Jak se obléci do Londýna

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair v Ostravě, konečně

Příspěvek od happyna »

Co se tu člověk všechno nedozví :-bd Mně z toho odkazu na poslední módu zaujali ty ostnatý rukavice a jeden svetr.

Ale ať se oblíká kdo chce jak chce, krom situací, kdy se sluší vzít si něco formálního. Tomuhle pánovi nebo dámě, bych styl oblíkání taky nebral :lol:


maf
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 23. 01. 2003, 16:02
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair v Ostravě, konečně

Příspěvek od maf »

happyna píše:Ale ať se oblíká kdo chce jak chce, krom situací, kdy se sluší vzít si něco formálního. Tomuhle pánovi nebo dámě, bych styl oblíkání taky nebral :lol:


ta v bielom vyzera byt sikovna, aspon zozadu :)

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair v Ostravě, konečně

Příspěvek od persona »

Prosím moc admina o přesunutí posledních cca 15 příspěvků (týkajících se oblékání) do nového vlákna Oblékání turistů na dovolených: polemika (v off-topic). Děkuji.

Zlin142: čekal jsem Tvůj výpad proti Croydonu, ale ujišťuji Tě, že póza to není. Proč to vulgarita a silné zjednodušování? Cituji: „ale být informován co bude "in" toto jaro v podání vysolárkovaných buzíků ze stránek časopisů mi nepřipadá důležité.“ – další zjednodušení. Ne všichni v módních časopisech jsou gayové. To, že pohodlí jsou jen volné džíny a volná trika, je mýtus. Multikulti: no a co? Samozřejmě, že jsou tam průšvihy, ale ona může být super černoška nebo asiatka, která v Londýně uspěla, protože je šikovná a nemusíme se dívat jen na chudá předměstí. Údajně je oblečení fanoušků vojenské historie zkratkovitý nesmysl, ale Ty se dopouštíš téhož. Napsal jsem z valné většiny a ne všichni.

rpet: pořád mám pocit jako bychom viděli jinak nebo sledovali lidi v jiném městě. Já vidím 70 – 80% lidí v uvedených okresech oblečených tak jak to popisuji. Když odečtu turisty tak ve výše uvedených okresech opravdu vidím půvabné slečny v kabátcích, šatičkách, sukních (ranní špička v Clapham Junction cca 8:30 – každá druhá holka má sukni a hezké střevíčky, 90% mužů kožené formální boty, ne tenisky). Anebo se nedíváte tak důkladně na lidi? Vždyť i v řadě průvodců je uvedeno, že k nejzajímavějším rysům Londýna patří jeho lidé a to jak se oblékají. Co všechny ty holky co chodí na sendvič a salát a kafe do Pret, Starbucks (ráno), Costa atd. To jsou úžasně oblečené holky (a jde i o držení těla, jak umí oblečení nosit, s 50letým kamarádem a otcem od rodiny (a školeným estetikem, ano, má to vystudované a citlivé oko pro dívky :-) jsme se shodli, že tyto holky mají úžasný sex-appeal a nejsou to napůl do země se dívající a zamračené ustrašené české slečny) a nevím do jakých hospod chodíte, ale já často vidím na obědě třetinu lidí v obleku a polovinu holek v sukni (a nejde o luxusní ústřicové/champagne bary v okolí burzy).

A Tvé doporučení si dovolím nerespektovat, protože mám srování (s výjimkou Tokia) s New Yorkem i Milánem či Berlínem a panuje obecný konsenzus (laický i odborný), že město nad Temží spolu s Paříží, Milánem a New Yorkem patří tradičně ke čtyřem hlavním městům oděvního designu (módy). Tohle téma jsme diskutoval i s několika lidmi, kteří v Londýně, Liverpoolu, Manchesteru či Birminghamu 5 a více let žili či žijí a shodujeme se. Nevím ovšem jaká je situace na anglickém venkově, to přiznávám. Ano, vím, že Burberry není každodenní realitou ani v City, ale uvedl jsem to jako příklad toho nejlepšího z poučené britské tradice.

Hafi: „...teď vám napíše, že jste oba zaprdlí Češi bez vkusu a stylu.“ Nenapíšu :-)) Uvedu pouze jen to, že si myslím, že ženy jsou na toto obecně citlivější než muži, kteří k módě ve své většině (opakuji, většině) neinklinují.

A pohodlí: já se cítím pohodlně v podobných věcech, které jsou uvedené v odkazu, byť jsou samozřejmě levnější a nestojí cca 4000 liber za komplet.

Pro inspiraci přidávám odkaz na asi nejdůležitější blog fotící pouliční módu v Londýně: http://stylescout.blogspot.cz/ - neříkám, že vše se mi líbí, ale mnohé z toho je velmi zajímavé a v českých ulicích to neuvidíte.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Ryanair v Ostravě, konečně

Příspěvek od flyingblue »

RadekFM píše:no co to tu je:D Je to server o hadrech nebo o letectví?


Ja myslim, ze je to zcela k veci k puvodnimu tematu vlakna, tudiz:

"Ryanair v Ostrave"

:))

Brut
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 197
Registrován: 03. 06. 2011, 20:30
Pohlaví: muž
Bydliště: u BHX
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od Brut »

s personou bych ještě do nedávna souhlasil. Vždycky, když jsem jel do Londýna nebo kamkoli do Anglie, tak jsem obdivoval co si jsou schopni vzít na sebe, jak dokáží kombinovat, nebát se experimentovat, jak jim to vyloženě seklo, atd... Teď jsem tu ale už půl roku na škole a musím říct, že se můj názor celkem rapidně otočil!
To, co si jsou schopni vzít do školy je otřesný. Jeden příklad: po Vánocích v Česku přijdou děti (nebo i starší) vždycky v nových džínách, tričku a mikině, prostě tak, jak se to tam nosí a nevidím v tom žádný problém. tady přijdu po Vánocích do školy a polovina kluků v nové teplákovce? to se na mě nezlobte, ale tomuhle se vážně musím smát :) a holky v kreacích, že by člověk brečel... nehledě na to, že do barů a klubů chodí téměř nahé (na co taky zimní oblečení, že?) - ne, že by mi to bylo proti srsti, ale někdy je to až nechutné - ne všechny holky jsou totiž krásky (mírně řečeno).
Nejtrefnější mi ale přijde rpetova poznámka o tom, že nikdo neřeší co má ten druhý na sobě. To myslím, že sedí.


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od persona »

To je myslím důležitý postřeh, ale musím na něj reagovat v tom smyslu, že jsme si asi oba všímali hlavně lidí nad 20 let, či spíše 25 - 35 (a starší), kterým to opravdu většinou sluší a třeba jen díky požadavkům firmy se musí obléknout na určité úrovni.

Děti, tím myslím cca 10 - 18/20 jsou stejně "ulítlé" jako v ČR, pokud žijí v nějaké etnické čtvrti, pak asi ještě víc (samozřejmě vím, že i v Croydonu stačí zahnout na hlavní nákupní ulici a jít směrem k West Croydon a pak dál a ulice jsou skutečně jak někde v Pákistánu, Arábii či Indii včetně halal apod.). To znamená často tenisky Converse či Vans (ty jsou prý ještě možná více in, jak mě poučila kamarádčina dcera) a milují či jsou donuceny tlakem školní skupiny/party k výrazně sportovnímu oblékání (všechny ty budny Horsefeathers a jim podobné, džíny s extrémně nízkým sedem, které vypadají, jako by tam měli kluci však víte co :-)

Nesmíme ale také zapomínat, že se ještě stále nosí uniformy a možná pak víkendová reakce vypadá tak jak vypadá (sám jsem jel někdy večerními busy směrem na Brighton a situace, kdy na sobě mají dívky něco jako "popelnici" a řvou na celé horní patro, případně "afro-američané" dosvačí meníčko z McDonalda a vyhodí odpadky okýnkem na ulici znám, ale vyhýbám se jim). A také záleží jaká škola, kde je umístěna, jací do ní chodí žáci a studenti atd.

A ještě malá sebekritická poznámka: uznávám, že když chodím spíše do méně profláklých hospod a kaváren v Knightsbridge, Chelsea či Mayfair (ale nejen tam, dále od centra např. Chiswick, okolí Primrose Hill, Hampstead nebo i Kingston upon Thames anebo okolí botanické zahrady, stačí zahnout do bočních uliček z jakékoli větší high street), je logické, že potkávám daleko více krásně oblečených místních než když člověk zajde do turistických pastí typu Angus Steak House u Leicester Square či libovolného McDonaldu v centru.

Brut
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 197
Registrován: 03. 06. 2011, 20:30
Pohlaví: muž
Bydliště: u BHX
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od Brut »

No já mluvím o univerzitě, přesněji "inženýrské" (jak to sakra přeložit) fakultě, kam chodí lidé 20-25 let, takže jsou to sice mladší, ale ne zas tolik. Navíc už nenosí uniformy, možná to je ten důvod, první rok bez uniformy, tak se musí ukázat, ale takhle? A boty? no kapitola sama pro sebe :) tihle už z Conversek vyrostli a "móda" jsou ty otřesné vysoké Adidasky či Nike, většinou lesklé. Aspoň, že je maj čistý :D Na druhou stranu musím říct, že učitelé se oblékají nejlépe, ale to se od nich asi vyžaduje, ale umí v tom chodit.

Jinak je pravda, že noční autobusy po Londýně jsou někdy žážitek a vůbec ne z důvodu bezpečnosti.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od persona »

Aha, tak to proto. :-) Nechci se kohokoli nějak dotknout, ale je pravda, že existuje poměrně značný rozdíl mezi studenty VUT či ČVUT, fakult informatiky vs. fakulty sociálních studií či filosofické fakulty nemluvě o uměleckých vysokých školách a soukromých univerzitách a věřím, že v Londýně a Anglii je to podobně. Pravda, byl jsem jen na konferenci na jedné z nejstarších college v Oxfordu (ale celý Oxford je výjimka), pak na University of London, ale mám za to, že London University of Arts nebo London School of Economics se bude od té "inženýrské"/technické college dosti lišit.

Brut
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 197
Registrován: 03. 06. 2011, 20:30
Pohlaví: muž
Bydliště: u BHX
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od Brut »

Asi máš pravdu. Rozdíly tam jsou. Jen u nás v kampusu se na první pohled liší jen holky z umělecké fakulty a ti ostatní :D To jsou ty, které jsem kdysi obdivoval, jak dokáží vše skloubit jednodušše a zároveň extravagantně a při tom jim to pořád sekne :)

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od gr09 »

persona píše:Aha, tak to proto. :-) Nechci se kohokoli nějak dotknout, ale je pravda, že existuje poměrně značný rozdíl mezi studenty VUT či ČVUT, fakult informatiky vs. fakulty sociálních studií či filosofické fakulty nemluvě o uměleckých vysokých školách a soukromých univerzitách

Mohl bys to rozvest? Nevim, do jake kategorie spada muj kamarad, ktery vystudoval hnojarnu a pak DAMU a take muj bratranec, ktery vystudoval CVUT a pak FAMU. Oba se oblekaji zcela rozdilne :)

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od persona »

Brut: ano, ale i uměleckých fakult může být více druhů a často se holky dokonce liší v závislosti na jednotlivých oborech. Doložím to plasticky na příkladu filosofické fakulty, kterou znám důvěrně. Nejelegantněji a nám oběma zřejmě nejatraktivněji by se jevily studentky dějin umění (sám jsem jich poznal cca 20); často jde o dívky s jistými uměleckými ambicemi, o nichž se – dozajista jen hanlivě – často tvrdí, že se nedostaly na vysokou výtvarnou školu či fakultu architektury a nedostatek skutečné praktické tvorby si kompenzují formou hobby (často kreslí, malují, fotografují, tvoří šperky nebo se realizují v drobné rukodělné činnosti v oblasti ladění barev, vzorů, ploch, event. i drobného šití a svou produkci uplatňují např na Fleru. Oproti tomu muzikoložky, teatroložky či filmoložky a dokonce i estetičky jsou daleko praktičtější, ba pragmatičtější, jsou to méně éterické víly, u nichž je důraz na oblékání (v průměru) citelně menší byť výjimka potvrzuje pravidlo.

Ještě o stupínek výše stojí herečky (JAMU v Brně, DAMU v Praze), kde již na přijímačkách filtrují uchzečky a berou je do ročníku dle typů (jedna bloncka, druhá brunetka, jedna krátkovlasá, další dlouhovláska atd.) – tady často nastupuje velká extroverze a pocit jisté exkluzivity, jež se kromě výstředního chování (herci jsou pěkná čeládka) odráží i v šmrncu v oblékání (cit pro barvy, tvary a materiály je často ještě umocněn).

Zřejmě vrcholem jsou studentky oděvního návrhářství na VŠ, leč tady mám osobní zkušenost jen s několika SŠ z textilní průmyslovky či umělecko-průmyslové školy.

gr09: Tebou uváděné příklady jsou zřejmě vzácným dokladem, že někdo může být „podobojí“ – jinými slovy racionalita a emoce jdou dohromady, ale je to velmi, ale opravdu velmi vzácné.

Též tzv. hnojárna (korektně Mendelova univerzita v Brně či Česká zemědělská univerzita v Praze) není ani zdaleka homogenní organismus. Na příkladu té brněnské (kolem jejíhož komplexu jezdím 2x denně po dobu 20 let a vždy do tramvaje nastupuje hodně jejích studentů/studentek) lze pěkně sledovat fakultní příslušnost: tak např. zemědělci a lesníci nosí ve své většině oblečení okrových, cihlových, hnědých, šedivých, černých, olivových, zelinkavých či khaki odstínů a kombinací (vršek, spodek i tašky a baťohy) a důležité jsou boty s masivní podešví (lesní obuv?), někteří z nich dokonce – ale to hlavně ve zkouškovém – volí lesácký stejnokroj (nevím oč jde ale vypadá to jako styl „hajný“).

V příkrém kontrastu proti nim pak stojí outfit slečen z Provozně-ekonomické fakulty (ta v Brně způsobila, že se z názvu univerzity vytratila adjektiva zemědělská a lesnická, tj. nelibý odkaz na „hnojárnu“, které rády působí „vystajlovaně“ ba exkluzivně, ale na personě valný dojem nezanechají, neboť tuctový černý kabátek v kombinaci s modrými slimkami (upnuté džíny které aspoň ukazují pěkný zadeček a hezké nohy) a koženkovou černou kabelkou, případně „pufovaná“ bunda, která má lesk jako černé sáčky do odpadního koše a k italským péřovým bundám má velmi daleko, skutečně neohromí. :-)

Příjemným osvěžením „hnojárny“ jsou dívky kreativněji zaměřené zahradnické fakulty (přece jen, koncipovat zámecký park není hračka) či nábytkářského oboru. Nedosahují sice invence vysokých výtvarných škol či historiček umění, přesto jde však o příjemné vizuální osvěžení.

Tolik jen stručná odpověď.

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od happyna »

Persona vám prostě řekne podle oblečení, na jakou přesně školu ten člověk chodí :ympray:

procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od procvi »

persona píše:Brut: ano, ale i uměleckých fakult může být více druhů a často se holky dokonce liší v závislosti na jednotlivých oborech. Doložím to plasticky na příkladu filosofické fakulty, kterou znám důvěrně. Nejelegantněji a nám oběma zřejmě nejatraktivněji by se jevily studentky dějin umění (sám jsem jich poznal cca 20); často jde o dívky s jistými uměleckými ambicemi, o nichž se – dozajista jen hanlivě – často tvrdí, že se nedostaly na vysokou výtvarnou školu či fakultu architektury a nedostatek skutečné praktické tvorby si kompenzují formou hobby (často kreslí, malují, fotografují, tvoří šperky nebo se realizují v drobné rukodělné činnosti v oblasti ladění barev, vzorů, ploch, event. i drobného šití a svou produkci uplatňují např na Fleru. Oproti tomu muzikoložky, teatroložky či filmoložky a dokonce i estetičky jsou daleko praktičtější, ba pragmatičtější, jsou to méně éterické víly, u nichž je důraz na oblékání (v průměru) citelně menší byť výjimka potvrzuje pravidlo.

Ještě o stupínek výše stojí herečky (JAMU v Brně, DAMU v Praze), kde již na přijímačkách filtrují uchzečky a berou je do ročníku dle typů (jedna bloncka, druhá brunetka, jedna krátkovlasá, další dlouhovláska atd.) – tady často nastupuje velká extroverze a pocit jisté exkluzivity, jež se kromě výstředního chování (herci jsou pěkná čeládka) odráží i v šmrncu v oblékání (cit pro barvy, tvary a materiály je často ještě umocněn).

Zřejmě vrcholem jsou studentky oděvního návrhářství na VŠ, leč tady mám osobní zkušenost jen s několika SŠ z textilní průmyslovky či umělecko-průmyslové školy.

gr09: Tebou uváděné příklady jsou zřejmě vzácným dokladem, že někdo může být „podobojí“ – jinými slovy racionalita a emoce jdou dohromady, ale je to velmi, ale opravdu velmi vzácné.

Též tzv. hnojárna (korektně Mendelova univerzita v Brně či Česká zemědělská univerzita v Praze) není ani zdaleka homogenní organismus. Na příkladu té brněnské (kolem jejíhož komplexu jezdím 2x denně po dobu 20 let a vždy do tramvaje nastupuje hodně jejích studentů/studentek) lze pěkně sledovat fakultní příslušnost: tak např. zemědělci a lesníci nosí ve své většině oblečení okrových, cihlových, hnědých, šedivých, černých, olivových, zelinkavých či khaki odstínů a kombinací (vršek, spodek i tašky a baťohy) a důležité jsou boty s masivní podešví (lesní obuv?), někteří z nich dokonce – ale to hlavně ve zkouškovém – volí lesácký stejnokroj (nevím oč jde ale vypadá to jako styl „hajný“).

V příkrém kontrastu proti nim pak stojí outfit slečen z Provozně-ekonomické fakulty (ta v Brně způsobila, že se z názvu univerzity vytratila adjektiva zemědělská a lesnická, tj. nelibý odkaz na „hnojárnu“, které rády působí „vystajlovaně“ ba exkluzivně, ale na personě valný dojem nezanechají, neboť tuctový černý kabátek v kombinaci s modrými slimkami (upnuté džíny které aspoň ukazují pěkný zadeček a hezké nohy) a koženkovou černou kabelkou, případně „pufovaná“ bunda, která má lesk jako černé sáčky do odpadního koše a k italským péřovým bundám má velmi daleko, skutečně neohromí. :-)

Příjemným osvěžením „hnojárny“ jsou dívky kreativněji zaměřené zahradnické fakulty (přece jen, koncipovat zámecký park není hračka) či nábytkářského oboru. Nedosahují sice invence vysokých výtvarných škol či historiček umění, přesto jde však o příjemné vizuální osvěžení.

Tolik jen stručná odpověď.


Pozor pozor, na PEFku chodí i holky informatičky a to je trochu jiná garda :D sám jako ajťák často brečím, že jsem nešel na nějakej ekonomickej obor. Co znám holky ze zahradnické fakulty, tak se mi hned vyjeví obraz kostkovaných kalhot ala outdoor a nějaké pohorky k tomu. Protože když mají přeměřovat ty klády co jsou za plotem u zastávky Lesnická, tak se moc vyšvihovat nebudou :)

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od Fabo »

happyna píše:Persona vám prostě řekne podle oblečení, na jakou přesně školu ten člověk chodí :ympray:


No, musim rict, ze na tom neco je. Rozeznat treba na jiznim meste v Praze studenta VSE a studenta treba fildy nebo PrF z karlovky v situaci kdy oba jsou ze skoly neni vubec slozite. Pravda s vecerem se ten rozdil stira, at uz primo v soukromi kolejniho pokoje, nebo v kolejnim diskoklubu...

Co se tyce oblikani v Londyne, nebudu hodnotit, kdyz jsem tam zatim byl, nekoukal jsem na lidi,a ale na baraky, v muzeich na exponaty, v Oku a vezi Tower bridge na vyhled.
Nicmene z toho linkovaneho blogu, nevim, ale vetsina veci ktera personovi prijde nejspis "extravagantni", prijde me spis jako "nevkusna slatanina".

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Jak se obléci do Londýna

Příspěvek od persona »

Byla to jen samozřejmě orientační klasifikace dívek. Na podrobnější studii bych potřeboval pár let a pěkný grant :-)

Těch blogů je spousta a tamten je věnován hlavně holkám. Abych názorně ukázal, jaké lidi dosti často potkávám v londýnském metru (muže) a kteří pro mě zosobňují pánskou londýnskou eleganci, přidávám pár fotek z blogu fashionbeans.com. Záměrně jsem vybral spíše formální eleganci a to čemu by starší dámy (i mladší holky?) řekly švihák či štramák. :-) Tedy žádné "extrémy" s barevným ponožkami, kostkovaným sakem apod.

London 1 fashion.jpg
London 1 fashion.jpg (26.98 KiB) Zobrazeno 4413 x

London 2 fashion.jpg
London 2 fashion.jpg (43.22 KiB) Zobrazeno 4413 x

London 3 fashion.jpg
London 3 fashion.jpg (26.54 KiB) Zobrazeno 4413 x

London 4 fashion.jpg
London 4 fashion.jpg (55.77 KiB) Zobrazeno 4413 x

London 5 fashion.jpg
London 5 fashion.jpg (82 KiB) Zobrazeno 4413 x


Jak často podobné lidi vidíte v Česku? Na první fotce je patrné, že pán není zdaleka výjimkou, hned za ním jde muž s i na mě poněkud výstřední stylizací a za ním další kravata a sako :-)


Odpovědět