Poraďte s výběrem kufru

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Poraďte s výběrem kufru

Příspěvek od Alexx »

Zrovna se chystám k nákupu kufru (klasická mainstreamová největší velikost), a hodily by se mi zkušenosti s kufry, které používáte.

Uvažuju takhle:

Látkový vs. skořepinový
(nepraskají třeba ty skořápky?)
Levný vs. drahý
(poměr cena/výkon)

Brácha měl loni v USA látkový, vypadal celkem bytelně, ale odesraly se mu kolečka, tak se teď hodí tak akorát do auta, ale na letiště bych se s ním nepouštěl.

Uvítám každou radu co koupit, na co si dát pozor, čemu se vyhnout, aby to přežilo zacházení nerudných "expertů" na PRG a všude jinde.

Jestli tady takové podobné téma už bylo, tak sry, nikde jsem to nenašel (akorát o zacházení, vykrádání, rozřezávání a ztrácení, nic o kufrech jako takových). Zatím jsem vždycky cestoval spíš nalehko, ale teď to fakt nepůjde, a experience s tím moc nemám.


skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od skrita »

Zajímavé téma. Nemám těch zkušeností zase tolik, ale něco by tu bylo. Mám tři druhy:
1) nejmenší (lze i jako příruční) asi za 300 Kč - to když letím třeba na 3 dny. Čekal jsem, že to bude šmejd, ale zatím toho vydržel fakt hodně. A zvenku vypadá hezky, ani by člověk neřekl, že je to tak levný látkový kufr značky MKK. Samozřejmě při bližším pohledu vidíš, že kolečkový mechanismus a rukojeti nejsou nijak extra kvalitní, ale opravdu na rozflákání v PRG stačí.

dva další typy ti popíšu večer, musím končit... to be continued...

Tak už jsem zpět a pokračuju:
2) střední kufr asi za 600Kč - opět látkový, opět značka MKK a opět spokojenost vzhledem k ceně. Je to vlastně takový bráška toho menšího, parametry jsou velice podobné. Firma MKK by měla být česká firma a jako taková prodává své výrobky přes malé obchůdky s koženou galanterií v celé ČR. Zkus mrknout na www.mkk.cz.

3)větší taška na kolečkách značky Snowball. Kupoval jsem ji před 2 lety musím uznat, že toho vydržela opravdu hodně. Stála něco přes 1200 Kč v té době, výhodou jsou zapuštěná kolečka (kvalitní!) i rukojeť. Je černá, vypadá elegantně a je snad nafukovací. Vezl jsem v ní 25kg různých krámů a nechápu, jak se to do ní vešlo. Opravdu bych zvážil!

To jsou mé zkušenosti se zavazadly. Samsonite to není, ale na rozhodně postačí na běžné užití. Pokud cestuješ letadlem 4x do měsíce, zvážil bych něco lepšího, ale z pohledu průměrného cestujícího s 10-12 segmenty ročně doporučuju levnější látkový kufr (tašku). Se skořepinou sám zkušenosti nemám, ale asi bych do toho podle reakcí známých nešel. Tož mnoho zdaru při výběru!
Naposledy upravil(a) skrita dne 01. 05. 2008, 23:07, celkem upraveno 1 x.

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

No tak ja si koupil skorepinovy kufr v Tescu...asi za 700 Kc, rozmery jsou takove, ze ho jeste muzu pouzit jako kabinove zavazadlo... ale je to tak tak... prvni vylet do AMS prezil...pri dalsim vyletu BCN-AGP se mi na dlazbe v AGP rozfofrovalo prave predni kolecko a objevila se prasklina na jednom z rohu... kdyz jsem odletal z BCN, vsiml jsem si, ze za mnou ve fronte stoji nejaky Spanel...s uplne stejnym kufrem, ktery mel rozfofrovane prave predni kolecko a prasklinu na tom stejnem miste co jsem mel ja... :roll: Tak nevim, kde udelali soudruzi z Tesca chybu... ostatni kolecka kupodivu vydrzela, jen to jedno se totalne rozpadlo...takze po dvou vyletech to vypadalo tak, ze kdyz jsem s tim kufrem sel po ulici, tak se ostatni otaceli, pac to delalo strasny rambajz jak to drelo tim jednim polokoleckem o chodnik... v lete mi ho v MAD dorazili uplne (objevily se dalsi praskliny), takze kufr je na vyhozeni..na to, ze zas tak levny nebyl, to byl pekny smejd...ted si budu kupovat spis nejaky latkovy...a urcite ne v Tescu 8)

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Alexx »

No právě jak to tady tak pročítám, tak ty kufry jsou spíš jednorázovky :-).

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

Ja mam vsechny zavazadla znacky Carlton. Prodavaji je u Bati a dle meho nazoru je to takovy zlaty stred. Neni to sice spicka jako Samsonite, ale zase je to mnohem lepsi nez noname z Tesca. Muzu doporucit. Videli uz kus sveta :)

Jinak dle zkusenosti znamych, muzu doporucit kufry Lufthansa. Jsou dost drahe, ale kvalitka.


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

Na znacce asi moc nesejde, jen u znackoveho kufru se ti asi bude v pripade zniceni lepe dokladat cena anebo v pripade totalniho zniceni lepe bazirovat na zamene za stejny.

Jinak co se funkcnosti tyce (moje preference):

-radeji latkovy (kdyz spadne, tak nepraskne)
-kolecka pokud mozno zapustena, urcite ne tzv.spinner ani kolecka prinytovana zvenci (snadno se ulomi)
-rukojet zasouvaci do uplneho zakrytu
-drzadla co nejmene odstavajici

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Alexx »

Díky, zatím super postřehy. Celý víkend tady nebudu, ale moudra z rukávu sypejte dál, myslím že tohle je téma ke kterému má každý (místní letecký cestovatel) co říct.

Btw. spinner myslíš tohle:
Obrázek?

O tom (typově) jsem zrovna uvažoval, můžeš to trochu rozvést?

stw14
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 125
Registrován: 15. 11. 2006, 19:10
Bydliště: praha
Stav: Offline

Příspěvek od stw14 »

Night fly píše:Na znacce asi moc nesejde, jen u znackoveho kufru se ti asi bude v pripade zniceni lepe dokladat cena anebo v pripade totalniho zniceni lepe bazirovat na zamene za stejny.

Jinak co se funkcnosti tyce (moje preference):

-radeji latkovy (kdyz spadne, tak nepraskne)
-kolecka pokud mozno zapustena, urcite ne tzv.spinner ani kolecka prinytovana zvenci (snadno se ulomi)
-rukojet zasouvaci do uplneho zakrytu
-drzadla co nejmene odstavajici

Jako byvaly pracovnik reklamaci musim absolutne souhlasit!Skorepina vypada statecne,ale pokud je poskozena,vetsinou neopravitelne.Kolecka zapustena jsou temer nutnosti,videla jsem par kolecek zaseklych na pasu..a taky je dobre vybrat netypickou barvu,cernyho kacera ma 90%PAX a to je nekdy peklo dohledat.Nekteri to resi ruznymi cingrlaty popr.barevnymi paprlaty :D

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

Alexx: ano, presne to je spinner. Problem u nej je to, ze cokoliv vycnivajici nad ramec standardniho kvadroviteho tvaru (v tomto pripade kolecka) je v pripade jakehokoliv padu ci nesetrneho zachazeni velice nachylne k urazeni.

Jano
Stav: Offline

Příspěvek od Jano »

Ja pouzivam toto http://www.americantourister.com/webapp ... =-1&pc=C05

jeden taky uz som mnou preletel Atlantik zo 30x, co je takmer 100 letov a drzi sa.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

Alexx píše:Díky, zatím super postřehy. Celý víkend tady nebudu, ale moudra z rukávu sypejte dál, myslím že tohle je téma ke kterému má každý (místní letecký cestovatel) co říct.

Btw. spinner myslíš tohle:
Obrázek?

O tom (typově) jsem zrovna uvažoval, můžeš to trochu rozvést?


tak tenhle kufřík by bohužel o nějaký kolečko přišel ještě dřív než by vůbec poprvé doputoval do nákladovýho prostoru letadla :wink: nenech se zmást integrovaným zamykáním, tohle bude spíš zavazadlo pro německou důchodkyni, která jej láskyplně nakládá do kufru svého mercedesu e-klasse...

taky bych naopak doporučil tmavší barvu. pamatuju kámošův výraz v obličeji když mu hned napoprvé vyjel na pásu jeho fungl novej béžovej samsonite s obrovskou zjevně nevyčistitelnou černou šmouhou přes celej předek :)

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Alexx »

pepa007 píše:tohle bude spíš zavazadlo pro německou důchodkyni, která jej láskyplně nakládá do kufru svého mercedesu e-klasse...


Jasně :-) tohle byla první věc kterou jsem vygooglil :-) jako příklad toho spinneru.

Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Alexx »

Night fly píše:-radeji latkovy (kdyz spadne, tak nepraskne)
-kolecka pokud mozno zapustena, urcite ne tzv.spinner ani kolecka prinytovana zvenci (snadno se ulomi)


Mohli byste někdo postnout obrázek/link látkového kufru, který má zapuštěná akolečka a zároveň nejsou přinýtovaná zvenčí? Viděl jsem za poslední týden kupu kufrů a všechno to vypada že ty kolečka jsou tam nějak násilně dolepené...

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »


Alexx
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Vítěz kategorie Po přistání... 2012
Příspěvky: 598
Registrován: 05. 10. 2007, 08:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Karviná, Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Alexx »

Aha, čili nic světoborného, kolečko zapuštěné částečně v kufru, ale ta osa, na které se otáčí, je stejně součástí mechanizmu přidělaného zvenku :-), čekal jsem něco sofistikovanějšího.

Zrovna před chvílí jsem slyšel v rádiu reklamu na obchod Samsonite/Lacoste v Ostravě na kuřím rynku, byl jsem tam minulý týden a myslel jsem, že se z těch cen převrátím.


Odpovědět