Bludy pana Sůry

Odpovědět
Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od Karel_x »

HonzaLB píše:Kde v tomto textu prosím prezentuji své politické názory? Že jsem si dovolil upozornit na fakt, že prezident šíří bludy?

Omlouvám se, ale nechci vést politické debaty. Z kvalitního odborného článku by ovšem neměly trčet politické názory autora, odborný text není nejlepší místo pro politický aktivismus. A to i v tom případě, že byste měl 100% pravdu, jako že o tom tak úplně přesvědčený nejsem.

HonzaLB píše: Pravidla jsou jednoduchá: vulgarita a urážení, opakované šíření nesmyslů. To není názorová čistka, pod velkou částí textů najdete x textů s názory, s kterými absolutně nesouhlasím a jsou tam. Jejich autoři ale nemají potřebu se vyjadřovat vulgárně, urážet atd. Zákaz přístupu některým uživatelům je službou pro většinu uživatelů, aby nemuseli číst nesmyslné a vulgární příspěvky.

Bránit vulgaritě a agresivnosti považuje asi každý za jasné a potřebné. Pojem nesmysl je už poněkud mlhavější a já, dokud jsem dřív diskuse víc četl, jsem byl často v rozpacích. Ne, že bych se chtěl zastávat názorů zabanovaných, ale svobodná diskuse je podle mě cennější statek, než cenzura hloupostí (skutečných či domnělých). Co třeba příště místo banování věcně popsat, jak je to podle vás doopravdy?

Nechci útočit na vás nebo vaše stránky, podle mě děláte velmi dobrou a potřebnou věc. Vážím si lidí kteří se do něčeho podobného pustí.

HighFlyer píše:A také je třeba některým "diskutujícím" zdůraznit, že lež není názor.

Myslím, že toto není náš případ, nehledě k tomu, že se lží je určitě lepší bojovat pravdou, než násilným umlčením protistrany. To je ta pravda opravdu tak subtilní a nevysvětlitelná, že ji nikdo nepochopí? To přece není spor o Pravdě a Lži, ale o podstatě diskuse. Jistěže se v každé diskusi vedou hloupé nebo nesprávné řeči, ale to je přece podstatou diskuse a cestou k hlubšímu pochopení problému.


HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od HonzaLB »

Karel_x píše:Bránit vulgaritě a agresivnosti považuje asi každý za jasné a potřebné. Pojem nesmysl je už poněkud mlhavější a já, dokud jsem dřív diskuse víc četl, jsem byl často v rozpacích. Ne, že bych se chtěl zastávat názorů zabanovaných, ale svobodná diskuse je podle mě cennější statek, než cenzura hloupostí (skutečných či domnělých). Co třeba příště místo banování věcně popsat, jak je to podle vás doopravdy?


Úplně se neshodneme v tom, co je svobodná diskuze. Vnímám jako velký problém, když někteří lidí záměrně vypouští do diskuzí nesmyslné informace, které pak spousta lidí začne brát jako fakt, aniž by si ho ověřili. Stalo se nám to opakovaně, vždy od stejných uživatelů. Stačí diskuzi nehlídat pár hodin a překroucená informace začne žít svým životem, podle hesla stokrát opakovaná lež se stane pravdou. Každopádně díky za přízeň.

Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od Karel_x »

HonzaLB píše:...Vnímám jako velký problém, když někteří lidí záměrně vypouští do diskuzí nesmyslné informace, které pak spousta lidí začne brát jako fakt, aniž by si ho ověřili. Stalo se nám to opakovaně, vždy od stejných uživatelů. Stačí diskuzi nehlídat pár hodin a překroucená informace začne žít svým životem, podle hesla stokrát opakovaná lež se stane pravdou....


Úplně a doslovně ocituji příklad, příspěvku, za nějž byl autor vybanován:
petr.r píše:revizor(ři) jak nastoupí, tak čekají, potom vypnou označovače, sice neznám plzen, ale je to tak i na mechanických dírkovačích se dělalo blokování vzduchovým válečkem.

Jan Sůra píše:Děkujeme za váš hodnotný, zcela poslední příspěvek v diskuzích zde. Čas vypršel:-)

Nevím přesně, která z těch informací ve větě obsažených má být ta nebezpečně překroucená, ale nemyslím, že je všem srozumitelné, na základě jakých pravidel umlčujete diskutující. Mě to moc jasné není :crazy: .

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od HonzaLB »

Karel_x píše:
HonzaLB píše:...Vnímám jako velký problém, když někteří lidí záměrně vypouští do diskuzí nesmyslné informace, které pak spousta lidí začne brát jako fakt, aniž by si ho ověřili. Stalo se nám to opakovaně, vždy od stejných uživatelů. Stačí diskuzi nehlídat pár hodin a překroucená informace začne žít svým životem, podle hesla stokrát opakovaná lež se stane pravdou....


Úplně a doslovně ocituji příklad, příspěvku, za nějž byl autor vybanován:
petr.r píše:revizor(ři) jak nastoupí, tak čekají, potom vypnou označovače, sice neznám plzen, ale je to tak i na mechanických dírkovačích se dělalo blokování vzduchovým válečkem.

Jan Sůra píše:Děkujeme za váš hodnotný, zcela poslední příspěvek v diskuzích zde. Čas vypršel:-)

Nevím přesně, která z těch informací ve větě obsažených má být ta nebezpečně překroucená, ale nemyslím, že je všem srozumitelné, na základě jakých pravidel umlčujete diskutující. Mě to moc jasné není :crazy: .

Tenhle člověk je zabanován za x stovek jiných příspěvků. ostatně, dejte si jeho jméno do googlu, nejsme první server, kdo ho zablokoval. tohle byl typický příklad trolla: tak 25 % příspěvků normálních, 75 % zcela mimo mísu:))
http://moje.auto.cz/user/petrumr

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od HighFlyer »

HonzaLB píše:Tenhle člověk je zabanován za x stovek jiných příspěvků. ostatně, dejte si jeho jméno do googlu, nejsme první server, kdo ho zablokoval. tohle byl typický příklad trolla: tak 25 % příspěvků normálních, 75 % zcela mimo mísu:))
http://moje.auto.cz/user/petrumr

Neni to náš Petr31 tady na airways?


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od JackBrno »

HighFlyer píše:
HonzaLB píše:Tenhle člověk je zabanován za x stovek jiných příspěvků. ostatně, dejte si jeho jméno do googlu, nejsme první server, kdo ho zablokoval. tohle byl typický příklad trolla: tak 25 % příspěvků normálních, 75 % zcela mimo mísu:))
http://moje.auto.cz/user/petrumr

Neni to náš Petr31 tady na airways?
Proč by měl? Nevšimnul jsem si, že by tady psal nějaké nesmysly. Naopak má dost přehled.

Ulafme
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 162
Registrován: 08. 11. 2009, 00:32
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od Ulafme »

Zdravím Honzo,

je mi to blbé dávat můj dotaz pod tento historický a obskurní toppic, ale nic lepšího (veřejného) mne nenapadlo.
Hledám totíž na zdopravy.cz nějaký kontakt na Vás, ale nemohu jej najít.
Hledám blbě, nebo tam není?
Díky...

DejfR
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 25
Registrován: 04. 03. 2019, 17:01
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od DejfR »

Já měl s panem Sůrou taky rozpory a jsem rád, že takové vlákno vzniklo, má mou plnou podporu, tolik bludů od jednoho novináře se jen tak nevidí...

Vemte si, že tady se řeší jen letectví, ale pan Sůra šíří bludy i v jiných oblastech, např. v železniční dopravě. U nedávného vykolejení vlaku u Mariánských Lázní nedokázal pochopit, že tam nebylo nic jako "trvalé omezení rychlosti" (pořád to byly domněnky, ale žádný oficiální důkaz). Až jeho šikovný kolega Jan Šindelář pochodil a napsal, že došlo ke změně z režimu pomalé jízdy do režimu traťové rychlosti. Ano, přesně tak to bylo.

Takže panu Sůrovi taky přeji pořádný baník a aspoň základní kurz IT gramotnosti, kde pochopí, že blokovat uživatele dle IP nic nevyřeší, obejít se to dá velmi snadno. :D

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od Globik »

DejfR píše:Já měl s panem Sůrou taky rozpory a jsem rád, že takové vlákno vzniklo, má mou plnou podporu, tolik bludů od jednoho novináře se jen tak nevidí...

Vemte si, že tady se řeší jen letectví, ale pan Sůra šíří bludy i v jiných oblastech, např. v železniční dopravě. U nedávného vykolejení vlaku u Mariánských Lázní nedokázal pochopit, že tam nebylo nic jako "trvalé omezení rychlosti" (pořád to byly domněnky, ale žádný oficiální důkaz). Až jeho šikovný kolega Jan Šindelář pochodil a napsal, že došlo ke změně z režimu pomalé jízdy do režimu traťové rychlosti. Ano, přesně tak to bylo.

Takže panu Sůrovi taky přeji pořádný baník a aspoň základní kurz IT gramotnosti, kde pochopí, že blokovat uživatele dle IP nic nevyřeší, obejít se to dá velmi snadno. :D

Vážený starý pane, zřejmě jste za posledních mnoho desetiletí nečetl nic jiného, než Honzu Suru. Bohužel nemůžete srovnávat s novináři z první republiky, které jste ráčil číst. Protože jinak si nedovedu vysvětlit Vaše tvrzení, že tolik bludů se jen tak nevidí. Průměrný český novinář internetového periodika těch bludů totiž vytvoří poměrně nesrovnatelně více, než Honza. A to i ve věcech, které jsou obsahem učiva základní školy.

DejfR
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 25
Registrován: 04. 03. 2019, 17:01
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od DejfR »

Globik píše:
DejfR píše:Já měl s panem Sůrou taky rozpory a jsem rád, že takové vlákno vzniklo, má mou plnou podporu, tolik bludů od jednoho novináře se jen tak nevidí...

Vemte si, že tady se řeší jen letectví, ale pan Sůra šíří bludy i v jiných oblastech, např. v železniční dopravě. U nedávného vykolejení vlaku u Mariánských Lázní nedokázal pochopit, že tam nebylo nic jako "trvalé omezení rychlosti" (pořád to byly domněnky, ale žádný oficiální důkaz). Až jeho šikovný kolega Jan Šindelář pochodil a napsal, že došlo ke změně z režimu pomalé jízdy do režimu traťové rychlosti. Ano, přesně tak to bylo.

Takže panu Sůrovi taky přeji pořádný baník a aspoň základní kurz IT gramotnosti, kde pochopí, že blokovat uživatele dle IP nic nevyřeší, obejít se to dá velmi snadno. :D


Vážený starý pane, zřejmě jste za posledních mnoho desetiletí nečetl nic jiného, než Honzu Suru. Bohužel nemůžete srovnávat s novináři z první republiky, které jste ráčil číst. Protože jinak si nedovedu vysvětlit Vaše tvrzení, že tolik bludů se jen tak nevidí. Průměrný český novinář internetového periodika těch bludů totiž vytvoří poměrně nesrovnatelně více, než Honza. A to i ve věcech, které jsou obsahem učiva základní školy.


Sám šíříte bludy, nejsem starý pán, soudruhu. :-) To, že jsou někteří novináři horší, nijak pana Sůru neomlouvá za jeho prohřešky. :-)

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od pettte »

DejfR píše:
Globik píše:
DejfR píše:Já měl s panem Sůrou taky rozpory a jsem rád, že takové vlákno vzniklo, má mou plnou podporu, tolik bludů od jednoho novináře se jen tak nevidí...

Vemte si, že tady se řeší jen letectví, ale pan Sůra šíří bludy i v jiných oblastech, např. v železniční dopravě. U nedávného vykolejení vlaku u Mariánských Lázní nedokázal pochopit, že tam nebylo nic jako "trvalé omezení rychlosti" (pořád to byly domněnky, ale žádný oficiální důkaz). Až jeho šikovný kolega Jan Šindelář pochodil a napsal, že došlo ke změně z režimu pomalé jízdy do režimu traťové rychlosti. Ano, přesně tak to bylo.

Takže panu Sůrovi taky přeji pořádný baník a aspoň základní kurz IT gramotnosti, kde pochopí, že blokovat uživatele dle IP nic nevyřeší, obejít se to dá velmi snadno. :D


Vážený starý pane, zřejmě jste za posledních mnoho desetiletí nečetl nic jiného, než Honzu Suru. Bohužel nemůžete srovnávat s novináři z první republiky, které jste ráčil číst. Protože jinak si nedovedu vysvětlit Vaše tvrzení, že tolik bludů se jen tak nevidí. Průměrný český novinář internetového periodika těch bludů totiž vytvoří poměrně nesrovnatelně více, než Honza. A to i ve věcech, které jsou obsahem učiva základní školy.


Sám šíříte bludy, nejsem starý pán, soudruhu. :-) To, že jsou někteří novináři horší, nijak pana Sůru neomlouvá za jeho prohřešky. :-)


Takže další chudák co si má potřebu takhle vyřizovat účty? Honza Sůra se podle mne subjektivně zlepšil od doby kdy není v iBabiš.

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od marthym »

pettte píše:[Honza Sůra se podle mne subjektivně zlepšil od doby kdy není v iBabiš.


Já bych to otočil. Ne že bych četl stranický tisk tak často, ale čím dál častěji autoři a editoři nedokážou udělat prostý článek bez chyby. To je pořád něco, od překlepů po faktické chyby. Když tam byl, aspoň dokázal brzy zachytit, že si někdo spletl Austrian airlines a udělal z nich Australian airlines apod.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od HonzaLB »

DejfR píše:Já měl s panem Sůrou taky rozpory a jsem rád, že takové vlákno vzniklo, má mou plnou podporu, tolik bludů od jednoho novináře se jen tak nevidí...

Vemte si, že tady se řeší jen letectví, ale pan Sůra šíří bludy i v jiných oblastech, např. v železniční dopravě. U nedávného vykolejení vlaku u Mariánských Lázní nedokázal pochopit, že tam nebylo nic jako "trvalé omezení rychlosti" (pořád to byly domněnky, ale žádný oficiální důkaz). Až jeho šikovný kolega Jan Šindelář pochodil a napsal, že došlo ke změně z režimu pomalé jízdy do režimu traťové rychlosti. Ano, přesně tak to bylo.

Takže panu Sůrovi taky přeji pořádný baník a aspoň základní kurz IT gramotnosti, kde pochopí, že blokovat uživatele dle IP nic nevyřeší, obejít se to dá velmi snadno. :D

miluji tyhle anonymní hrdiny. sura@zdopravy.cz, 777 113 047, zavolejte, napište, rád si s vámi popovídám osobně. Ale nejprve zkuste najít ty koule, co vám uřízli, když se stydíte za své jméno a pod rouškou anonymity zde záměrně šíříte lži.

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od pettte »

marthym píše:
pettte píše:[Honza Sůra se podle mne subjektivně zlepšil od doby kdy není v iBabiš.


Já bych to otočil. Ne že bych četl stranický tisk tak často, ale čím dál častěji autoři a editoři nedokážou udělat prostý článek bez chyby. To je pořád něco, od překlepů po faktické chyby. Když tam byl, aspoň dokázal brzy zachytit, že si někdo spletl Austrian airlines a udělal z nich Australian airlines apod.


Tak vždycky bude rozdíl mezi novinářem, a člověkem , který se danou věcí živí, tedy je v tom oboru odborník, nedej bože, pokud je v tom konkrétním případě přímo zainteresován a má ty nejpodrobnější informace.

Jinak úkolem novináře je informovat. asi si těžko kdokoliv z nás dokáže představit, že novinář, který je taky jenom obyčejný smrtelník, dokáže informovat pouze o faktech bez semenší emoce a vnitřního postoje.

Já , jako příjemce informace to pak beru buď tak, že je to pro mne pouze informace, neověřená z druhého zdroje, to v případě, že mne to nijak nezajímá.
Pokud mne informace zaujme, tak si k tomu z veřejných zdrojů snažím získat další informace a udělat si ucelený a co nejpřesnější obrázek.

Pamatujme prosím, že dezinformace či manipulace s informacemi je stará jako lidstvo samo. V novodobé historii asi každý zná pana Goebelse, který se chudák musím v pomyslném hrobě obracet nad tím, jak se dneska šíří dezinformace. Kdyby ten měl tehdy internet, co všechno by mohl dokázat! =))
P.S. vzkaz pro Sheldona Coopera - SARKASMUS!

A co jsem tím chtěl říct? Neberme žádný zdroj informací přílíš vážně. Udělejme si každý sám svůj názor, protože pokud by si všichni novináři světa měli vzít tvou kritiku vážně, tak by okamžitě vycházely prázné listy všech novin a časopisů a stejně tak všechny informační weby by musely být úplně prázdné....

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Bludy po odchodu pana Sůry

Příspěvek od Globik »

Navrhuji přejmenovat toto vlákno. Od té doby, co Honza z agronovin odešel, je to tam teprve něco. Tahle snůška blábolů je jen špičkou ledovce:
https://www.idnes.cz/brno/zpravy/znojmo ... pravy_krut


Odpovědět