Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10 000?

Odpovědět
persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10 000?

Příspěvek od persona »

Abychom vážné téma trochu odlehčili: Také vás tak fascinují poměrně časté články na super.cz (občas tomu neunikne nikdo, kdo má jako domovskou stránku Seznam), které přinášejí historky ze světa lokálních hvězdiček (muzikálové "zpěvačky", missky, vice-missky, modelky a další "po-plastice celebrity"), které si vyjely na "luxusní" dovolenou do "pětihvězdičkového" hotelu na tureckou riviéru, na Kanárské ostrovy, do Řecka, do Španělska apod. Je zajímavé, jak se tato informace v článcích opakuje a jak je tento tuctový pobyt líčen jako pohádková dovolená, kterou si může dovolit právě jen dotyčná celebrita :D Pokud se pamatuji, nikdy jsem nečetl o opravdu nějaké luxusní dovolené - tj. že by dotyčná slečna jela do Karibiku, do Indonésie, na Réunion, Cairns v zimě - vždycky je to uprostřed letní sezóny a na hrozně provařená místa :D Kdybych chtěl být kousavý - je tomu snad tak proto, že se dotyčné i jejich partneři spolehli na cenově výhodný pobyt s českou CK :twisted:

Poslední příklad tohoto způsobu referování zde: http://www.super.cz/svet-celebrit/rozho ... rotil.html - popiska u třetí fotky ve fotogalerii.


Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10 000?

Příspěvek od Zlin142 »

Můj sen je jet na dovolenou s Petrem Novotným a Evou a Vaškem. Jenže to byste mi tak záviděli - skater zejména - že jezdím po světě s celebritama, že byste mi určitě dali tady na fóru BANána. :wink:

euroflyer
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1480
Registrován: 08. 05. 2007, 21:10
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10 000?

Příspěvek od euroflyer »

Zlin142 píše:Můj sen je jet na dovolenou s Petrem Novotným a Evou a Vaškem. Jenže to byste mi tak záviděli - skater zejména - že jezdím po světě s celebritama, že byste mi určitě dali tady na fóru BANána. :wink:

pro masochisty doporučuji program www.vitkovicetours.cz
tam je možnost trávit dovolenou s ledacjakou vykopávkou:)))))

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10 000?

Příspěvek od persona »

fuj, fuj, fuj... V předvčerejších Lidovkách byl vložený leták pana Fischera na Turecko (klasické 5hv. resorty v letním Turecku) a to se mi zase protočily panenky - 2 osoby za milých 80 - 100 tis. Kč. No nekupte to... :)
Tohle můžu doporučit z vlastní (jediné zájezdové zkušenosti), ale spíše v zimě nebo na jaře a s německou/rakouskou cestovkou: http://www.etravel.cz/hotel-daima-resor ... /749258650 - to aby prodejce nemohl říkat, že jsem zaujatý vůči CK :lol:

Dachen
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 11. 2004, 13:55
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10 000?

Příspěvek od Dachen »

Ale idnes.cz to vidi jinak, jakypak statisice, na "exotickou" dovolenou staci 2 990 Kc: :wink:
Konkurenční boj cestovních kanceláří v době krize má pro zákazníky příjemný efekt. Ceny zájezdů jsou letos mnohem nižší než loni, třeba týden v Egyptě se dá sehnat za 2 990 Kč včetně poplatků. Cestovky navíc nabízejí různé bonusy, například bezplatné masáže a nově dokonce i tzv. "šrotovné".

http://cestovani.idnes.cz/do-egypta-za- ... gcechy_tom


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10 000?

Příspěvek od persona »

Ano, to jsem četl - a mrzí mě, že jsem nevychytal akci (viz Flyertalk), kde lidé měli možnost 15 minut denně rezervovat 4hv. hotely v Sydney za 1 USD nebo chyby ve Westinu za 1 USD :D

Ale zpět k tématu: že by se Student Agency pokoušela prosadit kompromisní variantu: http://www.studentagency.cz/mainpage.php?switch=111226& - zejména jsem studoval jejich cestu národními parky, ale na mě je to málo pohodlné (jen 2x hotel a to ještě EconoLodge je ten lepší z těch dvou) a pro pravé backpackers zase asi málo dobrodružné...

Co o tom soudíte?

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10 000?

Příspěvek od prodejce »

persona píše:Ano, to jsem četl - a mrzí mě, že jsem nevychytal akci (viz Flyertalk), kde lidé měli možnost 15 minut denně rezervovat 4hv. hotely v Sydney za 1 USD nebo chyby ve Westinu za 1 USD :D

Ale zpět k tématu: že by se Student Agency pokoušela prosadit kompromisní variantu: http://www.studentagency.cz/mainpage.php?switch=111226& - zejména jsem studoval jejich cestu národními parky, ale na mě je to málo pohodlné (jen 2x hotel a to ještě EconoLodge je ten lepší z těch dvou) a pro pravé backpackers zase asi málo dobrodružné...

Co o tom soudíte?


slyšel si někdy slova fly and drive ?

Dachen
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 26. 11. 2004, 13:55
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10 000?

Příspěvek od Dachen »

persona píše:Ale zpět k tématu: že by se Student Agency pokoušela prosadit kompromisní variantu: http://www.studentagency.cz/mainpage.php?switch=111226& - zejména jsem studoval jejich cestu národními parky, ale na mě je to málo pohodlné (jen 2x hotel a to ještě EconoLodge je ten lepší z těch dvou) a pro pravé backpackers zase asi málo dobrodružné...

Co o tom soudíte?


Myslim, ze to neni spatny napad. Pro radu lidi to muze byt rozumny kompromis mezi cenou a vynalozenym organizacnim usilim. Pro dalsi muze byt vyhoda, ze se nemusi prizpusobovat terminu cestovky, ale pojedou podle potreby. Ale myslim, ze se to uz takhle dalo koupit/zaridit i pred SA.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10 000?

Příspěvek od persona »

prodejce: ano, samozřejmě slyšel a viděl, ale hned mě to nenapadlo, protože jsem nikdy neřídil a ani nikdo z mého okolí (práce, rodina) neřídí...

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10 000?

Příspěvek od prodejce »

persona píše:prodejce: ano, samozřejmě slyšel a viděl, ale hned mě to nenapadlo, protože jsem nikdy neřídil a ani nikdo z mého okolí (práce, rodina) neřídí...


.. takže taky nevíš .. :wink: tady je to koukám samej expert na cest. ruch.. :lol:

www.condor.cz/fly-and-drive.php
www.esotravel.cz/poznavaci/australie/program-fly-drive/
www.periscope.cz/zajezdy/estonsko/pobal ... rad-50334/
www.snailtravel.cz/recko/kreta/fly---dr ... 30652.html
.. atd

.. že by se i tyto cestovky snažily o nějakou novou neprobádanou "kompromisní variantu" ?

:lol: :lol:

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10 000?

Příspěvek od dider »

prodejce: otazkou je kdo si to v tech nabidkach ostatnich CK vsimne a kdo tomu Fly & Drive vubec porozumi? SA co nabizi, to umi i prodat. Kdyz maji nejakou akci, tak se to dozvi pulka republiky a sviti to po celem webu a to se mi na nich libi.

A to nechci provokovat, spis bych rad upozornil ostatni "prodejce" ze nestaci jen nenavidet SA, ale taky se trochu snazit jim konkurovat :wink:

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10 000?

Příspěvek od dider »


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10 000?

Příspěvek od prodejce »

dider píše:prodejce: otazkou je kdo si to v tech nabidkach ostatnich CK vsimne a kdo tomu Fly & Drive vubec porozumi? SA co nabizi, to umi i prodat. Kdyz maji nejakou akci, tak se to dozvi pulka republiky a sviti to po celem webu a to se mi na nich libi.

A to nechci provokovat, spis bych rad upozornil ostatni "prodejce" ze nestaci jen nenavidet SA, ale taky se trochu snazit jim konkurovat :wink:


.. mě hlavně baví persona, který "na něco přišel" :idea:

Udělané to mají hezky - pro blbečky - tak jak to má být. Tzn. bez použití slov fly and drive. Možná je trochu zavádějící, že cena "zahrnuje rezervaci ubytování", takže běžný konzument musí zapojit mozek, aby přišel na to, že uvedená cena je zcela bez ubytování.

Fly and Drive není nic mimořádného. Spíš než snahu vyjít vstříc klientů za tím vidím snahu prodat/vnutit něco navíc k letence v době krize (tzn. pěkné auto s provizí 15%) .. takové to hledání dalších příjmů když teče do bot. To ale taky není nic neznámého, že :roll:

Teď mluvím pouze na didera: Mi připadá, že Radim dostává poslední dobou od Alexeje strašně na pr..l Je to takové plíživé, krůček po krůčku, ale je to znát.
Naposledy upravil(a) prodejce dne 05. 06. 2009, 22:13, celkem upraveno 1 x.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10 000?

Příspěvek od prodejce »



:lol: teď to nemyslíš vážně.. dyť je to paneláková cestovka někde z Liberce vlastněná bulharem..

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10 000?

Příspěvek od dider »

prodejce píše:


:lol: teď to nemyslíš vážně.. dyť je to paneláková cestovka někde z Liberce vlastněná bulharem..


No a? Ja bych to asi nepodcenoval...uz ted mi je lito tech co s nima meli kapacitu na charterech a budou muset neco menit. Zrovna nedavno mi nekdo rikal, ze nechape ze nejake neznama garazova cestovka prodava 100 mist do Bularska kazdy tyden. A premyslel jestli si ma s nimi vzit 50 sedacek :mrgreen:

Je nam oboum jasne, ze koncit budou prave ty panelakovky a vsechny ty balkansko arabske klany...

No a Radim vs Alexej? Jj Radimovi to nejak neslape posledni dobou...ja bych ale chtel abyse k nim pridal nekdo treti a trochu ten souboj zpestril:wink:


Odpovědět