Přiblblé novinové texty ...

prodejce
Prodejce
Prodejce
Status: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvekod prodejce » 16. 07. 2019, 22:42

yellow píše:Takze pan neznamy ma jmeno a je rovnou titulovany expertem. A jeste ma tu odvahu nam vyhrozovat, jako kdyby nas Rusko zivilo :crazy:

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/le ... f6b220ee8/

Tak to se omlouvám, ale výše citovaný článek mi zcela unikl a přečetl jsem si ho až teď, když na něj reaguje HighFlyer.

A je to megablábol. Neznalost problematiky z toho textu přímo sálá a asi bych to ani nekomentoval, ale jsem poněkud na rozpacích, že tento text je spojen se serverem planes??? :crazy: To snad né, ne? Tímto za sebe oficiálně posílám do planes vzkaz (skrze místního přidělence), aby s tím začli něco dělat, tohle je fakt trapné a úlet. To za sebe necháte mluvit takového troubu?

Zastavím se snad jen u jedné věty z textu, ze které jasně vyplývá, že pán nemá ánung:

trouba z planes píše:V případě dalších vyhledávaných destinací, jako jsou například Velká Británie nebo Francie, jsou podle experta právní podmínky provozu daleko příznivější a leteckou dopravu komplikují spíše přeplněné kapacity na některých letištích nebo trasách než právní překážky.

V Evropě přeci máme jednotný trh - pro aerolinky tedy Společný evropský letecký prostor - ECAAA https://en.wikipedia.org/wiki/European_ ... ation_Area

Výraz "právní podmínky provozu" je tedy úplně mimo a jasně dokazuje, že autor vůbec netuší, která bije. Amatér se ale ostatně nejsnáze vždy pozná podle toho, že používá vadnou terminologii.

flyingblue
Kapitán
Kapitán

Příspěvekod flyingblue » 16. 07. 2019, 23:42

prodejce píše:
yellow píše:Takze pan neznamy ma jmeno a je rovnou titulovany expertem. A jeste ma tu odvahu nam vyhrozovat, jako kdyby nas Rusko zivilo :crazy:

Tak to se omlouvám, ale výše citovaný článek mi zcela unikl a přečetl jsem si ho až teď, když na něj reaguje HighFlyer.

A je to megablábol. Neznalost problematiky z toho textu přímo sálá a asi bych to ani nekomentoval, ale jsem poněkud na rozpacích, že tento text je spojen se serverem planes??? :crazy: To snad né, ne? Tímto za sebe oficiálně posílám do planes vzkaz (skrze místního přidělence), aby s tím začli něco dělat, tohle je fakt trapné a úlet. To za sebe necháte mluvit takového troubu?

Zastavím se snad jen u jedné věty z textu, ze které jasně vyplývá, že pán nemá ánung:

trouba z planes píše:V případě dalších vyhledávaných destinací, jako jsou například Velká Británie nebo Francie, jsou podle experta právní podmínky provozu daleko příznivější a leteckou dopravu komplikují spíše přeplněné kapacity na některých letištích nebo trasách než právní překážky.

V Evropě přeci máme jednotný trh - pro aerolinky tedy Společný evropský letecký prostor - ECAAA https://en.wikipedia.org/wiki/European_ ... ation_Area

Výraz "právní podmínky provozu" je tedy úplně mimo a jasně dokazuje, že autor vůbec netuší, která bije. Amatér se ale ostatně nejsnáze vždy pozná podle toho, že používá vadnou terminologii.

Reknemez, ze mistni pridelenec jiz podnety k danemu clanku dotycnym osobam vznesl.

yellow
Cestující First Class
Cestující First Class

Příspěvekod yellow » 17. 07. 2019, 09:55

HighFlyer píše:

Je to ten stejný Michal Čupa, který byl v nejvyšším vedení "SPT Telekom" koncem 90. let? Tedy v době, kdy se každý kvartál zdražoval paušál za pevnou linku o desítky procent, běžné připojení k internetu přes dial-up navýšilo účet za pevnou zhruba o litr a mobilní tarif se 300 volnými minutami stál 2999,- za měsíc. Potom stál za jednou z nejdražších "mystery" reklamních kampaní v historii v Česku (pamatujete Redbox?), stála přes půl miliardy a skončilo to fiaskem. Pak odešel budovat telekomunikační sítě pro nové tisíciletí právě do Ruska. Tam se zjevně stal i odborníkem na leteckou dopravu (pokud je to tedy ten stejný Michal Čupa).
https://www.zive.cz/clanky/vite-co-je-r ... fault.aspx
https://www.zive.cz/clanky/contactel-ko ... fault.aspx

Ano, sedí to na toho šm....... Všude je zmíněno, že má papíry na letadlo.

https://cz.sputniknews.com/nazory/20190 ... ka-strana/

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod HighFlyer » 17. 07. 2019, 14:14

yellow píše:Ano, sedí to na toho šm....... Všude je zmíněno, že má papíry na letadlo.
https://cz.sputniknews.com/nazory/20190 ... ka-strana/

Dekuji za odkaz, moje googlovani nedoslo az ke zdroji "Sputnik". A pritom stacilo zacit prave tam:))

737
Cestující Business Class
Cestující Business Class

Příspěvekod 737 » 17. 07. 2019, 20:11

Tak tím se konečně vysvětlují ty prorusky laděné články na Planes.cz z poslední doby...

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod HighFlyer » 18. 07. 2019, 14:28

737 píše:Tak tím se konečně vysvětlují ty prorusky laděné články na Planes.cz z poslední doby...

Marne vzpominam, kdy jsem naposledy cetl clanek na Planes.cz. Uz dlouho je to jen agregator "vcerejsich zprav" ukradenych z jinych serveru (mezi nez ted tedy patri ocividne i Sputnik).

737
Cestující Business Class
Cestující Business Class

Příspěvekod 737 » 18. 07. 2019, 15:51

HighFlyer píše:
737 píše:Tak tím se konečně vysvětlují ty prorusky laděné články na Planes.cz z poslední doby...

Marne vzpominam, kdy jsem naposledy cetl clanek na Planes.cz. Uz dlouho je to jen agregator "vcerejsich zprav" ukradenych z jinych serveru (mezi nez ted tedy patri ocividne i Sputnik).

Ono je zajímavé pozorovat i volbu slov a styl vyjadřování v článcích na Planes.cz. Všiml jsem si, že se v nich objevují slova jako např. lowcoster nebo mokrý leasing. Ani jedno z těchto slov, resp. slovních spojení, se v češtině nepoužívá. Vzhledem k tomu, že trochu ovládám ruštinu a občas čtu články o letectví na ruských webech, tak vím, že se jedná o slova, která se používají v ruštině. Rusové překládají wet leasing jako mokrý leasing a nízkonákladovce říkají lowcoster. I to o něčem vypovídá. Navíc jsou některé články na Planes.cz poměrně tendenční. Tak mi to přijde trochu líto, co se z toho webu stalo.

flyingblue
Kapitán
Kapitán

Příspěvekod flyingblue » 18. 07. 2019, 16:04

HighFlyer píše:

Diky, vyridim to tymu, co pise novinky. Je osvezujici mit nekoho, kdo clanky necte a presto ma takovy prehled o tom, co pisou.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod HighFlyer » 18. 07. 2019, 16:34

flyingblue píše:Diky, vyridim to tymu, co pise novinky. Je osvezujici mit nekoho, kdo clanky necte a presto ma takovy prehled o tom, co pisou.

Neprecenuj me, nedelam si narok na to mit "prehled" o obashu Planes.cz. Proste tam v rychlosti oskenuji titulky a zjistim, ze vsechno jsem cetl o den nebo dva drive nekde jinde. Fakt uz dlouho jsem na Planes.cz nenarazil na titulek, na ktery bych chtel kliknout, protoze by oznamoval neco, co jeste neni znamo odjinud. Planes.cz je proste takovy prumerny "agregator vcerejsich zprav". Ale obrazky tam mate porad hezke a originalni, to se vam neda uprit.

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot

Příspěvekod Robert » 18. 07. 2019, 19:12

flyingblue píše:
HighFlyer píše:

Diky, vyridim to tymu, co pise novinky. Je osvezujici mit nekoho, kdo clanky necte a presto ma takovy prehled o tom, co pisou.

Takhle podobně to maj lidi s Bleskem :D

flyingblue
Kapitán
Kapitán

Příspěvekod flyingblue » 18. 07. 2019, 19:59

HighFlyer píše:
flyingblue píše:Diky, vyridim to tymu, co pise novinky. Je osvezujici mit nekoho, kdo clanky necte a presto ma takovy prehled o tom, co pisou.

Neprecenuj me, nedelam si narok na to mit "prehled" o obashu Planes.cz. Proste tam v rychlosti oskenuji titulky a zjistim, ze vsechno jsem cetl o den nebo dva drive nekde jinde. Fakt uz dlouho jsem na Planes.cz nenarazil na titulek, na ktery bych chtel kliknout, protoze by oznamoval neco, co jeste neni znamo odjinud. Planes.cz je proste takovy prumerny "agregator vcerejsich zprav". Ale obrazky tam mate porad hezke a originalni, to se vam neda uprit.

To je zajimava vec, sdelim tedy kolegum, ze maji zapracovat na vice klikacich titulcich. Me uz aktualni stav prijde docela dost klikaci, ale pokud to nestaci ke kliknuti ...

Jinak se zda, ze "agregator vcerejsich zprav" ma z hlediska navstevnosti o dost lepsi vyteznost nez predchozi model.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:
Status: Online

Příspěvekod Fabo » 19. 07. 2019, 00:30

flyingblue píše:
HighFlyer píše:

To je zajimava vec, sdelim tedy kolegum, ze maji zapracovat na vice klikacich titulcich. Me uz aktualni stav prijde docela dost klikaci, ale pokud to nestaci ke kliknuti ...

Jinak se zda, ze "agregator vcerejsich zprav" ma z hlediska navstevnosti o dost lepsi vyteznost nez predchozi model.

A jsme doma.

Jinak jsem si uvedomil, ze jsem se taky dlouho na Planes nedival, nejdriv jsem netusil proc vlastne, tak jsem zalez do archivu, a po prvnim divnem pocitu, zda ty clanky co jsem tam chodil cist zmizely z archivu, jsem nakonec neco nasel. Posledni clanek co jsem na planesech cetl vysel loni v listopadu. No, tak nic no.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž

Příspěvekod alesesl » 19. 07. 2019, 12:47

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class

Příspěvekod marthym » 20. 07. 2019, 20:31

Nejen, že iBabis.cz nepíše o politických kauzách, ale ta kvalita zbytku je čím dál "lepší".

Z pražského letiště mohou cestující využít k přepravě do Káhiry například společnosti Australian Airlines nebo Turkish Airlines s mezipřistáním, z Prahy však přímý spoj do egyptské metropole nelétá.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/ ... nicni_kuce

Proč zmiňuju dvě společnosti, když ta volba je širší? A proč proboha zmiňuju společnosti, když je ani neumím napsat...? A to pominu, že to editoval s prominutím tatar. Radši ať píše jen statusy na facebook.

Z pražského letiště mohou ... z Prahy však :crazy:

yellow
Cestující First Class
Cestující First Class

Příspěvekod yellow » 21. 07. 2019, 11:49

Expert pokračuje :wtf:

https://www.planes.cz/cs/article/203491 ... na-20-letu

Hoďte přes něj deku :crazy:

Zpět na “Off-topic”