Rusko - víza on arrival

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Rusko - víza on arrival

Příspěvek od happyna »

kuba.biker píše:
happyna píše:A na FB koluje, že takhle vypadá :) podvozek

To je ten dnešní Tatarstan? :surprised:

Jojo.


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Rusko - víza on arrival

Příspěvek od hafi »

ad nightfly...no především by asi neměli být na vnitrostátním sektoru cestující, kteří oficiálně nejsou v Rusku. Tj. je celkem jedno, kde to bude na SVO, ale každopádně už v Kazani to dolítne z nějakýho vnitroterminálu, kde nebude pasová kontrola.

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Rusko - víza on arrival

Příspěvek od Yirina »

To je vlastně pravda, že ten let Kazaň-MOW je domestic, musíš odletět mezinárodním letem...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Rusko - víza on arrival

Příspěvek od flyingblue »

Yirina píše:To je vlastně pravda, že ten let Kazaň-MOW je domestic, musíš odletět mezinárodním letem...


Nebo to udelat jako kolegove v PEK, kteri si nevsimli, ze jejich ultralevny spojeni z Prahy pres Peking do Hirosimy ma mezipristani mezi Pekingem a Hirosimou v nejakym cinskym vidlakove.

Ale nakonec to cinsti soudruzi vyresili eskortou na palubu toho vnitrostatniho letu :-)

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Rusko - víza on arrival

Příspěvek od Airbus380 »

Sakra, to je pech, že zrovna v pondělí neletí nic použtelnýho mezinárodního :(


gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Rusko - víza on arrival

Příspěvek od gr09 »

Yirina píše:Mají status mezinárodního letiště, tak tam musí být tranzitní prostor.
Ještě jsem v Rusku neviděla tranzitní prostor, kde by nebyla tranzitní přepážka.

Ja ji na SVX nevidel, ale mozna jsem se jen spatne dival. Po priletu ve vejde do chodby, ktera nalevo ani napravo nikam nevede, jedny dvere z odletove haly a pak jen jezdici schody dolu a tam uz je imigracni. Ma vubec SVX tranzitni prostor?

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Rusko - víza on arrival

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

Yirina píše:Měli jsme to na dvou letenkách. Není podmínka, aby to bylo na jedné letence, jen musí být ten navazující let potvrzený. Při nástupu do letadla se prokážeš potvrzeným itinerářem na další let a pustí Tě. Funguje to tak normálně, znám dost lidí, kteří takhle bez víz letěli a nikdo s tím neměl problém.


V praxi ověřeno, že ten následný let ani nemusí být potvrzený (a nebo jsem měl naprosto šílenou kliku ... :-D )

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Rusko - víza on arrival

Příspěvek od kuba.biker »

Zítra další Tupolev. Tentokrát Belavia do MSQ. Jednosměrka za šest litrů.....ale opět to chce vízum. :eh:

Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Rusko - víza on arrival

Příspěvek od Yirina »

Před chvílí jsem na to koukala, ale na tranzit zase víza není třeba. Jen je tam bohužel dovětek, že na pokračující let nesmí být zaměstnanecké letenky :(

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Rusko - víza on arrival

Příspěvek od kuba.biker »

Yirina píše:Před chvílí jsem na to koukala, ale na tranzit zase víza není třeba.(


Já si ale nějak nedovedu představit, jak může v Minsku fungovat tranzit...Kdyby tam člověk nedejbože zkejsnul, tak by z toho mohla být docela nepříjemná polízanice. Ani nemluvě o tom, že se mi poněkud příčí cestování tam a hned zase zpátky, aniž by člověk vylezl z haly.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Rusko - víza on arrival

Příspěvek od Airbus380 »

Ještě k vízům do Ruska...
Na začátku února jedu do Moskvy na tři dny, do formuláře tady http://www.visatorussia.com/ jsem napsal jako místo návštěvy Moskvu, ale koukám, že UTair má celkem výhodné ceny letenek a třeba do takového Tambova píšou, že letí AN-24... Tak bych se celkem rád proletěl, ale nebude problém, když půjdu na ambasádu, že jsem uvedl jen jedno město a budu chtít ještě do jiného? Nebo to nějak neřeší?
Díky.

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Rusko - víza on arrival

Příspěvek od jane »

Airbus380 píše:Ještě k vízům do Ruska...
Na začátku února jedu do Moskvy na tři dny, do formuláře tady http://www.visatorussia.com/ jsem napsal jako místo návštěvy Moskvu, ale koukám, že UTair má celkem výhodné ceny letenek a třeba do takového Tambova píšou, že letí AN-24... Tak bych se celkem rád proletěl, ale nebude problém, když půjdu na ambasádu, že jsem uvedl jen jedno město a budu chtít ještě do jiného? Nebo to nějak neřeší?
Díky.


Nevim, co ti reknou na ambasade, ale ja vzdy mela viza jen do konkretniho mesta (kdyz jsem mela v zadosti Petrohrad, platilo mi to zaroven i na Moskvu). Nevim, jak by viza nekdo kontroloval pri presunech po zemi, ale myslim, ze na letisti na to koukat budou.

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Rusko - víza on arrival

Příspěvek od happyna »

Co si vzpomínám, tak jsem do víza napsal jenom Moskva a Petrohrad, a byli jsme ještě v Sochi a Tule a nikdo to nijak neřešil.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Rusko - víza on arrival

Příspěvek od Night fly »

Airbus380 píše:Nebo to nějak neřeší?


Neresi se to. Na viza "vystavena" na Moskvu jsem se pohyboval od Piteru po Krasnojarsk.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Rusko - víza on arrival

Příspěvek od hafi »

Naopak, jsou situace, kdy je lepsší napsat do víz úmyslně něco jinýho. Např. při využití turistických víz pro tranzit, atp. Jelikož tranzitní víza jsou podmíněný jízdenkou, kterou občas není snadné/možné/levné mít předem, a prý při explicitním sdělení, že chceš na turistická jen tranzitovat, můžou při vydání prudit.


Odpovědět