ČD Tip do Berlina,zpatecni za 517kc

Odpovědět

Prijde vam tato nabidka zajimava(pomer cena-"vykon")?

Anketa končí za 30. 06. 2009, 15:42

ANO
12
86%
NE
2
14%
 
Celkem hlasů: 14

MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

ČD Tip do Berlina,zpatecni za 517kc

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

ČD nabizeji zpatecni jizdenku do Berlina na cervencove vikendy, v sobotu rano tam a v nedeli odpoledne zpet.

Cena zpatecni jizdenky do vlaku EC z Prahy do Berlina je 517kc.Nabizeji to, jak rikaji jako „low cost“ jizdenku.

I kdyz vim, ze je to forum o letenkach a cekam nejake narazky na kvalitu sluzeb ČD(kterou bych nechtel rozebirat), muze to pro nekoho byt dobry tip na vylet, pripadne pripoj na letadlo z Berlina...


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: ČD Tip do Berlina,zpatecni za 517kc

Příspěvek od Globik »

MiraCBaBRNO píše:ČD nabizeji zpatecni jizdenku do Berlina na cervencove vikendy, v sobotu rano tam a v nedeli odpoledne zpet.

Cena zpatecni jizdenky do vlaku EC z Prahy do Berlina je 517kc.Nabizeji to, jak rikaji jako „low cost“ jizdenku.

I kdyz vim, ze je to forum o letenkach a cekam nejake narazky na kvalitu sluzeb ČD(kterou bych nechtel rozebirat), muze to pro nekoho byt dobry tip na vylet, pripadne pripoj na letadlo z Berlina...

Na železnici je to trochu jinak než ve vzduchu nebo na silnici, tedy že je to nabídka ČD ještě neznamená, že pojedeš ve vagoně ČD, ale 50% pravděpodobnost je, že pojedeš ve vagonu Deutsche (Reichs)Bahn, což je o něco lepší. Tolik k Tvé poznámce o kvalitě služeb ČD :wink:

MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: ČD Tip do Berlina,zpatecni za 517kc

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

Vsak ja jsem si toho vedom :wink: A ja osobne se pocitam mezi celkem spokojene zakazniky ČD.Navic tohle EC je vlastne pokracovanim vlaku, ktery jede mimo jine z Brna do Prahy (tusim ze to tak je)a musim rict, ze me osobne vyhovuje na ceste Brno-Praha to ECcko vic nez pendolino(neporovnavam cenu, ale dojem z cestovani).

Kazdopande s tou kvalitou jsem chtel predejit tomu, aby se tu hazela spina na CD a tim se resilo uplne jine tema(ta kvalita).Me zajimaji spis vase nazory na tuhle konkretni nabidku tak jak je nabizena

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: ČD Tip do Berlina,zpatecni za 517kc

Příspěvek od Robert »

No pokud je to 517 Kč za zpáteční jízdenku, tak je to super cena. Jak dlouho se to musí koupit před odjezdem?

MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: ČD Tip do Berlina,zpatecni za 517kc

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

Prodavaji to ode dneska do tusim 28.6. nebo do vyprodani..ty drivejsi CD Tipy treba do Vidne byly ale treba behem pulhodiny vyprodane...sam se divim, ze to jeste drzi..jinak vice info tady http://www.cd.cz/index.php?action=article&id=68542


Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: ČD Tip do Berlina,zpatecni za 517kc

Příspěvek od Zlin142 »

MiraCBaBRNO píše:narazky na kvalitu sluzeb ČD(kterou bych nechtel rozebirat)


Já jsem loni a letos na jaře jel do Berlína a Hamburku s ČD (červeno-šedé ex-DB vagóny) a nemůžu si stěžovat.
Čisté kupé v konfiguraci 3+3, s područkami a klima naprosto v pohodě a velmi komfortní a svižný způsob přepravy.
Za ty prachy to je hřích nekoupit...
Pokud ČD v něčem kritizovat tak je to jejich po většinu roku ostatentativní nezájem nalákat zákazníky - 50 jízdenek na pár víkendů v roce je opravdu tristně málo a naprosto bizarní, komplikovaný systém slev, výjimek a výjímek z výjimek.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: ČD Tip do Berlina,zpatecni za 517kc

Příspěvek od prodejce »

Zlin142 píše:
MiraCBaBRNO píše:narazky na kvalitu sluzeb ČD(kterou bych nechtel rozebirat)


Já jsem loni a letos na jaře jel do Berlína a Hamburku s ČD (červeno-šedé ex-DB vagóny) a nemůžu si stěžovat.
Čisté kupé v konfiguraci 3+3, s područkami a klima naprosto v pohodě a velmi komfortní a svižný způsob přepravy.
Za ty prachy to je hřích nekoupit...
Pokud ČD v něčem kritizovat tak je to jejich po většinu roku ostatentativní nezájem nalákat zákazníky - 50 jízdenek na pár víkendů v roce je opravdu tristně málo a naprosto bizarní, komplikovaný systém slev, výjimek a výjímek z výjimek.


.. jsi holt náročný zákazník .. co k tomu říct..

MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: ČD Tip do Berlina,zpatecni za 517kc

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

Zlin142 píše:.........Pokud ČD v něčem kritizovat tak je to jejich po většinu roku ostatentativní nezájem nalákat zákazníky - 50 jízdenek na pár víkendů v roce je opravdu tristně málo a naprosto bizarní, komplikovaný systém slev, výjimek a výjímek z výjimek.


Jo to jsou presne ma slova.Prijde mi ze maji velikansky potencial, kde by mohly nabizet nejake akce a prodavat levne jizdenky, jako to delaji treba letecke spolecnosti.Urcite by zase tak moc netratili a reklama by to byla vyborna.Prijde mi ze obcas sem tam neco vymysli a pak to anoncujou s velkou slavou a delaj z toho buhvico, pritom kdyby byli o kus aktvivnejsi a prisli s podobnyma nabidkama s frekvenci treba 2x mesicne, tak by to melo 1000x vetsi efekt.

S tim system slev, vyjimek atd. jsem jsem za jedno se Zlinem...neprehledne, pokud se v tom nekdo zorientuje ma obcas problem to zrealizovat, protoze to nevi personal....ale zas obcas se da potkat nekdo kdo "v tom jede" a vsechno ma nastudovany a poradi co kde a jak udelat aby to vyslo co nejlepe.

Jinak ke kvalite... i kdyz jsem o ni nechtel mluvit :) ...ano vlaky EC, at uz jsou to vagony DB nebo i CD(napr. spoj Joza Plecnik z Prahy do Lublane(tusim)) jsou dle meho nazoru v poradku.

A zpet k puvodnimu tematu, na strankach CD uz visi u teto nabidky do Berlina napis "Pospeste", tak jsem zvedav kdy a jestli vubec bude vyprodano.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: ČD Tip do Berlina,zpatecni za 517kc

Příspěvek od Zlin142 »

MiraCBaBRNO píše:S tim system slev, vyjimek atd. jsem jsem za jedno se Zlinem...neprehledne, pokud se v tom nekdo zorientuje ma obcas problem to zrealizovat, protoze to nevi personal....ale zas obcas se da potkat nekdo kdo "v tom jede" a vsechno ma nastudovany a poradi co kde a jak udelat aby to vyslo co nejlepe.


Kamrád jeden čas dojížděl o víkendech za drahou polovičkou do Salcburku. Než se naučil ten správný "koktejl" slev a všemožných regionálních a akčních jízdenek, tak se cena mezi jednotlivými víkendovými cestami lišila i o 500 Kč - podle toho jak informovaný byl ten daný člověk na kase a byl nebo nebyl schopen ten správný koktejl namíchat

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: ČD Tip do Berlina,zpatecni za 517kc

Příspěvek od Globik »

Zlin142 píše:Já jsem loni a letos na jaře jel do Berlína a Hamburku s ČD (červeno-šedé ex-DB vagóny)

To byly jeté DB vagony, přemalované na ČD?
Nejsem už moc v Česku, tak mě to zajímá, ještě jsem to asi neviděl.

MiraCBaBRNO
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 238
Registrován: 28. 12. 2008, 10:17
Stav: Offline

Re: ČD Tip do Berlina,zpatecni za 517kc

Příspěvek od MiraCBaBRNO »

Nejsem si jisty, ale myslim, ze jsou v puvodnich barvach ale v majetku CD.Nebo mozna jen cast z nich....

lukaskr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 248
Registrován: 17. 05. 2009, 11:59
Stav: Offline

Re: ČD Tip do Berlina,zpatecni za 517kc

Příspěvek od lukaskr »

ČD nemají žádné ex-DB vagóny. Pokud jsou červeno-bílé (šedé) a mají modré sedačky a kupé, pak jsou to vozy ČD koupené přímo od Siemens jako nové, nebo to byly vozy DB (většinou velkoprostorové ve 2. třídě).


Odpovědět