Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10 000?

Odpovědět
prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10 000?

Příspěvek od prodejce »

dider píše:No a? Ja bych to asi nepodcenoval...uz ted mi je lito tech co s nima meli kapacitu na charterech a budou muset neco menit. Zrovna nedavno mi nekdo rikal, ze nechape ze nejake neznama garazova cestovka prodava 100 mist do Bularska kazdy tyden. A premyslel jestli si ma s nimi vzit 50 sedacek :mrgreen:


100 lidí je špína za nehtem, když jí vyňoupneš tak to neznamená, že jsi zhubnul.. jinak ale samozřejmě souhlas.

dider píše: No a Radim vs Alexej? Jj Radimovi to nejak neslape posledni dobou...ja bych ale chtel abyse k nim pridal nekdo treti a trochu ten souboj zpestril:wink:


To jo, ale kterému klubu budeš v této lize fandit?? :wink:


dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10 000?

Příspěvek od dider »

dider píše: No a Radim vs Alexej? Jj Radimovi to nejak neslape posledni dobou...ja bych ale chtel abyse k nim pridal nekdo treti a trochu ten souboj zpestril:wink:


To jo, ale kterému klubu budeš v této lize fandit?? :wink:


Hele na rovinu ja asi nikomu fandit nebudu a ani nechci i kdyz muzu rict, ze Alexej me posledni dobou prijemne prekvapuje.

Ja cekam jestli povstane nekdo treti a ten ma muj hlas jistej. Tam favorita mam...ale jeste je asi brzo neco predvidat.

No a taky porad cekam na aerolinku, kt. to tady nejak hezky rozjede, prinese cerstvy vitr do tech zatuchlych vod zadluzenych, dotovanych a smartovych letek na LKPR. Drzim palce vsem co se snazi a jdou na to s rozumem! Libi se mi co (a jak) dela TK, LH(LX) ale samozrejme taky SQ :mrgreen: :wink:

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10 000?

Příspěvek od prodejce »

dider píše:Libi se mi co (a jak) dela TK, LH(LX) ale samozrejme taky SQ :mrgreen: :wink:


.. a TG :wink: :wink: :wink:

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10 000?

Příspěvek od persona »

prodejce:

ano, věř tomu nebo ne, ale poprvé jsem zájezd typu fly and drive viděl asi před 3 lety, když jsem šel po jedné ulici v Brně, na někoho na ní čekal a nakoukl v mezičase za výlohu malé cestovky (ul. Pekařská), což normálně často nedělám a katalogy nestuduji - čili jsem věděl, že to existuje, ale hned to pustil z hlavy, protože neřídím a autem jedu tak 2x za rok (vezu se) a v případě SA mě zmátlo, že tam právě toto spojení nebylo, čili jsem si to ihned nezařadil a viděl v tom nějaký pokus o mix mezi individuálním a cestovkovým cestováním. A jak správně poznamenal Dider, teprve SA toto pojetí zviditelnila. Tohle vlákno nikdy nebylo založeno jako poradní sbor "expertů", ale jako prostor pro uvolněnou diskusi o předražených zájezdech cestovek a musím přiznat, že mám dost Tvé arogance, resp. despektu, se kterým se díváš na lidi, kteří neplatí jak mourovatí, nelétají business třídou a pro Tebe představují na trhu nicku, "socku" apod. Pořád okázale zdůrazňovat, jak mě malý klient nezajímá, působí poněkud trapně.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10 000?

Příspěvek od prodejce »

persona píše:prodejce:
ano, věř tomu nebo ne, ale poprvé jsem zájezd typu fly and drive viděl asi před 3 lety, když jsem šel po jedné ulici v Brně, na někoho na ní čekal a nakoukl v mezičase za výlohu malé cestovky (ul. Pekařská), což normálně často nedělám a katalogy nestuduji - čili jsem věděl, že to existuje, ale hned to pustil z hlavy, protože neřídím a autem jedu tak 2x za rok (vezu se) a v případě SA mě zmátlo, že tam právě toto spojení nebylo, čili jsem si to ihned nezařadil a viděl v tom nějaký pokus o mix mezi individuálním a cestovkovým cestováním.


tak OK

persona píše: A jak správně poznamenal Dider, teprve SA toto pojetí zviditelnila.

Toto dider nepoznamenal a není to pravda. Ani být nemůže.. fly and drive je tradiční doplňkový produkt, který má konstantní minimální klientelu.

persona píše:
Tohle vlákno nikdy nebylo založeno jako poradní sbor "expertů", ale jako prostor pro uvolněnou diskusi o předražených zájezdech cestovek


.. vždyť já taky uvolněně diskutuji. Ovšem když objasním některé tvoje »plky« o cenách, tak děláš, že neslyšíš. Přitom zde na fóru máš možnost křížové kontroly - kdybych nepsal pravdu, tak by mě nějaký jiný insider okamžitě vypráskal.

persona píše: a musím přiznat, že mám dost Tvé arogance, resp. despektu, se kterým se díváš na lidi, kteří neplatí jak mourovatí, nelétají business třídou a pro Tebe představují na trhu nicku, "socku" apod. Pořád okázale zdůrazňovat, jak mě malý klient nezajímá, působí poněkud trapně.


Ty můžeš být rád, že se s tebou vůbec baví někdo z cestovní kanceláře. Ty ale evidentně rád nejseš, protože spíš než informace potřebuješ nerušený prostor pro svoje objevy vysokých cen .. v tom případě stačí u příspěvku poznamenat, že se jedná o tvoje sólo a je to vyřešené. Dokud ovšem kladeš otázky typu "a co si myslíte vy", tak máš ode mne odpovědi. A bohužel pro tebe jsou to pravdivé odpovědi.

Je nás tu jen pár z prodeje a situace je nyní taková, že insideři jsou znechucení outsidery :arrow: mohlo by zde jinak proběhnout mnohem víc odborných příspěvků a informací zevnitř CK, ale insideři na tyhle reakce prostě nemají náladu. Nemluví na vás, protože o žádné opravdové informace nemáte zájem.


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10 000?

Příspěvek od persona »

O opravdové informace tu mám zájem jistě nejen já, mně osobně se ovšem poněkud nezdál způsob jejich prezentace, kdy z takřka "stratosférického" (pozor, toto je fráze převzatá odjinud) nahledu insider komentuje dění s tím, že většina ostatních nechápe oč tu vlastně jde a taky jim patřičně dává najevo, jak jsou pro něj coby zákazníci nezajímaví (což zřejmě jsou a do cestovky by stejně nešli :)

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10 000?

Příspěvek od dider »

prodejce píše:
dider píše:Libi se mi co (a jak) dela TK, LH(LX) ale samozrejme taky SQ :mrgreen: :wink:


.. a TG :wink: :wink: :wink:


Jako konkurence SQ? No tech je vic a vsem drzim palce pac zdrava konkurence je to nejlepsi. Taky maji co nabidnout, ale ja cekam na ten viiiitr....

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10 000?

Příspěvek od Globik »

prodejce píše:.. jak je někde řeč o cenách, tak samozřejmě nemůžu chybět :twisted:

Jestli to dobře chápu, tak se snažíte vyzkoumat, jestli cestovky mají 35-50% marži či nikoliv (?) Mě připadá, že to moc řešíte - cestovní ruch je extrémně konkureční prostředí, kde samozřejmě 35 ani 50% marže NIKDO nemá, pánč by byl okamžitě převálcován.

Kvůli katalogům se vypisují "drahé" (v naší hantýrce "katalogové") zájezdy, které si nikdo nekoupí a kterých je většina. A to je asi i ten příklad, co jste tady uváděli. Když se podíváte na Invii, zájezdy.cz atd tak uvidíte, že tam těchto "balastních" zájezdů je 20 stránek u každé destinace. Ty zájezdy ale nejsou drahé proto, že by na nich bylo nahozeno 50% - prostě v té kalkulaci je nějaký drahý vstup - většinou ubytování.

A pokud narazíte na nějaký zájezd, který je "velmi drahý" ve srovnání s německem, tak prostě proto, že hotel prodává na český trh z nějakého důvodu za vysokou cenu. Ten samý hotel může mít pro německý, japonský nebo jiný trh o 30% nižší ceny. Z důvodu X.

Pokud si v SEZÓNĚ chcete vzít 14 dnů s all-inclusive třeba v Turecku ve 4* a jste dva dospělí a dvě děti, tak NÁKLADOVĚ vyleze suma běžně 150 tisíc a ještě je to s výhledem do vnitrozemí. A je v tom charterová letenka a hotel se nakupuje za touroperátorské netto. Důležité je taky to slovo sezóna, kdy si hotely účtují klidně o 100% víc než v mimosezóně.

Ale proč je to tedy, sakryš, s cestovkou vždycky dražší, když provizí to není??

Inu protože při organizovaném zájezdu s delegátem, kdy cestovka musí garantovat X a Y, prostě nejde udělat ubytování v soukromí či v kempu. To ubytování musí nějaký oficiální status... musí se zaplatit za hvězdičky a tím pádem je cena... Ale rozhodně si na tom nikdo nenarazí 50%, na to zapomeňte.

Koupit si zájezd třeba do Chorvatska nebo Bulharska je podle mě pitomost... ale zase ne pro důchodce, který prostě potřebuje mít českého delegáta, nebo rodinu s malými dětmi, kde není místo na nějaké experimentování. Jenomže náklady na organizovaný/garantovaný pobyt jsou prostě vyšší než v soukromí.

Byl by můj sen, věřte mi, prodávat s 50% přirážkou, bohužel se tak stává velmi zřídka.

A ještě bych chtěl upozornit na jednu věc - pokud kupujete zájezd s "německou CK" nebo v lastu, tak je v tom započítaný aktuální kurz EUR/USD, kdežto u "katalogových zájezdů" je to často vzaté kurzem, který někdo vyprognostikoval před půl rokem.

Jestli jste si všimli, když padala koruna, tak se s cenama katalogových zájezdů dlouho nic nedělo.. jednak proto, že to nikdo nekupuje, a pak cestovky nejsou schopné změnit ceníky najednou u všech svých zájezdů.

Velké cestovky už dávno nemají máslo na hlavě - doba Travely, Globtouru, Fischera už dávno minula... teda až na jednu vyjímku.. ale to určitě víte kterou :evil:

http://www.youtube.com/watch?v=EoEg1jrQCt4

.. a proč do toho pletete ceny letenek? Vždyť to je úplně o něčem jiném...

Omlouvám se za pozdní reakce, kdy vlákno je již daleko, ale poslední dobou jsem tu moc nebyl.
Nevím, v jaké firmě působíš, event.jaké firmy jsi majitel. Toto se Ti velmi dobře (klobouk dolů) daří tajit. Takže nevím, na co ještě kromě prodeje letenek jsi v cestovním ruchu odborník.

"Inu protože při organizovaném zájezdu s delegátem, kdy cestovka musí garantovat X a Y, prostě nejde udělat ubytování v soukromí či v kempu. To ubytování musí nějaký oficiální status... musí se zaplatit za hvězdičky a tím pádem je cena... " Podívej se do katalogů, kolik zájezdů je do soukromých apartmánů, do soukromých pokojů a jídlem v nějaké jednoduché restauraci a kolik do kempů, kde má CK (kolikrát v rozporu s místními zákony) postavené své stany a k tomu ještě často vaří zcela ilegálně v rozporu s místními zákony, často i českými zákony a většinou i v rozporu s nejzákladnějšími hygienickými pravidly v polní kuchyni? Stejně tak v soukromých barácích, u moře i na horách, česká kuchyně, český kuchař, černota jako prase a vesele to funguje už skoro 20 let a nikoho to nezajímá. Chceš jmenovat?

35-50% marži občas někdo může mít. Kupoval jsem pro jistou firmu občas službu. Zájezd se skládal ze dvou, event.ze tří služeb. Nákladovou cenu třetí služby neznám. Občas se mi podařilo nakoupit tu službu tak, že když jsem si k ní cvičně napočítal 100% marži a připočítal nákladovou cenu druhé služby, vyšla mi prodejní cena minus provize pro CA. Obě služby měly cca stejnou nákladovou cenu. Tedy pokud zanedbáme 2%pojištění proti úpadku a náklady na delegáta, vychází to na 50% marži. V jakém poměru byla takováto marže k celkové nabídce CK a tedy kolik bylo maximálně ziskových zájezdů a prodaných osob a kolik málo ziskových, netuším. Tím netvrdím, že CK mají vysoký zisk, protože toto je za prvé extrém (ovšem ty jsi tvrdil NIKDO, proto to uvádím) a za druhé vím, kolik se toho nakoupí a pak neprodá ani za směšnou lastovou cenu. Jaká bída je ve většině českých CK a jak se šetří, je mi velmi dobře známo.

Kupovat zájezd do Chorvatska nebo do Bulharska není pitomost. Pokud chceš jet do Chorvatska do hotelu, tak to většinou s CK vyjde levněji, ať už jedeš autem nebo autobusem. Autobusem do apartmánu někdy také. A kolik LC lítá do Bulharska, že je to pitomost tam jezdit s CK (v tomto se možná mýlím).
Naposledy upravil(a) Globik dne 21. 06. 2009, 23:55, celkem upraveno 1 x.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10 000?

Příspěvek od Globik »

persona píše:Z nějakého důvodu? Hádám, že nás leda berou na hůl, extrémně konkurenční prostředí je možná v Německu nebo Anglii ale tady? Další podobný příklad je často předražené oblečení - a nemyslím si, že by za to mohla jen velikost trhu.


Existuje např.Terra Reisen, která má občas nižší nákupní ceny než ostatní, i než třeba TUI, která je ve stejném koncernu. Prostě tradice :D
Naopak některé české CK dokáží získat někde lepší ceny než jiní.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10 000?

Příspěvek od Globik »

Jak tu někdo vzpomínal, že Neckermann se tu snažil prodávat zájezdy za konečnou cenu a pak to vzdal, tak to se již jednou stalo V.Fischerovi. Také měl konečné ceny a lidi říkali, že je drahý. Tak to vzdal a prodával za ořezané ceny a k tomu počítal všechny ty příplatky, poplatky a taxy. Ale to je již dost vzdálená historie, bohužel...

Jinak souhlas se Zdenkem, že CK může být často levnější, než individuální nákup. Nejlepším příkladem je, že v zimě má dost českých CK cenu za ubytování + skipas nižší, než kolik stojí samotný skipas u pokladny.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10 000?

Příspěvek od Zlin142 »

prodejce píše:Ty můžeš být rád, že se s tebou vůbec baví někdo z cestovní kanceláře.


:roll:
Pokud máte i v profesionálním životě podobně deformované představy o tom kdo tu je pro koho, tak se pak ale nedivte té tolik časté averzi vůči českým CK, která je i z tohoto vlákna více než zřejmá.
Se svým hlubokým despektem se kterým reagujete na laické dotazy ji jen prohlubujete a děláte své branži vskutku medvědí službu.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10 000?

Příspěvek od persona »

Zlin142 píše:
prodejce píše:Ty můžeš být rád, že se s tebou vůbec baví někdo z cestovní kanceláře.


:roll:
Pokud máte i v profesionálním životě podobně deformované představy o tom kdo tu je pro koho, tak se pak ale nedivte té tolik časté averzi vůči českým CK, která je i z tohoto vlákna více než zřejmá.
Se svým hlubokým despektem se kterým reagujete na laické dotazy ji jen prohlubujete a děláte své branži vskutku medvědí službu.


Zlin142: Děkuji :D 2 týdny jsem byl dost nemocný tak jsem tu skoro vůbec na fóru nebyl - a když nevyšel první New York, snad se povede alespoň ta turistická Costa Brava :D

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10 000?

Příspěvek od prodejce »

Globík píše:"Inu protože při organizovaném zájezdu s delegátem, kdy cestovka musí garantovat X a Y, prostě nejde udělat ubytování v soukromí či v kempu. To ubytování musí nějaký oficiální status... musí se zaplatit za hvězdičky a tím pádem je cena... " Podívej se do katalogů, kolik zájezdů je do soukromých apartmánů, do soukromých pokojů a jídlem v nějaké jednoduché restauraci a kolik do kempů, kde má CK (kolikrát v rozporu s místními zákony) postavené své stany a k tomu ještě často vaří zcela ilegálně v rozporu s místními zákony, často i českými zákony a většinou i v rozporu s nejzákladnějšími hygienickými pravidly v polní kuchyni? Stejně tak v soukromých barácích, u moře i na horách, česká kuchyně, český kuchař, černota jako prase a vesele to funguje už skoro 20 let a nikoho to nezajímá. Chceš jmenovat?


:lol: nechci, na toto odborník nejsem. Přiznávám dobrovolně, že zájezd do stanu jsem nikdy neprodal, neorganizoval, neprůvodcoval ani neabsolvoval. Občas přijde nějaký zoufalý spam.. že někdo zaparkoval karavan nad útesem kdesi.. a provizně ho pronajímá ... pro zkvalitnění spolupráce mi navíc dává i nevýhradní práva na zveřejnění fotek ubytovací kapacity na mém webu :roll:

Globík píše:35-50% marži občas někdo může mít. Kupoval jsem pro jistou firmu občas službu. Zájezd se skládal ze dvou, event.ze tří služeb. Nákladovou cenu třetí služby neznám. Občas se mi podařilo nakoupit tu službu tak, že když jsem si k ní cvičně napočítal 100% marži a připočítal nákladovou cenu druhé služby, vyšla mi prodejní cena minus provize pro CA. Obě služby měly cca stejnou nákladovou cenu. Tedy pokud zanedbáme 2%pojištění proti úpadku a náklady na delegáta, vychází to na 50% marži. V jakém poměru byla takováto marže k celkové nabídce CK a tedy kolik bylo maximálně ziskových zájezdů a prodaných osob a kolik málo ziskových, netuším. Tím netvrdím, že CK mají vysoký zisk, protože toto je za prvé extrém (ovšem ty jsi tvrdil NIKDO, proto to uvádím) a za druhé vím, kolik se toho nakoupí a pak neprodá ani za směšnou lastovou cenu. Jaká bída je ve většině českých CK a jak se šetří, je mi velmi dobře známo.


50% můžeš mít, pokud máš jistotu, že si to Jeníček s Mařenkou neposlali ještě do dvou tří jiných cestovek a ani si to tam nepošlou. Anebo pokud to chceš prostě risknout... Už vidím cestovku jak zkalkuluje zájezdy s 50% provizí a pošle si to třeba na Invii... do 48 hodin je převálcovaná.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10 000?

Příspěvek od prodejce »

Zlin142 píše: :roll:
Pokud máte i v profesionálním životě podobně deformované představy o tom kdo tu je pro koho, tak se pak ale nedivte té tolik časté averzi vůči českým CK, která je i z tohoto vlákna více než zřejmá.
Se svým hlubokým despektem se kterým reagujete na laické dotazy ji jen prohlubujete a děláte své branži vskutku medvědí službu.


Pane Zlín, máte 6 frček, tak byste snad již mohl za ta léta vypozorovat, že mě se nevyká. :lol:

Zde na fóru určitě nejsem v pozici prodejce čehokoliv, ale v pozici diskutujícího. I díky tomu se můžeš dozvědět pravdu o sobě nebo o praktickách CK - tedy to, co se jinde těžko dozvíš.

Ano, na blbé příspěvky reaguji s despesktem, ironií a sarkasmem s prvky kamenného humoru. Jak jinak chceš reagovat na blbost?

.. averzi vůči CK vyprodukovala travela, fisher, globtour a jiní vohnouti. Já určitě ne.

Doporučuji shlédnout CELÝ tento dokument o vzniku averze vůči CK:
http://www.youtube.com/watch?v=EoEg1jrQCt4

toto video promotuji opakovaně, protože zobrazuje VŠECHNO (nevím jak lépe to popsat divákům, kteří nikdy nepracovali v cestovním ruchu) a mělo by sloužit jako instruktážní video pro delegátky

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10 000?

Příspěvek od Globik »

prodejce píše: :lol: nechci, na toto odborník nejsem. Přiznávám dobrovolně, že zájezd do stanu jsem nikdy neprodal, neorganizoval, neprůvodcoval ani neabsolvoval. Občas přijde nějaký zoufalý spam.. že někdo zaparkoval karavan nad útesem kdesi.. a provizně ho pronajímá ... pro zkvalitnění spolupráce mi navíc dává i nevýhradní práva na zveřejnění fotek ubytovací kapacity na mém webu :roll:

Přiznám dobrovolně, že jsem s Ck jednou v kempu byl :D Bylo to před 18 lety a byli jsme chudí. Stany jsme ale měli vlastní a ta cena byla nepřekonatelná! 14 dní ve velmi kvalitním a v té době (září) poloprázdném kempu u Rimini, přímo na pláži, bylo nás 6 a za to (6 osob, 2 stany) jsme zaplatili 165.000 lir, což v té době bylo nějakých 200 marek, tedy dnes 100 €. :D Plus pár stovek provizi české cestovce. takže méně, než 50 korun na osobu a den.

Ale když člověk vidí tu úroveň "vybavených stanů" českých CK - potrhané stany, odřené nádobí,.... A kvalitu dost značné části delegátů v těchto zařízeních, protože málokterý normální člověk může dělat v takovémto prostředí. Přitom cena je kolikrát vyšší, než se dá v lastu koupit apartmán.
Naposledy upravil(a) Globik dne 23. 06. 2009, 12:56, celkem upraveno 2 x.


Odpovědět