Materiály na bakalářku

Odpovědět
Lucey
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 03. 12. 2005, 00:39
Stav: Offline

Materiály na bakalářku

Příspěvek od Lucey »

Ahoj lidicky, chtela bych se vas na neco zeptat. Budu psat bakalarku na tema : "Sdruzovani leteckych dopravcu do alianci a vyhodnoceni jeho dopadu na cestujici verejnost" a mam problemy se sehnanim jakyhokoliv materialu (v cestine, anglictine, nebo italstine). Knihovny v Praze (Narodni, technicka, ekonomicka) toho zrovna moc neobsahuji. Na Amazon.com jsem objevila jednu knizku, ktera se jmenuje. "Managing Strategic Airline Alliances" a myslim, ze ta by mi mohla pomoct. Jenze se da koupit na dobirku jen z USA a jejich 206 stranek stoji 90 dolaru (coz se mi zda na tak tenkou knizku docela dost). Nemohl byste mi nekdo poradit, jestli nahodou nevite o nejaky moznosti si ji opatrit odnekud jinudy nebo o nejakem jinem kniznim zdroji, ktery by mi mohl pomoct? Diky moc za studijni pomoc:-)


jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Příspěvek od jane »

S tou knizkou ti neporadim, ale pokud chces i nejake informace z praxe, tak se zkus treba obratit na nektere letecke spolecnosti, ktery by ti treba rekly, jaky maji zkusenosti s clenstvim v aliancich. Nabizi se ti tu CSA, ze.

Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Pan Am »

Na print.google.com si můžeš prohlédnout alespoň nějaké stránky z téhle knížky.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

Co se tyce ziskavani "nedostupne" literatury, obrat se na vedouciho te sve bakalarky. Univerzitni pracovnici (a myslim, ze i velke knihovny) by meli byt schopni zorganizovat tzv. meziknihovni vypujcku, v jejimz ramci bys tuto knihu ziskala z nektere zahranicni knihovny. Ale trva to tak 6-8 tydnu.

Lucey
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 03. 12. 2005, 00:39
Stav: Offline

Příspěvek od Lucey »

Diky za vsechny tipy! Na moznosti mezinarodnich vypucjek jsem se na netu koukala, ale myslim, ze to jde pujcovat jen prezencne, skoda, ze ne absencne...
To jane: Kdybych se pripadne pokusila vyzjistit nejake info u leteckych spolecnosti, kam myslis, ze bych se presne mela obratit? Na jejich tiskova oddeleni?
Jeste jednou vsem diky moc - nemame to holt v nasi prtavoucky zemi s hledanim relevantnich knizek jednoduchy:-)


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

Lucey píše:Diky za vsechny tipy! Na moznosti mezinarodnich vypucjek jsem se na netu koukala, ale myslim, ze to jde pujcovat jen prezencne, skoda, ze ne absencne...
To jane: Kdybych se pripadne pokusila vyzjistit nejake info u leteckych spolecnosti, kam myslis, ze bych se presne mela obratit? Na jejich tiskova oddeleni?
Jeste jednou vsem diky moc - nemame to holt v nasi prtavoucky zemi s hledanim relevantnich knizek jednoduchy:-)


Já jsem měl knížky z mezinárodní výpůjční služby normálně doma. Je fakt že to trvá než ti ji najdou a pošlou...

Máš nějakou osnovu o čem to vlastně bude? A kde tu bakalářku píšeš (škola)?

Lucey
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 03. 12. 2005, 00:39
Stav: Offline

Příspěvek od Lucey »

To pepa007:
Tak jsem se na Tvuj napad jeste jednou zeptala dvou nejvetsich knihoven v Praze (Narodni a Technicke) a predstav si, ze mi rekli, ze v Narodni to absencne nepujcuji, kdezto v Technicke jo... Zvlastni, clovek by rekl, ze by ty pravidla mely byt na obou mistech stejny, ale ono asi ne:-) S tou bakalarkou teprve zacinam, mam na ni jeste dost casu, takze konkretni predstava o osnove jeste neni - ted je spis ta inkriminovana faze shaneni materialu:-) A kde ji pisu? Na Fakulte mezinarodnich vztahu na VSE na katedre cestovniho ruchu:-)

BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od BB »

Lucey píše:Diky za vsechny tipy! Na moznosti mezinarodnich vypucjek jsem se na netu koukala, ale myslim, ze to jde pujcovat jen prezencne, skoda, ze ne absencne...
To jane: Kdybych se pripadne pokusila vyzjistit nejake info u leteckych spolecnosti, kam myslis, ze bych se presne mela obratit? Na jejich tiskova oddeleni?
Jeste jednou vsem diky moc - nemame to holt v nasi prtavoucky zemi s hledanim relevantnich knizek jednoduchy:-)


Od tiskove mluvci si maximalne vyzadej kontakt na nekoho s prislusnych oddeleni, tj. ti co tvori code-sharove smlouvy, FFP, v CSA bude urcite i oddeleni se svym managerem (a mozna ne jednim :D ) pro spolupraci skyteamu. Jinak dopad (respektive ucel) je vetsi sit, vzajemna koordinace let. radu a nalakat pax na body FFP (coz je to jedine, co cestaka ve vysledku nuti preferovat jednu ci druhou spolecnost). Kdyz se siroce rozepises o techto tematech v naprosto vseobecne ekonomicke rovine, tak hned nazenes nekolik stranek. Dalsim aspektem je treba to, ze cely SkyTeam odebira Cocacolu jako celek, taze ceny jsou podstatne nizsi, a to se tyka dalsich sluzeb/vyrobcu. Zkus (to je zase spis vyhoda pro spolecnost, ne pro pax) analyzovat potrebu GSA a zastoupeni spolecnosti v zemich, kde silne pusobi aliancni partner a kde ne. Zamer se na ruzne urovne ucasti v aliancich od pridruzenych clenu po provazani aerolinek jako AF-KL, je toho spousta.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

Lucey píše:To pepa007:
A kde ji pisu? Na Fakulte mezinarodnich vztahu na VSE na katedre cestovniho ruchu:-)


No tak VSE je tu mezinarodni vyppujcku schopna zorganizovat stoprocentne. Zalezi ovsem na domluve s vedoucim DP.

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

to Lucey:
Toto se ti taky bude hodit: http://www.skyteam.com/CZ/aboutSkyteam/ ... mation.jsp

...a na webech dalších aliancí najdeš něco podobného...

Lucey
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 03. 12. 2005, 00:39
Stav: Offline

Příspěvek od Lucey »

To Jafa:
Diky moc za ten link-to jsem cela ja, zenska, na stranky sky teamu docela chodim, ale najit tam neco podobneho, na co jsi mi poslal odkaz to ne:-) Jeste jednou diky!


Odpovědět