Koupáci a palubní personál

Odpovědět
katkutah
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 261
Registrován: 26. 01. 2007, 15:34
Stav: Offline

Příspěvek od katkutah »

Thisway píše:to katkutah: Otázka na tělo: děláš pro své klienty dobrovolně vůbec něco? Pokud ano, chápu to správně, že když odjíždí poslední turnus a Ty sním zpět do Prahy, podáš poslední informace v autobuse cestou na letiště a když za Tebou v tranzitním prostoru těsně před nástupem do letadla přijde paní, že její manžel má srdeční záchvat a potřebuje doktora, pošleš ji do řiti, protože Tvoje práce skončila. Mám pravdu?


To Thisway:tvymi dotazy mi pripominas typickeho cestaka :lol:

Nemas pravdu.

Nemame zadny posledni turnus a posledni den zasadne odlety nedelam - to uz mam volno na baleni. Takze dorazim sama taxem na letiste a zaradim se do davu. Ten posledni den nepracuji a nikdo mi ho nezaplati. Je urcen na transport zpatky do vlasti a jsem jenom obycejny pasazer. Situace, kterou tady licis, je absurdni (teda, neni absurdni, ze nekdo dostane zachvat, ale to, ze poslu nekoho do r ...). Za prve, mame kazdy letovy den 200 pasazeru, s vetsinou z nich jsem pravdepodobne nikdy neprisla do styku. Takze me neznaji a nikdo se na me obracet nebude. Za druhe, i kdyby, tak co muzu udelat???? Posledni den uz nemam ani sluzebni telefon. Za treti, nejsem vycvicena na podavani prvni pomoci, neni to ani moje zodpovednost - ani pocas vykonu prace. Za ctvrte, od toho je pozemni personal, ktery zavola doktora, kontaktuje cestovku, atd.

Jeste jedna dulezita vec: v cene zajezdu NENI cesky doprovod - pruvodce pocas cesty, takze to skutecne NEDELAM. A jestli delam neco dobrovolne pro pax? To zavisi, ale v letadle bych to neudelala nikdy.


katkutah
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 261
Registrován: 26. 01. 2007, 15:34
Stav: Offline

Příspěvek od katkutah »

dracoola píše:Chlapi,uz ji nechte, vzdyt jen chtela naznacit, ze ty lidi jsou strasne zvedavi a chteji za malo penez hodne muziky a totalne te vysajou,nejlepe uz v letadle a verim, ze delegati to maji hodne tezke i kdyz si tady myslite, ze se jen valej u more a obcas zodpovi nejaky dotaz koupaku, ale u Cechu to musi bejt porod. Takze klidecek a nedelejte tady, ze neznate jaci Cesi umeji v zahranici byt. Obcas kdyz vezeme delegaty tak vetsinou spi ve predu a jsou radi ze je nikdo nekontaktuje a ja je chapu,protoze byt s tema lidma jeste treba 14 dni,tak me klepne :)


Absolutni souhlas. Dracoola vi o cem mluvi, a to je ma na starosti jenom par hodin! Je videt, ze jste to nedelali, coz se pak nedivim, ze se vam zda nefer, ze v letadle nepovidam do mikrofonu. Ale zkuste si to :-). A to neni jenom 14 dnu, vetsinou jsme tam bez prestavky nekolik mesicu ... taky, pokud mate predsudky vuci nejake narodnosti, treba vuci arabum, zkuste si praci s Cechama v zahranici ... Nechci si stezovat na to, jak to mame tezke, kdyby me to nebavilo, tak to nedelam, ale je to opravdu porod. A proto: hned od zacatku pobytu je potreba jim jasne dat najevo kdo je tam autorita a jak se maji a nemaji chovat. Proste, je potreba si je vychovat :-). Jinak vas z toho klepne :-))).

katkutah
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 261
Registrován: 26. 01. 2007, 15:34
Stav: Offline

Příspěvek od katkutah »

Orus-x píše:No já nevím co tady řešíte, pokud má delegát v popisu práce starat se o ty lidi až na letišti v HRG tak se o ně stará až na letišti v HRG. Kromě toho, pokud letí s ČSA, tak se starost po dobu letu předává právě ČSA. To jako čekáte, že si delegát stoupne do uličky letadla, vezme do ruky mikrofon a začne sladce švitořit: "Dámy a pánové, Vy, kteří jste z mojí skupiny, teď pozorně poslouchejte, já Vám budu 3 hodiny povídat o tom, kolik stojí v HRG pivo, kolik záchody a jak často tam prší" :? To bych se asi pěkně poděkoval....
Jestli někdo ze zde přispívajících toto od delegáta očekává, nechť si prosím zjistí dopředu v cestovce, zda tato služba je v ceně.
Druhá věc samozřejmě je, jestli by se měla stejná služba poskytovat jinak Čechům do HRG a nebo Američanům do DXB.


Taky naprosty souhlas, vetsinou - a v pripade Eximtours a HRG delegat na cestu zaplacen NENI - delegat obecne je clovek ktery pracuje v destinaci, nedoprovazi pax v letadle.

Jestli by se stejna sluzby mela postkytovat Cechum a Americanum - no v zasade ani ne, ale to prijde prirozene, ze pro cestaky typu Cesi do HRG delas to co mas, a pro Amiky do DXB delas i to, co nemas ...
Obecne se drzim biblickeho pravidla - nehazejte perly svinim ...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Příspěvek od Globik »

katkutah píše:
Globík píše:
katkutah píše:Ha ha ha. Delegat vykonavat svou praci jenom a pouze v destinaci, to, ze se NAHODOU "veze" s koupakama, neni jeho problem :lol: . Moje prace zacina AZ na letisti v HRG a konci UZ na letisti v Hrg. Takze maji smulu. Ale jasne, tohle presne ocekavaji. Ale ja bych to i delala, kdyby to byli americani a treba Dubaj. Ale pro Cechy do Hurgady ani nahodou :-)


Jenže kdybys jela busem, kde nejsou CC a chovala se stejně, tak bys na to možná měla u některých firem právo, ale stejně by se od Tebe očekávalo, že tam jen nebudeš sedět jako pasažér. A lidi nerozlišují, zda jde o bus nebo letadlo. Proto na Tebe tak koukají.

Btw.Myslel jsem podle Tvých pravopisných chyb, že jsi Slovenka. Ale když píšeš "delegat vykonavat", tak nevím... :)


Ja vim proc na mne tak koukaji, ale ja jsem pouze pasazer. To vykonavat nebyla pravopisni chyba ale preklep, dyt vidis ze umim sklonovat.


Umíš skloňovat? "pravopisni chyba", "dyt vidis" :roll:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Příspěvek od Globik »

Orus-x píše:No já nevím co tady řešíte, pokud má delegát v popisu práce starat se o ty lidi až na letišti v HRG tak se o ně stará až na letišti v HRG. Kromě toho, pokud letí s ČSA, tak se starost po dobu letu předává právě ČSA. To jako čekáte, že si delegát stoupne do uličky letadla, vezme do ruky mikrofon a začne sladce švitořit: "Dámy a pánové, Vy, kteří jste z mojí skupiny, teď pozorně poslouchejte, já Vám budu 3 hodiny povídat o tom, kolik stojí v HRG pivo, kolik záchody a jak často tam prší" :? To bych se asi pěkně poděkoval....
Jestli někdo ze zde přispívajících toto od delegáta očekává, nechť si prosím zjistí dopředu v cestovce, zda tato služba je v ceně.
Druhá věc samozřejmě je, jestli by se měla stejná služba poskytovat jinak Čechům do HRG a nebo Američanům do DXB.


To tu nikdo netvrdí. Jen to, že to někteří hloupější koupáci očekávají.


katkutah
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 261
Registrován: 26. 01. 2007, 15:34
Stav: Offline

Příspěvek od katkutah »

Globík píše:
katkutah píše:
Globík píše:
katkutah píše:Ha ha ha. Delegat vykonavat svou praci jenom a pouze v destinaci, to, ze se NAHODOU "veze" s koupakama, neni jeho problem :lol: . Moje prace zacina AZ na letisti v HRG a konci UZ na letisti v Hrg. Takze maji smulu. Ale jasne, tohle presne ocekavaji. Ale ja bych to i delala, kdyby to byli americani a treba Dubaj. Ale pro Cechy do Hurgady ani nahodou :-)


Jenže kdybys jela busem, kde nejsou CC a chovala se stejně, tak bys na to možná měla u některých firem právo, ale stejně by se od Tebe očekávalo, že tam jen nebudeš sedět jako pasažér. A lidi nerozlišují, zda jde o bus nebo letadlo. Proto na Tebe tak koukají.

Btw.Myslel jsem podle Tvých pravopisných chyb, že jsi Slovenka. Ale když píšeš "delegat vykonavat", tak nevím... :)


Ja vim proc na mne tak koukaji, ale ja jsem pouze pasazer. To vykonavat nebyla pravopisni chyba ale preklep, dyt vidis ze umim sklonovat.


Umíš skloňovat? "pravopisni chyba", "dyt vidis" :roll:


"dyt vidis" nepokladam za pravopisnou chybu. A pravopisni byl preklep, samozrejme pravopisna. A nejsme tady na hodine cestiny. Chtela bych vas videt psat v cizim jazyce. :roll:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Příspěvek od Globik »

katkutah píše:
Globík píše:
katkutah píše:
Globík píše:
katkutah píše:Ha ha ha. Delegat vykonavat svou praci jenom a pouze v destinaci, to, ze se NAHODOU "veze" s koupakama, neni jeho problem :lol: . Moje prace zacina AZ na letisti v HRG a konci UZ na letisti v Hrg. Takze maji smulu. Ale jasne, tohle presne ocekavaji. Ale ja bych to i delala, kdyby to byli americani a treba Dubaj. Ale pro Cechy do Hurgady ani nahodou :-)


Jenže kdybys jela busem, kde nejsou CC a chovala se stejně, tak bys na to možná měla u některých firem právo, ale stejně by se od Tebe očekávalo, že tam jen nebudeš sedět jako pasažér. A lidi nerozlišují, zda jde o bus nebo letadlo. Proto na Tebe tak koukají.

Btw.Myslel jsem podle Tvých pravopisných chyb, že jsi Slovenka. Ale když píšeš "delegat vykonavat", tak nevím... :)




Ja vim proc na mne tak koukaji, ale ja jsem pouze pasazer. To vykonavat nebyla pravopisni chyba ale preklep, dyt vidis ze umim sklonovat.


Umíš skloňovat? "pravopisni chyba", "dyt vidis" :roll:


"dyt vidis" nepokladam za pravopisnou chybu. A pravopisni byl preklep, samozrejme pravopisna. A nejsme tady na hodine cestiny. Chtela bych vas videt psat v cizim jazyce. :roll:


Tak proč nepíšeš slovensky?

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

to katkutah: Když někde zabloudíš, ptáš se někoho na cestu?
Jinak jestli někomu přijde jeho práce náročná, ať ji raději přenechá někomu, kdo ji bude dělat rád a třeba lépe, ba dokonce se bude snažit být i příjemný ke klientům, přestože šířka úsměvu v cm nebude přímo daná ve smlouvě.
:idea:

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Příspěvek od jane »

To Thisway: muzu se te zeptat, pracujes nekde na plny uvazek nebo co delas? ver mi, ze pracovat s lidmi se da jen pokud s lidmi pracujes rad a chces s nimi pracovat. tezko si muzes myslet, ze nekdo jde delat delegata do Egypta kvuli tomu, aby se valel u more a obcas zajel na pokec s koupakama a odvezl je nekam na vylet. Bohuzel lidi jsou ruzni a tak i kdyz v 90 % narazis na fajn lidi, tak zbylych 10 te dokaze otravit a proste ten usmev jaksi nejde. Chtela bych te videt, jak by ses usmival na cloveka, ktery po tobe treba v letadle pozaduje hranolky, protoze testoviny se spenatem neji, a rve na tebe, jaktoze hranolky nemas. To same prace delagata - jiste musi resit stiznosti, ze je moc vedro/zima, prsi, v hotelu jsou jenom ctyri druhy zakusku, neni ananas, rybicky v mori jsou malo barevne, mistni nemluvi cesky, apod. Kazdy, kdo s lidmi pracuje, vi, o cem mluvim, ten kdo s nimi nepracuje, to nikdy nepochopi. a my se tady proste bavime o nasi praci, at uz delegata nebo CC, ukazujeme i stinne stranky, i kdyz je to casto OT. za to se omlouvam.

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

to jane:
Všechno to chápu.
Když jsi CC a na letišti se Tě někdo zeptá třeba na cestu k tomu či tomu gatu, předpokládám, že mu odpovíš, aniž bys rozlišovala mezi jeho národností či rasou, i když to přímo v popisu práce asi nemáš. Katukah by něco takového asi neudělala (alespoň ne pro prostého Čecháčka). Takový přístup považuji za nepřijatelný jak po stránce profesionální, tak především lidské.

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Příspěvek od jane »

Kdyz jsem na letisti v Praze, a zepta se me, odkud mu odlita letadlo do Moskvy, tak mu reknu, at se podiva na tabuli. Muze to vnimat taky tak, ze jsme neschopny anebo neochotny a nevime to. A na jinych letistich je uplne zbytecny se nas ptat, protoze se tam neorientujeme.

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

jane píše:Kdyz jsem na letisti v Praze, a zepta se me, odkud mu odlita letadlo do Moskvy, tak mu reknu, at se podiva na tabuli. Muze to vnimat taky tak, ze jsme neschopny anebo neochotny a nevime to. A na jinych letistich je uplne zbytecny se nas ptat, protoze se tam neorientujeme.

Myslel jem jako kde ten který gate je, ne, abys mu zjišťovala číslo. Tak jinak. Kde je restaurace, toalety, vyhlídková terasa atd? Pokud bys to věděla, asi bys mu to (narozdíl od někoho) řekla, ne?

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Příspěvek od jane »

Zrejme ano :)

katkutah
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 261
Registrován: 26. 01. 2007, 15:34
Stav: Offline

Příspěvek od katkutah »

Thisway píše:to katkutah: Když někde zabloudíš, ptáš se někoho na cestu?
Jinak jestli někomu přijde jeho práce náročná, ať ji raději přenechá někomu, kdo ji bude dělat rád a třeba lépe, ba dokonce se bude snažit být i příjemný ke klientům, přestože šířka úsměvu v cm nebude přímo daná ve smlouvě.
:idea:


Ale ja jsem nerekla nikde, ze nejsem prijemna ke klientum, nebo ze se neusmivam :lol:

Vis, profesionalita je vec jedna a to co si myslim o koupakovi, vec druha ...

katkutah
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 261
Registrován: 26. 01. 2007, 15:34
Stav: Offline

Příspěvek od katkutah »

jane píše:To Thisway: muzu se te zeptat, pracujes nekde na plny uvazek nebo co delas? ver mi, ze pracovat s lidmi se da jen pokud s lidmi pracujes rad a chces s nimi pracovat. tezko si muzes myslet, ze nekdo jde delat delegata do Egypta kvuli tomu, aby se valel u more a obcas zajel na pokec s koupakama a odvezl je nekam na vylet. Bohuzel lidi jsou ruzni a tak i kdyz v 90 % narazis na fajn lidi, tak zbylych 10 te dokaze otravit a proste ten usmev jaksi nejde. Chtela bych te videt, jak by ses usmival na cloveka, ktery po tobe treba v letadle pozaduje hranolky, protoze testoviny se spenatem neji, a rve na tebe, jaktoze hranolky nemas. To same prace delagata - jiste musi resit stiznosti, ze je moc vedro/zima, prsi, v hotelu jsou jenom ctyri druhy zakusku, neni ananas, rybicky v mori jsou malo barevne, mistni nemluvi cesky, apod. Kazdy, kdo s lidmi pracuje, vi, o cem mluvim, ten kdo s nimi nepracuje, to nikdy nepochopi. a my se tady proste bavime o nasi praci, at uz delegata nebo CC, ukazujeme i stinne stranky, i kdyz je to casto OT. za to se omlouvam.


Souhlas s Jane. Presne jsi to vystihla, je to tak. Ne vzdycky se ti chce usmivat, ale fakt, ze jsem v Egypte delala nekolik let vypovida o tom, ze me prace s lidma bavi a taky, ze to s nima umim. Akorat, ze uz jsem ted na tom tak, ze se usmivam i kdyz mi nekdo otravuje, a usmivam se tim vic cim vic se on snazi vykolejit me :D . Protoze ja si naladu koupakem zkazit nedam :). A je hodne tech, kteri se snazi resit sve problemy tim, ze rvou na lidi, kteri za nic nemuzou a takovemu nepomuze, kdyz na neho budu usmivava a budu se snazit mu vyhovet za kazdu cenu. V jeho pripade jsou pyramidy nizke, Egyptani cikani a nevim co jeste vsechno. I kdyz musim rict, ze pokud nekdo zacne nadavat na Egyptany, tak jim to dam najevo sice slusne ale moc jasne, ze jejich chovani NENI v poradku a meli by se nad sebou VAZNE zamyslet :-).

Jinak jsem ale nikdy na nikoho nezvysila hlas a nikdy na me nebyla jedina stiznost - jenom pochvaly :-)))).

Jak rika Jane, kdo s nimi nepracuje, nikdy to nepochopi ... :D


Odpovědět