Vstup na Nový Zéland - imigrační

Odpovědět
k.m
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 111
Registrován: 15. 11. 2009, 13:27
Bydliště: Č.B
Stav: Offline

Vstup na Nový Zéland - imigrační

Příspěvek od k.m »

Mám takový dotaz,letím do Aucklandu(turistický pobyt) a neumím ani slovo anglicky,může nastat nějaký problém na imigračním? Jak se řeší případný tlumočník? Všechny požadované dokumenty budu mít tj.peníze,zpát.letenku,ubytovací vouchery do hotelů..


gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Vstup na Nový Zéland - imigrační

Příspěvek od gr09 »

S tlumocnikem ti neporadim, radeji se zeptej nejakeho znameho anglicky mluviciho, aby treba zavolal aerolince. Rozhodne budes muset vyplnit imigracni formulare. Nas si ted v breznu poslali stranou, ptali se nas na podrobnosti cesty a taky se poptavali jake druhy bot vezeme a tak..

k.m
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 111
Registrován: 15. 11. 2009, 13:27
Bydliště: Č.B
Stav: Offline

Re: Vstup na Nový Zéland - imigrační

Příspěvek od k.m »

Tak ty formuláře mám stažený v českým překladu - snad je to aktuální,ale jestli se budou na něco ptát a nepoletí nějakej čech co by tlumočil tak to tedy nevím :(

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Vstup na Nový Zéland - imigrační

Příspěvek od jane »

Budes mi s sebou slovnik? Tak holt at ti otazku napisou na papir v nejhorsim, prelozis si ji a pak si najdes ve slovniku odpoved, pripadne na nejakym slovniku v mobilu. Uz si uplne nepamatuju, jestli nas na NZ prudili na imigracnim, ale zato mam v zive pameti, jak jsem vyndavala uplne celou krosnu, abych jim ukazala trekove boty vespod baglu.

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: Vstup na Nový Zéland - imigrační

Příspěvek od OR »

Imigracni jako takova mi prisla v pohode.
Ale Biohazard security byvaji dlouhe fronty + stourave dotazy. Rekl bych, ze se Ti muze stat maximalne to, ze te kompletne rozeberou na plechu. Zajima je zejmena dovoz potravin, podrazky bot.
Penize a poukazy na ubytovani nikoho nezajimaly.


k.m
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 111
Registrován: 15. 11. 2009, 13:27
Bydliště: Č.B
Stav: Offline

Re: Vstup na Nový Zéland - imigrační

Příspěvek od k.m »

Tak nevím jestli to byla náhoda či se to nafukuje,ale nervoval jsem se úplně zbytečně...na imigračním jsem od tlusté znuděné černošky dostal razítko bez jediného slova a na ten "dotazník" se ani nepodívala(je pravda,že jsem si jí po menším pozorování cvrkotu vybral).
Na "bio" se pouze ujišťoval zda nemám opravdu jinou obuv než tu na nohou ....pak pes a....snad ani ne za dvacet minut od výstupu z letadla jsem byl venku..

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Vstup na Nový Zéland - imigrační

Příspěvek od Airbus380 »

Před dvěma lety jsem v AKL prošel přes imigrační a bio snad za 5 minut. Pán na imigračním se akorát mile zeptal, jaké máme s sebou léky (uvedl jsem, že ano), na odpověď že máme léky na ředění krve kvůli douhým letům z Evropy a Ibalgin, se chápavě usmál, pokecal kam po NZ pojedem, popřál hezký zbytek dne a poradil, jakým busem do centra.
Na bio pouze zjišťovali, zda s sebou nemám žádný med. Celkově byli všichni velmi vstřícní.


Odpovědět