Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10 000?

Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Status: Offline

Re: Běžná letecká dovolená s CK - záležitost pro horních 10 000?

Příspěvekod Filisipi » 03. 12. 2016, 09:58

Přiznám se, že jsem diskuzi prolítl zbězně, ale mám k ní asi 2 věci.

1) Rozhodně nemůžeme čekat, že v tak vysoce konkurenčním byznysu, jakým je cestovní ruch, by si kdokoliv dovolil mít režii 50%. Žádný kartel CK v Česku podle mě neexistuje. Ty vysoký ceny zájezdů jsou spíš případy, kdy tam prostě nacení hotel bez slev, full cenu za letenku a doufají, že se někdo chytí - každý zboží má svýho kupce. Pro normální lidi jsou pak další stránky katalogů a, co jsem viděl u příbuzných užívajících služby CK, docela dost hledání a srovnávání než se to vyladí na to, co většina lidí nazývá "ideální dovolená".

2) Domnívám se, že nákladovka individuální cesty a nákladovka cestovky se liší. Náklad cestovky se sice snižuje s obsazenou kapacitou, ale musíte platit delegáta, pojištění, centrálu, odměny, režie...... Stejně tak hotely nejsou tak levné jak se zdá, i když vykoupíte půl kapacity najednou. To, co vidíme na hotels.com při ceně pro jednoho člověka a nastavení filtru "od nejlevnějšího" jsou různé promo ceny a snahy doobsadit kapacity po střechu. Zkuste si najít hotel v Burgasu na srpen pro skupinu 5 a více lidí individuálně a uvidíte ty rakety. Stejně tak musíme vnímat, že pro spoustu zejména Evropských destinací se jedná o jejich jediný výdělek za celý rok. Kdo chce ušetřit, jede holt v září, ale nemůže nadávat, že je ve Splitu studený moře.

PS: Známej s dvěma dětma a 10 let starým Sharanem mi říkal, že dá za dovolenou v apartmánu v Chorvatsku něco mezi 50 a 60. A to je s indivudální dopravou a apartmán za cenu pro lidi, kteří jezdí na stejné místo už 10 let a s nějakejma těma zábavičkama pro děti, jinak je to klasická válečka.

jencik
Cestující Business Class
Cestující Business Class

Příspěvekod jencik » 03. 12. 2016, 20:05

Zalezi vždy od kritérií zákazníka, či vyjde napokon lacnejšie individuálna cesta alebo cestovka. Ono aj Chorvatsko môže stať 80k aj 40k pri rovnakom počte ľudí aj mieste. Dnes mimo Bulharska už snáď nikde nejaka Cz/sk cestovka neobjedna celý hotel na sezónu, takže len zbierajú tie zvyšky, ktoré ostanú po B D FR cestovkach, ono to je aj v hoteli potom vidieť, ktoré CK sú dominantné a aj ich zákazníci potom môžu čerpať isté skryté výhody. Bol som tohto roku v Senegalu v júni, hotel sa mal zrejme opravovať, tak neponúkali kapacitu , no zmenili plány a tak napĺňali hotel za minimálne ceny, Nemci normalne zaradili hotel do ponuky no Exim skoncil v Apríli a hotovo, leteli sme s Iberiou, takze absencia TVS na to nemá vplyv. Ďalšia vec je, že tam funguje človek, na ktorého sa dá zohnať kontakt na Orbione, takze ak by som chcel do Senegalu opäť, tak určite len s takýmto kontaktom, už prejsť cez kontroly na letisku bol pre ostatných mimoriadny problém. Toľko asi k tejto téme.

prodejce
Prodejce
Prodejce

Příspěvekod prodejce » 12. 03. 2017, 19:19

Češi mají zase chuť vyrazit na dovolenou, cestovní kanceláře očekávají rekordní sezónu

zdroj:
https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/ces ... zonu-28764

Osobně souhlasím s tím, co je v článku řečeno. Pokud nebude válka nebo sopka, čeká cestovní kanceláře, letecké společnosti a prodejce letenek v roce 2017 extrémně silná sezóna.

Zpět na “Off-topic”