MHD v Praze, Brně, stag parties a příbuzná témata

Odpovědět
hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: MHD v Praze, Brně, stag parties a příbuzná témata

Příspěvek od hafi »

výborně, po Hlavním nádraží už druhá zastávka, je na čase natáhnout koleje :wink:


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: MHD v Praze, Brně, stag parties a příbuzná témata

Příspěvek od Globik »

:thumbup: pro DPMB za včerejší zajištění odvozu z přehrady do celého města po skončení ohňostroje v rámci Ignis Brunensis, s mačkáním ve vozech menším než za běžného provozu. Údajně tam bylo cca 200kPAX, pokud z nich půlka jela MHD, je to opravdu úctyhodný výkon.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: MHD v Praze, Brně, stag parties a příbuzná témata

Příspěvek od persona »

To zní dobře. Včera jsem měl nějaký smolný den. Když jsem procházel přes zastávku na cestě pěšky do města, chtěl jsem (v 16 odpoledne) obejít s dostatečným odstupem jednoho cca 20letého podnapilého (a asi i zfetovaného - nepřítomný pohled á la některé prostitutky v Bangkoku), ale on se stejně zakymácel na stranu a vrazil do mě loktem - naštěstí jen lehce. O hodinu později mi nakupující u poklady v Albertovi zvládl šlápnout na špičku boty v "uhňácaných" teniskách (ráno vyčištěné). Cestou zpět jsem si v tramvaji přesedl od teen-agerky v zadní části vozu, která měla velmi nahlas hudbu na špunty, k prvním dveřím, tam ovšem začala jiná řvát do telefonu a málem vyjmenovala celý veřejný dům. Vzpomněl jsem si v tu chvíli na skeptický postoj Globika k brněnským spoluobčanům (nejen) v MHD. :( Aspoň jsem ale viděl v tramvaji kluka s tímhle tričkem: http://www.geekshirts.cz/data/cache/ima ... 000501.jpg

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: MHD v Praze, Brně, stag parties a příbuzná témata

Příspěvek od prodejce »

MHD v Brně..

2dcbde81ffc2965cf2dceee8cac6fbcd.jpg

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: MHD v Praze, Brně, stag parties a příbuzná témata

Příspěvek od persona »

Dnes se objevil v brněnské MHD nový hlas oznamující zastávky. Autoritativní ženské pojetí bylo nahrazeno neutrálnějším mužským hlasem střední výšky: http://brno.idnes.cz/brnenska-mhd-bude- ... zpravy_daj

Jsem zvědav na ta anglická hlášení (ElectroWorld v ukázce mě úplně nepřesvědčil).


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: MHD v Praze, Brně, stag parties a příbuzná témata

Příspěvek od Globik »

persona píše:Dnes se objevil v brněnské MHD nový hlas oznamující zastávky. Autoritativní ženské pojetí bylo nahrazeno neutrálnějším mužským hlasem střední výšky: http://brno.idnes.cz/brnenska-mhd-bude- ... zpravy_daj

Jsem zvědav na ta anglická hlášení (ElectroWorld v ukázce mě úplně nepřesvědčil).

Btw. mě zaujalo v NYC při té americky hyperkorektní rovnoprávnosti hlášení ve vozech metra - ženský hlas hlásí informace, mužský hlas příkazy. Je to psychologicky logické, ale viz předchozí věta. Je vidět, že NYC není typická Amerika :)

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: MHD v Praze, Brně, stag parties a příbuzná témata

Příspěvek od jencik »

Tak to som si bud v NYC nevsimol alebo im to nefungovalo, lebo vacsinou info podaval strojveduci a viackrat aj hlasi veci Stand clear of the closing doors please..

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: MHD v Praze, Brně, stag parties a příbuzná témata

Příspěvek od Globik »

Nevím, zda jste to postřehli (médii to nijak neproběhlo, novináři to zřejmě přehlédli), ale Brno již získává autonomní status. Zatím se to týká jen Zákona o provozu na pozemních komunikacích, ale předpokládám, že se to rozšíří. Znění zákona je pro Brno modifikováno nebo porušování některých ustanovení nejsou vymáhány.
Dnes jsem se při rozhovoru se strážníkem městské policie ženského pohlaví dověděl, že pokud obsluha vozidla dělá něco pro lidi a má při tom zapnutý oranžový maják, nemusí dodržovat dopravní značení. Konkrétně jde o multikáru, jejíž obsluha vysypává odpadkové koše. Jezdí pravidelně nepřiměřeně velkou rychlostí v úzké (a nepřehledné) jednosměrce, byť není problém to objet a tu ulici projet správným směrem. Před časem mě řidič té multikáry sdělil, že pro ten účel má zapnutý maják (oranžový), dnes mi bylo potvrzeno, že je to v pořádku.
Značka "Pěší zóna" v Brně neplatí. Přes Svoboďák si jezdí kdo chce, většina aut nemá žádné povolení ani není dopravní obsluhou (nebo tam dopravní obsluha jezdí v době, kdy to značka nepovoluje), jezdí často rychlostí kolem 50 km/h a chodci podle řidičů těch vozidel nemají přednost. Včera jsem se při rozhovoru se strážníkem dověděl, že rychlost tam nelze měřit, neboť vozidla není kam odstavit (je tam tramvajová trať). Pominu to, že kontrola oprávněnosti a následné sankce vjezdu by pro město mohly být velmi lukrativním zdrojem příjmů, pokud by značka nadále platila.
Před ZOO je malé parkoviště, na vyhrazených místech pro návštěvníky parkují auta osob, bydlících kolem. Přestože má ZOO a Městská policie shodného zřizovatele, není MP schopna hájit ani zájmy firmy svého zřizovatele a auta nikdo neodtáhne (sděleno pokladní). Návštěvníci tedy musí parkovat na dost vzdáleném parkovišti.
O zrušení povinnosti blikat při odbočování i na menších křižovatkách a dát přednost autobusu / trolejbusu vyjíždějícího ze zastávky zatím naštěstí ví jen menšina Brňanů.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: MHD v Praze, Brně, stag parties a příbuzná témata

Příspěvek od Globik »

P1290125.jpg

Vypadá to, že v Bangladéši se jako úřední jazyk začala používat čeština. Ta neuměle napsaná cedulka na umaštěném papíře s nepochopitelným prvním řádkem je však na zastávce tramvaje na území městské části Praha 2.
P1290126.jpg

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: MHD v Praze, Brně, stag parties a příbuzná témata

Příspěvek od jencik »

Podobny incident som uz v Prahe videl, typek zistil, ze to tam ma chybne vytlacene, tak kamsi odisiel a nechal podobny papier. O dva dni to uz bolo v pohode.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: MHD v Praze, Brně, stag parties a příbuzná témata

Příspěvek od persona »

Globik: to s těmi auty na pěší zóně je pravda. Většinou jde o nějaký Mercedes, BMW nebo Audi A8, které řídí - omlouvám se za nekorektní výrazy - "nabušenec" či "týpek ověšený zlatem" vlastnící některou z přilehlých heren či restaurací.

Před pár dny jsem přecházel na přechodu bez světel vedle Lužánek (za křižovatkou Pionýrská/Drobného), přes který spousta řidičů pořádně zrychlí směrem do kopce do Černých Polí (tř. generála Píky) a když jsem byl v půlce přechodu vyřítí se červená audina a jen těsně mě na přechodu objede. V úleku při zpomalení velmi lehce klepnu do zadní karoserie (abych si nenamohl ruku), auto ujede cca 50 metrů, řidič dupne na brzdy otočí to do opačného směru(!), jede za mnou (už jsem na chodníku), zastaví v pruhu(!), spustí okénko a holka vzezření zlatokopky na mě spustí: "Ty pi..., vydělal sis někdy na auto?" Já na to: "Proč mě objíždíte?" "Kvůli jednomu debilovi přece nebudu čekat". Uf. Brno je drsné město - před pár lety mě skřípl řidič tramvaje ve dveřích a projel se mnou přes křižovatku Moravské nám./městský okruh...nácvik na New York? Tam mi to ale přišlo bezpečnější :-)

A když už je řeč o Brně a New Yorku, tohle mě odrovnalo:

http://brno.idnes.cz/brno-nad-prahou-v- ... -zpravy_tr

Nejen New York, ale také Londýn, Paříž, Tokio, San Francisco skončily až za Brnem :-)

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: MHD v Praze, Brně, stag parties a příbuzná témata

Příspěvek od Zdenek »

persona píše:...

Tak mne napadlo zda by sis v tom bezpečnějším New Yorku taky klepnul na auto co Tě objíždí na přechodu.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: MHD v Praze, Brně, stag parties a příbuzná témata

Příspěvek od persona »

DPMB jde s dobou - nová kampaň :-) Něco z toho je docela vtipné, ale tu angličtinu by to chtělo ještě trošku vylepšit.

http://brno.idnes.cz/brnensky-dopravni- ... pravy_krut

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: MHD v Praze, Brně, stag parties a příbuzná témata

Příspěvek od Globik »


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: MHD v Praze, Brně, stag parties a příbuzná témata

Příspěvek od persona »

Všimli jste si nového trendu v podobě bosých chodců? Sám vidím v brněnské MHD (i na ulicích) 3 - 5 lidí týdně - kluky i holky. Když stojí bosky na těch černých plátech kovu či gumy ve starých tramvajích nebo trolejbusech, je to moc pěkné :-(

Vzrůstá hlučnost lidí s telefony anebo mi to ještě tak před půlrokem nevadilo?

Tak třeba bude aspoň Hyperloop. :-)

A není pravda, že Brno není žádný hub.

http://www.hubbrno.cz/en/
http://www.mosilanahub.cz/
http://www.skog.cz/


Odpovědět