Přiblblé novinové texty ...

Odpovědět
prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od prodejce »

persona píše:Před týdnem jsem se dotazoval na facebookové stránce redakce/šéfredaktora (dotaz a komentář k úrovni časopisu měl cca 2 normostrany) a nebylo mi odpovězeno. Nezbývá tedy než jít grilovat Taberyho osobně:

https://www.facebook.com/events/8881449 ... r&source=1

Á propos, jak dopadlo grilování pana Taberyho?


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od persona »

Musím s jistou dávkou lítosti i úlevy přiznat, že jsem na Taberyho na FSS nakonec nešel, protože po setkání s globikem jsem uvíznul v zácpě na velkém okruhu a domů, hladový a unavený, se dostal tak 30 minut před začátkem, což znamenalo otočit se a jet zpět do města nebo si dát sprchu a něco teplého do žaludku. A tak jsem dal Respektu košem. Včera a předevčírem jsem v rámci pokání listoval v obchodě v rámci nákupu novým číslem, ale s nástupem sebereflexe jsem ten plátek zase brzy zavřel a věnoval se výběru potravin - číst si složení coffee creamer nebo koukat lidem do košíků/na pás je větší zábava než, řekněme, Audit Jana Macháčka (to je hrozný mor tento druh názvů, viz též Garde Jandy Bendové, Haiku Karla Steigerwalda, Jasná řeč Josefa Chuchmy atd.) Možná se budu věnovat systematickému a tichému škození (přemlouvání studentek a studentů v MHD, aby četli něco jiného a totéž na Facebooku, kde se, zdá se, u článku o přistání na kometě, objevují hlasy nespokojenců). Včera byl Tabery v Brně dokonce podruhé během jednoho týdne - tentokrát v Huse na provázku na další debatě o Respektu (zřejmě pro veřejnost), ale ani tam jsem nenašel sílu jít. Odpusťte mi.

Napotřetí se mi dnes podařilo zastihnout tiskovou mluvčí MU ohledně slov rektora. Pochopitelně hájila nadřízeného, ale jeho vyjádření je prý autentické, MF Dnes to nezkreslila, ale v rámci univerzity (kolegium rektora) by to prý řekl jinak, volil jiná slova, kdežto pro noviny prý úmyslně volil toto vyjádření, aby se toho novináři chytli. Opáčil jsem, že takový názor může být vnímán jako kontroverzní, neinformovaný či dokonce arogantní a dozvěděl jsem se dále mimo jiné, že součástí testu studijnícn předpokladů bude jen 6 otázek v jednom ze světových jazyků (objevili se prý i tací, co se podivovali nad tím, že na výběr nebude ruština a čínština). Jak to ověří jazykovou kompetenci uchazečů, je mi tak trochu záhadou. Jsem rád, že mám VŠ i maturitu už za sebou.

S kolegy jsme se shodli, že je to pěkné; rektor ctihodné instituce tedy vychází vstříc poptávce novin po akčním/senzačním vyjádření.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od Petr31 »

prodejce píše:Petře, už zase tu píšeš blbosti?


Milý PRODEJČE, ačkoliv nikterak nezpochybňuji Tvoji svobodu se k čemukoliv svobodně vyjadřovat a jsem šťastný že tu svobodu všichni máme a snad nám všem i nadále zůstane, velice bych uvítal, kdybys přestal brát moje jméno do klávesnice. Opravdu nemám rád arbitry, kteří si myslí, že ví všechno na světě nejlíp, notabene když se pohybujeme v sekci OFF TOPIC. AIRWAYS.CZ ALWAYS ZDAR!

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od persona »

Komu: istvan.leko@lidovky.cz (šéfredaktor)
Předmět: kritický podnět náročného čtenáře
Vážený pane šéfredaktore,

již několikrát jsem přešel vážné obsahové nedostatky článků v tištěných Lidovkách i na webu lidovky.cz. Tentokrát se však ozývám, protože rozhovor o přípravě espressa a z něj odvozených nápojů vykazuje tak zásadní nedostatky, že mi to - jako milovníkovi kávy - prostě nedá.

Zároveň zdůrazňuji, že mám i publikační zkušenost (mimo jiné v Orientaci LN, Hospodářských novinách, Rovnosti, Filmu a době, Literárních novinách atd.) a nejde tedy jen o stížnost rýpala, který neví "jak to v žurnalistice a médiích chodí".

Předmětný text
http://www.lidovky.cz/turecka-kava-neni ... a-chut_ape

Mé připomínky:

Proč byla jako expertka pro rozhovor vybrána training managerka firmy Costa Coffee, což sice není v článku explicitně uvedeno, ale náznaky, např. název použité kávové směsi (cituji: "Například směs Mocha Italia" či jméno šéfbaristky - Eva Jeřábková - umožňuje během několika vteřin dohledat v Google, že jde právě o firmu Costa. Možná lze ocenit skutečnost, že redaktorka neuvedla jméno firmy, ale pak zase strojeně korektně působí věta "Proto v našich kavárnách kávu namletou déle jak hodinu nikdy nepoužíváme." V jakých kavárnách, musí se nutně ptát čtenář? Proč nebyl jako expert vybrán někdo, kdo má nezpochybnitelný profesní kredit na kávové scéně, např. jeden z vítězů soutěže Barista roku či Mistr kávy (viz http://specialitycoffee.cz/barista-roku/)

Zjevné faktické chyby, které nebyly opraveny nebo je redaktorka (editor) nebyla schopna odhalit:

a) "Ať je to, jak je to, nejlepší je káva s mlékem polotučným. Je to právě kvůli tuku obsaženém v mléce." OMYL: nejlepší je plnotučné mléko (3.5 - 4% mléčného tuku) a tak dostanete bez výjimky v Itálii kávu (s výjimkou těch nejturističtějších míst), která obsahuje mléko (cafe latte, cappuccino atd.). Je tomu tak i proto, že se plnotučné mléko baristům lépe šlehá a vytváří se lepší a stabilnější mikropěna. Všechny polotučné a odtučněné varianty jsou typické pro Starbucks a podobné řetězce, které v rámci přehnaně úzkostlivého pojetí zdravé výživy dělají kávu i s těmito typy mléka - ovšem na úkor chuti.

b) "Každý by si měl mírně dochutit kávu podle svého. A je jedno, jestli trochou mléka, nebo cukrem" ---- Nemístná generalizace. Spousta lidí po celém světě i v Itálii pije kávu jakkoli nedochucenou. Včetně mé osoby.

c) "Jestliže je káva černá s krátkou extrakcí, můžeme vypít i 15 espresso šálků denně." Co je to krátká extrakce? Navíc jde o hrubé zkreslení. Oficiální medicína obvykle doporučuje cca 2 - 4 šálky espressa denně, dle individuální snášenlivosti to může být samozřejmě i o něco více (uvádí se i šest až osm), ale 15 šálků je opravdu extrém, který může způsobit zdravotní potíže většině lidí.

d) Otázka redaktorky: "Jak by mělo být zrno namleté? Je lepší spíše hrubá či jemná konzistence?"
Odpověď: "Spíš je rozhodující, jakou kvalitu si udrží namletá káva. Když jsou zrnka vsypána do zásobníku v mlýnku, mají jinou spotřební dobu než káva mletá".

Hrubost namletí zrnkové kávy je u přípravy espressa a z něj odvozených nápojů klíčová, neboť ovlivňuje dobu extrakce (jak dlouho protéká voda pod tlakem pákou s upěchovanou pomletou kávou). Pro další metody přípravy kávy jako french-press, moka konvička nebo káva v džezvě se používá úplně jiná hrubost namletí kávy.

e) "Arabica je v podstatě vyšlechtěná robusta." velmi zjednodušené tvrzení. "Robusta je typická výrazně zemitou a hořkou chutí a vysokým obsahem kofeinu (2x více než Arabica). Na povrchu nápoje vytváří cremu, neboli kávovou pěnu." Cremu vytváří i arabica, jen je obvykle (ne vždy) méně pevná a jiné konzistence.

f) faktická chyba je v boxu o přípravě cafe latte - nepřipravuje se z lunga, ale z espressa

Řekněte mi, prosím, pane šéfredaktore, jak mohu mít důvěru v list (a jeho web), jehož redaktorka dokáže pustit takový článek do světa? Tento rozhovor mě jen utvrdil v mém rozhodnutí nekupovat si Lidové noviny (čtu je jen v kavárně) a dávám přednost novinám The New York Times, The Daily Telegraph nebo týdeníku The New Yorker. Chápu, že ne všechno editoři zvládnou ohlídat, ale lepší fact-checking by Lidovkám opravdu slušel.

S pozdravem a poděkováním za Váš čas a případnou reakci
Jméno Příjmení

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od Tony Smoke »

persona píše:Komu: istvan.leko@lidovky.cz (šéfredaktor)
Předmět: kritický podnět náročného čtenáře
Vážený pane šéfredaktore,

již několikrát jsem přešel vážné obsahové nedostatky článků v tištěných Lidovkách i na webu lidovky.cz. Tentokrát se však ozývám, protože rozhovor o přípravě espressa a z něj odvozených nápojů vykazuje tak zásadní nedostatky, že mi to - jako milovníkovi kávy - prostě nedá.

Zároveň zdůrazňuji, že mám i publikační zkušenost (mimo jiné v Orientaci LN, Hospodářských novinách, Rovnosti, Filmu a době, Literárních novinách atd.) a nejde tedy jen o stížnost rýpala, který neví "jak to v žurnalistice a médiích chodí".

Předmětný text
http://www.lidovky.cz/turecka-kava-neni ... a-chut_ape

Mé připomínky:

Proč byla jako expertka pro rozhovor vybrána training managerka firmy Costa Coffee, což sice není v článku explicitně uvedeno, ale náznaky, např. název použité kávové směsi (cituji: "Například směs Mocha Italia" či jméno šéfbaristky - Eva Jeřábková - umožňuje během několika vteřin dohledat v Google, že jde právě o firmu Costa. Možná lze ocenit skutečnost, že redaktorka neuvedla jméno firmy, ale pak zase strojeně korektně působí věta "Proto v našich kavárnách kávu namletou déle jak hodinu nikdy nepoužíváme." V jakých kavárnách, musí se nutně ptát čtenář? Proč nebyl jako expert vybrán někdo, kdo má nezpochybnitelný profesní kredit na kávové scéně, např. jeden z vítězů soutěže Barista roku či Mistr kávy (viz http://specialitycoffee.cz/barista-roku/)

Zjevné faktické chyby, které nebyly opraveny nebo je redaktorka (editor) nebyla schopna odhalit:

a) "Ať je to, jak je to, nejlepší je káva s mlékem polotučným. Je to právě kvůli tuku obsaženém v mléce." OMYL: nejlepší je plnotučné mléko (3.5 - 4% mléčného tuku) a tak dostanete bez výjimky v Itálii kávu (s výjimkou těch nejturističtějších míst), která obsahuje mléko (cafe latte, cappuccino atd.). Je tomu tak i proto, že se plnotučné mléko baristům lépe šlehá a vytváří se lepší a stabilnější mikropěna. Všechny polotučné a odtučněné varianty jsou typické pro Starbucks a podobné řetězce, které v rámci přehnaně úzkostlivého pojetí zdravé výživy dělají kávu i s těmito typy mléka - ovšem na úkor chuti.

b) "Každý by si měl mírně dochutit kávu podle svého. A je jedno, jestli trochou mléka, nebo cukrem" ---- Nemístná generalizace. Spousta lidí po celém světě i v Itálii pije kávu jakkoli nedochucenou. Včetně mé osoby.

c) "Jestliže je káva černá s krátkou extrakcí, můžeme vypít i 15 espresso šálků denně." Co je to krátká extrakce? Navíc jde o hrubé zkreslení. Oficiální medicína obvykle doporučuje cca 2 - 4 šálky espressa denně, dle individuální snášenlivosti to může být samozřejmě i o něco více (uvádí se i šest až osm), ale 15 šálků je opravdu extrém, který může způsobit zdravotní potíže většině lidí.

d) Otázka redaktorky: "Jak by mělo být zrno namleté? Je lepší spíše hrubá či jemná konzistence?"
Odpověď: "Spíš je rozhodující, jakou kvalitu si udrží namletá káva. Když jsou zrnka vsypána do zásobníku v mlýnku, mají jinou spotřební dobu než káva mletá".

Hrubost namletí zrnkové kávy je u přípravy espressa a z něj odvozených nápojů klíčová, neboť ovlivňuje dobu extrakce (jak dlouho protéká voda pod tlakem pákou s upěchovanou pomletou kávou). Pro další metody přípravy kávy jako french-press, moka konvička nebo káva v džezvě se používá úplně jiná hrubost namletí kávy.

e) "Arabica je v podstatě vyšlechtěná robusta." velmi zjednodušené tvrzení. "Robusta je typická výrazně zemitou a hořkou chutí a vysokým obsahem kofeinu (2x více než Arabica). Na povrchu nápoje vytváří cremu, neboli kávovou pěnu." Cremu vytváří i arabica, jen je obvykle (ne vždy) méně pevná a jiné konzistence.

f) faktická chyba je v boxu o přípravě cafe latte - nepřipravuje se z lunga, ale z espressa

Řekněte mi, prosím, pane šéfredaktore, jak mohu mít důvěru v list (a jeho web), jehož redaktorka dokáže pustit takový článek do světa? Tento rozhovor mě jen utvrdil v mém rozhodnutí nekupovat si Lidové noviny (čtu je jen v kavárně) a dávám přednost novinám The New York Times, The Daily Telegraph nebo týdeníku The New Yorker. Chápu, že ne všechno editoři zvládnou ohlídat, ale lepší fact-checking by Lidovkám opravdu slušel.

S pozdravem a poděkováním za Váš čas a případnou reakci
Jméno Příjmení

:clap: som rad, ze si si tu namahu dal a napisal im, zenska jednak diletant a po druhe zaujatý diletant.


Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od Petr31 »

persona píše:Komu: istvan.leko@lidovky.cz (šéfredaktor)
Předmět: kritický podnět náročného čtenáře
Vážený pane šéfredaktore,

již několikrát jsem přešel vážné obsahové nedostatky článků v tištěných Lidovkách i na webu lidovky.cz. Tentokrát se však ozývám, protože rozhovor o přípravě espressa a z něj odvozených nápojů vykazuje tak zásadní nedostatky, že mi to - jako milovníkovi kávy - prostě nedá.

Zároveň zdůrazňuji, že mám i publikační zkušenost (mimo jiné v Orientaci LN, Hospodářských novinách, Rovnosti, Filmu a době, Literárních novinách atd.) a nejde tedy jen o stížnost rýpala, který neví "jak to v žurnalistice a médiích chodí".

Předmětný text
http://www.lidovky.cz/turecka-kava-neni ... a-chut_ape

Mé připomínky:

Proč byla jako expertka pro rozhovor vybrána training managerka firmy Costa Coffee, což sice není v článku explicitně uvedeno, ale náznaky, např. název použité kávové směsi (cituji: "Například směs Mocha Italia" či jméno šéfbaristky - Eva Jeřábková - umožňuje během několika vteřin dohledat v Google, že jde právě o firmu Costa. Možná lze ocenit skutečnost, že redaktorka neuvedla jméno firmy, ale pak zase strojeně korektně působí věta "Proto v našich kavárnách kávu namletou déle jak hodinu nikdy nepoužíváme." V jakých kavárnách, musí se nutně ptát čtenář? Proč nebyl jako expert vybrán někdo, kdo má nezpochybnitelný profesní kredit na kávové scéně, např. jeden z vítězů soutěže Barista roku či Mistr kávy (viz http://specialitycoffee.cz/barista-roku/)

Zjevné faktické chyby, které nebyly opraveny nebo je redaktorka (editor) nebyla schopna odhalit:

a) "Ať je to, jak je to, nejlepší je káva s mlékem polotučným. Je to právě kvůli tuku obsaženém v mléce." OMYL: nejlepší je plnotučné mléko (3.5 - 4% mléčného tuku) a tak dostanete bez výjimky v Itálii kávu (s výjimkou těch nejturističtějších míst), která obsahuje mléko (cafe latte, cappuccino atd.). Je tomu tak i proto, že se plnotučné mléko baristům lépe šlehá a vytváří se lepší a stabilnější mikropěna. Všechny polotučné a odtučněné varianty jsou typické pro Starbucks a podobné řetězce, které v rámci přehnaně úzkostlivého pojetí zdravé výživy dělají kávu i s těmito typy mléka - ovšem na úkor chuti.

b) "Každý by si měl mírně dochutit kávu podle svého. A je jedno, jestli trochou mléka, nebo cukrem" ---- Nemístná generalizace. Spousta lidí po celém světě i v Itálii pije kávu jakkoli nedochucenou. Včetně mé osoby.

c) "Jestliže je káva černá s krátkou extrakcí, můžeme vypít i 15 espresso šálků denně." Co je to krátká extrakce? Navíc jde o hrubé zkreslení. Oficiální medicína obvykle doporučuje cca 2 - 4 šálky espressa denně, dle individuální snášenlivosti to může být samozřejmě i o něco více (uvádí se i šest až osm), ale 15 šálků je opravdu extrém, který může způsobit zdravotní potíže většině lidí.

d) Otázka redaktorky: "Jak by mělo být zrno namleté? Je lepší spíše hrubá či jemná konzistence?"
Odpověď: "Spíš je rozhodující, jakou kvalitu si udrží namletá káva. Když jsou zrnka vsypána do zásobníku v mlýnku, mají jinou spotřební dobu než káva mletá".

Hrubost namletí zrnkové kávy je u přípravy espressa a z něj odvozených nápojů klíčová, neboť ovlivňuje dobu extrakce (jak dlouho protéká voda pod tlakem pákou s upěchovanou pomletou kávou). Pro další metody přípravy kávy jako french-press, moka konvička nebo káva v džezvě se používá úplně jiná hrubost namletí kávy.

e) "Arabica je v podstatě vyšlechtěná robusta." velmi zjednodušené tvrzení. "Robusta je typická výrazně zemitou a hořkou chutí a vysokým obsahem kofeinu (2x více než Arabica). Na povrchu nápoje vytváří cremu, neboli kávovou pěnu." Cremu vytváří i arabica, jen je obvykle (ne vždy) méně pevná a jiné konzistence.

f) faktická chyba je v boxu o přípravě cafe latte - nepřipravuje se z lunga, ale z espressa

Řekněte mi, prosím, pane šéfredaktore, jak mohu mít důvěru v list (a jeho web), jehož redaktorka dokáže pustit takový článek do světa? Tento rozhovor mě jen utvrdil v mém rozhodnutí nekupovat si Lidové noviny (čtu je jen v kavárně) a dávám přednost novinám The New York Times, The Daily Telegraph nebo týdeníku The New Yorker. Chápu, že ne všechno editoři zvládnou ohlídat, ale lepší fact-checking by Lidovkám opravdu slušel.

S pozdravem a poděkováním za Váš čas a případnou reakci
Jméno Příjmení


..ještě chybí návrh trestu.... :D třeba že budou muset do konce života denně pít 15 šálků.....nerad bych urazil příznivce jakéhokoliv druhu kafe, tak radši nenapíšu nic.... :D a zahájil flame..... :D

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od prodejce »

Dva úlovky z posledních dnů:

1) Měl to být výlet za odměnu. S parníkem Saint-Philibert utonuly celé rodiny
Zdroj: http://technet.idnes.cz/parnik-saint-ph ... enstvi_kuz

.. nevím jak vám, ale mě to přijde poněkud pitoreskně napsané, co odstavec to perla. Jako by autor hodně četl fantasy literaturu a nic jiného :) Ke konci článku už jsem slzel od smíchu a těšil se, co za překvapivý přívlastek přikvačí v dalším rozkošatělém odstavci. :-bd

2) Nabídněte hráčům stupidní možnosti, doporučuje herní návrhář
Zdroj: http://bonusweb.idnes.cz/prihlouple-moz ... ovinky_anb

.. aneb mírná demence v mezích zákona.

Avathar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 133
Registrován: 29. 07. 2009, 07:43
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od Avathar »

Autor prvního článku, evidentně placený od slova, text dofoukl ve stylu Básníků... nad honorářem se jistě pochechtava...

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od dejavu »

Avathar píše:Autor prvního článku, evidentně placený od slova, text dofoukl ve stylu Básníků... nad honorářem se jistě pochechtava...

To bezesporu, ale ten chichot je dost ironický :-)

Avathar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 133
Registrován: 29. 07. 2009, 07:43
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od Avathar »

To jistě, že mu na to skočili....

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od happyna »

Nevim jestli uz nekdo z vas narazil na tenhle vyplod :lol:
http://www.reflex.cz/clanek/komentare/6 ... emana.html

A uplne nejlepsi je graf od Munira Hassairi..

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od persona »

Přiznávám, že jsem četl jen první 3 nebo 4 odstavce. Lingvistika je úžasná věc, ale tohle téma mě až tak nebere. Ale napadá mě v této souvislosti jiný text z MF Dnes (http://ona.idnes.cz/cteni-jen-pro-otrle ... 2_deti_jup) - nevím, trochu pochybuji, že to tak opravdu je a že se děti nechtěly před redaktorem předvést. Když ale občas slyším nějaké náctileté slečny v tramvaji nebo kavárně, tak bych možná i věřil. Ale kdo ví, třeba se dozvíme víc, až někdo dostane nějaký grant :-)

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od beardie »

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/337 ... strediska/

kaukazskeho...
zas google translate...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od Globik »

Banánek se dostal i do snad nejserioznějších internetových novin :roll: Je to začátek jejich úpadku?
http://life.ihned.cz/cestovani/c1-63197 ... -za-dvacku

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od persona »

Dovolím si velmi mírně nesouhlasit: Ihned.cz i papírové Hospodářky upadly už dávno.

Ani nemá smysl vypočítávat zjednodušení dvou odstavců, tak jen dodám tolik, že Hospodářky/ihned.cz drží krok s vývojem trendů v cestování asi tak, jako když před necelými 2 roky přinesly v jedné z příloh speciální reportáž o skupině akčních třicátníků z Prahy (pochopitelně všichni zastávají "sexy" profese jako PR manažer, bytová designérka, fotograf, kreativní konzultant či ředitelka neziskovky), kteří plánovali pár několikadenních výletů za rok do zahraničí a na přípravu své první "urbánní expedice" na 3 dny do Milána a okolí (nábytkářský veletrh, butiky s designem, gastronomie) potřebovali, považte, jen 2 měsíce času. Nevím co mám říct: Je mi to k smíchu nebo Jděte s tím k šípku?


Odpovědět