"Filmy" o letadlech

Odpovědět
dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

vita píše:Mě zarazilo, že nejmodernější letadlo na světě, sedadla jak z buissnes class, konferenční salónek atd. ale dcery si musí s rodičema vyměnit místa, aby viděly na film - jaktože nemají osobní obrazovky a pořádný IFE? :lol:

A taky jsem nevěděl, že nejbezpečnější místa v letadle jsou výtahy a záchody....Už vím, že při příštím letu se z hajzlíku nehnu - co kdyby došlo k dekompresi :D

jak je to řešeno na WC v reálných letadlech? dojde při dekompresi ke spuštění kyslíkových masek(nebo tedy spíš jedné masky, protože hádám, že se moc nepředpokládá, že tam najednou bude víc lidí :D )?


Na WC ve vsech letadlech jsou umisteny vzdy a spusti se vzdy pri dekompresi 2 masky (2 kvuli tomu kdyby tam byla matka + dite.) Nebo milenci... :D


Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

Sledujete ten film ČT? Začíná to slušně...přistání B737 ČSA, který je pilotován hlavními hrdiny, kteří pak v detailu vystupují z B737 Travelservice... :shock: :lol:

Bumpy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 85
Registrován: 16. 02. 2007, 11:12
Stav: Offline

Příspěvek od Bumpy »

Tak aspon delaj checklisty...

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

...a letuška Petra z Letiště zde má taky výbornou roli... :wink:

Papinak73
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 328
Registrován: 17. 12. 2006, 02:12
Stav: Offline

Příspěvek od Papinak73 »

Hele mě se to líbilo,sice pár skopičin,ale s Letištěm se to nedalo srovnávat.A Petra se také ukázala v lepším světle.Policejní kontroly mě uplně dostali.Letové záběry také u nás nadstandart a za kniply skuteční piloti.Bylo vidět že ten film dělali lidi co létání rozumí.


salam
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 356
Registrován: 14. 08. 2006, 17:33
Stav: Offline

Concorde - letiště 1979 (sobota 7.4 Prima)

Příspěvek od salam »

Viděli jste to? Ty loopingy s Concordem budu vidět před očima ještě dlouho...

BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Concorde - letiště 1979 (sobota 7.4 Prima)

Příspěvek od BB »

salam píše:Viděli jste to? Ty loopingy s Concordem budu vidět před očima ještě dlouho...


Mě zaujal ten klamný cíl - na M2 sníží tlak v kabině, na zádech kapitán otevře okénko a začne střílet ze signální pistole. Nebo ta dekomprese od těch kargo dveří, sice maj v letadle přetlak, ale dveře se stejně po odjištění začnou zasouvat dovnitř, škvíra 1 cm - nic, škvíra 10 cm - nic, koncečně se dveře otevřeli celé a hle - explozivní dekomprese či jak to kapitán nazval.

VictorK
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 258
Registrován: 21. 02. 2006, 22:37
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od VictorK »

Zkusili je dvakrat sundat, ale v Parizi to nikdo neresil a vsichni se spokojene rozesli.
Taky az s Concordem budete 10 minut letat v uzkem udoli, nez vam pripravi slalomovou drahu, nezapomente po pristani na ledovec cestakum do mikrofonu kricet 3x po sobe „Brzdy!!”.

BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od BB »

A jeste abychom nezapomneli, at ziji checklisty: "Kontrola pristavaci rychlosti." - cca 5s po touchdownu. :shock:

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Příspěvek od vita »

na původní Letiště to zdaleka nemá, ale je to lepší, než pokračování z let 75 a 77

Papinak73
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 328
Registrován: 17. 12. 2006, 02:12
Stav: Offline

Příspěvek od Papinak73 »

Až neuvěřitelné přistání bez jednoho křídla...
http://www.sonnyradio.com/F15.wmv

princess
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 19. 05. 2007, 19:06
Stav: Offline

Příspěvek od princess »

mě jenom na těhle filmech bere jak tam vždycky je jedna letuška která to letadlo prostě zachrání .... to je fakt skvělý :D

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: "Filmy" o letadlech

Příspěvek od vita »

Ovšem teď na Nově běží skutečný skvost - film Air Marshal.
Viděl jsem už hodně, ale tohle nic nepřekoná :-D
Byl jsem ve vaně, takže jsem neviděl začátek a nevím, odkud kam to letadlo má letět, ale jedná se o únos nějakého evropského letu (plného Američanů, včetně bývalého příslušníka speciálních sil, teď Air Marshala a prominentního amerického senátora, posádka taky vypadá na Americkou).
Snad poprvé, co vidím katastrofický film s Tu-134 (s bulharskou registrací LZ-ACS). Kabina, alespoň pokud jde o economy, tak je docela věrná. Jen nevím, jestli Tu-134 měla uzavíratelné biny. No, ta bussines by se nemusely stydět ani některé legacy, takovou obchodní třídu má na evropských letech málokdo i v Airbusu či Boeingu. :-D. No, a je to asi první Tu-134 s výtahem v Galley a se skleněným kokpitem :-D Pod kokpitem je nějaká sekce s avionikou, ve které je velká dotyková obrazovka (v angličtině samozřejmě), a hlavní hrdina naprosto bez problémů příjde na to, jak vypouštět palivo (ale vysílačku neumí použít).
Updaty:
Ale letuška vysílačku v "podpalubí" použít umí. :-D
Vedocí únosců chce přistát na nějakém ostrově (thompsonům ostrov) u Rijeky, jeho zástupce chce kamikadze zaútočit na americkou letadlovou loď ve středomoří :-D
Hustý, teď hlavního hrdinu a letušku už v "podpalubí" dostal jeden z teroristů, ji držel zbraň u hlavy a jeho přinutil se odzbrojit, a najednou se tam objevil nějaký východoevropský černý pasažér, který ho ranou kufrem do hlavy odrovnal :-D
Takovýhle dějový zvrat jsem nečekal :-D! Zástupce šéfa teroristů vyhodil šéfa z kokpitu, zamknul se tam, omráčil pilota a pokusil se s letadlem narazit do výletní lodi. Air Marshal zrovna vylezl k podpalubí, když se šéf a poslední zbývající terorista dobývali do zamčeného kokpitu. Řekl: "Uhněte stranou!" oni poslechli, on odstřelil zámek, vtrhnul do kokpitu, omráčil teroristu a v poslední vteřině zvednul Tučko. Za ním už byl Sidewinger odpálený z americké F-16tky (ale při výstřelu tam byl záběr letadla s deltovitým křídlem). Ta řízená střela už byla jen pár cm od tůčka! Toho nejradikálnějšího teroristu pak zneškodnil jiný paralyzérem. Air Marshal řekl do vysílačky, že mají kontrolu nad letadlem, načež se v kokpitu objevili ti poslední dva teroristé a znovu ji přebrali :D
Americký senátor se spolu s fotbalovým týmem pokusil zaútočit na kokpit, načež ho šéf teroristů střelil do ramene :-D
Další vývoj bude jistě zajímavý! :-D (teď chtějí teroristé propustit 8 svých arabských kamarádů a 30 milionů dolarů)
Přistání luxusní. Vyšlo najevo, že kapitán za války v zálivu létal u US Navy, prý přistál na letadlové lodi s ustřeleným kormidlem. Tomu říkám kariéra - skončit pak na Tu-134 :-D.
Letiště mělo parametry práškařské dráhy (500m beton), první pokus se nepovedl, Go Around byl úspěšnější, akorát asi o 400 metrů přetáhl dráhu)
Akorát po přistání se před motory vzadu otevřel nějaký nouzový východ jako u Tu-154, to tam asi být nemá, navíc tam mají skluzavku :-D
Jeden z teroristů, kteří čekali na letišti, které mezitím obsadili američtí vojáci, se pokusil uletět v nějakém MI-8 (opět s bulharskou registrací), tak na něj ve stejnou chvíli co šéf teroristů z pistole vystřelil i US voják z bazuky)
Šéfovi teroristů došlo, že je to léčka, společně se svou milenkou (do té doby jeden z pasažérů) se vrátili do kokpitu. Zatímco letadlo startovalo a pojíždělo, tak tím skluzem u motorů dál vyskakovali pasažéři. Pár jich tam ale zůstalo, přestože předtím stroj vyjel z dráhy, tak znovu odstartoval. Air Marshal tam naskočil i když předtím byl postřelen a praštěn sekerou do zad.
Teď mají palivo na 300km, šéf chce přistát na pláži :-)
A nejlepší je spouštěcí mechanismus bomby, co údajně mají - diktafon s napájeným červeným tlačítkem :-D
To je dokonalost sama! Air Marshal už dokázal zneškodnit šéfa teroristů (když mířil na Marshala, tak mu zrovna došly náboje), kapitán to otočil na to práškařský letiště, palivo skoro na nule a najednou se tam objevil ten předtím paralyzovaný terorista s nožem a kapitána říznul do krční tepny. Tak vedle něj seděl zrovna devítí letý kluk, který letadlo vyrovnal, vysunul podvozek a pokračoval. Když marshal sejmul toho teroristu, tak převzal řízení. Kluk mu ještě poradil, kde jsou klapky, kde brzdy a tak a posadili to na (nebo spíš za) to práškařský letiště...samozřejmě podvozek už asi třetí jízdu po trávě naprosto bez problémů ustál :-D
Jen doplním, že se jednalo o společnost Transair international a let do Frankfurtu :-)
Bohužel už je konec :-(
Podle titulků to spíš vypadalo na čistě bulharský film, všichni kromě tak 15ti herců byli Bulhaři.
Jestli tohle někdy vyjde s nějakými novinami za pár korun, tak to si rozhodně kupte - nejlepší letecká komedie všech dob :-D

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: "Filmy" o letadlech

Příspěvek od rpet »

prave jsem dokoukal up on the air... hodne zajimavy film. clooney tentokrat hraje fakt s jistotou, jako by mu ta role "sedla" jak hrnec na zadek... dej taky zajimavy, lehce psychologickej podtext, velmi dobre jsem u toho relaxoval, takova pohodicka... jen mne jako tradicne zmatl preklad nazvu filmu do cestiny. nejak se s nim neumim srovnat: litam v tom . kdo to preklada, netusite? vetsinou z originalniho nazvu vznikne nejaka totalni kravina :shock:

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: "Filmy" o letadlech

Příspěvek od Zlin142 »

rpet píše:jen mne jako tradicne zmatl preklad nazvu filmu do cestiny. nejak se s nim neumim srovnat: litam v tom . kdo to preklada, netusite? vetsinou z originalniho nazvu vznikne nejaka totalni kravina


U názvů filmů ne vždy můžeš použít a je asi menší zlo použít nějaký chytlavý alternativní název a asi taky sehrálo roli to, že kreslený "Up!" od Pixaru byl v češtině uveden jako Vzhůru do oblak čímž de facto "vyfouknul" zmiňovanému filmu název, který by byl asi přesnějším překladem.
A pak je tu spousta filmů, které více či méně přímo přeložit nejde, klasický příklad je oskarový Hurt Locker, kde název vychází z vojenského žargonu


Odpovědět