Politika v ČR

Odpovědět

Jakou politickou stranu volíte?

ODS
19
49%
ČSSD
2
5%
KDU-ČSL
1
3%
SZ
3
8%
KSČM
3
8%
SNK-ED
9
23%
Jinou stranu
2
5%
 
Celkem hlasů: 39

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Politika v ČR

Příspěvek od Thisway »

Když tak sleduju politickou situaci v ČR nejen posledních pár měsíců, ale posledních několik let, přemýšlím o tom, zda už opravdu není čas na změnu politické garnitury. Po relativním volebním úspěchu SZ v letošních volbách jsem se rozhodl volit příště SNK-ED. Myslíte si, že má cenu volit neparlamentní politické strany?


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Politika v ČR

Příspěvek od pepa007 »

Thisway píše:Když tak sleduju politickou situaci v ČR nejen posledních pár měsíců, ale posledních několik let, přemýšlím o tom, zda už opravdu není čas na změnu politické garnitury. Po relativním volebním úspěchu SZ v letošních volbách jsem se rozhodl volit příště SNK-ED. Myslíte si, že má cenu volit neparlamentní politické strany?


Nevěřím na malý strany. Volba je levice nebo pravice. Ve všech civilizovaných zemích.

bedny
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 257
Registrován: 28. 05. 2006, 15:35
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bedny »

zasadne ODS

Foxx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 854
Registrován: 11. 02. 2003, 09:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Foxx »

Volil jsem ODS , ale po tom co za poslední půlrok předvádí duo Topolánek Paroubek, by mě zajímalo , koho budu volit příště :?

http://wokurka.allstar.cz/foxx/topol.jpg :twisted:

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Příspěvek od Zlin142 »

bedny píše:zasadne ODS


Zásadně??? Ač volič téže strany nerozumím jak někdo (někdo jiný než volič KSČM) může volit partaj "zásadně".
Sorry, ale to zavání fanatismem.
Navíc poté co za zoufalství ODS předvádí po volbách a totální neschopnost seberflexe v podobě nominace na ministerské posty exbolševika Tlustého a blázna Langera, popřípadě neschopnost se zbavit takových jako je Dalík svého hlasu trochu lituji. Teď ještě zbývá odněkud vyhrabat Čermáka s Mackem a PR katastrofa je na světě.
Navíc vše spěje k tomu, že s s komunistickou vepřovou hlavou Paroubkem upečou druhou opoziční smlouvu a tahle země může vesele zapomenout na jakýkoli pokus o reformy o další 4 roky. Ale hlavně že posranci budou mít korýtka na celé volební období jistá...


bedny
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 257
Registrován: 28. 05. 2006, 15:35
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od bedny »

vzdycky to pro me byla jedina mozna alternativa... co se tyce tlusteho tak ho v lasce taky nemam nemej strach.... ale jinou moznost nez ods nevidim

pkuran
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 150
Registrován: 14. 05. 2006, 13:57
Stav: Offline

Příspěvek od pkuran »

...bohužel opravdu pravicová strana je u nás pouze jedna a to je ODS. Některé persóny mi taky nesedí, ale co se dá holt dělat.

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

Já doufám, že se celková arogantní image ODS trochu změní s příchodem nových místopředsedů. Protože myslím, že právě působení lidí jako Langer, Tlustý, Nečas apod. zapříčinilo, že ODS málem prohrála volby.
Často mě rozesmívala jejich povolební argumentace, ve které označovali svoje asi 2 % za "drtivé vítězství". A neschopnost na základě tohoto "jednoznačného výsledku" sestavit vládu odradila patrně i mnoho voličů.
Pak se k tomu přidal pan prezident, který chtěl, aby se vláda sestavovala mj. na základě toho, kdo si v jaké obci zvolil kterého starostu. Ale ruku na srdce, kolik procent voličů v obcích se zamýšlí nad tím, z jaké strany jejich favorit pochází? Já znám příklad, kdy dlouholetý komunistický starosta po revoluci kandidoval do zastupitelstva za lidovce :!: .
A příklad pana Tlustého ukazuje, že to není v politice na libovolné úrovni nic ojedinělého.

Langer je sice v podstatě jediný, kdo nebyl, abych tak řekl, "sestřelen", ale je pro mě docela přijatelný. Protože ale nejsem ideologicky ani pravičák ani levičák (volím spíše zlatou střední cestu), rozhodl jsem se pro SNK-ED, coby pro přijatelný kompromis. Aspoň těm lidem věřím, že (zatím) nekradou.

Pokud jde o současnou situaci, obávám se, že nikdo ze současných politiků se nepošle do politické rakve tím, že bude dělat jakékoliv hluboké reformy.
Ale myslím si, že by politici měli být povinni akceptovat volební výsledek.
Ne že se tady budou konat pořád dokola volby, dokud volební výsledek nebude těm id.otům vyhovovat. Volby už byly a jejich výsledek ukázal, že bychom se měli vydat cestou kompromisu, protože síly pravice a levice jsou nejen ve sněmovně, ale i mezi lidmi dost vyrovnané. Pokud nejsou schopni k rozumnému kompromisu dospět, nemají tam co dělat.

Čím více stran (nepočítaje KSČM) ve vládě bude, tím líp.


Odpovědět