Bludy pana Sůry

Odpovědět
Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od Robert »

Pro mě začíná být na zdopravy.cz až příliš reklam. Jen na jednom článku jsem napočítal 12 různých reklamních formátů. Možná méně by bylo více.


HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od HonzaLB »

Robert píše:Pro mě začíná být na zdopravy.cz až příliš reklam. Jen na jednom článku jsem napočítal 12 různých reklamních formátů. Možná méně by bylo více.

až budeme vlastnit tiskárnu peněz, určitě zmizí zcela:-)

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od hafi »

Když už to tu bylo nakousnuto, mám vás vyjmutý z adblocku, ale kladné bych ohodnotil, kdyby ty reklamy byly nějak lepší. Zaprvé vzájemně jiný - tatáž reklama se na jedné stránce zobrazí klidně pětkrát, za druhý ideálně nějak rozumně tématické - tady teď třeba vidím reklamu na nějaké letecké ocenění, Iberii, vymáhací agenturu na kompenzace zpoždění letadel a domácí spotřebiče, tedy 3/4 parádně k tématu, čtvrtá vcelku korektní. U vás je to víceméně furt ten nejhorší clickbait odpad.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od HonzaLB »

hafi píše:Když už to tu bylo nakousnuto, mám vás vyjmutý z adblocku, ale kladné bych ohodnotil, kdyby ty reklamy byly nějak lepší. Zaprvé vzájemně jiný - tatáž reklama se na jedné stránce zobrazí klidně pětkrát, za druhý ideálně nějak rozumně tématické - tady teď třeba vidím reklamu na nějaké letecké ocenění, Iberii, vymáhací agenturu na kompenzace zpoždění letadel a domácí spotřebiče, tedy 3/4 parádně k tématu, čtvrtá vcelku korektní. U vás je to víceméně furt ten nejhorší clickbait odpad.

my opravdu neovlivňujeme, co se tam objevuje za reklamy (kromě vulgárního obsahu, erotických služeb atd.).nicméně pokud mluvíte o té přiblblé reklamě, že stačí sníst dva citrony a zhubnete do plavek (nebo tak nějak), tak ta půjde snad brzo pryč. není to úplně tak jednoduché se něčeho zbavit. za tu se omlouvám

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od Robert »

HonzaLB píše:
Robert píše:Pro mě začíná být na zdopravy.cz až příliš reklam. Jen na jednom článku jsem napočítal 12 různých reklamních formátů. Možná méně by bylo více.

až budeme vlastnit tiskárnu peněz, určitě zmizí zcela:-)

No zdá se mi, že pod náporem těch reklam a různých skriptů i pěkně nabobtnala stránka datově. Díval jsem při mobilním připojení na množství přenesených dat a přišlo mi to dost.


HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od HonzaLB »

Robert píše:
HonzaLB píše:
Robert píše:Pro mě začíná být na zdopravy.cz až příliš reklam. Jen na jednom článku jsem napočítal 12 různých reklamních formátů. Možná méně by bylo více.

až budeme vlastnit tiskárnu peněz, určitě zmizí zcela:-)

No zdá se mi, že pod náporem těch reklam a různých skriptů i pěkně nabobtnala stránka datově. Díval jsem při mobilním připojení na množství přenesených dat a přišlo mi to dost.

od minulého pátku pátku by tomu tak už být nemělo, stálo nás to dva výpadky:-)

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od prodejce »

Další meta dobyta: ČT24 cituje zdopravy.cz (stran toho Moose).

Chovo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 374
Registrován: 09. 07. 2003, 08:55
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od Chovo »

Skvělá ukázka novinářské práce:
https://zdopravy.cz/prezident-zeman-omy ... nou-27400/
Nejprve se nenápadně zamění vlastními slovy vyjádření prezidenta zveřejněné ČTK, které se hned v dalším označí za nesprávné a celý článek nám pak dokazuje, že prezident opět nemluví pravdu. Týká se to čínských linek do Vídně.
Přesto, že v diskuzi na tento zjevný rozpor upozornil Ondra, autor článku chybu odmítl.

Je jasné, že Zeman ani jeho poradci asi nejsou spotteři a chybička se občas vloudí (to je asi ta informace o žádných čínských letech do Budapešti).

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od marthym »

Nesnáším jakoukoliv blbost v novinách, ale tady ji fakt nevidím.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od Globik »

Chovo píše:Skvělá ukázka novinářské práce:
https://zdopravy.cz/prezident-zeman-omy ... nou-27400/
Nejprve se nenápadně zamění vlastními slovy vyjádření prezidenta zveřejněné ČTK, které se hned v dalším označí za nesprávné a celý článek nám pak dokazuje, že prezident opět nemluví pravdu. Týká se to čínských linek do Vídně.
Přesto, že v diskuzi na tento zjevný rozpor upozornil Ondra, autor článku chybu odmítl.

Je jasné, že Zeman ani jeho poradci asi nejsou spotteři a chybička se občas vloudí (to je asi ta informace o žádných čínských letech do Budapešti).

Zeman je hlava státu. Měl by vážit slova a vyjadřovat se jasně. Z tohoto:
ČTK: „Poznamenal v této souvislosti, že do Vídně míří pouze jedna čínská linka a do Budapešti žádná.“
není jasné, co znamená "čínská linka". Honza si to vyložil jako linku mezi Vídní a ČLR, někdo jiný si to samozřejmě může vyložit tak, že Zeman myslel linku aerolinií se sídlem v ČLR. Honza za to nemůže.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od HonzaLB »

Chovo píše:Skvělá ukázka novinářské práce:
https://zdopravy.cz/prezident-zeman-omy ... nou-27400/
Nejprve se nenápadně zamění vlastními slovy vyjádření prezidenta zveřejněné ČTK, které se hned v dalším označí za nesprávné a celý článek nám pak dokazuje, že prezident opět nemluví pravdu. Týká se to čínských linek do Vídně.
Přesto, že v diskuzi na tento zjevný rozpor upozornil Ondra, autor článku chybu odmítl.

Je jasné, že Zeman ani jeho poradci asi nejsou spotteři a chybička se občas vloudí (to je asi ta informace o žádných čínských letech do Budapešti).

1. čínská linka = linka do Číny (pokud by to měl být čínský dopravce, je to čínská aerolinka). pokud přistoupíme na hru čínská linka = aerolinka, zjevně lhal v případě Budapešti.
2. U Vídně uveden naprosto nesmyslný počet linek, navíc zamlčeny nové od června, u Budapešti rovněž
3. Do diskuze píší různí lidé
4. Zeman je nejvyšší ústavní činitel, který má kolem sebe dost poradců na to, aby mu dali správné podklady. Ty lidi platíme ze svých daní a považuji od nich 100% výkon. To se zjevně neděje.
5. Citace z ČTK není nějak překroucena. Argument "upozornil někdo v diskuzi" nemyslíte doufám vážně:-)

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od HighFlyer »

Takze to muzem uzavrit stejne jako tu diplomatickou ostudu ve Vidni ohledne (ne)prispivani na ceskou skolu od Stadt Wien. Jeho tym mu poskytl nejake podklady. On si je bud neprecetl, nebo precetl a neporozumel jim. Nebo precetl a porozumel, ale neudrzel. V Cine uplne stejne. Taky mel nejaky brief a nejak s nim nalozil (neprecetl, precetl a neporozumel, precetl a neudrzel).

Neni chyba v nejvyssim ustavnim ciniteli. Je chyba v nas a v nasich prehnanych ocekavanich, ktera do nej vkladame.

Karel_x
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 678
Registrován: 14. 09. 2010, 15:35
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od Karel_x »

Řekl bych, že pan Sůra má nutkání prezentovat své politické názory, i když píše odborný text o dopravě. Snižuje to pochopitelně celkovou úroveň stránek. Četli byste třeba skripta, kde autor mezi řádky oblažuje posluchače svými politickými preferencemi, takovými či onakými?

Další údiv ve mě vyvolávají ne příliš srozumitelná pravidla, podle kterých banuje své diskutující. Pokud své čtenáře vyzval k diskusi, měl by dokázat čelit obsesi tam provádět názorové čistky. Z takového prostředí mu pak budou utíkat i ti lidé, kteří mají kvalitní názory. To považuji za citelnou ztrátu, protože často (nejen na stránkách zdopravy.cz) bývají diskuse zajímavější, než původní text.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od HonzaLB »

Karel_x píše:Řekl bych, že pan Sůra má nutkání prezentovat své politické názory, i když píše odborný text o dopravě. Snižuje to pochopitelně celkovou úroveň stránek. Četli byste třeba skripta, kde autor mezi řádky oblažuje posluchače svými politickými preferencemi, takovými či onakými?

Kde v tomto textu prosím prezentuji své politické názory? Že jsem si dovolil upozornit na fakt, že prezident šíří bludy?

Karel_x píše:Další údiv ve mě vyvolávají ne příliš srozumitelná pravidla, podle kterých banuje své diskutující. Pokud své čtenáře vyzval k diskusi, měl by dokázat čelit obsesi tam provádět názorové čistky. Z takového prostředí mu pak budou utíkat i ti lidé, kteří mají kvalitní názory. To považuji za citelnou ztrátu, protože často (nejen na stránkách zdopravy.cz) bývají diskuse zajímavější, než původní text.

Pravidla jsou jednoduchá: vulgarita a urážení, opakované šíření nesmyslů. To není názorová čistka, pod velkou částí textů najdete x textů s názory, s kterými absolutně nesouhlasím a jsou tam. Jejich autoři ale nemají potřebu se vyjadřovat vulgárně, urážet atd. Zákaz přístupu některým uživatelům je službou pro většinu uživatelů, aby nemuseli číst nesmyslné a vulgární příspěvky.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Bludy pana Sůry

Příspěvek od HighFlyer »

HonzaLB píše:Pravidla jsou jednoduchá: vulgarita a urážení, opakované šíření nesmyslů. To není názorová čistka, pod velkou částí textů najdete x textů s názory, s kterými absolutně nesouhlasím a jsou tam. Jejich autoři ale nemají potřebu se vyjadřovat vulgárně, urážet atd. Zákaz přístupu některým uživatelům je službou pro většinu uživatelů, aby nemuseli číst nesmyslné a vulgární příspěvky.


A také je třeba některým "diskutujícím" zdůraznit, že lež není názor.


Odpovědět