Antibiotika

Odpovědět
atlanta
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 01. 08. 2008, 17:18
Stav: Offline

Antibiotika

Příspěvek od atlanta »

Chci se jen zeptat, pokud člověk užívá léky (antibiotika) a potřeboval by je doužívat, což znamená brát i během letu, stačí si je jen hodit do příruční kabely, nebo je třeba aby mu lékař napsal nějaké potvrzení, že ty léky potřebuje :? ...letím do Ameriky a tam přestupuju, takže je potřeba aby to potrzeni bylo v angličtině asi že, nebo stačí pokud mi to povolí v Praze...? :roll:
díky


Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Antibiotika

Příspěvek od Kamyl »

atlanta píše:Chci se jen zeptat, pokud člověk užívá léky (antibiotika) a potřeboval by je doužívat, což znamená brát i během letu, stačí si je jen hodit do příruční kabely, nebo je třeba aby mu lékař napsal nějaké potvrzení, že ty léky potřebuje :? ...letím do Ameriky a tam přestupuju, takže je potřeba aby to potrzeni bylo v angličtině asi že, nebo stačí pokud mi to povolí v Praze...? :roll:
díky

Nekolikrat jsem letel nemocny a s lekama v prirucnim zavazadle a nikdy nikdo nic nerikal, ani nekomentoval. Naprosto v pohode.
Nicmene to nebylo do USA, tak nevim jak to tam funguje...

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4156
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Příspěvek od whiskey »

Ked som bol v SAN, kupil som si "na cesty" bez predpisu balenie 100ks amoclenu v Tijuane, letel som s tym potom z SFO do MUC a ani pes nestekol.

andrei
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 17. 06. 2008, 12:25
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Příspěvek od andrei »

tabletky nejsou problem. Pokud by se jednalo o sirup tak by to mozna problem byl. Ale kapky do oci, nosu a jine kapky jsou naprosto v pohode.

VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

Tablety nejsou tekutina, takže je krom zakázaných látek můžeš vézt naprosto bez omezení... Potvrzení od lékaře bys potřeboval pouze v případě kapek, sirupů apod v balení nad 100ml /pokud bys je vezl v příručním zavazadle/. ANTB vozím "preventivně" všude a nikdy nebyl problém. Navíc v USA jsou daleko benevolentnější na trhu s léčivy a antibiotika, léky na spaní apod tam lze volně koupit bez předpisu.


JanoLietac
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 104
Registrován: 16. 06. 2008, 20:57
Oblíbené typy letadel: na kukanie prakticky vsetky, aj ked najoblubeniejsia je 747; na cestovanie cokol
na cestovanie cokolvek pokial je tam menej ako 300 ludi....
Bydliště: medzi TYS a ILZ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Antibiotika

Příspěvek od JanoLietac »

atlanta píše:Chci se jen zeptat, pokud člověk užívá léky (antibiotika) a potřeboval by je doužívat, což znamená brát i během letu, stačí si je jen hodit do příruční kabely, nebo je třeba aby mu lékař napsal nějaké potvrzení, že ty léky potřebuje :? ...letím do Ameriky a tam přestupuju, takže je potřeba aby to potrzeni bylo v angličtině asi že, nebo stačí pokud mi to povolí v Praze...? :roll:
díky


Lieky by si mal mat vzdy v prirucnej batozine (najlepsie aj s letacikom). Ja som zopar krat letel z/do Ameriky s zapalom dutin a antibiotika som bral kazdych 8 hod, cize aj pocas letu. A nikdy nebol problem.

Cherokee
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 446
Registrován: 18. 07. 2006, 18:34
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Cherokee »

Ja lietam velmi casto a to aj do USA. Bohuzial som v stadiu, ked musim brat niektore lieky denne a tie mavam v takych davkovacich krabickach a zasadne vzdy pri sebe pre pripad, ze by sa stratila batozina. V nej mavam "lekarnicku" pre pripad nahleho ochorenia. Ako pise Jano, s liekami nosim pre kazdy pripad aj pribalovy letak, ktory je sice v slovencine, ale chemicke zlozenie liekov by bolo pre odbornika zrozumitelne. Par krat sa na to pozreli, ale nekomentovali. Nevidim problem.

VÍTĚZSLAV
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 815
Registrován: 19. 10. 2003, 15:42
Bydliště: Plzeň
Stav: Offline

Příspěvek od VÍTĚZSLAV »

Znovu zdůraznuji - já jakožto zdravotník vezu vždycky léků pro každý případ, že to vypadá, že si zrovna hodlám v zahraničí otevřít lékárnu :D ... Nikdy nebyl nejmenší problém a ani jsem to nemusel nikdy otvírat. Lidi vozí neuvěřitelné množství tabletek... A zvlášť Američané. Pouze jedinkrát chtěli ukázat algifenové kapky, a to v PRG. Ale stačilo říct, že je to lék a bylo to v pohodě.

petr.v
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 55
Registrován: 19. 02. 2008, 20:53
Stav: Offline

Re: Antibiotika

Příspěvek od petr.v »

JanoLietac píše:
atlanta píše:Chci se jen zeptat, pokud člověk užívá léky (antibiotika) a potřeboval by je doužívat, což znamená brát i během letu, stačí si je jen hodit do příruční kabely, nebo je třeba aby mu lékař napsal nějaké potvrzení, že ty léky potřebuje :? ...letím do Ameriky a tam přestupuju, takže je potřeba aby to potrzeni bylo v angličtině asi že, nebo stačí pokud mi to povolí v Praze...? :roll:
díky


Lieky by si mal mat vzdy v prirucnej batozine (najlepsie aj s letacikom). Ja som zopar krat letel z/do Ameriky s zapalom dutin a antibiotika som bral kazdych 8 hod, cize aj pocas letu. A nikdy nebol problem.


Se zapalem dutin? To muselo být ale utrpení, ne? Mám na mysli nevyrovnání tlaku ve středouší...

JanoLietac
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 104
Registrován: 16. 06. 2008, 20:57
Oblíbené typy letadel: na kukanie prakticky vsetky, aj ked najoblubeniejsia je 747; na cestovanie cokol
na cestovanie cokolvek pokial je tam menej ako 300 ludi....
Bydliště: medzi TYS a ILZ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Antibiotika

Příspěvek od JanoLietac »

petr.v píše:Se zapalem dutin? To muselo být ale utrpení, ne? Mám na mysli nevyrovnání tlaku ve středouší...


nastastie mne to vzdy chyta maxillary sinus, co nie je az take zle, pokial sa infekcia nerozsiri, ale ani tak to sranda nebola....

Any
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 45
Registrován: 08. 04. 2009, 20:16
Stav: Offline

Re: Antibiotika

Příspěvek od Any »

A můžu mít léky v kufru, kterej půjde dolů do letadla? Chci tam vzít ňáký prášky na bolení v krku a kapky do nosu, ibuprofen atp. preventivě, kdyby mě něco chytlo po příletu. Někde jsem slyšela, že Amíci nemaj rádi, když se jim to tam vozí.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4156
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Antibiotika

Příspěvek od whiskey »

Any píše:A můžu mít léky v kufru, kterej půjde dolů do letadla? Chci tam vzít ňáký prášky na bolení v krku a kapky do nosu, ibuprofen atp. preventivě, kdyby mě něco chytlo po příletu. Někde jsem slyšela, že Amíci nemaj rádi, když se jim to tam vozí.


nemal som s tym problem, ani s antibioticos, ktore som zakupil v Tijuane a potom s nimi odlietal z SFO :wink:

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1885
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Antibiotika

Příspěvek od MEA »

uplne v pohode. kamkolvek. akurat colnik v muscate kontroloval, ci su vsetky original zabalene a nemam v tych krabickach "nieco ine"...

salam
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 356
Registrován: 14. 08. 2006, 17:33
Stav: Offline

Re: Antibiotika

Příspěvek od salam »

Já si vozím v příručním zavazadle 2-3 různé spreje na astma a nikdy žádný problém, akorát někdy to na rentgenu chtějí vidět.


Odpovědět