Dotazy zelenáče kolem letů obecně ...

Keny
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 28. 05. 2009, 21:06
Stav: Offline

Re: Dotazy zelenáče kolem letů obecně ...

Příspěvek od Keny »

Ahoj všem. Taky potvrzuju, že jazyk není třeba umět, jen to chce trochu odvahy.
Chci se zeptat na toto: Poletím do USA, z Londýna do Washingtonu a tam přestup do San diega. 1. Budu mít na Heathrow pár hodin, je tam v nějaké hale klidné sezení, kde přežiju těch asi 6 hodin, třeba máte nějaký tip kde se dobře zašít:-D 2. Včera mi napsali z aerolinek, že se mi mění časy na letence a to v případě doby přestupu z Washingtonu do San D. z 3.50 na 1.30hod. Tak si říkám že to přece nemůžu stihnout. Když budu uvažovat, že přiletím na čas, tak musím počkat na zavazadla, jít na imigrační, pak zase odevzdat zavazadla a vlézt do jiného letadla. 3.Jak poznám, že si musím zavazadla ve Washintonu vyzvednout, nebo že mi je nedají až v San.D???Protože to mi příjde takové že někdy tak a někdy jinak :shock: Co když mi to letadlo do San.D uletí, protože prostě jen bude dlouhá fronta?? To je zatím asi tak vše co mě napadá.. Díky za odpovědi..
A slibuji, že se do příště naučím zkratky letišť :D
Jinak, letím večer s ČSA do Londýna a pak hned ráno s UA přes velkou louži.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Dotazy zelenáče kolem letů obecně ...

Příspěvek od Globik »

Keny píše:Ahoj všem. Taky potvrzuju, že jazyk není třeba umět, jen to chce trochu odvahy.
Chci se zeptat na toto: Poletím do USA, z Londýna do Washingtonu a tam přestup do San diega. 1. Budu mít na Heathrow pár hodin, je tam v nějaké hale klidné sezení, kde přežiju těch asi 6 hodin, třeba máte nějaký tip kde se dobře zašít:-D 2. Včera mi napsali z aerolinek, že se mi mění časy na letence a to v případě doby přestupu z Washingtonu do San D. z 3.50 na 1.30hod. Tak si říkám že to přece nemůžu stihnout. Když budu uvažovat, že přiletím na čas, tak musím počkat na zavazadla, jít na imigrační, pak zase odevzdat zavazadla a vlézt do jiného letadla. 3.Jak poznám, že si musím zavazadla ve Washintonu vyzvednout, nebo že mi je nedají až v San.D???Protože to mi příjde takové že někdy tak a někdy jinak :shock: Co když mi to letadlo do San.D uletí, protože prostě jen bude dlouhá fronta?? To je zatím asi tak vše co mě napadá.. Díky za odpovědi..
A slibuji, že se do příště naučím zkratky letišť :D
Jinak, letím večer s ČSA do Londýna a pak hned ráno s UA přes velkou louži.

Neuvedl jsi terminál na Heathrow. Pokud letíš s British, měl by to být terminál 5 a tam se dá bez problémů sedět a třeba u toho čumět na plochu. Pokud bys chtěl ven, do Londýna je těch 6 hodin pro začátečníka dost na nic, rozhlédneš se, projdeš půl hodinky a to je asi tak akorát, abys měl rezervu, když se tam ještě moc nevyznáš. Pokud bys chtěl jen tak někde cournout, dá se za cca 20 minut dostat metrem do Ealingu, což je městečko - předměstí Londýna. Půjdeš k východu, projdeš pasovkou a budeš se pak držet šipek s logem podzemky (London Underground). Cestou potkáš pokladny (pult), kde si kup magnetickou kartu Oyster, dá se koupit i kreditkou (jen nevím, jak je to pak s vrácením zbytku - viz níže). Na tu máš mnohem levnější jízdné. Záloha na kartu je 3 libry a nabít si to můžeš na kolik chceš. Při vstupu a výstupu pak kartu přikládáš na označené místo na turniketu a z karty se strhává jízdné. Mimo špičku to stojí méně, než polovinu běžného jízdného. Kartu pak (pokud už v Londýně příště nebudeš) můžeš zase vrátit a vrátí Ti zbytek a ty 3 libry zálohy.
Jeď na stanici Ealing south a běž ze stanice doleva (orientace podle směru, ze kterého přijedeš) a po cca 15 minutách dojdeš do centra. Mimo špičku stojí jedna cesta 1,10, ve špičce cca dvojnásobek.
Stejné metro jede do centra Londýna, kdyby sisi to rozmyslel.

Ve Washingtonu je 1,5 hodiny docela pres. Podle mě by jsi zavazadlo skutečně měl vyzvednout a znovu podat a to se obávám, že nestihneš, že Ti zavře check-in. Ale to by sis měl prověřit u letecké společnosti, se kterou letíš (nejlépe, pokud má v Česku kancelář, tak tam zavolat), jak to bude se zavazadlem a kdy zavírá check-in. A pak si to prověř při podávání zavazadla dotazem a ještě poté si zkontroluj zavazadlové lístky, jestli tam máš San Diego a ne jen Washington (tedy WAshington tam bude vždy a San Diego buď ano, pokud Ti to přeloží sami nebo ne, pokud si to musíš vyzvednout a podat sám). A abys pak nezmatkoval, napřed je imigrační a až teprve pak pásy se zavazadly :wink:
Pokud přijdeš pozdě, tak by Tě měli přebukovat na jiný let (pokud se to opravdu nedalo zvládnout). U pultu příslušné společnosti nebo jejího partnera.

petr87
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 191
Registrován: 13. 01. 2009, 10:25
Stav: Offline

Re: Dotazy zelenáče kolem letů obecně ...

Příspěvek od petr87 »

Zdravím, letěl jsem teď PRG-ATH-HER a zpět, odbavil jsem se přes internet, ale nějak jsem nepobral systém toho odbavení. Přišel jsem na letiště s vytištěnou palubní vstupenkou a zavazadlem k odbavení, šel jsem na přepážku dropp-off, kde jsem ukázal palubní vstupenku a předložil zavazadlo. Vytištěnou vstupenku mi roztrahali a vystavili normální, na zavazadlo dali etiketu a řekli mi ať zavazadlo odnesu na jinou přepážku a tam ho nechám. Nějak mi uniká pak smysl internetového odbavení. Mám s tím pak víc práce než kdokoli jiný, protože ten, kdo nebyl odbavený přes net, mohl v klidu nechat zavazadlo na přepážce, na které se odbavoval a nemusel ho nikam nosit.

BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dotazy zelenáče kolem letů obecně ...

Příspěvek od BB »

petr87 píše:Zdravím, letěl jsem teď PRG-ATH-HER a zpět, odbavil jsem se přes internet, ale nějak jsem nepobral systém toho odbavení. Přišel jsem na letiště s vytištěnou palubní vstupenkou a zavazadlem k odbavení, šel jsem na přepážku dropp-off, kde jsem ukázal palubní vstupenku a předložil zavazadlo. Vytištěnou vstupenku mi roztrahali a vystavili normální, na zavazadlo dali etiketu a řekli mi ať zavazadlo odnesu na jinou přepážku a tam ho nechám. Nějak mi uniká pak smysl internetového odbavení. Mám s tím pak víc práce než kdokoli jiný, protože ten, kdo nebyl odbavený přes net, mohl v klidu nechat zavazadlo na přepážce, na které se odbavoval a nemusel ho nikam nosit.


Neposlali tě na přepážku nadměrných zavazadel kvůlu formátu nebo materiálu zavazadla (např. pásky od batohů a krosen se na normálním pásu zadrhávají...)?

petr87
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 191
Registrován: 13. 01. 2009, 10:25
Stav: Offline

Re: Dotazy zelenáče kolem letů obecně ...

Příspěvek od petr87 »

BB píše:
petr87 píše:Zdravím, letěl jsem teď PRG-ATH-HER a zpět, odbavil jsem se přes internet, ale nějak jsem nepobral systém toho odbavení. Přišel jsem na letiště s vytištěnou palubní vstupenkou a zavazadlem k odbavení, šel jsem na přepážku dropp-off, kde jsem ukázal palubní vstupenku a předložil zavazadlo. Vytištěnou vstupenku mi roztrahali a vystavili normální, na zavazadlo dali etiketu a řekli mi ať zavazadlo odnesu na jinou přepážku a tam ho nechám. Nějak mi uniká pak smysl internetového odbavení. Mám s tím pak víc práce než kdokoli jiný, protože ten, kdo nebyl odbavený přes net, mohl v klidu nechat zavazadlo na přepážce, na které se odbavoval a nemusel ho nikam nosit.


Neposlali tě na přepážku nadměrných zavazadel kvůlu formátu nebo materiálu zavazadla (např. pásky od batohů a krosen se na normálním pásu zadrhávají...)?


Neposlali me na přepážku nadměrných zavazadel.


nitrofil
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 08. 06. 2009, 09:42
Stav: Offline

Re: Dotazy zelenáče kolem letů obecně ...

Příspěvek od nitrofil »

Tak ja taky vyuziju tento thread:

je mozne do prirucniho zavazadla (s wizzem) si vzit treba nejake konzervy, lzici, nejakou malou elektroniku (GPSku)?

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dotazy zelenáče kolem letů obecně ...

Příspěvek od Smurfx »

nitrofil píše:Tak ja taky vyuziju tento thread:

je mozne do prirucniho zavazadla (s wizzem) si vzit treba nejake konzervy, lzici, nejakou malou elektroniku (GPSku)?


Podle toho, co bude obsahem těch konzerv :) Pokud to nebude vysloveně něco suchého nebo málo tekutiny, tak ne.

Platí to obecně pro všechny evropské aerolinky:

http://www.prg.aero/cs/site/sluzby_leti ... mezeni.htm

GPSka a elektronika je samozřejmě bez problému.

ovi1
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 31
Registrován: 25. 07. 2009, 12:47
Stav: Offline

Re: Dotazy zelenáče kolem letů obecně ...

Příspěvek od ovi1 »

Já se minulej týden vrátil z Osla s Wizzem a konzervy žádný problém ani lžička...akorát Norové na konzervy trochu čučeli za rengenem...měl jsem je spořádat :cry: Jinak jsem byl tímto stylem poprvé, znám asi 15 anglickejch slov a vše naprosto v pohodě...teda je třeba mít dost času, aby se člověk nenervoval, že se něco nestihne. Jinak je to fakt šíleně návykové a objednávám další 3 lety vždy tak na dvě noci, aby kdyby nevyšlo ubytko to šlo nějak překlimbat. Akorát jsem někde četl, že celé tohle nízkonákladové létání má jít do kytek a to by mě teda hodně sejřilo...fakt je, že ty ceny jsou občas až směšně nízké...co si myslíte o budoucnosti toho všeho?

nitrofil
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 08. 06. 2009, 09:42
Stav: Offline

Re: Dotazy zelenáče kolem letů obecně ...

Příspěvek od nitrofil »

ovi1 píše:Já se minulej týden vrátil z Osla s Wizzem a konzervy žádný problém ani lžička...akorát Norové na konzervy trochu čučeli za rengenem...měl jsem je spořádat :cry: Jinak jsem byl tímto stylem poprvé, znám asi 15 anglickejch slov a vše naprosto v pohodě...teda je třeba mít dost času, aby se člověk nenervoval, že se něco nestihne. Jinak je to fakt šíleně návykové a objednávám další 3 lety vždy tak na dvě noci, aby kdyby nevyšlo ubytko to šlo nějak překlimbat. Akorát jsem někde četl, že celé tohle nízkonákladové létání má jít do kytek a to by mě teda hodně sejřilo...fakt je, že ty ceny jsou občas až směšně nízké...co si myslíte o budoucnosti toho všeho?


letěl jsi z Prahy ? Tam to proslo i bez blbého koukání ? :-D

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Dotazy zelenáče kolem letů obecně ...

Příspěvek od firefly »

Už dlouho přemýšlím o tomto: Když někdo letí s českou CK někam k moři, tak je "koupák"? Platí to , i když se letí s cizí CK? A co když poletím sama, pravidelnou linkou, ovšem např. na Floridu, kde se samozřejmě také budu koupat, tak to jsem taky "koupák"? A co když letím s českou CK, ale na poznávačku např. do Číny, kde se určitě ani jednou nevykoupu, tak jsem taky "koupák" ? :D :D :D .Moc děkuji za všechny odpovědi, abych už konečně v tom měla jasno. :D :D

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dotazy zelenáče kolem letů obecně ...

Příspěvek od persona »

firefly píše:Už dlouho přemýšlím o tomto: Když někdo letí s českou CK někam k moři, tak je "koupák"? Platí to , i když se letí s cizí CK? A co když poletím sama, pravidelnou linkou, ovšem např. na Floridu, kde se samozřejmě také budu koupat, tak to jsem taky "koupák"? A co když letím s českou CK, ale na poznávačku např. do Číny, kde se určitě ani jednou nevykoupu, tak jsem taky "koupák" ? :D :D :D .Moc děkuji za všechny odpovědi, abych už konečně v tom měla jasno. :D :D


1. "koupák", též (pejorativně) plážový povaleč zpravidla transportovaný českou cestovní kanceláří; v obecné rovině dehonestující označení pro tuzemského turistu (srov. též turista našinec, zastarale "výletník s exportními sklony"), který se zpravidla jednou ročně vydává na letní rekreaci do některého z masově oblíbených přímořských letovisek v doprovodu delegáta, který zpravidla řeší (nebo také neřeší) jeho zapeklité problémy (Vypněte ty cikády prosím - ale rychle; Kde je můj řízek a proč je v Turecku tolik Němců, jogurtů a zeleniny?). Když letí koupák s CK na Floridu, jde o koupáka vyšší třídy podobně jako v případě, když koupák cestuje s německou CK. (Srov. též heslo 2. "české modelky a lokální celebrity na "luxusní" dovolené).

Ale vážně: ač nejsem koupákem, je mi koupáků a toho, jak je tu na fóru s nimi nakládano, trochu líto. Můj výklad si samozřejmě neklade nároky na přesnost nebo úplnost a uvítám znalejší a podrobnější pojednání na předmětné téma (alespoň do doby než si podám žádost o peníze na výzkum "Povolání Koupák: atributy a historický vývoj jedné sociokulturní charakteristiky/profese" :lol:

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3159
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Dotazy zelenáče kolem letů obecně ...

Příspěvek od Fabo »

Strucne:

Koupak: cestujici na letnim chartru do primorske destinace. Tento typ cestujicich se vyznacuje nekolika vlastnostmi, mezi nez patri treba noseni vlastnich slunecniku (coz mam z doslechu jako beznou vec v PRG, u nas v KSC se nevyskytuje), neschopnost zakladni orientace na letisti, neschopnost rozlisovat letenku a BP, podobne neschopnost rozlisovat registraci u zastupce CK a check-in na linku. Podobnych vlastnosti je mnoho, vyberu uz jen dve, jednu mene usmevnou a druhu vice. Tou mene usmevnou je prehnana ochota dovolavat se medii pri zpozdeni byt jen o kapku vic nez 2 hodiny (tj. hodne casto - byt vetsinou je media az do casu kolem 10-12 hod zpozdeni uspesne ignoruji) a tou vice usmevnou je nastupovani do autobusu podle instrukci k nastupu do letadla ("Povedala predsa predne schody")

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Dotazy zelenáče kolem letů obecně ...

Příspěvek od hafi »

mam pozitri prvni let s beznou aerolinkou s prestupem (teda spis prvni od doby kdy mi bylo asi 12 a toto jsem neresil).
konkretne tatl s british airways.
udelal bych si online check in (predevsim kvuli vyberu mista).
letim pred polednem z vidne do londyna a pak vecer dal do vancouveru. checkin je otevreny 24hodin pred odletem. otazka je jestli mi pujde vydat boarding pas i na let z londyna, ktery v danou chvili bude zacinat az za vic nez 24 hodin. a vubec - pujde si vybrat misto na obou letech. pripadne jak by to bylo pokud bych sel na check in az ve vidni na prepazce - dostal bych boarding pas i na druhy let, nebo se to resi nejakou dalsi checkin prepazkou v londynskym tranzitu?

a druhy dotaz - mist ktera jsou na seatguru doporucovany neni v 744 uplne hodne, da se ocekavat ze tam 24 hodin pred odletem bude cekat dost lidi aby si to vybralo (tedy ma cenu si to hlidat), nebo kdyz k tomu prijdu nekdy vecer tak ta mista budou vesmes volna?

diky za odpoved

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Dotazy zelenáče kolem letů obecně ...

Příspěvek od pavelpmi »

Pokud je druhý let víc než za 24 hodin, tak ti online checkin nepůjde, i když ti budou posílat e-maily, že se máš odbavit online. Mně to teda tak loni nešlo.
Když se odbavíš ve VIE, dotsaneš boarding pass i na další let.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Dotazy zelenáče kolem letů obecně ...

Příspěvek od prodejce »

pavelpmi píše:Pokud je druhý let víc než za 24 hodin, tak ti online checkin nepůjde, i když ti budou posílat e-maily, že se máš odbavit online. Mně to teda tak loni nešlo.
Když se odbavíš ve VIE, dotsaneš boarding pass i na další let.


.. mě to šlo i více jak 24 hodin.. tedy odbavení z Prahy v T -23:59 přitom odlet z Londýna byl v tu chvíli až T -27:52.. udělal sem sedačky na oba lety.


Odpovědět