Bludy pana Sůry

Odpovědět
HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od HonzaLB »

tygrlive píše:
pepa007 píše:
tygrlive píše:Dnesni clanek pana Sury na iDnes je dukazem, ze je jen pisalek a smejdil na Foru a ze nikam nelete. Ackoliv mam na CSA dost kriticky nazor, znhlediska cestovatele je 1000x lepsi letet CSA nez Wizzairem. Cili krach a odchod CSA rozhodne pro lidi je horsim resenim. Travelizace ceske dopravy nepronese usporu a ani komfort.


s tím "1000x lepší" bych byl opatrnej. jo wizzair je dobytčák, ale na ty přískoky po evropě za pár korun naprosto v pohodě, proti čsa to zas není dramatickej rozdíl. pokud si chci připlatit za něco lepšího, tak beru lufthansu. čsa se obloukem vyhýbám.


ok, mluvim s pozice, ze mi je jedno, zda letenka stoji 4tis nebo 6tis ... proste tyhle rozdily neresim, kdyz se nekam potrebuji dostat... WIZZ lita tam, kam vsichni, krome ceny, nenabizi absolutne nic zajimaveho...

mě je jedno, z jaké pozice mluvíte. co zajímavého nabízíte vy?


HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od HonzaLB »

Zdenek píše:
HonzaLB píše:zdenek: pokud se nepletu, čsa jsou prodány. takže jaká příprava?

I minoritní zbytek co zvažují že na burze a TVS říká nikdy?

a jak tento text ovlivní cenu minoritního zbytku?:-)jen jsem chtěl ukázat, k čemu byl prospěšný aerotunel.

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od Zdenek »

HonzaLB píše:jen jsem chtěl ukázat, k čemu byl prospěšný aerotunel.

K zachování značky ČSA. Možná to je pro někoho je to málo.

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od gr09 »

Zdenek píše:
HonzaLB píše:jen jsem chtěl ukázat, k čemu byl prospěšný aerotunel.

K zachování značky ČSA. Možná to je pro někoho je to málo.

Tak penize jsou utraceny a jaka je jistota, ze se znacka zachova?

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od JackBrno »

tygrlive píše:Dnesni clanek pana Sury na iDnes je dukazem, ze je jen pisalek a smejdil na Foru a ze nikam nelete. Ackoliv mam na CSA dost kriticky nazor, znhlediska cestovatele je 1000x lepsi letet CSA nez Wizzairem. Cili krach a odchod CSA rozhodne pro lidi je horsim resenim. Travelizace ceske dopravy nepronese usporu a ani komfort.


No, rozdíl mezi letem WZZ a OK v ekonomické třídě bez přestupu po Evropě rozhodně není 1000x. Případně není jisté ve prospěch kterého dopravce :-) Takové řeči mají čistě nostalgický, nikoliv reálný základ. Ano, mě by se taky líbilo, kdyby ČSA byl stabilní národní dopravce na vysoké úrovni za přijatelné ceny. Ale nic takového už ČSA dávno není, je to jen šedý průměr žijící ze svého jména a státních dotací. Děkuji, ale nic takového už na trhu nemá místo. Buď začnoj fungovat na komerčním základě (a mají velkou výhodu ve své historii) nebo ať zmizí.


HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od HonzaLB »

Zdenek píše:
HonzaLB píše:jen jsem chtěl ukázat, k čemu byl prospěšný aerotunel.

K zachování značky ČSA. Možná to je pro někoho je to málo.


rozhodně je to méně, než kolik bylo utraceno zcela zbytečně. 7. patro APC budiž příkladem.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od flyingblue »

HonzaLB píše:
Zdenek píše:
HonzaLB píše:jen jsem chtěl ukázat, k čemu byl prospěšný aerotunel.

K zachování značky ČSA. Možná to je pro někoho je to málo.


rozhodně je to méně, než kolik bylo utraceno zcela zbytečně. 7. patro APC budiž příkladem.


Bohuzel jest treba konstatovat, ze i kdyby v sedmem patre byl nabytek z Mobelixu, tak se to na situaci CSA prakticky vubec neprojevi :-(

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od HonzaLB »

flyingblue píše:
Bohuzel jest treba konstatovat, ze i kdyby v sedmem patre byl nabytek z Mobelixu, tak se to na situaci CSA prakticky vubec neprojevi :-(

Rozdíl mezi Vitrou a Möbelixem je rozdílem v myšlení a přístupu k hospodaření a řízení firmy. Koupit si Vitru v době, kdy mu jedna dcera pálí miliardy mi připomíná chování primitiva před osobním bankrotem, který sice nemá co do pusy a exekutoři už stojí ve frontě před domem, ale musí si koupit ještě nový iphone, aby ukázal svůj status. I když na něj nemá. A pár pitomečků mu za to ještě zatleská, jaký pěkný telefon si koupil a jeho rozhodnutí budou do nekonečna chválit. Zvláště, když jim z něj občas nechá zavolat.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od flyingblue »

HonzaLB píše:
flyingblue píše:
Bohuzel jest treba konstatovat, ze i kdyby v sedmem patre byl nabytek z Mobelixu, tak se to na situaci CSA prakticky vubec neprojevi :-(

Rozdíl mezi Vitrou a Möbelixem je rozdílem v myšlení a přístupu k hospodaření a řízení firmy. Koupit si Vitru v době, kdy mu jedna dcera pálí miliardy mi připomíná chování primitiva před osobním bankrotem, který sice nemá co do pusy a exekutoři už stojí ve frontě před domem, ale musí si koupit ještě nový iphone, aby ukázal svůj status. I když na něj nemá. A pár pitomečků mu za to ještě zatleská, jaký pěkný telefon si koupil a jeho rozhodnutí budou do nekonečna chválit. Zvláště, když jim z něj občas nechá zavolat.


To zni, jako byste meli v redakci prehled o uverove angazovanosti Agrofertu u bank.

Pocitam, ze umite pocitat alespon v radech. Pokud tomu tak je, tak predpokladam, ze jste se jako obvykle preklepl a misto "iphone" jste chtel napsat "lizatko".

Je to hloupe, ale kdybyste meli v redakci nejake lidi, kteri alespon ramcove rozumi kupeckym poctum, tak byste si treba vsimali vyuziti opci na dalsi airbusy, coz je dira o nekolik radu vetsi nez par kusu nabytku. Ale chapu, ze par kusum nabytku rozumi kazdy.

Ja bych si to do kanclu nedal, nicmene z hlediska hospodarske situace podniku je to marginalie.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od HonzaLB »

Nábytek v kanceláři tam byl.70 mega byla měsíční strava csa,takže lízátko? :-)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od flyingblue »

HonzaLB píše:Nábytek v kanceláři tam byl.70 mega byla měsíční strava csa,takže lízátko? :-)


Mozna mate na mysli slovo "ztrata", nicmene je treba videt hospodareni v kontextu, takze jsou zajimave takove ty nudne ekonomicke veci jako obrat, odpisy a tak.

I kdyz to ted s ekonomickymi novinari v holdingu neni uplne ruzove, nekdo to bude vedet. Pripadne se zeptejte pana Faltynka, ten tomu rozumi (bez ironie).

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od tygrlive »

flyingblue píše:
HonzaLB píše:
flyingblue píše:
Bohuzel jest treba konstatovat, ze i kdyby v sedmem patre byl nabytek z Mobelixu, tak se to na situaci CSA prakticky vubec neprojevi :-(

Rozdíl mezi Vitrou a Möbelixem je rozdílem v myšlení a přístupu k hospodaření a řízení firmy. Koupit si Vitru v době, kdy mu jedna dcera pálí miliardy mi připomíná chování primitiva před osobním bankrotem, který sice nemá co do pusy a exekutoři už stojí ve frontě před domem, ale musí si koupit ještě nový iphone, aby ukázal svůj status. I když na něj nemá. A pár pitomečků mu za to ještě zatleská, jaký pěkný telefon si koupil a jeho rozhodnutí budou do nekonečna chválit. Zvláště, když jim z něj občas nechá zavolat.


To zni, jako byste meli v redakci prehled o uverove angazovanosti Agrofertu u bank.

Pocitam, ze umite pocitat alespon v radech. Pokud tomu tak je, tak predpokladam, ze jste se jako obvykle preklepl a misto "iphone" jste chtel napsat "lizatko".

Je to hloupe, ale kdybyste meli v redakci nejake lidi, kteri alespon ramcove rozumi kupeckym poctum, tak byste si treba vsimali vyuziti opci na dalsi airbusy, coz je dira o nekolik radu vetsi nez par kusu nabytku. Ale chapu, ze par kusum nabytku rozumi kazdy.

Ja bych si to do kanclu nedal, nicmene z hlediska hospodarske situace podniku je to marginalie.


Nemel byste urazet nejvetsi experta, tohoto casu angazovaneho za penize anofertu a jeji bandy kamaradu... Slouzit se musi verne a oddane!

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od HonzaLB »

tygrlive: jasně, když dojdou argumenty, tak použijeme Babiše. Jen jste zapomněl, že stejný názor na výkon souseda odsouzeného Janouška jsem měl i za dob, kdy byl vlastník z Německa.
flyingblue: rozhodně v kontextu hospodaření vidím. Proto jsem potěšen, že ČSA byly v takové kondici, že měl pan transparentní Dvořák čas se věnovat namísto řešení průserů v této firmě výběru nábytku

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od flyingblue »

HonzaLB píše:flyingblue: rozhodně v kontextu hospodaření vidím. Proto jsem potěšen, že ČSA byly v takové kondici, že měl pan transparentní Dvořák čas se věnovat namísto řešení průserů v této firmě výběru nábytku


To je skvele, ze to vidite v kontextu. Jen je mirna skoda, ze ten kontext prilis neodrazi ekonomickou realitu.

Nu coz, pokud stoupa naklad, inzerce, lidi to chtej a akcionari Agrofertu jsou spokojeni, tak je vlastne vsechno v poradku ... oh ... wait ...

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od Zdenek »

HonzaLB píše:že měl pan transparentní Dvořák čas se věnovat namísto řešení průserů v této firmě výběru nábytku

Když je nábytek takový zásek, kolik vydělaly třeba Hodidays? Nebo super linky z Bratislavy? Nebylo by lepší napsat že výběr nábytku byla činnost kde se nedosáhlo takové škody v hospodaření?


Odpovědět