MHD v Praze, Brně, stag parties a příbuzná témata

Odpovědět
procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od procvi »



Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Globik »

procvi píše:http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-brno/zpravy/230994-ryanair-prepravil-v-brne-miliontou-cestujici/

Ta ženská se tváří nějak nasraně. To je tím, že je Brňačka (až budete v Brně, rozhlédněte se např.v trolejbusu, jak se lidi tváří) nebo že vyhrála tak blbou letenku? :lol:
A toto je perla: " Ryanairu se v Brně daří a i jihomoravské metropoli jeho přítomnost svědčí. Mladí Britové sem míří především za zábavou a levným alkoholem - jejich takzvané stag nights jsou v mnoha evropských městech proslulé."

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Petr31 »

Globik píše:
procvi píše:http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-brno/zpravy/230994-ryanair-prepravil-v-brne-miliontou-cestujici/

Ta ženská se tváří nějak nasraně. To je tím, že je Brňačka (až budete v Brně, rozhlédněte se např.v trolejbusu, jak se lidi tváří) nebo že vyhrála tak blbou letenku? :lol:
A toto je perla: " Ryanairu se v Brně daří a i jihomoravské metropoli jeho přítomnost svědčí. Mladí Britové sem míří především za zábavou a levným alkoholem - jejich takzvané stag nights jsou v mnoha evropských městech proslulé."


Takže abych to hezky shrnul:
Jihomoravský kraj vytváří nadstandarní podnikatelské podmínky, aby si irská firma vydělala a britové měli kde řádit tak, jak doma už dávno nemůžou....Otázkou je, co z toho vlastně ti brňáci a spol...kromě bordelu ve městě a poblitých ulic vlastně mají???

procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od procvi »

Globik píše:
procvi píše:http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-brno/zpravy/230994-ryanair-prepravil-v-brne-miliontou-cestujici/

Ta ženská se tváří nějak nasraně. To je tím, že je Brňačka (až budete v Brně, rozhlédněte se např.v trolejbusu, jak se lidi tváří) nebo že vyhrála tak blbou letenku? :lol:
A toto je perla: " Ryanairu se v Brně daří a i jihomoravské metropoli jeho přítomnost svědčí. Mladí Britové sem míří především za zábavou a levným alkoholem - jejich takzvané stag nights jsou v mnoha evropských městech proslulé."


Píší, že je z Vyškova, kdo ví jestli taky neletěla podruhé v životě :D

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od HighFlyer »

Petr31 píše:Otázkou je, co z toho vlastně ti brňáci a spol...kromě bordelu ve městě a poblitých ulic vlastně mají???

Dovolim si podotknout, ze na linkach BRQ-STN a BRQ-LTN je mirna vetsina cestujicich outgoing (z Brna do Anglie).

Jinak ten majitel hotelu Amphone se v rozhovoru rozhodne netvari nespokojene.


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od JackBrno »

Petr31 píše:
Globik píše:
procvi píše:http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-brno/zpravy/230994-ryanair-prepravil-v-brne-miliontou-cestujici/

Ta ženská se tváří nějak nasraně. To je tím, že je Brňačka (až budete v Brně, rozhlédněte se např.v trolejbusu, jak se lidi tváří) nebo že vyhrála tak blbou letenku? :lol:
A toto je perla: " Ryanairu se v Brně daří a i jihomoravské metropoli jeho přítomnost svědčí. Mladí Britové sem míří především za zábavou a levným alkoholem - jejich takzvané stag nights jsou v mnoha evropských městech proslulé."


Takže abych to hezky shrnul:
Jihomoravský kraj vytváří nadstandarní podnikatelské podmínky, aby si irská firma vydělala a britové měli kde řádit tak, jak doma už dávno nemůžou....Otázkou je, co z toho vlastně ti brňáci a spol...kromě bordelu ve městě a poblitých ulic vlastně mají???

Žádné incidenty s brity se v Brně běžně neřeší. Vydělají si hoteliéři a restauratéři a když si tu reportáž poslechneš pořádně, doslechneš se víc podrobností včetně toho, že britů je asi 40%. Zbytek využívají občané ČR, včetně obchodníků.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od persona »

Globik píše:Ta ženská se tváří nějak nasraně. To je tím, že je Brňačka (až budete v Brně, rozhlédněte se např.v trolejbusu, jak se lidi tváří) nebo že vyhrála tak blbou letenku? :lol:


To je zcela normální a je to po celé ČR.

Minulou sobotu jsem viděl cca 20 Angličanů v růžových polech a jeden z nich měl obří plenky. Nu, holé mužské půlky byly překonány. A pro mne je stejně vrcholem stag parties tato aktivita v Tallinnu: "For a small fee, the more adventurous can crash an old Russian-made Moskvitch car into a tree at a racecourse on the city's outskirts." (z angl. verze Der Spiegel). Možná by z toho mohla být pěkná absurdní povídka "Čekání na srážku". :-)
Naposledy upravil(a) persona dne 16. 06. 2013, 14:48, celkem upraveno 1 x.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Globik »

persona píše:
Globik píše:Ta ženská se tváří nějak nasraně. To je tím, že je Brňačka (až budete v Brně, rozhlédněte se např.v trolejbusu, jak se lidi tváří) nebo že vyhrála tak blbou letenku? :lol:


To je zcela normální a je to po celé ČR.

Nikoli. Holt se asi vrátíme ke starému tématu. Alespoň v Praze se lidi v MHD tváří a chovají o několik tříd lépe, než v Brně.
Kdybys měl cestu do Prahy, domluvíme se a strávíme spolu hodinu v MHD. A pak až budeme oba v Brně, zopakujeme to.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od JackBrno »

To bych tě vyvedl z omylu. Před měsícem jsem strávil dva dny cestováním MHD po Praze a nikdo se netvářil o nic nadšeněji, než v Brně :-)
Přemýšlím taky, jaký vlastně by měli důvod se tvářit nadšeně. Napadá mě, že nadšeně by se mohli tvářit ti, kteří s tím vydrbali a nestojí v zácpách v autech :-) Jinak cestování MHD nebudí nadšení asi u nikoho a nikde...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Globik »

JackBrno píše:To bych tě vyvedl z omylu. Před měsícem jsem strávil dva dny cestováním MHD po Praze a nikdo se netvářil o nic nadšeněji, než v Brně :-)
Přemýšlím taky, jaký vlastně by měli důvod se tvářit nadšeně. Napadá mě, že nadšeně by se mohli tvářit ti, kteří s tím vydrbali a nestojí v zácpách v autech :-) Jinak cestování MHD nebudí nadšení asi u nikoho a nikde...

To není o nadšení z cestování MHD. Kyselé ksichty a negativismus jsou (alespoň na veřejnosti) v Brně daleko horší, než v Praze. Podotýkám, že pokud jsem v ČR, trávím cca 50% času v Brně a 50% času v Praze.
Co se týče cestování veřejnou dopravou, tak třeba já jsem daleko ve větší pohodě, než když jedu autem. Samozřejmě ve funkční, relativně čisté a moderní veřejné dopravě. Mnohem raději jedu např.po Praze MHD než autem, stejně tak se raději mezi Prahou a Brnem přesouvám EC/D1 vlaky, než bych to musel odřídit. A to jsem z bytu v Praze na 0.km za 7 minut a v Brně z bytu na 190.km za 20 minut. Takže vlakem je to podstatně pomalejší. Když jedu někam na venkov, tak radši jedu autem, ale to je hlavně o úspoře času.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od JackBrno »

No právě, v tom je možná ten rozdíl, v Praze jsou ti nasraní v autech, v Brně v MHD :-) Je fakt, že po Brně toho zase tak moc MHD nenacestuju, celkem všude se dostanu bez problému autem. Ale za těch pár dní jsem toho v pražské MHD najezdil dost, oceňuji samozřejmě metro, ale třeba autobusy mi připadaly v horším stavu, než u nás a že bych viděl lidi nějak jinak, toho bych si snad všimnul. Nějaký rozdíl tam může být v tom, že v Brně většina lidí jezdí v MHD proto, že na auto nemají, v Praze proto, že se s ním nikam po městě nedostanou :-) Navenek to ale vypadá stejně a že bych v Brně cítil nějaký negativismus nebo v Praze něco opačného, to jsem si nevšimnul. Stejně tak jsem koukal po čistotě města v návaznosti na nesmysly, co se probíraly v sousedním vlákně o "podrazáckých LCC" a rozdíl nula nula nic. Každé město má svůj "Bronx", většinový zbytek je ale s údržbou na podobné úrovni. Ostatně v Brně mě občas štve, jak často máme blokové čištění :-)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od Globik »

JackBrno píše:No právě, v tom je možná ten rozdíl, v Praze jsou ti nasraní v autech, v Brně v MHD :-)

Ano :) Jelikož v Brně městská železniční doprava v podstatě nefunguje, je jen relativně málo úseků, kde je auto pomalejší než MHD (tramvaj). Ale to jsme opět tam, kde jsme byli nedávno: neschopností radních udělat MHD atraktivnější než IAD (nemyslím Dullesovo letiště, byť zrovna v té aglomeraci stojí MHD také za prd). Např.ve špičce je to mezi Husovickým tunelem a Starou osadou totálně ucpané. Proč se na tu dobu nevyhradí alespoň na část tohoto úseku 1 pruh pro MHD? Nebo pro MHD a auta obsazená více než 2 PAX? Btw.v Brně na sídlišti se parkoviště aut v pracovní dny téměř vyprázdní.

JackBrno píše: ale třeba autobusy mi připadaly v horším stavu, než u nás )
V Brně je autobusový vozový park v nepatrně horším stavu, než v Praze. Ale rozdíl není výrazný. V obou městech jezdím autobusem dost často.

JackBrno píše:Ostatně v Brně mě občas štve, jak často máme blokové čištění :-)
To také nechápu. U nás v Brně na sídlišti v naší ulici čistili v květnu i v červnu. Město má nazbyt prachy?

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od JackBrno »

Když nám do toho nechceš kecat, tak nám do toho nekecej :-) Ale ne, ja to ukončím, napsal jsem svůj názor a s Globíkem se asi neshodneme, ale o tom je diskuze.

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od kuba.biker »

Globik píše:Btw.v Brně na sídlišti se parkoviště aut v pracovní dny téměř vyprázdní.


Jojo, to jsou ti inteligenti, kteří pak stojí v koloně před Spielberk office centrem...(Protože jiný inteligent dal zelenou stavbě kancelářského ghetta bez přímé vazby na MHD) :roll:

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Ryanair

Příspěvek od flyingblue »

kuba.biker píše:
Globik píše:Btw.v Brně na sídlišti se parkoviště aut v pracovní dny téměř vyprázdní.


Jojo, to jsou ti inteligenti, kteří pak stojí v koloně před Spielberk office centrem...(Protože jiný inteligent dal zelenou stavbě kancelářského ghetta bez přímé vazby na MHD) :roll:


Pozor, v civilizaci je mozne system MHD MENIT :-)


Odpovědět