Výbuch Islandslé sopky - dnešní omezení letů

Odpovědět
atr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 135
Registrován: 05. 09. 2004, 15:36
Stav: Offline

Re: Výbuch Islandslé sopky - dnešní omezení letů

Příspěvek od atr »

Pokud to Obava riskne, tak to spíš vidím na vysoký a pak ve vybrané oblasti "střemhlavý" let.


Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: Výbuch Islandslé sopky - dnešní omezení letů

Příspěvek od Pavel »

vita píše:Koukal jsem, že Obama to hodlá risknout a proletět to na pohřeb Kaczynského. To je Air Force One tak "nezničitelný", že se sopečného prachu nebojí, nebo předvede nad Evropou nízký průlet, jako kdysi tuším nad New Yorkem? :lol:

jelikož ten popel je cca ve FL220-FL350, tak zase tak nízko nemusí

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Výbuch Islandslé sopky - dnešní omezení letů

Příspěvek od persona »

Barack je borec. A nejen on: I Angela, Vladimir a Nicolas to zvládnou, jak alespoň uvádí web BBC (http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/8619981.stm). Zajímavé by bylo, kdyby to jeden z nich nezvládl. Jaké další prezidenty by pak pozvali, aby se jeli poklonit prezidentům, co jeli uctít prezidenta? To by byla ironie na druhou a člověk by si řekl: Ach, ti prezidenti. :lol:

UPDATE: Barack není borec (viz níže) Co na to železný Vladmir? :-)
Naposledy upravil(a) persona dne 17. 04. 2010, 21:16, celkem upraveno 1 x.

serginho
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 17. 07. 2009, 00:04
Stav: Offline

Re: Výbuch Islandslé sopky - dnešní omezení letů

Příspěvek od serginho »


tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Výbuch Islandslé sopky - dnešní omezení letů

Příspěvek od tygrlive »

z Twitteru..

1./ Before dawn KLM is planning to make at least 1 test flight at a lower altitude to make sure it's safe to fly.

2./ KLM testflight has landed!

3./ KLM Our President and CEO Peter Hartman is on board of the test flight. Results are expected later tonight. (Facebook)

a z diskuse:
KLM CEO Mr. Hartman was even in the cockpit and came on the radio with groundcontrol, reporting a smooth and calm flight, it was quiet up there, and the air seemed to be clean to him. He joked to return to the airport soon, to keep the air clean :D
Flight went up to 41,000 ft, which is higher then most aircraft cruise usually. But, volcanic ash CAN go up much higher, although that is not the case with the specific eruption in Iceland right now.


Co z toho vyplývá pro obnovaní provozu si ale vyvodit neumim, někdo ale třeba jo :)


tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Výbuch Islandslé sopky - dnešní omezení letů

Příspěvek od tygrlive »

Three samples of the dust have been tested at Aberdeen, Lerwick and East Kilbride by the Scottish Environment Protection Agency (Sepa).

Professor James Curran, director of science and strategy at Sepa, said the environmental risk was "minimal" and there was no evidence that the ash contains radioactive materials "of any significance
". (via SKY NEWS)

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Výbuch Islandslé sopky - dnešní omezení letů

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

Lufthansa pry take dneska "testovala" formou nekolika prazdnych preletu FRA-MUC...

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Výbuch Islandslé sopky - dnešní omezení letů

Příspěvek od persona »

Víc o té Lufthanse bylo na Flyertalku - prý se ale jednalo o přelety z MUC do FRA v nízké letové hladině a byla to výjimka.

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Výbuch Islandslé sopky - dnešní omezení letů

Příspěvek od creyman »

Vidět na radaru nad Sicílií TUIfly na letu Tenerife-Oslo je opravdu kuriozní a to letěli ještě směr jiho-západ. Asi to pak zatočí nad Černé moře a domů. No snaží se koupáky dostat domů jak jen to jde.

Teď v 9.30 je videt 777 KLM DUS do AMS. Vystoupali do 4 500 a teď zase klesají. Asi jen přelet domů, nebo návrat po testování ?

jakubroz
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 71
Registrován: 26. 06. 2007, 19:41
Stav: Offline

Re: Výbuch Islandslé sopky - dnešní omezení letů

Příspěvek od jakubroz »

Tedkon v 10:10 je vidět 747 KLM

teď v 10:30 koukám DHL na přeletu, začíná se to množit :)

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Výbuch Islandslé sopky - dnešní omezení letů

Příspěvek od jane »

OR píše:No ja sedim v Soulu v hotelu. Mel jsem letet vcera s KE PVG-ICN-FRA, ale zrusili to v dobe, kdy jsem byl uz na ceste PVG-ICN. Dneska odpoledne uz to zaclo byt docela zajimavy, mit rusky vizum uvazuju o presmerovani do Vladivostoku a dal Transsibem. :0)
Vykysat v PVG by pro mne bylo vyrazne prijemnejsi nez tady. Mam potvrzenou rezervaci na ctvrtek 22.4., takze jestli se poleti, budu snad do konce tydne doma (snad). Dneska v poledne uz se rozdavaly garantovany rezervace do Evropy udajne az na 3.5.
Jinak pristup KE nic moc, ale chapu, ze toho moc s tim davem udelat nemuzou. Ale mohli vcera otocit aspon jednu 744 z FRA nebo CDG do MXP, dokud to jeste slo. Nebo do BUD, to by se mi libilo jeste vic.
Lidi co by radi leteli kamkoliv bylo dost. Dneska byly sileny cekacky i na Dubaj, Kahiru a podobny, odkud se po Evrope dojet rozumne neda.


Ze by petatricetilety Ondrej z Prahy? :)

sehny
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 11. 07. 2009, 16:26
Stav: Offline

Re: Výbuch Islandslé sopky - dnešní omezení letů

Příspěvek od sehny »

Rodiče mají letět 30.4. na Madeiru, zajímalo by mě, jestli jim to vyjde... Jinak to ticho na PRG je hrozný. Bydlím cca 10 km od letiště, a už mám absťák. :D :lol: :(

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Výbuch Islandslé sopky - dnešní omezení letů

Příspěvek od dider »

Byl jsem včera na letišti a je to fakt mazec. Doufám, že to co nejdřív skončí, ale příznám se přestávám být optimistou. Jestli se tenhle scénář nezačne zlepšovat, tak to bude pro spoustu zaintersovaných firem v letectví znamenat opravdu velké problémy.

Ta nejsložitější otázka příštích dnů totiž bude: Kdo to všechno zaplatí? A můj osobní názor je, že nikdo, jelikož za tohle nikdo nemůže a je to ta neštastná "greater force". A proto bude největší chybou doufat, že tohle někdo zaplatí.

sehny
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 11. 07. 2009, 16:26
Stav: Offline

Re: Výbuch Islandslé sopky - dnešní omezení letů

Příspěvek od sehny »

Dider: Kolik je tam lidí? Já tam byl nedávno, a PUSTO prázdno až na pár vyjímek.. Začínám se bát, že sopka nepřestane soptit do prázdnin... ach jo :) :o :?

Bublin
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 29. 03. 2010, 16:59
Stav: Offline

Re: Výbuch Islandslé sopky - dnešní omezení letů

Příspěvek od Bublin »

Jane, pobavila jsi mě :-) to je on, Ondra z Idnes, co sedí v Korei :-)


Odpovědět