Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10 000?

Odpovědět
Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10

Příspěvek od Night fly »

skater píše:Moderní letadlo Boeing 737-800 bude speciálně upravené z klasické 189 místné verze na 60-ti místnou komfortní konfiguraci ve dvou sekcích po 30 místech


No vzdyt to rikam, jedna sekce na leve strane letadla, druha na prave :wink:

skater píše:O komfort a bezpečnost letu a pohodlí na palubě se postarají 3 zkušení piloti, 4 šarmantní stewardky i profesionální flight manager.


A dokonce i na pocet mi to sedi - v te 31.rade bude na jedne strane profesionalni flight manager, na druhe strane ten 3.pilot a poletuchy na jumpseatech :thumbup:


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10

Příspěvek od prodejce »

Standardní vzdálenost mezi dvěma řadami sedaček je zvětšena na 85 cm, neobsazuje se střední sedadlo mezi párem cestujících.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10

Příspěvek od Night fly »

prodejce píše:
Standardní vzdálenost mezi dvěma řadami sedaček je zvětšena na 85 cm, neobsazuje se střední sedadlo mezi párem cestujících.


Ale vazne: mesic v letadle na obycejnych sedackach z Y, i kdyz s vetsi rozteci a uprostred prazdnym mistem :confused: :?:

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10

Příspěvek od context »

obmedzený počet pax je preto aby neprekročili max. hmotnosť - povezú predsa konzervy a balenú vodu...

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4155
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10

Příspěvek od whiskey »

Night fly píše:Tu ho mas. 31 radov pri jednej osobe na trojku, to mame este 2 miesta rezervu a pritom vsetkych u okienka :twisted:


to si robia p***l, ne? Kto mi da pol mega CZK, tomu to urobim v F ako *A RTW a este po ceste aj *G ziska, a nie v 33" Y sedackach...


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10

Příspěvek od persona »

context píše:obmedzený počet pax je preto aby neprekročili max. hmotnosť - povezú predsa konzervy a balenú vodu...


Spíše lahváče :-) A raději bychom měli najít někoho, kdo to zkusí a napíše trip-report.

Čočík (dlouho už touží po koupáckém výletu)? Jan Sůra (jistě by to MF Dnes uvítala)? ;-)) Oba mají mou nominaci. :-)

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

whiskey píše:
Night fly píše:Tu ho mas. 31 radov pri jednej osobe na trojku, to mame este 2 miesta rezervu a pritom vsetkych u okienka :twisted:


to si robia p***l, ne? Kto mi da pol mega CZK, tomu to urobim v F ako *A RTW a este po ceste aj *G ziska, a nie v 33" Y sedackach...


Včetně 22 nocí v 5 (nebo kolika) * hotelích a resotrech apodobně? .) (teda, aspoň to tam píšou)...

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4155
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10

Příspěvek od whiskey »

Tragedie_v_JZD píše:Včetně 22 nocí v 5 (nebo kolika) * hotelích a resotrech apodobně? .) (teda, aspoň to tam píšou)...

20k+ eur je hodne penazi. Myslim si, ze by to realne islo urobit. Nemal by si komfort vlastneho charteru (mozno niekde pouzivaju general aviation terminaly namiesto linkovych? ), ale inflight komfort by bol neporovnatelny uz aj keby si to letel v realnom C, nie to v F. Na druhu stranu treba povedat, ze keby som si skladal taky vylet pre seba, tak nemusim do ceny zaratat marzu ako cestovka, ale zase mam drahsie ubytovanie ako cestovka, co tam privezie prenocovat 60 ludi. Kazdopadne ta cena je fakt rachot.

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10

Příspěvek od cocik »

Se mnou nepocitejte. Jednak je to vic nez polovina mojeho rocniho rozpoctu na cestovani pro radost a druhak kdybych chtel opravdu vypalit takovou raketu za jeden vylet, tak poletim v R do Evropy, kde na me bude cekat Citation nebo neco podobnyho a udelame s podobne postizenejma kamaradama party na Ibize. Knizka Cityboy je velice inspirativni :D

(ale ted vazne - jedna Bora Bora stacila, vyhazovat podobny castky za dovolenou je nebetycna kravina)

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10

Příspěvek od persona »

Taky vás už štve váhavost/nerozhodnost/já vlastně nevím co chci faktor u vašich známých?

Končím s nabídkami nezištné pomoci velmi příležitostným turistům z řad mých známých. Před pár dny známý známého chtěl letět navštívit známé v Římě (s Wizzem z Brna). Nabídl jsem pomoc při rezervaci letenky. Dojdeme do jeho kanceláře a najednou se ukáže, ze z původně 4 plánovaných osob není vůbec jistá účast tří. První osobu a organizátora výletu pak překvapila osoba č. 2 s tím, že neví jestli osoby 3 a 4 (děti) vůbec pojedou. Osoba č. 2 (partnerka) pak řekla, že cena 9 tis. Kč za 4 osoby (zpáteční) je vyšší než čekala (a já si v duchu říkal, co asi tak čekala, když chtějí kupovat Řím v půli července u low-costu a měsíc před odletem).

Jiný příklad: 3 týdny je už k mání Tokio z Říma za 7 tis. Kč. Známá přemítá jestli má jet, ale nebojí se Aeroflotu, ale ruského letiště a přestupu na něm a že prý raději poletí z Vídně za 20 tis. Kč a to je přitom hodně citlivá na cenu. A pak občas povzdech: ach jo, já bych tak jela za tuhle cenu, ale ne přes Moskvu.

Třetí případ: Ona/on: "Ty se tak máš, že máš letenky za 2/5/10 EUR/Kč. Jak to děláš?" Když nabídnu a ukážu, kde, kdy a jak podobné věci koupit, následuje povzdechnutí: "Když já nevím, možná příští léto nebo půlka září - to by něco takového nebylo?" Pak následuje pár měsíců vyptávání na zajímavé letenky a dnes se dozvím, že dotyčný si asi dnes koupí letenku na zítřejší let do Londýna.

Jsem estét a velmi slušný člověk, ale v takových chvílích mám chuť říci něco peprnějšího.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10

Příspěvek od HonzaLB »

persona píše:Taky vás už štve váhavost/nerozhodnost/já vlastně nevím co chci faktor u vašich známých?

Končím s nabídkami nezištné pomoci velmi příležitostným turistům z řad mých známých. Před pár dny známý známého chtěl letět navštívit známé v Římě (s Wizzem z Brna). Nabídl jsem pomoc při rezervaci letenky. Dojdeme do jeho kanceláře a najednou se ukáže, ze z původně 4 plánovaných osob není vůbec jistá účast tří. První osobu a organizátora výletu pak překvapila osoba č. 2 s tím, že neví jestli osoby 3 a 4 (děti) vůbec pojedou. Osoba č. 2 (partnerka) pak řekla, že cena 9 tis. Kč za 4 osoby (zpáteční) je vyšší než čekala (a já si v duchu říkal, co asi tak čekala, když chtějí kupovat Řím v půli července u low-costu a měsíc před odletem).

Jiný příklad: 3 týdny je už k mání Tokio z Říma za 7 tis. Kč. Známá přemítá jestli má jet, ale nebojí se Aeroflotu, ale ruského letiště a přestupu na něm a že prý raději poletí z Vídně za 20 tis. Kč a to je přitom hodně citlivá na cenu. A pak občas povzdech: ach jo, já bych tak jela za tuhle cenu, ale ne přes Moskvu.

Třetí případ: Ona/on: "Ty se tak máš, že máš letenky za 2/5/10 EUR/Kč. Jak to děláš?" Když nabídnu a ukážu, kde, kdy a jak podobné věci koupit, následuje povzdechnutí: "Když já nevím, možná příští léto nebo půlka září - to by něco takového nebylo?" Pak následuje pár měsíců vyptávání na zajímavé letenky a dnes se dozvím, že dotyčný si asi dnes koupí letenku na zítřejší let do Londýna.

Jsem estét a velmi slušný člověk, ale v takových chvílích mám chuť říci něco peprnějšího.

naprosto souhlasím:)dnes přišla kolegyně, že když jsem psal o levných letenkách, tak jestli ji mohu na konec června sehnat edinburgh (podobná situace se opakovala už dvakrát, má tam příbuzenstvo) a strašně se divila, že cena vychází nejméně na šest tisíc:)))

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10

Příspěvek od flyingblue »

HonzaLB píše:naprosto souhlasím:)dnes přišla kolegyně, že když jsem psal o levných letenkách, tak jestli ji mohu na konec června sehnat edinburgh (podobná situace se opakovala už dvakrát, má tam příbuzenstvo) a strašně se divila, že cena vychází nejméně na šest tisíc:)))


Zacni psat o uplatcich ... :-)

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10

Příspěvek od vitezslav »

persona: To máš tedy o českých médiích hodně zkreslenou představu, pokud si myslíš, že Ti dají na zajímavou reportáž půl mega... :lol:

Jochanan
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 11
Registrován: 21. 06. 2011, 00:04
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10

Příspěvek od Jochanan »

persono, mám řadu a řadu podobných zkušeností. Ty lidi si asi myslí, že tzv. "libovky" tu budou stále, ale jak stojí u každého podílového fondu: "minulé výdělky nezaručují výdělky budoucí"...

Modelová situace:
Na konci července letím BTS-TPS-CIA-(FCO)-PRG s tím, že na Sicílii to jsou čtyři noci a jedna noc v Římě. Takový krátký koupací výlet... Zkoušel jsem jednoho člověka, ale argumentoval tím, že když pojede autem do Chorvatska, tak ho to vyjde o dvojku levněji (a to prosím vydělává nadprůměrný plat a v srpnu letí na krétu s cestovkou). Pár dní po tomhle prohlášení si koupí nový telefon za 14 tisíc. Život je holt otázkou priorit :)

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10

Příspěvek od cocik »

Ja po par desivejch zkusenostech uz "kamaradum" nepomaham. Clovek si vzdycky akorat tak nabehne. Rad cestuju s lidma, kterym bud reknu termin a misto a oni tam budou, nebo kterym reknu castku a ta pristane za pet minut na ucte.


Odpovědět