahovala podobné úrovně. Viděl jsem sice jen to "dramatické" vyvrcholení filmu, ale i těch 20 minut mi vyrazilo dech. Kde někdo bere tu drzost něco takového naservírovat zcela vážně lidem?! Být producentem, nebo režisérem, tak bych měl strach, že už o práci nezavadím. Z tohohle filmu by měli srandu i děti na základní škole! :x

Totální krávovina ten kokpit byl taky pro smích.A určitě pochybuju že ten tlustý cestující by jen tak nouzák v takové výšce otevřel..


Dveře snad pod tím tlakem nejdou otevřít vůbec, pokud nejsou proraženy. :D Me nejvic dostal dabing, kdyz "leteli" (tomu pocitacovymu pohybu se neda rict let) na tu budovu a kapitan jen klidne odvetil: A sakra. ton jakoby mu nekdo napsal spatnou sms. :) To byl opravdu asi nejslabší snímek vůbec. Akorat se bojim, ze "běžní" lidé to někdy nemusí poznat, že to je nesmysl a pak se víc bojí.


Normální lidé co se o to nezajímají nepoznají že to je kravina.Ale ten nouzák to pozná každej blbec že by to nešlo otevřít.

J.Pau
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 291
Registrován: 18. 10. 2004, 20:38
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od J.Pau »

Musím uznat že panika ve vzduchu byl nesmírně "vydařený film". Dovolil bych si uveřejnit žebříček scén které mě zaujaly nejvíce:

1. První místo získává populární scéna kdy letuška (mimo jiné na us docela pěkná :) ) vlaje za letadlem držíc se hrdiny který jí vtáhne zpět do letadla. Nesmírně efektivní scéna.

2. Se mi líbil elegantní obrat letadla nad komíny jaderné elektrárny (+ vše co ho doprovázelo, sestup nebyl tak vůbec špatnej :D ).

3. U letecké akrobacie s dopravním letadlem bych si dovolil ještě chvilku zůstat. Zajímavá byla také scéna když se na letišti minula těsně dvě letadla (jedno přistávalo, náš hrdina startoval). Vše doplněno oslňujícími 3D modely, ... No prostě nádhera, uznejte sami!

4. Dlouho jsem přemýšlel komu bych udělil čtvrté místo. Nakonec jsem se rozhodl pro velice atraktivní nástup hrdiny do letadla za jízdy. Ten měl skutečně styl!

5. Přistání, k tomu ovšem nemám zas až tolik co dodat. Několik velice akčních scén (např. průlet motoru terminálem a pod.) ale jinak nic moc. Samozřejmě se objevila komplikace v podání zaseklého podvozku ale to už nikdo moc neřešil 8) . K akčnímu americkému trháku to přeci patří!

Celkové hodnocení je u mě kladné. Byla to legrace když jeden cestující otevřel nouzák se slovy že už musí jít :P . Doufám že se brzy tento film (nebo jemu podobný) ukáže v televizi a já ho budu moci vzhédnout.

Omlouvám se za to, že jsem neuveřejnil všechny vydařené scény (např. přestříhávání drátků) ale to už by se asi do mého TOP 5 nevešlo.

American
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 795
Registrován: 08. 07. 2003, 21:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od American »

Skybob píše:
American píše:
Skybob píše:
Tom Air píše:Přátelé, kdo to včera na Nově viděl? :D Musím konstatovat, že větší mazec s tématikou "letoun v ohrožení" jsem ještě neviděl! :D Nemohl jsem rozpoznat, jestli to autoři myslí vážně, nebo jen jako parodii. Kolik Oscarů to dostalo, mimochodem? :P Zapnul jsem to zcela náhodou v okamžiku, kdy letuška vlála za letu z nouzového východu, hlavní hrdina jí vtáhnul zpět a zavřel za ní ještě bez zaváhání poklop! :shock: Letuška ale byla typická kladná hrdinka, vrátila se do kabiny s nepoškozeným účesem a dál zachraňovala letadlo!!!! Přistání byl také manévr k pohledání. Kromě toho, že to byla totální zhovadilost (americký divák je zřejmě nenáročný), mě také nadchly efekty - animace. Myslím, že Cesta do pravěku od Buriana dosahovala podobné úrovně. Viděl jsem sice jen to "dramatické" vyvrcholení filmu, ale i těch 20 minut mi vyrazilo dech. Kde někdo bere tu drzost něco takového naservírovat zcela vážně lidem?! Být producentem, nebo režisérem, tak bych měl strach, že už o práci nezavadím. Z tohohle filmu by měli srandu i děti na základní škole! :x

Totální krávovina ten kokpit byl taky pro smích.A určitě pochybuju že ten tlustý cestující by jen tak nouzák v takové výšce otevřel..


Dveře snad pod tím tlakem nejdou otevřít vůbec, pokud nejsou proraženy. :D Me nejvic dostal dabing, kdyz "leteli" (tomu pocitacovymu pohybu se neda rict let) na tu budovu a kapitan jen klidne odvetil: A sakra. ton jakoby mu nekdo napsal spatnou sms. :) To byl opravdu asi nejslabší snímek vůbec. Akorat se bojim, ze "běžní" lidé to někdy nemusí poznat, že to je nesmysl a pak se víc bojí.


Normální lidé co se o to nezajímají nepoznají že to je kravina.Ale ten nouzák to pozná každej blbec že by to nešlo otevřít.


Já bych tak optimistický nebyl. :lol:

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Příspěvek od bubo »

kdy jsi u toho nastupu do letadla:
mohl by mi nekdo z pritomnych leteckych odborniku objasnit, jak lze podvozkovou sachtu prelezt po vzletu do prostoru pro cestujici ? Pokazde, dyz dostanu do ruky najaky cut-away z Flightu, na kterem je dopravni letadlo, tento prulez hledam a nikdy ho nenajdu. Neni to ani na obrazku, ani v popisu - hledam neco jako landing gear bay - cargo compartment gate Myslite, ze to hledam pod spravnym nazvem ? ;-) Nebo to bude v cestine prepousteci komora ?

Tom Air
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 569
Registrován: 02. 02. 2004, 16:26
Oblíbené typy letadel: B777
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Tom Air »

bubo píše:kdy jsi u toho nastupu do letadla:
mohl by mi nekdo z pritomnych leteckych odborniku objasnit, jak lze podvozkovou sachtu prelezt po vzletu do prostoru pro cestujici ? Pokazde, dyz dostanu do ruky najaky cut-away z Flightu, na kterem je dopravni letadlo, tento prulez hledam a nikdy ho nenajdu. Neni to ani na obrazku, ani v popisu - hledam neco jako landing gear bay - cargo compartment gate Myslite, ze to hledam pod spravnym nazvem ? ;-) Nebo to bude v cestine prepousteci komora ?


Ano, to by mě také zajímalo. Tvůj dotaz mě přivádí ke vzpomínce na film "Chyť mě, když to dokážeš", ve kterém Leonardo di Caprio uteče týpkům z FBI zB707. Nejdřív je požádá, jestli může jít na WC, vleze do kabinky, před kterou stojí Tom Hanks a hlídá. Když di Caprio z kabinky dlouho nevylézá, tak vyrazí dveře a zjistí, že kabinka je prázdná. Leo jako by se do země propadl! :o Následuje scéna exteriéru pojíždějícího letadla po runwayi. A hle, lišák di Caprio se spouští po podvozku jako po tyči a prchá! 8) Jak se mu to mohlo povézt? Z WC do podvozku a potom hupky dupky na zem. Připojuji se tímto k dotazu Buba a žádám o vysvětlení, jak je možné dostat se z kabiny do podvozku letadla. Předem díky!

Skybob
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 524
Registrován: 07. 07. 2006, 13:14
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Skybob »

American píše:
Skybob píše:
American píše:
Skybob píše:
Tom Air píše:Přátelé, kdo to včera na Nově viděl? :D Musím konstatovat, že větší mazec s tématikou "letoun v ohrožení" jsem ještě neviděl! :D Nemohl jsem rozpoznat, jestli to autoři myslí vážně, nebo jen jako parodii. Kolik Oscarů to dostalo, mimochodem? :P Zapnul jsem to zcela náhodou v okamžiku, kdy letuška vlála za letu z nouzového východu, hlavní hrdina jí vtáhnul zpět a zavřel za ní ještě bez zaváhání poklop! :shock: Letuška ale byla typická kladná hrdinka, vrátila se do kabiny s nepoškozeným účesem a dál zachraňovala letadlo!!!! Přistání byl také manévr k pohledání. Kromě toho, že to byla totální zhovadilost (americký divák je zřejmě nenáročný), mě také nadchly efekty - animace. Myslím, že Cesta do pravěku od Buriana dosahovala podobné úrovně. Viděl jsem sice jen to "dramatické" vyvrcholení filmu, ale i těch 20 minut mi vyrazilo dech. Kde někdo bere tu drzost něco takového naservírovat zcela vážně lidem?! Být producentem, nebo režisérem, tak bych měl strach, že už o práci nezavadím. Z tohohle filmu by měli srandu i děti na základní škole! :x

Totální krávovina ten kokpit byl taky pro smích.A určitě pochybuju že ten tlustý cestující by jen tak nouzák v takové výšce otevřel..


Dveře snad pod tím tlakem nejdou otevřít vůbec, pokud nejsou proraženy. :D Me nejvic dostal dabing, kdyz "leteli" (tomu pocitacovymu pohybu se neda rict let) na tu budovu a kapitan jen klidne odvetil: A sakra. ton jakoby mu nekdo napsal spatnou sms. :) To byl opravdu asi nejslabší snímek vůbec. Akorat se bojim, ze "běžní" lidé to někdy nemusí poznat, že to je nesmysl a pak se víc bojí.


Normální lidé co se o to nezajímají nepoznají že to je kravina.Ale ten nouzák to pozná každej blbec že by to nešlo otevřít.


Já bych tak optimistický nebyl. :lol:


American: no u extrémních případů ne. :D

IL62
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 324
Registrován: 24. 09. 2004, 22:04
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od IL62 »

Prominte, že se stále vracím k těm kabelům, ale chci mít jistotu! V které části letadla je nejlepší ty kabely přeštípnout? Za kabinou, ve středu nebo u ocasu? A pak ještě nevím, jestli mě pustí s kleštěma přes security check! :?:


Odpovědět