Jak se obléci do Londýna

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od persona »

Ano, to je on. Má i nějakou reklamní agenturu (http://www.robertnemec.com/) a co jsem vyrozuměl z nějaké zpravodajské relace, snad je i společníkem nějaké právní kanceláře. Ale to není ověřené.


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od flyingblue »

persona píše:Ano, to je on. Má i nějakou reklamní agenturu (http://www.robertnemec.com/) a co jsem vyrozuměl z nějaké zpravodajské relace, snad je i společníkem nějaké právní kanceláře. Ale to není ověřené.


V tom pripade bych daval pozor, koho clovek dava za vzor :-)

Za sebe rikam, ze bych radeji strpel pet chytrych lidi v kratasech nez jednoho RN.

Je to hezky priklad prislovi - "saty nedelaji cloveka" ...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od Globik »

flyingblue píše:Za sebe rikam, ze bych radeji strpel pet chytrych lidi v kratasech nez jednoho RN.

Btw. JUDr.Ronald Němec je předseda místní skupiny Mensy ve Varech. Může to být shoda jmen, ale byla by to náhoda. Takže chytrý by mohl být :)

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od hafi »

Doporučuju výborný seriál The Big Bang Theory, který tě vyvede z omylu, že chytrý znamená rozumný ;-) (jelikož jsem ze stejného prostředí, tak mám pocit, že to zcela mylně uvádějí jako sitcom, ačkoli je to spíše reality show)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od flyingblue »

Globik píše:
flyingblue píše:Za sebe rikam, ze bych radeji strpel pet chytrych lidi v kratasech nez jednoho RN.

Btw. JUDr.Ronald Němec je předseda místní skupiny Mensy ve Varech. Může to být shoda jmen, ale byla by to náhoda. Takže chytrý by mohl být :)


Ale tendle je Robert a pokud vim, tak nema pravnicke vzdelani.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od Globik »

flyingblue píše:
Globik píše:
flyingblue píše:Za sebe rikam, ze bych radeji strpel pet chytrych lidi v kratasech nez jednoho RN.

Btw. JUDr.Ronald Němec je předseda místní skupiny Mensy ve Varech. Může to být shoda jmen, ale byla by to náhoda. Takže chytrý by mohl být :)


Ale tendle je Robert a pokud vim, tak nema pravnicke vzdelani.

Pardon. Ronald je jeho bratr.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od persona »

hafi píše:Doporučuju výborný seriál The Big Bang Theory, který tě vyvede z omylu, že chytrý znamená rozumný ;-) (jelikož jsem ze stejného prostředí, tak mám pocit, že to zcela mylně uvádějí jako sitcom, ačkoli je to spíše reality show)


Dodávám, že chytrý neznamená nejen rozumný, ale hlavně moudrý nebo lidsky dospělý/vyzrálý. V akademickém prostředí existuje řada doktorů (Ph.D., CSc.), docentů i profesorů (napříč obory), ale lidsky a moudrostí jsou často příšerní a přinejmenším fachidioti pokud ne hůře (morálně pokřivení a leštiči klik u nadřízených). Bohužel i zde platí slova z jedné české komedie: učenliví prosťáčci slaví triumf zatímco rozumnému člověku se z toho dělá špatně. V této souvislosti snad nejen hafi ocení tento klasický text: http://www.opusmusicum.cz/cz/index.php? ... etail=1864 - je to hluboce pravdivé a odráží realitu.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od persona »

Globik píše:Asi si zaplatím reklamu v NYT a WP, že se hluboce omlouvám Amíkům za to, jak jsem si myslel (a pomlouval je), že se nevkusně oblékají.


Ještě k té délce kalhot: při pilování studie jsem našel video, které to pěkně ilustruje: https://www.youtube.com/watch?v=JquvYgAXuNo

A ukázka toho, že Londýn (Fashion Week) se nezastaví před ničím:

http://www.dailymail.co.uk/femail/artic ... ondon.html - první čtyři fotky včetně hravých popisek. Uznávám: na běžné nošení to není, ale na firemní večírek super :-) Wood you? :-)

plank.jpg
plank.jpg (20.7 KiB) Zobrazeno 4624 x

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od Globik »

persona píše:
http://www.dailymail.co.uk/femail/artic ... ondon.html - první čtyři fotky včetně hravých popisek. Uznávám: na běžné nošení to není, ale na firemní večírek super :-) Wood you? :-)
plank.jpg

Záleží na tom, kdo všechno na tom firemním večírku bude přítomný. Pokud by tam náhodou byl Chocholoušek, nemuselo by to pro Tebe dopadnout dobře :lol:

Btw.doporučil bych Ti oděv z 8.fotky :)

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od persona »

Myslel jsem si to, ale já preferuji tmavší (plnější, sytější) odstíny žluté - toto je spíše oranžová :-))

Jak praví klasik: Hranice mezi genialitou a bláznovstvím je občas velice tenká :-)

Update: tenhle článek pojednává o tom, co se stalo, když si to vzal na zkoušku redaktor/přispěvatel Daily Mail do města:
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... ondon.html - dlouho jsem se tak nezasmál. Nemá smysl vytrhávat jednotlivé pasáže.
Naposledy upravil(a) persona dne 28. 02. 2013, 22:16, celkem upraveno 1 x.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od Fabo »

Mne by zajimalo zda by to tem lidem proslo kdyby nemeli "jmeno"...

Nektere ty silenosti co vidam na fotkach z fashionweeku toho a tamtoho proste nechapu. Minimalne v kontextu toho, ze moda ma byt o tom, co lze vzit na sebe /priklad - tyhlenty dreva.)

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od persona »

Ne všechno je samozřejmě povedené, ale ty modely - pokud je to vysoká krejčovina (haute-couture) jsou jakýmsi testem co je možné s textilní technologií, tvary, barvami, látkami apod (jak tam někdo napsal v diskusi, auta jsou taky někdy jen v konceptu nebo 50 kusech).. Je to svého druhu umělecký experiment, který se ale dá často (ne vždy) pohodlně nosit. Něco z toho se pak v umírněnější podobě objeví v běžných řetězcích typu Zara, Mango apod. Samozřejmě že pro takové oblečení je potřeba akcí, které v Česku téměř nejsou. Akcí, kde exces a originalita jsou až na prvním místě. Čas to protřídí.

Ale opravdu mě dostal příběh spolupracovníka Daily Mail (co si sbil pár prkýnek, protože nechtěl čekat na to až bude model uveden do prodeje), vyrazil s tím do města a marně argumentoval dveřníkovi v Harrods, že je přece lépe oblečen než mnozí zákazníci - podle poslední módy :-)))

Je to otázka měřítka a poměrů: zatímco v Brně nebo Praze mohou u muže šokovat třeba žluté rukavice, na to, abys vynikl v Londýně, je potřeba něco bytelnějšího - třeba pěkný kousek fošny (oak couture) :-))

Jak obraz René Magritta.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od Zlin142 »

Fabo píše:Nektere ty silenosti co vidam na fotkach z fashionweeku toho a tamtoho proste nechapu. Minimalne v kontextu toho, ze moda ma byt o tom, co lze vzit na sebe /priklad - tyhlenty dreva.)


Abys byl úspěšný módní návrhář, tak kromě notné dávky zženštilosti, podobně jako architekt musíš mít ego velikosti Grónska (zrovna s jedním takovým bojuju resp. s jeho učebnicovými představami o funkčním domě a photoshopem vylepšených nakašírovaných fotkami %-( vs. mé touze mít především barák s vysokou užitnou hodnotou, který bude sloužit mně a ne já jemu) a o sobě a svých kvalitách pochybovat minimálně tak často jako náš všeznalý, dosluhující zloděj psacích potřeb. No a když dojde inspirace a tvůrčí potence, nemůžeš vykrást práci jiných tím že obšlehneč to co se nosilo před 20, 40, 60 lety (krycí jméno "retro"), protože jsi to už udělal loni a předloni, tak pořád ještě můžeš zplodit nějakou halucinaci a ti nemnozí se smyslem pro sebeironii se pak ve volném čase mohou bavit tím jak to někteří berou vážně, pějí chvalozpěvy a vymýšlejí nejnemožnější pozérská adjektiva jak tu tvoji kreaci popsat a pořád ne a ne se rozhodout co si mají myslet a nemůžou chytit drift jest je to "in" nebo ne.

Něco nevážného na téma móda v podání teleshoppingu: http://www.facebook.com/photo.php?v=426 ... =2&theater

j-rich23
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 45
Registrován: 06. 09. 2011, 15:06
Oblíbené typy letadel: 744 G-VWOW
Bydliště: BRNO, LEVICE (SR)
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od j-rich23 »

kuba.biker píše:Jen tak btw, snažím se oblékat pokud možno vkusně a elegantně, ale nechci-li vypláznout třicítku za sáčko šité na míru, jsou možnosti výběru v tuzemsku značně omezené. Typickým příkladem jsou košile - já potřebuju velikost 37 a střih Slim Fit. Jenže prodejci oblečení v této zemi jdou na ruku obézním lidem, tím pádem jsou věšáky a regály plné plachet velikosti XXXL a já mám problém sehnat něco na sebe. České hadromaty (Pietro Filipi, Blažek a spol.) košile této velikosti vůbec nešijí. U zahraničních hadromatů (např. Zara) lze tu a tam něco sehnat, ale i tak je výběr oblečení malých velikostí - oproti těm nadměrným - silně omezený. Takže nezbývá než sponzorovat krámy s košilemi na míru (kupříkladu Le Premier), kde jsou schopni ušít hezkou a dobře střiženou košili (byť k jejich servisu mám značné výhrady) - jenže to už se pohybujeme v cenové relaci neakceptovatelné pro dobrou polovinu obyvatel této země...


AMEN! Ja som teda väčší (2m, 107kg živej váhy), ale tiež pri košeliach nemám záujem o "balóny" á la "back to the 90s´", ale radšej slim fit. Ale predlžená konfekcia tu neexistuje. V ČR začína MTM košela na cca. 1800-1900Kč, ale v napr. taliansku už od 40 EUR, čo je cca. polovičná cena. Potom je jasné, že môžu Taliani chodiť "vystajlovaný"!

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od persona »

Dovolím si malou nezištnou radu. V pondělí začaly výprodeje za období jaro/léto (byť léto začalo teprve nyní, ale to je obvyklý paradox oděvního průmyslu a dobré pro nákup) a prošel jsem si běžné konfekční řetězce (cca 30 minut) a konkrétně v Reserved jsem našel velice hezký (na místní poměry) výběr košilí všech barev, vzorů (dominují pepita - malé kostičky a též proužky) ve velmi příjemných cenách 250 - 450 Kč za kus. Co mě překvapilo, že velikost 42 košile stylu regular mi seděla při vyzkoušení jako dokonalá slim fit (vyštíhlená). Též asi víte, že průmysl přizpůsobil velikosti trendu prostorově výraznějších zakázníků (máme se dobře a spousta lidí tloustne) ;-) a často je bývalá velikost M de facto L a L zase XL.

No a abych si rýpl: londýnský fashion week představil novinky na jaro/léto 2014 a zde je nová kolekce návrháře s "překližkovým kloboukem". Podotýkám, že na rozdíl od fošen mě to moc nezaujalo :-)

http://www.dailymail.co.uk/femail/artic ... necks.html


Odpovědět