Cestovní procedury - cesta do USA

kubakadraba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 25. 08. 2017, 15:11
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od kubakadraba »

cocik píše:Jeste si taky vytiskni ESTA a rezervaci ubytovani v USA s adresou (neni to pravidlem, ale je pravdepodobne, ze to po tobe budou chtit bud hned na check-inu nebo na pred-imigracni prohlidce pri nastupu do letadla do USA).


Prosím, jak je to s esta? Chystám se do usa po novém roce, letiště mě tak ani neděsí, lítám často a za tu dobu se podmínky vstupu na palubu dost zvýšily, ale co se dá dělat. estu bych si chtěl zařídit tady https://estavisa.cz/zadost/. kamarád ju má taky odtud a byla to prý pohoda. ale trošku mne děsí ten pohovor s úředníkem na letišti - na co se ptá?


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od Night fly »

kubakadraba píše:Prosím, jak je to s esta? Chystám se do usa po novém roce, letiště mě tak ani neděsí, lítám často a za tu dobu se podmínky vstupu na palubu dost zvýšily, ale co se dá dělat. estu bych si chtěl zařídit tady https://estavisa.cz/zadost/. kamarád ju má taky odtud a byla to prý pohoda. ale trošku mne děsí ten pohovor s úředníkem na letišti - na co se ptá?


Ziskani ESTA je v pohode, pokud jsi aspoň trochu pocitacove gramotny a schopny vyplnit formular na netu a provest online platbu. Bude to po tobe chtit i adresu pobytu v USA, tak se na to priprav. Pohovor s úředníkem na letisti jsem za poslední snad tri roky nezazil, a to letam do/přes USA tak 2-3x rocne. Ale obvykle se ptali kam jedes, proc tam jedes, na jak dlouho, kdo ti plati cestu a kdo ti balil kufry a jestli jsi na nich spal i posledni noc před cestou ;-) ESTU většinou chteji videt na letisti u ckinu, tam zadaji do systemu i adresu (první noci) pobytu v US.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od flyingblue »

Night fly píše:
kubakadraba píše:Prosím, jak je to s esta? Chystám se do usa po novém roce, letiště mě tak ani neděsí, lítám často a za tu dobu se podmínky vstupu na palubu dost zvýšily, ale co se dá dělat. estu bych si chtěl zařídit tady https://estavisa.cz/zadost/. kamarád ju má taky odtud a byla to prý pohoda. ale trošku mne děsí ten pohovor s úředníkem na letišti - na co se ptá?


Ziskani ESTA je v pohode, pokud jsi aspoň trochu pocitacove gramotny a schopny vyplnit formular na netu a provest online platbu. Bude to po tobe chtit i adresu pobytu v USA, tak se na to priprav. Pohovor s úředníkem na letisti jsem za poslední snad tri roky nezazil, a to letam do/přes USA tak 2-3x rocne. Ale obvykle se ptali kam jedes, proc tam jedes, na jak dlouho, kdo ti plati cestu a kdo ti balil kufry a jestli jsi na nich spal i posledni noc před cestou ;-) ESTU většinou chteji videt na letisti u ckinu, tam zadaji do systemu i adresu (první noci) pobytu v US.


ESTU nemuzou chtit videt, protoze ESTA je elektronicka a uz se vsude v civilizaci naucili, ze ten papir NIC neznamena (cimz naznacuji, ze napriklad v N'Djamena nebo Ouagadougou) to mozna vytisteny chtit mit budou :-)

Na otazky se ptaji tech, co prileti poprve, me se (obcas) ptaji jen na to, zda "business or leisure" a kdy vypadnu ze statu (plus obligatni otazky na to, zda sem si balil kufry a komu patri jejich obsah).

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od micaello »

To jste si vážně nevšimli, že je to jen vějička a vlastně reklama? =)) =)) =))

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od Night fly »

flyingblue píše: ESTU nemuzou chtit videt, protoze ESTA je elektronicka a uz se vsude v civilizaci naucili, ze ten papir NIC neznamena (cimz naznacuji, ze napriklad v N'Djamena nebo Ouagadougou) to mozna vytisteny chtit mit budou :-)


Poslední dva pripady, kdy po mne chteli videt vytistene potvrzeni ESTY, byly letos v PRG (to jsem letel poprvé na novou ESTU) a PTY. Predtim v DUB. Takze ten jeden vytisteny papir v dokladech navíc nikoho nezabije, ale usetri v pripade potřeby na letisti zbytecne dohadovani.


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od Night fly »

micaello píše:To jste si vážně nevšimli, že je to jen vějička a vlastně reklama? =)) =)) =))


Odkaz ignoruju, odpovidam jen na otázku ohledne pohovoru a pripadnych procedur na letisti.

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od cocik »

Night fly píše:
flyingblue píše: ESTU nemuzou chtit videt, protoze ESTA je elektronicka a uz se vsude v civilizaci naucili, ze ten papir NIC neznamena (cimz naznacuji, ze napriklad v N'Djamena nebo Ouagadougou) to mozna vytisteny chtit mit budou :-)


Poslední dva pripady, kdy po mne chteli videt vytistene potvrzeni ESTY, byly letos v PRG (to jsem letel poprvé na novou ESTU) a PTY. Predtim v DUB. Takze ten jeden vytisteny papir v dokladech navíc nikoho nezabije, ale usetri v pripade potřeby na letisti zbytecne dohadovani.


Po mne to chteli ve VVI, HKG, PTY a tusim ze jeste na par dalsich mistech. Souhlasim tady s compañero Night fly, ze vytisknout si jeden papir a ukazat ho mi prijde lepsi nez se pul hodiny nekde hadat.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od flyingblue »

cocik píše:Po mne to chteli ve VVI, HKG, PTY a tusim ze jeste na par dalsich mistech. Souhlasim tady s compañero Night fly, ze vytisknout si jeden papir a ukazat ho mi prijde lepsi nez se pul hodiny nekde hadat.


Tak ja bych to od Tebe chtel videt taky :-) Visjak, jistota je jistota.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od flyingblue »

Night fly píše:
flyingblue píše: ESTU nemuzou chtit videt, protoze ESTA je elektronicka a uz se vsude v civilizaci naucili, ze ten papir NIC neznamena (cimz naznacuji, ze napriklad v N'Djamena nebo Ouagadougou) to mozna vytisteny chtit mit budou :-)


Poslední dva pripady, kdy po mne chteli videt vytistene potvrzeni ESTY, byly letos v PRG (to jsem letel poprvé na novou ESTU).


Jaka aerolinka v PRG?

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od micaello »

Btw., po mě chtěli vidět vytištěný ESTA taky. Bylo to na pozemních hranicích Kanada - US v Point Roberts (kam jsem si z Vancouveru udělal výlet a poprvé v životě tak vstoupil nohou na US území).

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od Night fly »

flyingblue píše:
Jaka aerolinka v PRG?


LH

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od flyingblue »

Night fly píše:
flyingblue píše:
Jaka aerolinka v PRG?


LH


To je zajimave. Za poslednich X let, kdy litam se SkyTeamem do USA, tak vzdycky (SU, AF, KL, OK, DL - primo i skrz SVO, CDG, AMS, BRU) mel dotycnej urednik bud u sebe pripojeni a nebo papir, kde mel vsechna jmena. Jedna se o cca 30 cest a ani jednou zadne potvrzeni videt nechteli.

Zil jsem v domneni, ze na teto (nebo lepsi) urovni "technologie" jsou i dalsi civilizovane aerolinky :-)

Mimochodem, jeste stale je na te potvrzovaci strance od ESTA, ze to clovek nema tisknout?

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od whiskey »

Ked to odo mna nechceli vytlacene ani na TKK international airport, tak by ma.vazne zaujimalo, na ktorom letisku to mozu chciet :))
A ano, bolo to tam napisane (tusim vo februari som to klikal), ze si to nemas tlacit.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od whiskey »

micaello píše:To jste si vážně nevšimli, že je to jen vějička a vlastně reklama? =)) =)) =))

Presne, hned ocividne, ze to je spam. Dva roky mrtvy thread. Pocrt prispevkov uzivatela. Format prispevku akoze nenapadne...

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Cestovní procedury - cesta do USA

Příspěvek od MarcosFT »

Tak nově se v Kanadě na ETA a USA na ESTA neorazítkovává pas. Jak včera v YVR tak před chvílí na preclearence v YYC žádná otázka...ranní Molson v Aspire s výhledem na zasěžené vrcholky a krásné AC letadla k nezaplacení 8)


Odpovědět