Přiblblé novinové texty ...

Odpovědět
HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od HighFlyer »

737 píše:Tak tím se konečně vysvětlují ty prorusky laděné články na Planes.cz z poslední doby...

Marne vzpominam, kdy jsem naposledy cetl clanek na Planes.cz. Uz dlouho je to jen agregator "vcerejsich zprav" ukradenych z jinych serveru (mezi nez ted tedy patri ocividne i Sputnik).


737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 461
Registrován: 28. 10. 2007, 12:52
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od 737 »

HighFlyer píše:
737 píše:Tak tím se konečně vysvětlují ty prorusky laděné články na Planes.cz z poslední doby...

Marne vzpominam, kdy jsem naposledy cetl clanek na Planes.cz. Uz dlouho je to jen agregator "vcerejsich zprav" ukradenych z jinych serveru (mezi nez ted tedy patri ocividne i Sputnik).


Ono je zajímavé pozorovat i volbu slov a styl vyjadřování v článcích na Planes.cz. Všiml jsem si, že se v nich objevují slova jako např. lowcoster nebo mokrý leasing. Ani jedno z těchto slov, resp. slovních spojení, se v češtině nepoužívá. Vzhledem k tomu, že trochu ovládám ruštinu a občas čtu články o letectví na ruských webech, tak vím, že se jedná o slova, která se používají v ruštině. Rusové překládají wet leasing jako mokrý leasing a nízkonákladovce říkají lowcoster. I to o něčem vypovídá. Navíc jsou některé články na Planes.cz poměrně tendenční. Tak mi to přijde trochu líto, co se z toho webu stalo.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od flyingblue »

HighFlyer píše:
737 píše:Tak tím se konečně vysvětlují ty prorusky laděné články na Planes.cz z poslední doby...

Marne vzpominam, kdy jsem naposledy cetl clanek na Planes.cz. Uz dlouho je to jen agregator "vcerejsich zprav" ukradenych z jinych serveru (mezi nez ted tedy patri ocividne i Sputnik).


Diky, vyridim to tymu, co pise novinky. Je osvezujici mit nekoho, kdo clanky necte a presto ma takovy prehled o tom, co pisou.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od HighFlyer »

flyingblue píše:Diky, vyridim to tymu, co pise novinky. Je osvezujici mit nekoho, kdo clanky necte a presto ma takovy prehled o tom, co pisou.

Neprecenuj me, nedelam si narok na to mit "prehled" o obashu Planes.cz. Proste tam v rychlosti oskenuji titulky a zjistim, ze vsechno jsem cetl o den nebo dva drive nekde jinde. Fakt uz dlouho jsem na Planes.cz nenarazil na titulek, na ktery bych chtel kliknout, protoze by oznamoval neco, co jeste neni znamo odjinud. Planes.cz je proste takovy prumerny "agregator vcerejsich zprav". Ale obrazky tam mate porad hezke a originalni, to se vam neda uprit.

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od Robert »

flyingblue píše:
HighFlyer píše:
737 píše:Tak tím se konečně vysvětlují ty prorusky laděné články na Planes.cz z poslední doby...

Marne vzpominam, kdy jsem naposledy cetl clanek na Planes.cz. Uz dlouho je to jen agregator "vcerejsich zprav" ukradenych z jinych serveru (mezi nez ted tedy patri ocividne i Sputnik).


Diky, vyridim to tymu, co pise novinky. Je osvezujici mit nekoho, kdo clanky necte a presto ma takovy prehled o tom, co pisou.


Takhle podobně to maj lidi s Bleskem :D


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od flyingblue »

HighFlyer píše:
flyingblue píše:Diky, vyridim to tymu, co pise novinky. Je osvezujici mit nekoho, kdo clanky necte a presto ma takovy prehled o tom, co pisou.

Neprecenuj me, nedelam si narok na to mit "prehled" o obashu Planes.cz. Proste tam v rychlosti oskenuji titulky a zjistim, ze vsechno jsem cetl o den nebo dva drive nekde jinde. Fakt uz dlouho jsem na Planes.cz nenarazil na titulek, na ktery bych chtel kliknout, protoze by oznamoval neco, co jeste neni znamo odjinud. Planes.cz je proste takovy prumerny "agregator vcerejsich zprav". Ale obrazky tam mate porad hezke a originalni, to se vam neda uprit.


To je zajimava vec, sdelim tedy kolegum, ze maji zapracovat na vice klikacich titulcich. Me uz aktualni stav prijde docela dost klikaci, ale pokud to nestaci ke kliknuti ...

Jinak se zda, ze "agregator vcerejsich zprav" ma z hlediska navstevnosti o dost lepsi vyteznost nez predchozi model.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od Fabo »

flyingblue píše:
HighFlyer píše:
flyingblue píše:Diky, vyridim to tymu, co pise novinky. Je osvezujici mit nekoho, kdo clanky necte a presto ma takovy prehled o tom, co pisou.

Neprecenuj me, nedelam si narok na to mit "prehled" o obashu Planes.cz. Proste tam v rychlosti oskenuji titulky a zjistim, ze vsechno jsem cetl o den nebo dva drive nekde jinde. Fakt uz dlouho jsem na Planes.cz nenarazil na titulek, na ktery bych chtel kliknout, protoze by oznamoval neco, co jeste neni znamo odjinud. Planes.cz je proste takovy prumerny "agregator vcerejsich zprav". Ale obrazky tam mate porad hezke a originalni, to se vam neda uprit.


To je zajimava vec, sdelim tedy kolegum, ze maji zapracovat na vice klikacich titulcich. Me uz aktualni stav prijde docela dost klikaci, ale pokud to nestaci ke kliknuti ...

Jinak se zda, ze "agregator vcerejsich zprav" ma z hlediska navstevnosti o dost lepsi vyteznost nez predchozi model.


A jsme doma.

Jinak jsem si uvedomil, ze jsem se taky dlouho na Planes nedival, nejdriv jsem netusil proc vlastne, tak jsem zalez do archivu, a po prvnim divnem pocitu, zda ty clanky co jsem tam chodil cist zmizely z archivu, jsem nakonec neco nasel. Posledni clanek co jsem na planesech cetl vysel loni v listopadu. No, tak nic no.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od alesesl »


marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od marthym »

Nejen, že iBabis.cz nepíše o politických kauzách, ale ta kvalita zbytku je čím dál "lepší".

Z pražského letiště mohou cestující využít k přepravě do Káhiry například společnosti Australian Airlines nebo Turkish Airlines s mezipřistáním, z Prahy však přímý spoj do egyptské metropole nelétá.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/doprava/ ... nicni_kuce

Proč zmiňuju dvě společnosti, když ta volba je širší? A proč proboha zmiňuju společnosti, když je ani neumím napsat...? A to pominu, že to editoval s prominutím tatar. Radši ať píše jen statusy na facebook.

Z pražského letiště mohou ... z Prahy však :crazy:

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od prodejce »

Dechberoucí analýza yield managementu nízkonákladových společností vysvětlená na příkladu low-costu Poběda (česky "Vítězství"):

https://www.planes.cz/cs/article/203805 ... -vime-proc

Díky, teď "už vím proč" :D

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od pettte »

Tak nevím jestli je v tom sarkasmus, le zrovna mně, jako "neprodejciů se ten článek líbil, (narozdíl od oslavování Ruska jako takového) a hlavně normálním smrtelníkům vysvětlil nebo ukázal, že dneska může být výdělečná i nízká cena samotné základní letenky, pokud se k ní dokupují další služby.
Popravdě, po Evropě mi tento styl "Ryanairu" vyhovuje. Chci letenku za dobrou cenu (nízkou) ale vždy si dokupuji místo u exitu (je levnější než 1.řada) a poodle potřeby buď žádné zacvazadlo, nebo doplatím za to 10kg na palubu. Jsem chlap, na týden i déle po Evropě mi to stačí a ještě mám výhodu, že nemusím na check-in a pak čekat na zavazadlo.
Na druhou stranu chápu, že "prodejci letenek" takové lidi nemají rádi, protože nic na nich neutrží.
Popravdě, rád si sám kupuji na webu té které aerolinky také záoceánské lety. Nikdy jsem neměl potřebu nějakého multicity nebo specialit. Vždy raději pořádně prozkoumám daný stát, namísto 2 dny v téhle zemi a 3 dny ve tamté.
Jsem už dospělý kluk, takže si dokážu v případě problémů poradit a pomoct sám, byť tady ne tak dávno, jedna nejmenovaná osoba tvrdila, jak to ona zvládne lépe.....

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od marthym »

Tak tady se pettte neshodneme. To je, kulantně řečeno, hloupoučký článek. Ani bych to nenazval článkem. Možná tady v diskusi by to být mohlo, ale na odborném serveru? Bože :crazy:

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od pettte »

marthym píše:Tak tady se pettte neshodneme. To je, kulantně řečeno, hloupoučký článek. Ani bych to nenazval článkem. Možná tady v diskusi by to být mohlo, ale na odborném serveru? Bože :crazy:


A můžeš se rozepsat čím je tedy tak hloupý?

A co je to odborný server? Já bych to chápal , že takový je určen výslovně lidem pracujícím v oboru letectví, čímž planes ani airways není, jsou to spíše tématické weby.

A znamená to tedy, že ve vedení Pobědy nebo Ryanaru jsou hlupáci, když používají v článku popsaný ekonomický model?

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od whiskey »

pettte píše:Popravdě, rád si sám kupuji na webu té které aerolinky také záoceánské lety. Nikdy jsem neměl potřebu nějakého multicity nebo specialit. Vždy raději pořádně prozkoumám daný stát, namísto 2 dny v téhle zemi a 3 dny ve tamté.

tu by som mierne offtopic len poznamenal, ze openjaw/multicity je presne to, co som casto vyuzival na longhaul vyletoch. Klasicky priklad - priletis do AKL, prejdes cely ostrov do WLG, vratis tam karu a odletis kam potrebujes. Alebo priletis do LAS, zoberies karu a po dvoch tyzdnoch v narodnych parkoch vratis karu v SFO a odletis domov. Nastastie dnes uz tie bezne aj weby aeroliniek umoznuju taketo veci.

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Přiblblé novinové texty ...

Příspěvek od marthym »

pettte píše:A můžeš se rozepsat čím je tedy tak hloupý?


Asi si nerozumíme, jsme v tématu přiblblé novinové texty... Přečti si to ještě jednou, srovnej to s tím, co čteš v novinách nebo na serverech. A pak ti možná dojde, co mám na mysli. Nemyslím ekonomický model, ale formu a použité výrazy v článku.


Odpovědět