Vadilo by vám během letu sledovat katastrofický dokument?

Odpovědět
fricoolinek2
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 193
Registrován: 15. 08. 2005, 01:26
Stav: Offline

Vadilo by vám během letu sledovat katastrofický dokument?

Příspěvek od fricoolinek2 »

Prostě taková ta klasika. :D

Letecký katastrofy, Letiště, Připoujtejte se, prosím, Air force one, Přistání naslepo, Die hard 2....

Měli byste problém se nato dívat ze letu?


sunset
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 87
Registrován: 15. 06. 2009, 21:26
Stav: Offline

Re: Vadilo by vám během letu sledovat katastrofický dokument

Příspěvek od sunset »

Mám dojem :), že letecké společnosti IFE pečlivě vybírají a takový film by neprošel ani jako hraný natož dokumentární

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Vadilo by vám během letu sledovat katastrofický dokument

Příspěvek od dydzej »

sunset píše:Mám dojem :), že letecké společnosti IFE pečlivě vybírají a takový film by neprošel ani jako hraný natož dokumentární

U takovych US aerolinek by to urcite neproslo, amici jsou hooooodne precitliveli. Ja bych se behem letu na Die Hard 2 a jine letecke klasiky s radosti podival, kdyby to IFE nabizelo. :)

737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 461
Registrován: 28. 10. 2007, 12:52
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Vadilo by vám během letu sledovat katastrofický dokument

Příspěvek od 737 »

Mně osobně by dokumenty o vyšetřování leteckých nehod nevadily a naopak bych je i uvítal, protože se na tyto pořady dívám rád, a je mi jedno kde (jestli v letadle, doma atd.). O letadlech a letecké dopravě (z technického hlediska) moc nevím, proto je pro mě každý díl velmi přínosný a vždy se něco nového dozvím. Co se týče katastrofických filmů, kde ústředním motivem celého filmu je hrozba havárie letadla, tak na ty se nedívám rád ani doma, ale určitě by mě to v letadle nijak neznervóznilo.

Jerry X
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 223
Registrován: 10. 03. 2009, 20:32
Stav: Offline

Re: Vadilo by vám během letu sledovat katastrofický dokument

Příspěvek od Jerry X »

737 píše:Mně osobně by dokumenty o vyšetřování leteckých nehod nevadily a naopak bych je i uvítal, protože se na tyto pořady dívám rád, a je mi jedno kde (jestli v letadle, doma atd.). O letadlech a letecké dopravě (z technického hlediska) moc nevím, proto je pro mě každý díl velmi přínosný a vždy se něco nového dozvím. Co se týče katastrofických filmů, kde ústředním motivem celého filmu je hrozba havárie letadla, tak na ty se nedívám rád ani doma, ale určitě by mě to v letadle nijak neznervóznilo.


Úplně souhlasím, u nás nadšenců takové filmy paniku nevyvolají, ale užíváme si je; jenže většinou v letadle cestuje 95% pasažérů, které by takové filmy mohli rozrušit. Filmy do IFE, jak bylo řečeno, procházejí přísnějším výběrem a z důvodu toho, že většinu cetujících by nezaujali a mohli vyděsit, nedávají se do programu. Letecké společnosti by si tím mohli i v konečném důsledku pasažéry odradit. (myšleno odradit celkově od letecké dopravy). Je to trochu jako psát na čokoládu, o kolik po snězení přiberete nebo pouštět během zaoceánské plavby oscarový Titanic.


Phantomski
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 94
Registrován: 13. 02. 2007, 11:44
Bydliště: UK
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vadilo by vám během letu sledovat katastrofický dokument

Příspěvek od Phantomski »

Existuje ovšem spousta aerolinek, které mají jako součást IFE nabídky také normální satelitní TV. V takovém případě není žádný problém sledovat např. National Geographic nebo Discovery Channel, kde letecké pořady bývají velmi často, včetně těch o nehodách - např. Air Crash Investigations (Mayday).

Osobně s tím nemám vůbec problém, jednotlivé epizody jsou natočené poměrně profesionálně a příčiny nehod včetně jejich řešení do budoucna jsou zminěné taky. Rád na to koukám z profesionálního zájmu, i když je to spíš jen inspirace si o konkrétní nehodě najít skutečné informace z oficiálních zdrojů.

Občas si člověk všimne, že na stejný pořád kouká i hodně lidí okolo, většinou positioning Crew ;)

sunset
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 87
Registrován: 15. 06. 2009, 21:26
Stav: Offline

Re: Vadilo by vám během letu sledovat katastrofický dokument

Příspěvek od sunset »

Phantomski píše:Existuje ovšem spousta aerolinek, které mají jako součást IFE nabídky také normální satelitní TV. V takovém případě není žádný problém sledovat např. National Geographic nebo Discovery Channel, kde letecké pořady bývají velmi často, včetně těch o nehodách - např. Air Crash Investigations (Mayday).

Osobně s tím nemám vůbec problém, jednotlivé epizody jsou natočené poměrně profesionálně a příčiny nehod včetně jejich řešení do budoucna jsou zminěné taky. Rád na to koukám z profesionálního zájmu, i když je to spíš jen inspirace si o konkrétní nehodě najít skutečné informace z oficiálních zdrojů.

Občas si člověk všimne, že na stejný pořád kouká i hodně lidí okolo, většinou positioning Crew ;)


Tak to je zajímavé a věřím, že nejen pro posádku :) . Dle mé zkušenosti se řeší, aby promítané filmy byly přijatelné dle destinace, předpokládané skladby cestujících atd...takže nepřipadaly v úvahu ani např. příliš sexy filmy nebo nějak nábožensky zaměřené a další

Phantomski
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 94
Registrován: 13. 02. 2007, 11:44
Bydliště: UK
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Vadilo by vám během letu sledovat katastrofický dokument

Příspěvek od Phantomski »

Pravdou je, že většina aerolinek nějak "formátuje" dostupnou nabídku - ať už z technického hlediska (formát jako takový, délka), nebo jak říkáš z toho společenského. Někdo to řeší výběrem, občas se najdou i vyloženě cenzurované verze - s vystřihaným a vypípaným obsahem. Záleží taky na vybavení - jestli je na monitor vidět i z vedlejší sedačky, apod. Ale to je všechno nabízený obsah on demand, takže předpřipravený. Satelitní TV je brána jako live tv a i když nabídka kanálů je omezená, nic víc se s obsahem neděje. V severní Americe to většinou řeší tak, že před závadným programem (a to i v přerušení po reklamě) běží stejně jako doma na tv upozorněni na View Discretion Advised a už je na konkrétním divákovi, aby si ohlídal diváky kolem sebe ;)

S moderními WiFi IFE to už možná bude úplně volné - každý si sleduje co chce na svém zařízení a pokud neruší ostatní, je to jeho věc. I když i v tomhle případě se najde určitě spousta dopravců, kteří budou filtrovat...

Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: Vadilo by vám během letu sledovat katastrofický dokument

Příspěvek od Ace2 »

Samozřejmě že aerolinky ti pustí do IFE i letecké nehody.... a dokonce i US.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=n18oyJUH0O4[/youtube]

mareček
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 175
Registrován: 14. 03. 2007, 23:19
Stav: Offline

Re: Vadilo by vám během letu sledovat katastrofický dokument

Příspěvek od mareček »

Nevadilo.
A nejdrsnejsi, co jsem kdy videl v letadle, byl Terminal :)

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Vadilo by vám během letu sledovat katastrofický dokument

Příspěvek od rpet »

Ace2 píše:Samozřejmě že aerolinky ti pustí do IFE i letecké nehody.... a dokonce i US.


osobne by mi to nevadilo, skouknul jsem vsechny dily MayDay a Seconds from disaster.

ale je fakt, ze zrovna tenhle dil, kterej je vodet na tom videu, bych v letadle asi narazit nechtel - letadlo plny deti jde k zemi... no, nevim :|


Odpovědět