S holí do letadla?

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

S holí do letadla?

Příspěvek od firefly »

Moc prosím, zda někdo ví, jestli člověk, chodící s pomocí hole ( duralová, skládací), si smí tuto hůl vzít s sebou na palubu letadla? Jedná se konkrétně o let s Aeroflotem do New Yorku - přes Moskvu. Cestující by tuto hůl potřeboval hlavně pro podepření se ve frontě na imogračním. Nebo dá se přímo na JFK někde požádat o přednostní odbavení u imigračního?
Nemám s tímto žádné zkušenosti a vlastně mě ani nikdy nenapadlo se dívat kolem sebe, jestli má někdo nějakou hůl.
Předem děkuji za každou informaci.


Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: S holí do letadla?

Příspěvek od Malvolio »

firefly píše:Moc prosím, zda někdo ví, jestli člověk, chodící s pomocí hole ( duralová, skládací), si smí tuto hůl vzít s sebou na palubu letadla? Jedná se konkrétně o let s Aeroflotem do New Yorku - přes Moskvu. Cestující by tuto hůl potřeboval hlavně pro podepření se ve frontě na imogračním. Nebo dá se přímo na JFK někde požádat o přednostní odbavení u imigračního?
Nemám s tímto žádné zkušenosti a vlastně mě ani nikdy nenapadlo se dívat kolem sebe, jestli má někdo nějakou hůl.
Předem děkuji za každou informaci.


Samozřejmě, pokud to není typ "Mackie Messer" :) Přes rentgen ale bude muset projít bez ní....

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: S holí do letadla?

Příspěvek od Globik »

Malvolio píše:Přes rentgen ale bude muset projít bez ní....


Jako že člověk si vleze do rentgenu a hůl dá na fyzickou prohlídku? :lol:

Malvolio
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 992
Registrován: 28. 06. 2007, 21:18
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: S holí do letadla?

Příspěvek od Malvolio »

Globík píše:
Malvolio píše:Přes rentgen ale bude muset projít bez ní....
Jako že člověk si vleze do rentgenu a hůl dá na fyzickou prohlídku? :lol:


Asi tak :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=L0nwCoq2oao[/youtube]

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: S holí do letadla?

Příspěvek od Globik »


Co to je? :D To je nahrané nebo reál? Já jsem měl strach o svoje zdraví, když jsem tam cpal tašku a nacpal jsem dovnitř při tom i ruku.


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4155
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: S holí do letadla?

Příspěvek od whiskey »

firefly píše:Moc prosím, zda někdo ví, jestli člověk, chodící s pomocí hole ( duralová, skládací), si smí tuto hůl vzít s sebou na palubu letadla? Jedná se konkrétně o let s Aeroflotem do New Yorku - přes Moskvu. Cestující by tuto hůl potřeboval hlavně pro podepření se ve frontě na imogračním. Nebo dá se přímo na JFK někde požádat o přednostní odbavení u imigračního?
Nemám s tímto žádné zkušenosti a vlastně mě ani nikdy nenapadlo se dívat kolem sebe, jestli má někdo nějakou hůl.
Předem děkuji za každou informaci.


ludi, ktori maju problem stat dlhsi cas, odvezie personal na voziku, ci nie? Staci do bookingu napisat ze treba wheelchair a vybavene.

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: S holí do letadla?

Příspěvek od firefly »

whiskey píše:
firefly píše:Moc prosím, zda někdo ví, jestli člověk, chodící s pomocí hole ( duralová, skládací), si smí tuto hůl vzít s sebou na palubu letadla? Jedná se konkrétně o let s Aeroflotem do New Yorku - přes Moskvu. Cestující by tuto hůl potřeboval hlavně pro podepření se ve frontě na imogračním. Nebo dá se přímo na JFK někde požádat o přednostní odbavení u imigračního?
Nemám s tímto žádné zkušenosti a vlastně mě ani nikdy nenapadlo se dívat kolem sebe, jestli má někdo nějakou hůl.
Předem děkuji za každou informaci.


ludi, ktori maju problem stat dlhsi cas, odvezie personal na voziku, ci nie? Staci do bookingu napisat ze treba wheelchair a vybavene.


To jsem již viděla, jak někoho vezou na vozítku, ale zajímá mě pak u toho imigračního, jestli ho tam dovezou a nechají na tom vozíku sedět po dobu fronty nebo jestli ho dají rovnou na přepážku?

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: S holí do letadla?

Příspěvek od Night fly »

firefly píše:To jsem již viděla, jak někoho vezou na vozítku, ale zajímá mě pak u toho imigračního, jestli ho tam dovezou a nechají na tom vozíku sedět po dobu fronty nebo jestli ho dají rovnou na přepážku?


Lidi na voziku obvykle nechavaji projit fast-trackem, tj. prednostni prepazkou pro diplomaty a posadky. Cili tu velkou frontu necekaji, max.tak frontu pred samotnou prednostni prepazkou, kdyz se tam takovych podobnych nabere vic.

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: S holí do letadla?

Příspěvek od firefly »

Ještě bych ráda věděla, jak má ten cestující dokázat, že opravdu špatně chodí a nemůže dlouho stát, protože vidět to není, na vozíku není, jen prostě potřebuje tu hůl. Konkrétně jde o problém s kyčlemi, má před operací kyčelního kloubu. Největší strach má právě z té dlouhé fronty na JFK u imigračního.

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: S holí do letadla?

Příspěvek od jane »

Nic dokazovat nemusi, at si proste objedna wheelchair.

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: S holí do letadla?

Příspěvek od cocik »

Globík píše:

Co to je? :D To je nahrané nebo reál? Já jsem měl strach o svoje zdraví, když jsem tam cpal tašku a nacpal jsem dovnitř při tom i ruku.


Pred hodne lety na jednom (radsi) nejmenovanym vychodoevropskym letisti jsme cekali na nocni vnitrostatni let, kterej posunuli, protoze jsme cekali na par zpozdenejch paxu. Vzhledem k tomu, ze jsme byli v hale dva paxove a jinak jenom security, tak jsme s nima blbnuli a zkouseli, co ten rentgen vsechno dovede. Prezil jsem a v noci nesvitim, takze se zadnyho rizika bat nemusis :D

Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: S holí do letadla?

Příspěvek od Ace2 »

Pro tyto lidi mají samozřejmě letiště připravené služby, které jsou navíc standartizované.

Takže stačí přijít na check-in a říci že potřebujete asistenci a letiště pak zařídí doprovod dané osoby a přibuzných. Služba navíc může obsahovat i individuální přepravu zvláštním autem až k letadlu (pokud se nastupuje autobusem a schody)

Základní rozdělení, které si můžete vyžádat jsou:
Wheelchair - R
Wheelchair - S
Wheelchair - C

R - pro lidi, kteří jsou mobilní, ale mají problém s delší chůzí, či delším stáním. Tedy typicky lidi o holích, berlích a při jiných podpůrných pomůckách. Je jim zajištěna asistence až do gatu. (a pak zpět)

S - Pro lidi, kteří jsou mobilní, ale potřebují asistenci na schodech, tedy je jim zajištěna asistence až ke dveřím letadla. (a pak zpět)

C - imobilní pasažéři, tedy typicky vozíčkáři, kteří potřebují asistenci až do usazení do sedadla (a pak zpět)

Nemusíte ani znát pochopitelně toto označení, jen říci jaký typ asistence je třeba a letiště vše zařídí, pokud znáte označení tak tím lépe. Důležité je vědět, že tato asistence je vždy zcela ZDARMA a nikdo nezjištuje zda daný pasažér má na danou službu nárok, nebo ne. Pokud máte jednoduše pocit, že váš přibuzný má problém stát na nohou a potřebuje berle, tak neváhejte a jen zažádejte o Wheelchair R či S. Navíc při tomto postupu bude posádka letadla informována a leckdy je pro ně pak rezervováno nějaké speciální sedadlo, stejně tak kapitán pak může informovat při přistávání přes radio handling na letišti aby byla připravena asistence i v destinaci.

Systém letišt je na tyto situace velmi dobře připraven, ale je důležité je o tom informovat.

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: S holí do letadla?

Příspěvek od firefly »

Moc děkuji za všechny odpovědi! Jen ještě prosím o doplnění - cestující by tuto asistenci potřeboval využít pouze pro segment Moskva - JFK, na Ruzyni problém nevidí, tak jestli to máme objednat již na Ruzyni nebo jak? Omlouvám se, že s tímto problémem zde tak otravuji, ale fakt nemáme nikdo zkušenosti.

Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: S holí do letadla?

Příspěvek od Ace2 »

No objednej to rovnou na Ruzyni. Čistě teoreticky si letiště ty informace předávají. Samozřejmě Rusko a Amerika jsou trochu jiné standardy. Nicméně vřele doporučuji na daném segmentu tento požadavek předat vedoucímu letušek v daném letadle, ten pak zařídí aby čekala asistence po příletu na vás. Pokud daná osoba nemluví anglicky, tak mu to napiš na kus papíru at to předá letušce v letadle oni si s tím poradí.

sunset
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 87
Registrován: 15. 06. 2009, 21:26
Stav: Offline

Re: S holí do letadla?

Příspěvek od sunset »

Dle mého názoru je nutné zadat tento požadavek již při knihování letu. Za letu již není jistota, že se posádce podaří službu zajistit. Naopak pokud budou mít tuto info-poznámku v PILu- seznamu cestujících, znamená to, že informován je i pozemní personál v arr destnaci a asistence s wheelchairem bude na cestujícícho čekat


Odpovědět