MHD v Praze, Brně, stag parties a příbuzná témata

Odpovědět
prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: MHD v Praze, Brně, stag parties a příbuzná témata

Příspěvek od prodejce »

persona píše: Bylo to absurdně kouzelné, ale nevěděl jsem, jak si tu scénu legálně vyfotit. :)

No vidíš a dřív jsme na to měli ve Svazarmu kurzy a dokonce zadarmo. To musíš trochu přes rameno a těsně mimo zorný úhel rozpracovaného objekta. A hlavně nenápadně! Na následující fotografii se mi touto metodou podařilo zachytit nezachytilné: okamžik zhmotnění neviditelné ruky trhu.

Na pilotním kufříku leták z Kauflandu a zákazník využívá volné chvilky, kdy sám nic neprodukuje, aby modrou propiskou označil ty výrobky, které vyhrají volnotržní soutěž a najedou si cestu do jeho spotřebního košíku. Pán je sám o sobě důkazem, že ekonomické teorie fungují, resp. pokud by je sám neuvedl v život, byly by učebnice makroekonomie jen cáry papíru. Je to on, kdo udržuje svět nabídky a poptávky v chodu. A podle těch učebnic je svatým právem spotřebitele si na trhu svobodně vybrat a tak doufám, že si necháte posměšné komentáře pro sebe. Co jsem odpozoroval, tak v modrém kroužku skončila Studentská pečeť za 26,- Kč.

letak.jpg
letak.jpg (37.52 KiB) Zobrazeno 4622 x

Neviditelná ruka trhu v akci:

propiska.jpg
propiska.jpg (28.55 KiB) Zobrazeno 4622 x


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: MHD v Praze, Brně, stag parties a příbuzná témata

Příspěvek od persona »

No, já ve Svazarmu nebyl a odmítal jsem i členství v Pionýru takže se mi této "soft-skill" nedostalo.

A když je řeč o volné ruce trhu, investoval jsem před pár týdny 8 Kč (zlevněné knihy u Tesca vedle Brno hl. n.) do teoretického spisku významného ekonoma (měli všechny svazky - různých barev, ale já si pochopitelně vybral tento). Nesl jsem to pod pazuchou (ale obrácené obálkou k tělu, pro jistotu, srocení davu může být nebezpečné), aby to ladilo esteticky. Číst se to nedá, tak nyní promýšlím budoucí využití: a) dar (ne)příteli; b) vyvolání skandálu zanecháním v nějaké kavárně; c) pokud zase bude někdy nedostatkový toaletní papír...

Čekání na tramvaj...
Čekání na tramvaj...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: MHD v Praze, Brně, stag parties a příbuzná témata

Příspěvek od flyingblue »

persona píše:No, já ve Svazarmu nebyl a odmítal jsem i členství v Pionýru takže se mi této "soft-skill" nedostalo.

A když je řeč o volné ruce trhu, investoval jsem před pár týdny 8 Kč (zlevněné knihy u Tesca vedle Brno hl. n.) do teoretického spisku významného ekonoma (měli všechny svazky - různých barev, ale já si pochopitelně vybral tento). Nesl jsem to pod pazuchou (ale obrácené obálkou k tělu, pro jistotu, srocení davu může být nebezpečné), aby to ladilo esteticky. Číst se to nedá, tak nyní promýšlím budoucí využití: a) dar (ne)příteli; b) vyvolání skandálu zanecháním v nějaké kavárně; c) pokud zase bude někdy nedostatkový toaletní papír...

Klaus a harmonie.jpg


Kavarana! Samozrejme PRAZSKA!

Plus skryta kamera!

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: MHD v Praze, Brně, stag parties a příbuzná témata

Příspěvek od persona »

Ve čtvrtek jsem byl na pohovoru na níže uvedené místo. Certifikát průvodce nemám, ale jinak vše splňuji a rok jsem v předchůdci této organizace působil (před VŠ).

Zbytečně jsem si studoval příslušnou legislativu a promrskal základy marketingu. "Test" sestával ze dvou modelových e-mailových otázek zaslaných fiktivními turisty (první se dotazovala na pamětihodnosti v Brně, druhá na cestu na bojiště Austerlitz). Obě otázky obsahovaly dost chybek (např. jewish culture, recomend, chybné předložky ve větě oznamující, že pojedou z Vídně do Prahy přes Brno, ne zcela korektní využití budoucích časů apod.). Považoval jsem to za zvláště fikané pojetí testu, kdy komise (tři ženy 55 a víc) ověřuje angličtinu a opravil jsem tedy i chyby a když si členka komise přišla papír vybrat zpět, ocenil jsem snahu o autenticitu textu, na což se ovšem nechápavě dívala a řekla, že to předsedkyni řekne. Teprve tehdy mne trklo a kamarádka mi vynadala, že prý ty chyby možná nebyly úmyslné :-)

Objev pro mne bylo také to, že oficiální webová prezentace městského "íčka" (http://ticbrno.cz/cs) nemá jinou než českou verzi (v r. 98 neměli web vůbec) a to jsem měl uvést jako zápor v další odpovědi na otázku, co mi na webu vadí. Přiznal jsem se, že jsem netušil, že oficiální web takové organizace, určený z velké části pro zahraniční turisty, nemá aspoň 3 jazyky (ani jsem nepřepínal na vlaječky - ony tam ale stejně nejsou :-)) :crazy: Myslel jsem, že jazykový problém má jen aktivita Go to Brno.

Dneska jsem zaslechl drb, že prý někde na Facebooku je avízo o chystaném výběrku na ředitele této organizace. Tak tam bych se přihlásil :-)

TIC vyberko.jpg


Olomoučtí mají i italštinu a japonštinu, perličkou je toto: http://tourism.olomouc.eu/tourism/infor ... varuzky/en

Avathar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 133
Registrován: 29. 07. 2009, 07:43
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: MHD v Praze, Brně, stag parties a příbuzná témata

Příspěvek od Avathar »

Brno nepotřebuje nějaký psrn tůristy z ciziny...


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: MHD v Praze, Brně, stag parties a příbuzná témata

Příspěvek od flyingblue »

Nekoho s anglictinou, nemcinou, japonstinou, francouzstinou a pripadne dalsimi jazyky, kdo by chtel dostava plat v osme tride, bych rad videl ...

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: MHD v Praze, Brně, stag parties a příbuzná témata

Příspěvek od persona »

No, je to smutné, tak pro obveselení přidávám pár dní starý "sociologický zážitek". Zjistil jsem, že je na tyto věci i skupina na Facebooku, ale diskuse a úroveň lidí je tam, no, prostě jako na Facebooku, tak to budu dávat raději sem.

Před pár dny v supermarketu Albert na nám. Svobody v Brně. Nesu si k pokladně jogurt a dva rohlíky a tu se ke mně otočí sympaticky a usměvavě vyhlížející cca 25letý chlapec (dlouhé černé vlasy, kožený černý kabát skoro po paty plus nějaký stříbrný masivní šperk a řetěz na krku, já mám na sobě formální dvouřadový černý kabát a polobotky a rukavice a šálu) a spustí: "Čau kámo, jaká, jak se máš?" Já: "Dobrý den, my se prosím známe?" "Jasně, tuhle jsme spolu děsně kalili, já si ale, kámo, fakt nemůžu vzpomenout, jak se jmenuješ a kde jsme kalili, ale bylo to fakt hustý, kalili jsme krutě do rána"

Přátelsky avšak stále neutrálně říkám: "Opravdu si nemůžu vzpomenout, že bychom se někdy viděli, znám pár lidí z goticko-metalové subkultury i herní subkultury, ale Vás si nevybavuji, bohužel." Chlapec: "To není možný, kámo, fakt si nevzpomínáš? Bylo to krutý, byl tam ten a ta a taky Iko, Peťa a Richard."

"Moc mě to mrzí, ale opravdu si nevzpomínám, že bych někde poslední dobou kalil, natož s Vámi, ale když říkáte, že to byla kalba, tak to jistě stálo za to. Díky a hezký den". Mladík celou dobu nezaznamenal, že mu vykám a on mi tyká a končí se slovy: "Tak jo, kámo, opatruj se vole a třeba zase zakalíme" Já: "Mějte se hezky, nashledanou"

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: MHD v Praze, Brně, stag parties a příbuzná témata

Příspěvek od Globik »


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: MHD v Praze, Brně, stag parties a příbuzná témata

Příspěvek od persona »

A je to venku. Persona to asi zkusí. Za zkoušku nové garnitury, které tak slavně porazila Onderku, to možná stojí... Ale raději se ještě budu informovat u dvou insiderů.

Reditel TIC Brno.jpg

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: MHD v Praze, Brně, stag parties a příbuzná témata

Příspěvek od flyingblue »

persona píše:A je to venku. Persona to asi zkusí. Za zkoušku nové garnitury, které tak slavně porazila Onderku, to možná stojí... Ale raději se ještě budu informovat u dvou insiderů.



Kam to rozlitas?

salamio
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 490
Registrován: 22. 07. 2010, 09:43
Stav: Offline

Re: MHD v Praze, Brně, stag parties a příbuzná témata

Příspěvek od salamio »

Takhle přisátý na státní cecík kamkoli.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: MHD v Praze, Brně, stag parties a příbuzná témata

Příspěvek od flyingblue »

salamio píše:Takhle přisátý na státní cecík kamkoli.


takova odpoved se v te koncepci, kterou musis predlozit, nemusi vyjimat dobre :-)

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: MHD v Praze, Brně, stag parties a příbuzná témata

Příspěvek od persona »

Duisburg, Dortmund, Duesseldorf, Darmstadt... :-) Myslím, že přeceňujete význam této ogranizace. Častým terčem kritiky je zejména to, že se věnuje oficiální a "fosilizované" podobě kultury a že její hlavní starostí je udržování status quo. Pokud se nic nezměnilo, platy řadových zaměstnanců jsou komické a požadavky na ně jim neodpovídají. Uvidíme.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: MHD v Praze, Brně, stag parties a příbuzná témata

Příspěvek od Petr31 »

persona píše:Ve čtvrtek jsem byl na pohovoru na níže uvedené místo. Certifikát průvodce nemám, ale jinak vše splňuji a rok jsem v předchůdci této organizace působil (před VŠ).

Zbytečně jsem si studoval příslušnou legislativu a promrskal základy marketingu. "Test" sestával ze dvou modelových e-mailových otázek zaslaných fiktivními turisty (první se dotazovala na pamětihodnosti v Brně, druhá na cestu na bojiště Austerlitz). Obě otázky obsahovaly dost chybek (např. jewish culture, recomend, chybné předložky ve větě oznamující, že pojedou z Vídně do Prahy přes Brno, ne zcela korektní využití budoucích časů apod.). Považoval jsem to za zvláště fikané pojetí testu, kdy komise (tři ženy 55 a víc) ověřuje angličtinu a opravil jsem tedy i chyby a když si členka komise přišla papír vybrat zpět, ocenil jsem snahu o autenticitu textu, na což se ovšem nechápavě dívala a řekla, že to předsedkyni řekne. Teprve tehdy mne trklo a kamarádka mi vynadala, že prý ty chyby možná nebyly úmyslné :-)

Objev pro mne bylo také to, že oficiální webová prezentace městského "íčka" (http://ticbrno.cz/cs) nemá jinou než českou verzi (v r. 98 neměli web vůbec) a to jsem měl uvést jako zápor v další odpovědi na otázku, co mi na webu vadí. Přiznal jsem se, že jsem netušil, že oficiální web takové organizace, určený z velké části pro zahraniční turisty, nemá aspoň 3 jazyky (ani jsem nepřepínal na vlaječky - ony tam ale stejně nejsou :-)) :crazy: Myslel jsem, že jazykový problém má jen aktivita Go to Brno.

Dneska jsem zaslechl drb, že prý někde na Facebooku je avízo o chystaném výběrku na ředitele této organizace. Tak tam bych se přihlásil :-)

TIC vyberko.jpg


Olomoučtí mají i italštinu a japonštinu, perličkou je toto: http://tourism.olomouc.eu/tourism/infor ... varuzky/en


..četl jsem tu perlu jako MĚSTSKOU DESTILAČNÍ AGENTURU....... :D :D :D

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: MHD v Praze, Brně, stag parties a příbuzná témata

Příspěvek od Petr31 »

persona píše:A je to venku. Persona to asi zkusí. Za zkoušku nové garnitury, které tak slavně porazila Onderku, to možná stojí... Ale raději se ještě budu informovat u dvou insiderů.

Reditel TIC Brno.jpg


....Ten ten inzerát sám o sobě je na pěknou sociologicko / psychologickou studii....A pořád jsem si naivně myslel, že jsou v Brně inspirativnější lidi než v Praze.....Snad jsou tam i jiní, než zadavatelé toho příšerného inzerátu :D :D

..nejvíc mě dostal požadavek na ovládání jednacího jazyka...... :D :twisted:


Odpovědět