Přiblblé novinové texty ...

Odpovědět
flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od flyingblue »

persona píše:Dovolím si velmi mírně nesouhlasit: Ihned.cz i papírové Hospodářky upadly už dávno.

Ani nemá smysl vypočítávat zjednodušení dvou odstavců, tak jen dodám tolik, že Hospodářky/ihned.cz drží krok s vývojem trendů v cestování asi tak, jako když před necelými 2 roky přinesly v jedné z příloh speciální reportáž o skupině akčních třicátníků z Prahy (pochopitelně všichni zastávají "sexy" profese jako PR manažer, bytová designérka, fotograf, kreativní konzultant či ředitelka neziskovky), kteří plánovali pár několikadenních výletů za rok do zahraničí a na přípravu své první "urbánní expedice" na 3 dny do Milána a okolí (nábytkářský veletrh, butiky s designem, gastronomie) potřebovali, považte, jen 2 měsíce času. Nevím co mám říct: Je mi to k smíchu nebo Jděte s tím k šípku?


Nebyla to "komercni priloha"? :-)


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od persona »

Určitě ne, byla to nějaká life-stylová příloha, nikoli příloha, kde se řeší zda správný muž potřebuje Mercedes M Klasse nebo nejnovější a nejvyšší typ Audi a k tomu Vacheron Constantin a "must-have" hole. Zkoušel jsem to dohledat ale zatím bez úspěchu. Hospodářky mi v poslední době několikrát nadzvedly mandle tím, jak řešily prodej "rollsů" a limuzín v ČR. Chápu, že to svůj smysl má, ale ne na na titulní straně (a českém trhu) - tam by měl být makro pohled (klidně na auto-moto průmysl) a něco zásadnějšího.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od HonzaLB »

Chlapci, nechcete si založit nějaký Institut mediálních studií? :D chybí tu další podobně důležitá škola teoretiků, kteří v médiích nikdy nepracovali:-)

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od persona »

Já bych byl raději symbolickým analytikem (viz http://www.okoun.cz/boards/verbal_mindfuck) :-)

No, nemám sice zkušenost s denodenní rachotou v "prestižním printovém médiu", ale za úplného teoretika bych se nepovažoval. Dle mých záznamů mám publikovaných cca 300 článků (3 - 40 normostran) pro tištěná (časopisy, noviny, knihy, programové bulletiny, PR texty), webová, akademická i zvuková média. A rok a půl jsem v rozhlase moderoval :-)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od Globik »

Nejen texty, ale i reklamy. To se fakt vyplatí :lol:
Alza.jpg


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od flyingblue »

persona píše:Já bych byl raději symbolickým analytikem (viz http://www.okoun.cz/boards/verbal_mindfuck) :-)

No, nemám sice zkušenost s denodenní rachotou v "prestižním printovém médiu", ale za úplného teoretika bych se nepovažoval. Dle mých záznamů mám publikovaných cca 300 článků (3 - 40 normostran) pro tištěná (časopisy, noviny, knihy, programové bulletiny, PR texty), webová, akademická i zvuková média. A rok a půl jsem v rozhlase moderoval :-)


Kolik z nich bylo v drzeni uhlobaronu nebo repkobaronu? :-)

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od persona »

Myslím že ne víc než tak 3%. Vědec tato periodika používá převážně pro propagaci odborné práce/chce osvítit širší veřejnost a protože to dobře vypadá v závěrečné zprávě grantu :-)

Ale abych nasměřoval diskusi zpět k tématu, s tímto článkem se mi doposud nepodařilo vyrovnat a už je to hezkých pár týdnů aneb Od dada humoru ke křiklavé neplacené reklamě:

http://www.lidovky.cz/cesi-se-ostychaji ... ydleni_toh

Kdo jsou to, k čertu, fashion oborníci a proč jsou za ně považování majitelé jmenovitě uvedených firem, které, když si dám do Google, ukazují amatérismus a naivitu.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od dejavu »

persona píše:Ale abych nasměřoval diskusi zpět k tématu, s tímto článkem se mi doposud nepodařilo vyrovnat a už je to hezkých pár týdnů aneb Od dada humoru ke křiklavé neplacené reklamě:

http://www.lidovky.cz/cesi-se-ostychaji ... ydleni_toh

Kdo jsou to, k čertu, fashion oborníci a proč jsou za ně považování majitelé jmenovitě uvedených firem, které, když si dám do Google, ukazují amatérismus a naivitu.

Že tě takovejhle blábol vůbec vzrušuje :-) Prostě vykrejvák, divím se, že to není ČTK. Stačilo přečíst titulek, ten až tak moc nekecá...

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od kowal »

Dnešní MFD pobavila. Strana A10, článek o zmizelém letadle Air Asia. Nejen, že se opět objevuje slovní spojení OBŘÍ letadlo typu Boeing 777, ale o kousek dál se dokonce z A330 stává Jumbo jet.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od flyingblue »

kowal píše:Dnešní MFD pobavila. Strana A10, článek o zmizelém letadle Air Asia. Nejen, že se opět objevuje slovní spojení OBŘÍ letadlo typu Boeing 777, ale o kousek dál se dokonce z A330 stává Jumbo jet.


Cekam spoustu reakci na tema:

Jezismarja tato, s tim jsme leteli v lete do Hurgady!

http://www.planes.cz/cs/photo/1195044

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od Petr31 »

Přidávám další dnešní perlu.......netuším, na čem tam soudruzi jedou....asi už strojí jolku a zapíjejí ji vydatně vodkou.....no řekněte, kdo z Vás už potkal BEZPILOTNÍ RYBU :twisted:

Námořnictvo nasadí do boje bezpilotní ryby
http://www.novinky.cz/veda-skoly/357434 ... -ryby.html

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od Tony Smoke »

Petr31 píše:Přidávám další dnešní perlu.......netuším, na čem tam soudruzi jedou....asi už strojí jolku a zapíjejí ji vydatně vodkou.....no řekněte, kdo z Vás už potkal BEZPILOTNÍ RYBU :twisted:

Námořnictvo nasadí do boje bezpilotní ryby
http://www.novinky.cz/veda-skoly/357434 ... -ryby.html


Stretol uz niekto z vas PILOTOVANU rybu? :lol:

FlightDetent
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1007
Registrován: 20. 04. 2003, 13:11
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od FlightDetent »

Tohle je spíš pbby novinový obrázek, ale snad pobaví..., byť jen ze spřízněného oboru.

http://byznys.lidovky.cz/stovky-cechu-u ... nky.clicks


FD.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od Globik »

FlightDetent píše:Tohle je spíš pbby novinový obrázek
FD.

Závidíš, že Slováci mají takové krásné vlaky a čistá a upravená nádraží? :lol:

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od Zdenek »

Globik píše:
FlightDetent píše:Tohle je spíš pbby novinový obrázek
FD.

Závidíš, že Slováci mají takové krásné vlaky a čistá a upravená nádraží? :lol:

Estli nebude problém v tom, že na Slovensku nemaj krytou hlavovou stanici.


Odpovědět