Osobní přístroje na palubě

Odpovědět
Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Osobní přístroje na palubě

Příspěvek od Globik »

Omlouvám se, určitě se to tu někde mnohokrát probíralo, ale nevím kde. Existuje podle nějakých experimentálních nálezů nebo praktických zkušeností ovlivňování elektroniky letadla při použití např.digitálního foťáku a kamery? O telefonech nemluvím, to je trochu jiný typ rušení.

Někde jsem se doslechl, že Ryan a Quantas plus některé US společnosti by měly od příštího roku povolit i používání telefonů? Víte o tom někdo něco bližšího?


FL330
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 19. 07. 2003, 14:39
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: Osobní přístroje na palubě

Příspěvek od FL330 »

Globík píše:Omlouvám se, určitě se to tu někde mnohokrát probíralo, ale nevím kde. Existuje podle nějakých experimentálních nálezů nebo praktických zkušeností ovlivňování elektroniky letadla při použití např.digitálního foťáku a kamery? O telefonech nemluvím, to je trochu jiný typ rušení.

Neviem, ale mam maly off-topic: stalo sa mi (u Air Europa), ze ked som vytiahol kameru, tak pribehla letuska a zatrhla mi to, ale na otazku, ci mozem pouzit fotak, odpovedala kladne... :o

Někde jsem se doslechl, že Ryan a Quantas plus některé US společnosti by měly od příštího roku povolit i používání telefonů? Víte o tom někdo něco bližšího?

O tom Ryanairi pisali tento tyzden vo Financial Times, skusim to pohladat na ich website.

FL330
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 19. 07. 2003, 14:39
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Příspěvek od FL330 »


Dingo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 12. 10. 2005, 10:03
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Příspěvek od Dingo »

Podle mě kamera a foťák by neměly (pokud nemaj zařízení k bezdrátovému připojení k počítači - třeba infraport aj.) ovlivňovat systémy letadla. Ale to je zcela jen můj názor... Chtělo by to odborníka na slovo vzatého...


Odpovědět