Přiblblé novinové titulky

Odpovědět
persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové titulky

Příspěvek od persona »

Jestliže nedávno jsme tu měli citát z rubriky Český šok pojednávající o tom, jak cizinci vidí Česko (Muži v Česku jsou fajn, ale trochu líní, říká Australanka), nyní Lidovky inovují a nabízejí pohled tuzemců (rubrika Češi v cizině) na cizí národy a země: "Češka v Anglii: Lidé tu jsou hloupí, ale spokojenější než Češi" (v článku dále zpřesněno: Angličané jsou podle mě líní a hloupí.)

Nehledal jsem to cíleně, ale vyskočilo to na mě pod článkem o posledním Maurerově žebříčku. To mi fakt pije krev. Myslíte, že by bylo přehnané, kdybych se vydával za Čecha žijícího třeba v Kostarice a napsal jim pro článek něco jako "V Česku jsou to banáni, to my tu máme pravé banány"?

Zapomněl jsem přidat odkaz: http://cestovani.lidovky.cz/ceska-v-ang ... uality_ebr
Naposledy upravil(a) persona dne 27. 11. 2013, 21:14, celkem upraveno 1 x.


dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové titulky

Příspěvek od dejavu »

persona píše:Jestliže nedávno jsme tu měli citát z rubriky Český šok pojednávající o tom, jak cizinci vidí Česko (Muži v Česku jsou fajn, ale trochu líní, říká Australanka), nyní Lidovky inovují a nabízejí pohled tuzemců (rubrika Češi v cizině) na cizí národy a země: "Češka v Anglii: Lidé tu jsou hloupí, ale spokojenější než Češi" (v článku dále zpřesněno: Angličané jsou podle mě líní a hloupí.)

Nehledal jsem to cíleně, ale vyskočilo to na mě pod článkem o posledním Maurerově žebříčku. To mi fakt pije krev. Myslíte, že by bylo přehnané, kdybych se vydával za Čecha žijícího třeba v Kostarice a napsal jim pro článek něco jako "V Česku jsou to banáni, to my tu máme pravé banány"?

Můžeš to zkusit, zajímavá sonda, jak v novinách pracují :-)

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové titulky

Příspěvek od dider »

Och no miluju podobné názory! Podle mnoha lidí jsou nějak moc často lidé jinde tak nějak hloupější a línější než u nás...a jak na truc se mají líp a i víc vydělávají. Jednoznačně vede US a UK a vůbec západní státy. Asi nějaké pravidlo, že čím vyspělejší stát, tím hloupější lidi :D

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové titulky

Příspěvek od cocik »

Zatim si to rozcilovani setrete - zacnete s tim a za par dni, az se tam objevi moje povidani o tom, jaky jsou Cinani necivilizovany barbari :D

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové titulky

Příspěvek od Globik »

http://ekonomika.idnes.cz/regiojet-jezd ... oprava_suj

Honzo, rád bych se mýlil, ale daji se ty vzorečky na čalounění opravdu považovat za logo ČD?
A nebude to fugovat i obráceně - kdo si ve vlaku ČD sedne na shodně čalouněné sedadlo, nevzpomene si také třeba na cestu s RJ a není to tedy náhodou reklama oboustranná?


Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové titulky

Příspěvek od Zlin142 »

Globik píše:http://ekonomika.idnes.cz/regiojet-jezdi-s-potahy-ceskych-drah-d7y-/eko-doprava.aspx?c=A131128_223005_eko-doprava_suj

Honzo, rád bych se mýlil, ale daji se ty vzorečky na čalounění opravdu považovat za logo ČD?


O potahy přece vůbec nejde. Sůra opět jen opět dost průhledným a prvoplánovým způsobem dělá reklamu svému oblíbenému dopravci, takže to ani nemusí dostávat befehlem od eštébáka Babiše(kterého Vančura tlačil ve volební kampani horem dolem).

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové titulky

Příspěvek od creyman »

Globik píše:http://ekonomika.idnes.cz/regiojet-jezdi-s-potahy-ceskych-drah-d7y-/eko-doprava.aspx?c=A131128_223005_eko-doprava_suj

Honzo, rád bych se mýlil, ale daji se ty vzorečky na čalounění opravdu považovat za logo ČD?
A nebude to fugovat i obráceně - kdo si ve vlaku ČD sedne na shodně čalouněné sedadlo, nevzpomene si také třeba na cestu s RJ a není to tedy náhodou reklama oboustranná?


Jen taková pěna dní, kéž by se museli řešit jen takové problémy, to by bylo na světě krásně.
Pěkný první adventní víkend vážení přátelé.

Co s politiky a politikou na fóru o letectví? Ať zůstaneme v oboru a trochu pohleďme na naše pozemské problémy s patřičným nadhledem a zhůry.
Nebyl bych proti, pokud by někteří naši politici byli parašutisté bez padáků :wave:

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové titulky

Příspěvek od HonzaLB »

Zlin142 píše:
Globik píše:http://ekonomika.idnes.cz/regiojet-jezdi-s-potahy-ceskych-drah-d7y-/eko-doprava.aspx?c=A131128_223005_eko-doprava_suj

Honzo, rád bych se mýlil, ale daji se ty vzorečky na čalounění opravdu považovat za logo ČD?


O potahy přece vůbec nejde. Sůra opět jen opět dost průhledným a prvoplánovým způsobem dělá reklamu svému oblíbenému dopravci, takže to ani nemusí dostávat befehlem od eštébáka Babiše(kterého Vančura tlačil ve volební kampani horem dolem).

Jasně,Vančuro

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové titulky

Příspěvek od HonzaLB »

Globik píše:http://ekonomika.idnes.cz/regiojet-jezdi-s-potahy-ceskych-drah-d7y-/eko-doprava.aspx?c=A131128_223005_eko-doprava_suj

Honzo, rád bych se mýlil, ale daji se ty vzorečky na čalounění opravdu považovat za logo ČD?
A nebude to fugovat i obráceně - kdo si ve vlaku ČD sedne na shodně čalouněné sedadlo, nevzpomene si také třeba na cestu s RJ a není to tedy náhodou reklama oboustranná?

Je to součást ne zrovna levně vytvořené korporatni identity ČD.pokud to je oboustranná reklsma,pak nechápu,proč v RJ tak kvůli tomu textu vysiluji...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové titulky

Příspěvek od Globik »

http://auto.aktualne.centrum.cz/clanek. ... position-4
"Cesta na hory i k moři zdraží. Rakousko má nové známky"

V článku se dozvíme, že rakouská desetidenní známka zdraží o dvacetník...

pumuklgr
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 92
Registrován: 30. 09. 2013, 10:04
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové titulky

Příspěvek od pumuklgr »

To víš, je to pětikoruna :-) a to už je navýšení rozpočtu rovnající se dvou lokum piva.

nartym
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 290
Registrován: 12. 09. 2011, 11:01
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové titulky

Příspěvek od nartym »


Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové titulky

Příspěvek od Robert »

nartym píše:http://www.novinky.cz/koktejl/320746-chteji-nas-obsadit-v-usa-se-siri-famy-o-tajnych-cinskych-zakladnach-v-americe.html

konecne je to venku! :D


"Podobné „zaručené“ zprávy s odvoláním na řidiče kamiónů kolují ve Spojených státech dlouhodobě" :lol:


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové titulky

Příspěvek od persona »

Asi zítra vyrazím do města s gramaticky korektní cedulí (mně místo mě ve 3. pádu), kde vyslovím požadavek, aby hasiči příště naplácali na zadek oné matce, co je povolala na tak složitou operaci (jednoho "požárníka" totiž znám a ten je vždycky nešťastný z toho, jaké blbosti musí často řešit; když mámě v dětství uvízl jazyk v lahvi od sodovky, jeli rodiče na pohotovst a lékař použil svalový relaxant).

Bohužel už ani katastrofy.com nejsou to co dřív. Vždy jsem hluboce prožíval zprávy typu "Lesního dělníka, jenž sledoval vnadnou hospodyni, zabil padající strom a odkutálel se z kopce dolů, kde usmrtil vrabce, který decimoval ponravy v přilehlé mokřině" :-)


Odpovědět